رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

مشخصات دقیق سیستم عامل رو بگو.

احتمالا مشکل تداخل vc++ داری.

حل شد خدا رو شکر :icon_redface:

یه مشکل دیگه دارم !

درواقع مشکل نیست سواله

میخوام بدونم میتونم mac os نصب کنم تو همون درایوی که ویندوز روشه ؟:ws38:

مشکلی پیش نمیاد ؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
حل شد خدا رو شکر :icon_redface:

یه مشکل دیگه دارم !

درواقع مشکل نیست سواله

میخوام بدونم میتونم mac os نصب کنم تو همون درایوی که ویندوز روشه ؟:ws38:

مشکلی پیش نمیاد ؟

خب در مورد مک ، چون ازش استفاده نکردم تابحال اطلاعات کاملا دقیقی ندارم ولی امیدوارم بتونم کمک کنم.

اگه بخوای مک رو در کنار 7 نصب کنی ، بعد از انتخاب سیستم عامل مک مناسب با قطعات و سخت افزار های کامپیوترت ، ساده ترین حالت اینکه که بخشی از پارتیشن هارد حدود 30 گیگ رو خالی کنی و به کمک یه نرم افزار Partition manager ، یه پارتیشن سازگار با mac رو ایجاد کنی. این کار رو در مرحله ی نصب هم میتونی انجام بدی منتها کمی پیچیده هست و چون خودمم تجربه ای ندارم ، چیزی نمیتونم بگم.

برای مثال میتونی از نرم افزار Paragon Partition manager استفاده کنی و بعد از ایجاد پارتیشن ، برای فرمت کردن پارتیشن گزینه ی مناسب با apple رو انتخاب کنی.

در آخر اگه هر دو سیستم عامل قابل بوت شدن بودن و قابل انتخاب که مشکلی نیست . در غیر این صورت میتونی از نرم افزار Easy BCD استفاده کنی و boot loader رو تعمیر کنی. :flowerysmile:

• Like 3
لینک به دیدگاه
خب در مورد مک ، چون ازش استفاده نکردم تابحال اطلاعات کاملا دقیقی ندارم ولی امیدوارم بتونم کمک کنم.

اگه بخوای مک رو در کنار 7 نصب کنی ، بعد از انتخاب سیستم عامل مک مناسب با قطعات و سخت افزار های کامپیوترت ، ساده ترین حالت اینکه که بخشی از پارتیشن هارد حدود 30 گیگ رو خالی کنی و به کمک یه نرم افزار Partition manager ، یه پارتیشن سازگار با mac رو ایجاد کنی. این کار رو در مرحله ی نصب هم میتونی انجام بدی منتها کمی پیچیده هست و چون خودمم تجربه ای ندارم ، چیزی نمیتونم بگم.

برای مثال میتونی از نرم افزار Paragon Partition manager استفاده کنی و بعد از ایجاد پارتیشن ، برای فرمت کردن پارتیشن گزینه ی مناسب با apple رو انتخاب کنی.

در آخر اگه هر دو سیستم عامل قابل بوت شدن بودن و قابل انتخاب که مشکلی نیست . در غیر این صورت میتونی از نرم افزار Easy BCD استفاده کنی و boot loader رو تعمیر کنی. :flowerysmile:

ای وای چقدر سخت شد

بعد میشه ادغام کرد دوباره اون پارتیشنو اگر نخواستم مک رو ؟

مک رو خود هارد هستش بوت نمیتونم بکنم :sigh:

• Like 1
لینک به دیدگاه
ای وای چقدر سخت شد

بعد میشه ادغام کرد دوباره اون پارتیشنو اگر نخواستم مک رو ؟

مک رو خود هارد هستش بوت نمیتونم بکنم :sigh:

آره میشه ادغام کرد.

ینی مک رو بطور کامل روی یکی از پارتیشن ها نصب کردی؟

اگه بطور کامل نصب شده باشه که خب شاید بتونی با نرم افزار EasyBCD بوت لودر رو تعمیر کنی و مک هم بوت بشه.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز. من با گوشی htc که سیستم عامل Windows mobile داره چند تا عکس گرفتم که با فرمت menc ذخیره شده و در کامپیوتر قابل مشاهده نیست. خیلی تو این زمینه سرچ کردم و راه های مختلفی رو رفتم ولی فایده نداشت. می خوام ببینم یه emulator برای ویندوز موبایل هست که روی کامپیوتر اونو اجرا کنم و با اون عکس ها رو ببینم؟ یعنی یه چیزی تو مایه های virtual machine. اگه راه حل دیگه ای هم دارید ارائه بدید

لینک به دیدگاه
سلام. کسی م ی دونه چه جوری می شه حجم پی دی اف رو کم کرد؟

زیپ نمی خوام بکنم.

فايل پي دي اف رو اگه با آكروپات پروفشنال باز كنيد . توي منوي advance يه قسمت optimazie ‌داره . اونجا ميتونيد حجم عكس ها رو كم كنيد .... اميدوارم به دردت بخوره

• Like 3
لینک به دیدگاه
فايل پي دي اف رو اگه با آكروپات پروفشنال باز كنيد . توي منوي advance يه قسمت optimazie ‌داره . اونجا ميتونيد حجم عكس ها رو كم كنيد .... اميدوارم به دردت بخوره

ممنون.

اما عکس نیست...کتابه...می خوام حجمش کم شه.:hanghead:

• Like 1
لینک به دیدگاه
ممنون.

اما عکس نیست...کتابه...می خوام حجمش کم شه.:hanghead:

حجم خود کتاب؟

حجم دلخواه!؟

شاید بتونی با

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
حجمش رو تا حدی کمتر کنی ولی نمیشه اطمینان داد به حجم دلخواه برسه.

در بدترین حالتش هم میتونی از

استفاده کنی و با کام کردن درجه ی کیفیت ، تبدیل رو انجام بدی و حجم رو کم کنی.

راه های دیگه ای هم هست . مثلا با یه نرم افزار پرینت مجازی PDF ، کیفیت پرینت نهایی رو کمتر از حد معمولش کنی و راه های دیگه . . .

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام

چند وقتی است لپ تاپ جان به شدت داغ میکنه .

در حال شارژ که امکان نداره داغ نکنه ، داغ کردنش هم غیر عادیه . یعنی کل صفحه کیبرد داغ میشه و برای خنک شدن باید از شارژ در بیاد و تفریبا برای 5 مین کلیه کارها استاپ میشه .

کول پد هم گرفتم ، وضع بهتره ولی همیشه کیبرد بیش از حد داغه به نظرم .

یعنی چش شده ؟؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام

چند وقتی است لپ تاپ جان به شدت داغ میکنه .

در حال شارژ که امکان نداره داغ نکنه ، داغ کردنش هم غیر عادیه . یعنی کل صفحه کیبرد داغ میشه و برای خنک شدن باید از شارژ در بیاد و تفریبا برای 5 مین کلیه کارها استاپ میشه .

کول پد هم گرفتم ، وضع بهتره ولی همیشه کیبرد بیش از حد داغه به نظرم .

یعنی چش شده ؟؟

سلام

مدل لپتاپ چیه؟

ینی داغ شدنش تا حدیه که سیستم هنگ میکنه!؟

زمان شارژ شدن از لپتاپ استفاده میکنی؟

وقتی کول پد داری با استفاده از نرم افزار Speed fan ، دماها رو اندازه بگیر و عکسش رو بذار اینجا.

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

مدل لپتاپ چیه؟

ینی داغ شدنش تا حدیه که سیستم هنگ میکنه!؟

زمان شارژ شدن از لپتاپ استفاده میکنی؟

وقتی کول پد داری با استفاده از نرم افزار Speed fan ، دماها رو اندازه بگیر و عکسش رو بذار اینجا.

dell latitude e6400

استفاده میکنم ولی برنامه ها حجیم نیست ، فوقش دارم تو visual کد میرنم یا اینترنت .

هنگ حتمیه و گاهی شارز شدن رو disable میکنم ولی بازم داغه و سرعت کنده به نسبت .

اینم عکس

Capture3.jpg

• Like 1
لینک به دیدگاه
حجم خود کتاب؟

حجم دلخواه!؟

شاید بتونی با

حجمش رو تا حدی کمتر کنی ولی نمیشه اطمینان داد به حجم دلخواه برسه.

در بدترین حالتش هم میتونی از

استفاده کنی و با کام کردن درجه ی کیفیت ، تبدیل رو انجام بدی و حجم رو کم کنی.

راه های دیگه ای هم هست . مثلا با یه نرم افزار پرینت مجازی PDF ، کیفیت پرینت نهایی رو کمتر از حد معمولش کنی و راه های دیگه . . .

تقریبا" 30 مگ...هر چی کمتر بهتر :w16:

برای پرینت کردن نمی خوام. برای خوندن توی بوک ریدر کیندل می خوام. :w16:

بازم ممنون.

• Like 1
لینک به دیدگاه

راستی در مورد اون مک که پرسیده بودم

این مشخصات این سیستم عامل بودش

1- این نسخه با چیپستهای مختلف هماهنگی دارد.

2- این نسخه با CPU‌های AMD و Intel چند هسته ای هماهنگی بیشتری دارد.

3- این نسخه بر روی هاردهای بیشتری با نوع پارتیشن بندی مختلف نصب می شود.

4- این نسخه هم به صورت نصب تمیز و هم Upgrade بر روی نسخه قبلی قابل استفاده است.

5- این نسخه ا

ان نصب بر روی RAID را هم دارد.

6- مادربرد مهمترین قطعه مورد نظر از نظر سازگاری برای اجرای این سیستم عامل بر روی PC شما می باشد.

7- آخرین نسخه سیستم عامل

OS ورژن 10.6.2 می باشد ولی نسخه هک شده خوبی از آن توسط گروه های هکر هک معتبر ارائه نشده است.

یعنی میشه به نظرت رو همین پارتیشن های معمولی fat یا ntsf نصب کرد ؟

:ws38:

• Like 2
لینک به دیدگاه
dell latitude e6400

استفاده میکنم ولی برنامه ها حجیم نیست ، فوقش دارم تو visual کد میرنم یا اینترنت .

هنگ حتمیه و گاهی شارز شدن رو disable میکنم ولی بازم داغه و سرعت کنده به نسبت .

اینم عکس

به غیر از گرافیک ، سایر دماها در حد طبیعیه و مشکل خاصی به نظر نمیرسه.

شما صدای فن رو از لپتاپ بدون کول پد میشنوی!؟

ورژن بایوس لپتاپت چنده!؟ از بایوس بخون.

مدل کارت گرافیک رو هم بخون.

• Like 2
لینک به دیدگاه
راستی در مورد اون مک که پرسیده بودم

این مشخصات این سیستم عامل بودش

1- این نسخه با چیپستهای مختلف هماهنگی دارد.

2- این نسخه با CPU‌های AMD و Intel چند هسته ای هماهنگی بیشتری دارد.

3- این نسخه بر روی هاردهای بیشتری با نوع پارتیشن بندی مختلف نصب می شود.

4- این نسخه هم به صورت نصب تمیز و هم Upgrade بر روی نسخه قبلی قابل استفاده است.

5- این نسخه ا

ان نصب بر روی RAID را هم دارد.

6- مادربرد مهمترین قطعه مورد نظر از نظر سازگاری برای اجرای این سیستم عامل بر روی PC شما می باشد.

7- آخرین نسخه سیستم عامل

OS ورژن 10.6.2 می باشد ولی نسخه هک شده خوبی از آن توسط گروه های هکر هک معتبر ارائه نشده است.

یعنی میشه به نظرت رو همین پارتیشن های معمولی fat یا ntsf نصب کرد ؟

:ws38:

ببین برای استفاده از سیستم عامل مک روی لپتاپ غیر apple یا PC غیر مکینتاش ، باید نسخه های سیستم عامل مک رو هک کرد و به اصطلاح سیستم رو Hackingtosh کرد!!

چرا!؟ چون نسخه های اصلی مک ، برای سیستم ها و قطعات خاصی طراحی شده و لایسنس خاص خودش رو داره و نمیشه روی هر سیستم با هر قطعه ای استفاده کرد.

البته جدیدا اپل نسخه های Intel base مک رو منتشر کرده ولی باز هم با بعضی از سیستم ها مشکل داره.

پس باید حتما نسخه ی Mac OS X ما ، با آخرین پچ ها ، پچ شده باشه که بتونیم رو سیستم های غیر مکینتاش نصبش کنیم.

در رابطه با نصب این سیستم عامل هم روش های متفاوت و مختلفی وجود داره و تا حدی شبیه به نصب نسخه های لینوکس هست. ( نمدونم تجربه ای داری یا نه )

در واقع اینطوری نیست که مثل ویندوز ، از فرمت های Fat و . . . استفاده کنه. باید یک پارتیشن رو پاک کنی ( حدود 30-40 گیگ) و در محیط نصب با استفاده از ابزار Disk Utility موجود در مراحل نصب ، پارتیشن سازگار رو بسازی و با فرمت Mac OS X فرمتش کنی.

برای مرحله ی شروغ نصب هم باید از یه boot loader مخصوص مک استفاده کنی چون خود سیستم عامل مک به نظرم نمیرسه که bootable باشه و عین ویندوز نصبش کنی.

• Like 2
لینک به دیدگاه
ببین برای استفاده از سیستم عامل مک روی لپتاپ غیر apple یا PC غیر مکینتاش ، باید نسخه های سیستم عامل مک رو هک کرد و به اصطلاح سیستم رو Hackingtosh کرد!!

چرا!؟ چون نسخه های اصلی مک ، برای سیستم ها و قطعات خاصی طراحی شده و لایسنس خاص خودش رو داره و نمیشه روی هر سیستم با هر قطعه ای استفاده کرد.

البته جدیدا اپل نسخه های Intel base مک رو منتشر کرده ولی باز هم با بعضی از سیستم ها مشکل داره.

پس باید حتما نسخه ی Mac OS X ما ، با آخرین پچ ها ، پچ شده باشه که بتونیم رو سیستم های غیر مکینتاش نصبش کنیم.

در رابطه با نصب این سیستم عامل هم روش های متفاوت و مختلفی وجود داره و تا حدی شبیه به نصب نسخه های لینوکس هست. ( نمدونم تجربه ای داری یا نه )

در واقع اینطوری نیست که مثل ویندوز ، از فرمت های Fat و . . . استفاده کنه. باید یک پارتیشن رو پاک کنی ( حدود 30-40 گیگ) و در محیط نصب با استفاده از ابزار Disk Utility موجود در مراحل نصب ، پارتیشن سازگار رو بسازی و با فرمت Mac OS X فرمتش کنی.

برای مرحله ی شروغ نصب هم باید از یه boot loader مخصوص مک استفاده کنی چون خود سیستم عامل مک به نظرم نمیرسه که bootable باشه و عین ویندوز نصبش کنی.

خیلی سخت تر شد :sigh:

بترکه این مکینتاش !:sigh:

والا پاراگون پارتیشن مجیک نصب کردم داره گزینه فرمت برای مک منتها یه کم به نظرم گنگه میترسم بزنه کل هاردو پاک کنه :sigh:

• Like 2
لینک به دیدگاه

خیلی سخت تر شد :sigh:

بترکه این مکینتاش !:sigh:

والا پاراگون پارتیشن مجیک نصب کردم داره گزینه فرمت برای مک منتها یه کم به نظرم گنگه میترسم بزنه کل هاردو پاک کنه :sigh:

کلا نصب مک در کنار 7 روی یه سیستم غیر مکینتاش واقعا دردسره در نوع خودش.

لامصب 1000 جور راه داره و هر راهشم مشکل خاص خودش رو داره!

ولی سر راست ترین راهی که به ذهن من میرسه ، استفاده از یه boot loader مناسب برای نصب مک هست و بعد از اون تعمیر bootloader با یه نرم افزار جمع و جور به اسم EasyBCD .

یکم مهلت بدی امیدوارم وقت کنم یه تاپیک جمع و جور برای Dual boot کردن مک در کنار ویندوز بزنم چون دردسریه در نوع خودش این کار. :hanghead:

• Like 1
لینک به دیدگاه
به غیر از گرافیک ، سایر دماها در حد طبیعیه و مشکل خاصی به نظر نمیرسه.

شما صدای فن رو از لپتاپ بدون کول پد میشنوی!؟

ورژن بایوس لپتاپت چنده!؟ از بایوس بخون.

مدل کارت گرافیک رو هم بخون.

اره صداش رو میشنوم . مشکلی نداره به موقع هایی موقع شروع صدای برخورد پره هاش انگار میاد . بعد عادی میشه

bios version/date : dell inc a27 8/19/2010

smbios version :2.4

graphic : NVIDIA Quadro NVS 160M

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...