رفتن به مطلب

گپ و گفتگوی دوستانه مهندسان عمران

ارسال های توصیه شده

سلام!! دکتر چقد جدی گرفتی!! بابا یه شوخیه برا دور هم بودن. وگرنه کسی نظری نداد که این سخت تره یا اون آسونتره که!!!

یادش بخیر یه زمانی کاریکاتور آلپاچینو آواتارم بود!!!

نه بابا مهندس...جدی نگرفتم...من تو این چند تا فرومی که بودم آواتارم فقط ال پاچینو بوده...جالبه یه بار یه نفر تو باشگاه مهندسان بهم گفت برو کنار بزار باد بیاد آمیتا پاچان:ws28::ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 هفته بعد...

لغتنامه مهندسین عمران

1. این بستگی دارد به ...... یعنی: جواب سوال شما را نمی دانم!

2. این موضوع پس از روزها تحقیق و بررسی فهمیده شد. یعنی: این موضوع را بطور تصادفی فهمیدم!

3. نحوه عمل دستگاه بسیار جالب است. یعنی: دستگاه كار می كند و این برای ما تعجب انگیز است!

4. كاملا انجام شده یعنی: راجع به 10 درصد كار تنها برنامه ریزی شده !

5. ما تصحیحاتی روی سیستم انجام دادیم تا آن را ارتقا دهیم. یعنی: تمام طراحی ما اشتباه بوده و ما از اول شروع كرده ایم!

6. پروژه بدلیل بعضی مشكلات دیده نشده، كمی از برنامه ریزی عقب است. یعنی: تاكنون روی پروژه دیگری كار می كردیم!

7. ما پیشگویی می كنیم..... یعنی: 90 درصد احتمال خطا می رود!

8. این موضوع در مدارك علمی تعریف نشده. یعنی: تاكنون كسی از اعضا تیم پروژه به این موضوع فكر نكرده است!

9. پروژه طوری طراحی شده كه كاملا سیستم بدون نقص كار می كند. یعنی: هرگونه مشكلات بعدی ناشی از عملكرد غلط اپراتورها ست!

10. تمام انتخاب اولیه به كنار گذاشته شد. یعنی: تنها فردی كه این موضوع را می فهمید از تیم خارج شده است!

11. كل كوشش ما برای اینست كه مشتری راضی شود. یعنی: ما آنقدر از زمان بندی عقبیم كه هر چه كه به مشتری بدهیم راضی می شود!

12. تحویل پروژه برای فصل آخر سال اینده پیش بینی شده است. یعنی: كه تا آن زمان ما می توانیم مقصر تاخیر در اجرای پروژه را كسی از میان تیم كارفرما پیدا كنیم!

13. روی چند انتخاب بطور همزمان در حال كار هستیم. یعنی: هنوز تصمیم نگرفته ایم چه كنیم!

14. تا چند دقیقه دیگر به این موضوع می رسیم. یعنی: فراموشش كنید، الان به اندازه كافی مشكل داریم!

15. حالا ما آماده ایم صحبتهای شما را بشنویم. یعنی: شما هر چه می خواهید صحبت كنید كه البته تاثیری در كاری كه ما انجام خواهیم داد ندارد!

16. بعلت اهمیت تئوری و عملی این موضوع...... یعنی: بعلت علاقه من به این موضوع!

17. سه نمونه جهت مطالعه شما انتخاب شده و آورده شده اند. یعنی: طبیعتا بقیه نمونه ها واجد مشخصاتی كه شما باید بعد از مطالعه به آن برسید،‌ نبوده اند!

18. بقیه نتایج در گزارش بعدی ارائه می شود. یعنی: بقیه نتایج را تا فشار نیاورید نخواهیم داد!

19. ثابت شده كه .... یعنی: من فكر می كنم كه .....!

20. این صحبت شما تا اندازه ای صحیح است. یعنی:از نظر من صحبت شما مطلقا غلط است!

21. در این مورد طبق استاندارد عمل خواهیم كرد. یعنی: ازجزئیات كار اصلا اطلاع ندارید!

مهندسین در بیان ویژگیهای دستگاههای خود كلماتی ذكر می كنند، معنی این كلمات و عبارات را بدانید:

Maintenance Free: چنانچه دستگاه خراب شد، باید آن را دور بیاندازید!

Energy Saving: ویژگی ای كه در حالت قطعی برق به آن می رسید!

Rugged or Robust: آن قدر سنگین كه نمی توان آن را بلند كرد!

Light Weight: كمی سبك تر از Rugged!

All New:‌هیچ قطعه ای را با نوع قدیمی اش نمی توان عوض كرد

لینک به دیدگاه

گرفتم بعد عمری مدرکی چند

!و اینجانب شدم حالا مهندس

ندانستم که ریزد از چپ و راست

!ز پایین و از آن بالا مهندس

:غضنفر گاری اش را هول نمیداد

!د ِ یالا هول بده یالا مهندس

تقی هم چونه میزد کنج بازار

!نمی ارزه واسم والا مهندس

:به مرد قهوه چی میگفت اصغر

!دو تا چایی قند پهلو مهندس

شنیدم کودکی میگفت در ده

!به مردی با چپق خالو مهندس

ز جنب دکه ای بگذشت مردی

!صدا آمد " آب آلبالو مهندس "

خلاصه میخورد خون جماعت

!همیشه بدتر از زالو مهندس

شنیدم با تشر میگفت معمار

!به آن وردست حمالش مهندس

همین مانده که از فردا بگویند

!به گوساله و امثالش مهندس

یهو یاد سکینه کردم ای داد

!فدای آن لب و خالش مهندس

شنیدم که عمل کرده دماغش

خبر داری از احوالش مهندس؟!

شنیدم بعد تنظیمات بینی

!بهش میگن همه خانوم مهندس

شنیدم بچه زاییده دوباره

بگو هشتا کمه خانوم مهندس!؟

...

!سرت رو درد آوردم من مهندس

!سخن از هر دری اومد مهندس

یکی سیگار میخواد اون سمت دکه

!برو که مشتری اومد مهندس

لینک به دیدگاه

(خاطره یک ایرانی در سفر به ژاپن ،.... خاطره ای خواندنی و مایه حیرت ما جماعت ایرانی)

من واجب الخودکشی هستم الان !?!

ارسال کننده:مهندس مرتضی صائم

"ژاپن که بودم یه روز دوشنبه رفتم سر کار دیدم تو خیابون پر پلیس و شلوغه؛ وضع غیر عادی بود. یه کم پرس و جو کردم دیدیم یکی خودکشی کرده. البته اینقدر تو ژاپن خودکشی زیاد بود که دیگه خیلی جای تعجب نداشت. پرسیدم: چرا طرف خودکشی کرده؟ فهمیدم طرف مهندس پیمانکار یه ساختمان بوده. قرار بود روز جمعه ساختمان رو طبق قرارداد تحویل صاحب اش بده. روز جمعه ساختمان کارش تموم نشده بود مهندس پیمانکار از صاحب ساختمان دو روز شنبه و یکشنبه مهلت میخواد که ساختمان رو ساعت هشت روز دوشنبه اول روز کاری بهش تحویل بده. تو این ۴۸ ساعت مهندس و تیمش هر کاری می کنند نمیتوانند کارهای نیمه تمام ساختمان رو تمام کنند و ساختمان رو آماده تحویل کنند. روز دوشنبه که صاحب ساختمان برای تحویل خونه میاید با جسد حلق آویز شده مهندس پیمانکار مواجه می شه. حالا نکته جالب اش می دونی واسه من چی بود؟ این ساختمان فقط نصب پریز و برق و نظافت اش مونده بود. به دوستان ژاپنی به تعجب می گفتم این چه آدمی بود خب چرا خودکشی کرده برای همچین موضوع کوچکی. این دیگه خودکشی نداره که. آنها با دهان باز نگاه می کردند می گفتند خودکشی نداره؟ این آینده شغلی اش به پایان رسیده بود. دو بار زیر قولش زده دیگه کسی بهش کار نمیداد. چه آدم خوبی بود خودکشی کرده آفرین به این شعورش. میدونی میخواهم چه نکته ای رو بگم تفاوت دیدگاه من رو که فکر می کنم چه آدم احمقی بود برای این موضوع خودکشی کرد دوستان ژاپنی که با دیده تحسین و افتخار به این موضوع نگاه می کردند. فرق دیدگاه رو می بینید ؟

لینک به دیدگاه

اگه پیمانکار ها همینجوری که فعلا هستند باشند مطمین باش به صادرات پیمانکار هم میرسیم !

دیگه زیادی باشعور بوده....اینجوری باشه که تو ایران باید نسل پیمانکار در شرف انقراض باشه:ws3:
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...