رفتن به مطلب

شبیه سازی مکانیزم در abaqus

ARASH@NOA

ارسال های توصیه شده

با سلام

من می خواستم یک سری حرکت دینامیکی را با abaqus شبیه سازی کنم . مثلا" یک cam که می چرخد و به قطعه دیگری ضربه می زند . با توجه به اینکه میزان جابجایی زیاد است چطور می توانم این کار را در abaqus انجام دهم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

هدف چیه ؟

شبیه سازی حرکت .

یا

تحلیل دینامیک .

اگه هدف شبیه سازی حرکت باشه کتیا این کار رو راحت انجام میده

البته ببخشید که اسم کتیا رو توی این تاپیک می یارم .من درباره تحلیل دینامیکی هنوز اطلاعاتم کامل نشده . ولی این شبیه سازی در کتیا رو می تونم روش کار کنم.

لینک به دیدگاه

من می دانم در Abaqus Simulia قطعا اینکار شدنی است. نگاهی به این لینک بیاندازید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

البته با Adams هم می توان اینکار را انجام داد.

شرمنده بیشتر از این نمی دانم!

لینک به دیدگاه

راستی اگر مسئله تنها برخورد یک بادامک با قطعه ای دیگر و ساده است شبیه سازی آن در برنامه visual nastran بسیار ساده تر خواهد بود اما اگر مکانیزم پیچیده ای است همان Abaqus simulia یا Adams به علت قدرت برنامه تحلیلگر آنها مناسبتر است.

لینک به دیدگاه

با تشکر

ظاهرا" اینکار در abaqus پیش بینی شده و شما می توانید تحلیل استاتیکی را به همراه تحلیل دینامیکی انجام دهید.

مراحل کار این طور است که شما کلیه اجسامی را که می خواهید فقط از نظر دینامیکی تحلیل کنید به صورت rigid body ترسیم می کنید . سپس برای هر کدام یک reference point ( ترجیحا" در مرکز جسم) رسم می کنید . سپس نیرو -گشتاور یا هر connector دیگری را به آن point تخصیص میدهید و بقیه کارها مانند مسائل دیگر است.

اجسامی که می خواهید تحلیل استاتیکی شوند را کنار اجسامRIGID BODY ولی به صورت deformable رسم می کنید.

دوستان آیا اطلاعات دقیقتر یا مثال حل شده ای در این زمینه دارند؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان عزیز

بسیاری از جنبه های کاربردی نرم افزار هایی مثل آباکوس هنوز ناشناخته موندن

مثل مسئله ای که بهش اشاره کردید، من تا به حال دو دوره مقدماتی و پیشرفته آباکوس رو

رفته ام اما هنوز بوق بوقم !! حتی پروژه لیسانسم رو با آباکوس انجام دادم ولی هنوز خیلی

چیزها هست که باید یاد بگیرم. در کل جای کار خیلی داره.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...