رفتن به مطلب

میشه کامل شد؟ با شکّیات چطورید؟

ارسال های توصیه شده

گذشته ها ، وقتی راهنمایی می رفتم سعی می کردم انسانی شوم که بعضی ها آن را کامل می خوانند ولی وقتی وارد دبیرستان شدم ،برایم سخت نبود که بفهمم چنین انسان کاملی مرا اغنا و ارضا نمی کند. برای جریحه دار نکردن احساسات برخی دوستان خواننده نمی گویم چرا از تبدیل شدن به چنین انسان کاملی زده شدم. عواملی را هم که باعث شد آدمی شوم که امروز هستم را هم به دلیل مشابه ذکر نمی کنم. ولی انسان کاملی را که من در ذهن دارم را میتوان در یک پاراگراف که آن را از مورخ مطرود!! ، -علی میر فطروس- نقل می کنم، توصیف کرد:

روشنفکری اساساٌ با شک آغاز می شود. یعنی شک کردن و نقدکردن، ماهیت وموضوع روشنفکر واقعی است. او با بیدارکردن شک میکوشد تا پایه های یقین را در جامعه استوار کند. در واقع برای یک روشنفکر واقعی، شک کردن تنها مسئله ای است که در آن شک نیست.

آیا شما هم به انسان کامل اعتقادی دارید. و اساسا آیا انسان کامل میتواند وجود خارجی داشته باشد؟

لینک به دیدگاه

گذشته ها ، وقتی راهنمایی می رفتم سعی می کردم انسانی شوم که بعضی ها آن را کامل می خوانند ولی وقتی وارد دبیرستان شدم ،برایم سخت نبود که بفهمم چنین انسان کاملی مرا اغنا و ارضا نمی کند. برای جریحه دار نکردن احساسات برخی دوستان خواننده نمی گویم چرا از تبدیل شدن به چنین انسان کاملی زده شدم. عواملی را هم که باعث شد آدمی شوم که امروز هستم را هم به دلیل مشابه ذکر نمی کنم. ولی انسان کاملی را که من در ذهن دارم را میتوان در یک پاراگراف که آن را از مورخ مطرود!! ، -علی میر فطروس- نقل می کنم، توصیف کرد:

روشنفکری اساساٌ با شک آغاز می شود. یعنی شک کردن و نقدکردن، ماهیت وموضوع روشنفکر واقعی است. او با بیدارکردن شک میکوشد تا پایه های یقین را در جامعه استوار کند. در واقع برای یک روشنفکر واقعی، شک کردن تنها مسئله ای است که در آن شک نیست.

آیا شما هم به انسان کامل اعتقادی دارید. و اساسا آیا انسان کامل میتواند وجود خارجی داشته باشد؟

به نظر من انسان نسبیه.....و هیچ وقت کامل مطلق نمیشه..........اما میتونه به کمال نزدیک بشه..........کلمه کمال خیلی کلی هست و شاید بتونیم بگیم انسان در بعضی از جهات میتونه به کمال زمانی که درش زندگی میکنه نزدیک بشه..........

چرا این تاپیک منتقل شده؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
برای اینکه موضوعش به این تالار هم مربوط میشه .

حالا چه اشکالی داره منتقل بشه ؟

مهم اینه که بحث بشه دیگه

حالا درسته گفتگو ازاد بازدیدش بیشتره

خوب به همین سادگی که میگی نیست

استارتر هم فکر داره.......اندیشه داره..........تصمیم گرفته توی اون تالار تاپیک بزنه..........چرا باید منتقل شه؟

ببین مسئله تخصصی نیست که بشه یه مرز کشید

شما تفاوت موضوع عمران و پزشکی رو راحت میتونی حس کنی

ولی بعضی مسئل فلسفی......روانشناسی.........جامعه شناسی.......و گفتگوهای روزمره مون بهم گره خوردن.............به نظر من این خیلی ناراحت کننده س

لینک به دیدگاه
خوب به همین سادگی که میگی نیست

استارتر هم فکر داره.......اندیشه داره..........تصمیم گرفته توی اون تالار تاپیک بزنه..........چرا باید منتقل شه؟

ببین مسئله تخصصی نیست که بشه یه مرز کشید

شما تفاوت موضوع عمران و پزشکی رو راحت میتونی حس کنی

ولی بعضی مسئل فلسفی......روانشناسی.........جامعه شناسی.......و گفتگوهای روزمره مون بهم گره خوردن.............به نظر من این خیلی ناراحت کننده س

نمیدونم شایدم شما درست بگین .

ولی به این شدت نیست که کسی بخواد از انجمن بره:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...