رفتن به مطلب

مهمترین فاکتور برای مشغول به کار شدن!!!!  

24 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. مهمترین فاکتور برای مشغول به کار شدن!!!!

• 17
    • 0
    • 2
    • 5

ارسال های توصیه شده

بعضی شرکت های خصوصی تشکیل شده از 4 اتاق

یکی اتاق مدیر عامل

یکی اتاق مهندسین

یکی کارگاه

یکی آبدارخونه

که کار عمدشون مدل کردن و ساخت چیزهایی هست که اغلب با سالیدورکز کپی می کنن

که وقتی وارد این شرکتا میشید حقوق 700 تومن لطف می کنن میدن و کاش فقط مدل کردن هست...چند روز در هفته می فرستن شمارو اینور اونور که قطعات رو پیگیری کننید

واقعا درسته آدم وقتشو اینجاها تلف کنه ؟

یدفعه می بینی 30 سالت شده جای دولتی هم نمی تونی استخدام بشی:hanghead:

لینک به دیدگاه
بعضی شرکت های خصوصی تشکیل شده از 4 اتاق

یکی اتاق مدیر عامل

یکی اتاق مهندسین

یکی کارگاه

یکی آبدارخونه

که کار عمدشون مدل کردن و ساخت چیزهایی هست که اغلب با سالیدورکز کپی می کنن

که وقتی وارد این شرکتا میشید حقوق 700 تومن لطف می کنن میدن و کاش فقط مدل کردن هست...چند روز در هفته می فرستن شمارو اینور اونور که قطعات رو پیگیری کننید

واقعا درسته آدم وقتشو اینجاها تلف کنه ؟

یدفعه می بینی 30 سالت شده جای دولتی هم نمی تونی استخدام بشی:hanghead:

من که اصلا خوشم نمیاد از این کارها و یک بار هم تجربه کردم البته نه با این حقوق،بیش از این...

کلا کار دولتی که فقط بووووووووووووووق میخواد کار آزاد هم علاقه و پیشرفت(از دید من)

لینک به دیدگاه
با عرض سلام بحضور دوستان ارجمند .

با تشکر از موسس این تاپیک .

بطور قطع نمیتوان یک گزینه را برگزید اما از نظر من :

80 درصد راه را پارتی بر عهده دارد و هرکس که بر این عقیده نیست مطمئنا تا بحال با مشکلات استخدام مواجه نشده .

بله البته پارتی برای مشاغل دولتی کاربرد بشتری دارد اما شما بگویید ایا برای کار در کارخانجات خصوصی با حقوق اداره کار و استثمار مطلق کارگر دیگر نیازی به پارتی هم هست ؟

یک نمونه :

دولت محترم مصوبه ای را به اداره ی صنایع ابلاغ نموده تحت عنوان طرح کارورزی .

در این طرح فارغ التحصیلان فنی و مهندسی به کارخانجات خصوصی معرفی میشوند اما با شرایطی :

1 - از بیمه خبری نیست

2 - حقوق : 94200 تومن بر عهده ی دولت و 100000 تومن بر عهده ی کارخانه

3 - اضافه کار اجباری بدون حقوق

4 - مدت قرارداد 11 ماه

5 - بعد پایان قرارداد : به سلامت

6 - کارفرما در اخراج شما اختیار تام دارد

7 - شما تعهد میدهید که بهیچ عنوان اقامه ی شکایت نکنید

خوب این نمونه ای از کار خوب برای فارغ التحصیلی که معدل بالا - نرم افزار فول و زبان عالی را با خود همراه دارد ...

این حقیر حدود 1 سال سابقه در صنایع پالایشگاهی و نساجی دارم و چیزی بعنوان تجربه و مهارت و نرم افزار و ... ندیدم و هرچه دیدم پارتی بود .

کارشناس ارشد متالورژی را دیدم که تحت امر یک فوق دیپلم متالورژی که از قضا پسرخاله ی مدیر عامل یکی از شرکتهای ذوب اهن بود دیدم

کارشناس شبکه را دیدم که جایش را پسر رییس کارگزینی یکی از پالایشگاههای ایران که دیپلم مکانیک خودرو داشت گرفت

پسری را دیدم که دیپلم تجربی داشت و شد رییس دفتر رییس همنی چیزی که حق مسلم ماست .

و ...

اری پارتی وسیله ی ادمهای ضعیف است . زیرا ادمهای قوی پول دارند و اصلا دنبال کار نیستند .

ادم قوی ادمیست که سرمایه دارد نه معدل و پاری و نرم افزار و ...

اری کشور گل و بلبل چنین جاییست

عالی بود.حرف دل مارو زدی:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام دوستان درد و دل کردن بزاین منم بگم تازه درسم تموم شده. 23 سالمه سنی هم ندارم. کارت کفالت سربازی هم دارم. چند جا برای استخدام رفتم یکی گفت تحریمیم یکی دیگه گفت این چی رشته ای که داری برای ارشد رشته خودتو عوض کن!!! یکی گفت باشه باشه باهات تماس میگیرم یکی گفت سابقه داری ؟دلم خونه نمی دونم از کجا شروع کنم؟ به شرکت ها زنگ میزنم کارآموز میخوای؟ نه نمی خوام شده عمو زنجرباف نه نمی خوام نه نمی خوامه .به قول یاس این همه زحمت کشیدم واسه کاری که فردا با روی خوش برم خواستگاری اما کو کار الان فقط موندم چی کار کنم کلافم نمی دونم از کجا شروع کنم تو تهران این موسسات کار یابی رفتم همشون یک چیز میگن باشه باهات تماس میگرم کار مورد نظرتو پیدا کردیم. ای خدا چرا اخه من تو ایران به دنیا اومدم پدرم رفت او دنیا پارتی هم که نداریم نمی دونم یکی بیاد یک چیزی بگه از کجا شروع کنم

لینک به دیدگاه
سلام دوستان درد و دل کردن بزاین منم بگم تازه درسم تموم شده. 23 سالمه سنی هم ندارم. کارت کفالت سربازی هم دارم. چند جا برای استخدام رفتم یکی گفت تحریمیم یکی دیگه گفت این چی رشته ای که داری برای ارشد رشته خودتو عوض کن!!! یکی گفت باشه باشه باهات تماس میگیرم یکی گفت سابقه داری ؟دلم خونه نمی دونم از کجا شروع کنم؟ به شرکت ها زنگ میزنم کارآموز میخوای؟ نه نمی خوام شده عمو زنجرباف نه نمی خوام نه نمی خوامه .به قول یاس این همه زحمت کشیدم واسه کاری که فردا با روی خوش برم خواستگاری اما کو کار الان فقط موندم چی کار کنم کلافم نمی دونم از کجا شروع کنم تو تهران این موسسات کار یابی رفتم همشون یک چیز میگن باشه باهات تماس میگرم کار مورد نظرتو پیدا کردیم. ای خدا چرا اخه من تو ایران به دنیا اومدم پدرم رفت او دنیا پارتی هم که نداریم نمی دونم یکی بیاد یک چیزی بگه از کجا شروع کنم

کلا رشته های فنی به این صورت هست که اگر پارتی نداری باید خاک یه جا رو از کف کف بخوری و گرنه هیچی گیر نمیاد..راحت بگم باید کارگری کنی یکی دوسال..من راه دیگه ای به ذهنم نمیاد برادر

لینک به دیدگاه

فاکتور خاصی نمی خاد:

2 سال برو یه کارخونه درست حسابی با حقوق کارگری مهندسی کن بعدش بیا برو جنوب یا جاهای بهتر برای مهندسی ..البته اونم بستگی به شانس ات داره. کلا همینه.

کلا لیسانس باشی ولی کاری باشی براشون از ارشد و دکتری هم جلوتری.

اگر شانس و پارتی داری یه چیزی میشی وگرنه یه عمر با حقوق کار گری باید کار کنی...

ولی ی ی اگر بتونی برای خودت کار کنی خیلی موفق میشی حتی اگر پفک نمکی بفروشی!

لینک به دیدگاه

درود...یادتون باشه که شما قراره برید دنبال کار نه اینکه کار بیاد دنبال شما...پس باید کفش های اهنین رو پا کنید و برید دنبالش....اصلا خستگی تو کارتون نباشه...از در بیرونتون کردن، از پنجره برید...بزارید بدونن که چقدر با پشتکار هستید...از توانایی هاتون تعریف کنید ...حضوری برید، تلفن و ارسال رزومه فایده چندانی نداره...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

من نظر خودمو رو میگم ، اونهایی که گفتند پارتی ممکنه برای کارهای پیش پا افتاده پارتی باشه ، ولی مطمئناً کار یک کارخونه رو دست یک آدم نابلد نمیدن ! من از نزدیک شاهد هستم چرا این رو میگم خوب به حرف هام دقت کنید دوستان ، بعداً در مورد حرف من قضاوت کنید

پدر من در شعبه سرپرستی یکی از بانکهای دولتی و تخصصی کشور فعالیت میکنه و چیزی به بازنشستگیش نمونده به خاطر شغلش به شهرکهای صنعتی زیادی رفته ، چون کارش بانکی بوده ، بانکهای مثل توسعه تعاون هم از اون به عنوان همکار دعوت به همکاری برای طرح نویسی کردند چون تجربه یک کارمند 30 ساله در طرح نویسی مثل طلا هست ، برای همین دامنه نوشتن طرح برای وام بیشتر هست برای پدرم ، در آخرین بازدیدش از یک شهرک صنعتی من همراه پدرم رفتم

گفتم یکبار برم ببینم داستان از چه قرار هست ، جایی که ما رفتیم ، یک کارخونه تولیدی بود که مخزن آب پلاستیکی تولید میکرد

از همین منبع کوچیک ها هست برای پمپ خونه های آپارتمانی استفاده میشه ، اشتراکی ها یک مقداری بزرگتر ، ولی تولیداتش محدود به این نبود

مثلاً اسباب بازی پلاستیکی هم تولید میکرد ، مثل صندلی یا اسب پلاستیکی حتی تابوت اونجا دیدم ! ( پرسیدیم تابوت واسه کجاست گفتش از مشهد سفارش گرفتیم اونجا دیگه کفن و دفنشون اینقدر زیاده مکانیزه شده همه چی مثل این که میت رو تو تابوت پلاستیکی میزارن تا دم قبر میبرن یعنی عین بهشت زهرا که فکر میکنی تو سالن هواپیمایی هستی ! والله ! ) حالا ایناش مهم نیست ، هر چی که میتونست تولید میکرد دیگه ، کیسه های پودر پلی اتیلن داشت

میریخت تو اکسترودر بعد یک کارهایی میکرد اینها تبدیل به ماده خام آماده میشدند

مکانیزم قالب گیریش هم انبساطی بود ، شرکت خیلی بزرگی نبود ، شرکت پشتیش هم همون کار این رو میکرد منتها اون بزرگتر از شرکتی بود که ما درش بودیم ( مشخص بود مال از این دولتی ها و اینهاست ... ) این تو شرکتش ، همه جور کارمند و کارفرما هم داشت

چیزی که برای من جالب بود این بود که از 0 تا 100 کارخونه رو از بر بود ، میگفت تک تک سوله های کارخونه رو خودش نصب و راه اندازیش رو به عهده گرفته و نرم نرم کارش رو پیش برده از 84 شروع کرده وامی که میخواست بگیره 150 تومن بود ، ولی مشخص بود از این هایی بود که از فرصت هایی که براش پیش اومده بود استفاده کرده ، وقتی تو محیط دفترش رفتیم خیلی لذت بردیم جالب بود ، همه چیز منظم و مرتب ، اصلاً مثل این کارخونه های شلخته و مزخرف دولتی نیست خیلی همه چی سرجاش اینهایی که میگن یا پارتی یا شانس پس همین اینایی من با چشم خودم دیدم رو چطور توجیه میکنن ؟

واقعاً طرف از صفر شروع کل رزومه کاری و پرونده کارخونه اش رو من دیدم ( چون بانک میخواد وام بده تا فیها خالدون طرف رو باید در بیاره )

حالا داستانش خیلی جالب هست که چطوری این توزمانی که همه داشتن پسرفت میکردن پیشرفت کرد

من نمیدونم گرایش بچه های اینجا چی هست اکثراً ولی داستان ساخت و تولید و طراحی جامدات اصلاً متفاوت هست ، اینجا کار باید بلد باشی !

پارتی کیلو چنده ؟ یک سوتی بدی قالب 100 میلیونی میره رو هوا ! 100 میلیون کمش هست ها ! همین شرکتی که رفته بودم خودم اونجا یک قالب جدید دیدم تازه میخواست وصل کنه به دستگاه ، قالب کلی ریخته گری میشه ، کلی جوشکاری و کار روش صورت میگیره بعد مثلاً میدن دست شما که بگیرید ماشین کاریش کنید ، میدونید کار چقدر حساس هست ؟ کار پشت میزی آره قبول دارم پارتی تا دلت بخواد ، منتها پای کار بیاد وسط صاحب کارخونه بابای مهندسه رو در میاره اگر خسارت وارد کنه ! دولتی هاش رحم نمیکنند چه برسه به خصوصی ، بعد کاری هم نیست که بشه با ماست مالی انجامش داد !

تا بلد نباشی نمیزارن اصلاً کاری انجام بدی ! اصلاً این صحبت ها نیست ، الان اگر اوضاع برگرده ، یعنی شرکتهای خارجی بیان نمایندگی بگیرند ، خوب نصب و راه اندازی ماشین آلات صنعتی رو کی میخواد انجام بده ؟ تو هیدرولیک ، پنوماتیک بلد نباشی نفهمی جی کد چیه

مثلاً الان کارگر بلد نیست دیگه میزنه دستگاه رو خراب میکنه تو بلد نباشی یک دفترچه manual بخونی با اردنگی پرتت میکنن از شرکت بیرون

کارگر بفهمه تو کار بلد نیستی بهت رحم نمیکنه از صبح تا شب مسخره ات میکنه ، دیدیم و دیدند ! واسه مهندس مکانیک جامدات افت داره بیاد صحبت پارتی کنه ! ببین اصلاً ما تو ایران تو مهندسی مکانیک بیغ میرزا هستیم ، کار هنوز به جایی نرسیده که بخواد اصلاً اشباعی باشه که پای پارتی بیاد وسط اینهایی هم که میگن کار نداریم ، برن دنبال کار حتماً کار پیدا میکنند یعنی مخصوصاً این 2 سال اخیر تا الان که الان همه شرکت ها و کارخونه وسواس گرفتند اتوماسیون صنعتی کنند ، اصلاً صحبتش نیست ، اینقدر زمینه کار واسه مهندس مکانیک هست که نگو و نپرسسسسسسسس!

معدل مهم نیست ، همون 14 هم خوبه ، مثلاً من 17 شدم کجا رو گرفتم ؟ هیچی نشدم ، هیچ پخی نشدم !

نرم افزار خوب هست ، بلد باشی عالیه مثلاً کتیا رو بخوری ( در حد ماشینکاری و بالاتر از اون ) ، بعد پاورمیل و مستر کم هم واسه احتیاط بلد باشی

منتها وقتی من میگم نرم افزار باید بلد باشی یعنی چی ؟ یعنی این که کد گرفتی پای دستگاه کدت جواب بده ! اونهایی که کار کردند میدونن من چی میگم

نرم افزار خالی حکم هم همون مدرکی رو داره که باید رو دیوار قاب بگیری ، من کجا برم پای دستگاه تست کنم و اینا دیگه مشکل خودت هست یه سوراخی تو یک شرکتی یا یک فنی و حرفه ای جایی برو حتماً برو پا دستگاه کار کن ، تا میتونی دوره های جدید رو برو

دستت باید روغنی بشه کفرت دربیاد ، 4 تا داد و هوار مهندس های بالا سرت رو که بشنوی تازه پوستت کلفت میشه ، تازه یاد میگیری چطوری باید یاد بگیری . اونها چیزی رو بهت یاد نمیدن تو باید ازشون بدزدی ، اصلاً 2 سال هم مفتی کار کن ، کی بی کیه ؟ به جایی بر میخوره ؟ از بیکاری که بهتره

اگر بیان بگن کار مفتی هم پیدا نمیشه ، من دیگه خندم میگیره :ws3:

اما تا نرم افزار یاد بگیری تا بری 4 جا بندازنت بیرون و اینا ، اوووووووووووووه ......... هنوز مونده اما پارتی واسه کارهای غیر مهندسی و میزی هست اینجا بلد نباشی چیزی کار اون مجموعه رو زمین میمونه ! نمیتونن پراتی بازی کنن

من خیلی جاها رفتم خیلی جاها هم نرفتم ، از شرکت سیمان تا کارخونه تیرچه بلوک و .... آقا ساده بهت بگم کارهای آسون مال آدم های کودن هست کارهای سخت هم مال آدمهای کاربلد و فنی ! چه پارتی داشته باشی چه نداشته باشی باید کار اول بلد باشی

که تو مملکت ما کمند نمیگم نیستند کمند آدمهایی که کار بلدند

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...