رفتن به مطلب

شکلات ........


ارسال های توصیه شده

Magnetic_chocolate.jpg

گر چه بسیاری از مردم بدون توجه به خواص کاکائو و فقط به علت طعم مطبوعش آن را مصرف می کنند، اما اعتقاد به خواص دارویی کاکائو از دیر باز رایج بوده است. براساس تحقیقات جدید، مشخص شده که کاکائو حاوی فلاونوئیدها است. این ترکیبات که منشائ گیاهی دارند حاوی آنتی اکسیدان ها هستند. آنتی اکسیدان ها تاثیر عمده ای در کاهش فشار خون و تسهیل گردش خون دارند؛ بنابراین همان طور که دیدن جعبه شکلات ، شادی را به قلب شما می آورد، مصرف آن هم در صورتی که به طور صحیح و مناسب باشد در افراد سالم می تواند به سلامت قلب و عروق کمک کند.

 

 

21_chocolate-bars_fs.jpg

کاکائو همچنین حاوی مقادیر فراوان فلاونوئیدهاست که می تواند به افزایش و تسهیل گردش خون در مغز و دیگر اندامها کمک کند. فلاونوئیدهابه باز شدن رگهای خونی کمک می کنند و مانع تجمع پلاکت ها در دیواره عروق می شوند. تاثیر این مواد بر بدن ، شبیه آن چیزی است که در آسپرین بچه ها دیده می شود، اما مدت اثر آنها طولانی تر است.

 

کاکائو می تواند جایگزین مناسبی برای افرادی باشد که به آسپرین حساس هستند؛ البته متخصصان تاکید می کنند که علی رغم این مسائل ، شکلات مانند هر ماده غذایی دیگر مضراتی دارد، مثلا چربی موجود در شکلات می تواند افزایش کلسترول خون را به همراه داشته باشد.

 

هرگاه بخواهیم شکلات و کاکائو را در رژیم غذایی وارد کنیم باید به همان میزان از مصرف چربی و قند در دیگر غذاها کاسته شود تا شاهد عوارض منفی بخصوص در بیماران کلیوی و مبتلایان به فشار خون نباشیم.

 

samantha_dress_chocolate.jpg

شکلات و احساس نشاط

یکی از اثرات ثابت شده شکلات احساس نشاط و رفع خستگی است که متعاقب مصرف این ماده غذایی دیده می شود. شکلات حاوی بیش از 300 ماده شیمیایی شناخته شده است. کافئین از جمله این ترکیبات است.

 

تئوبروماین هم ترکیب دیگری است که به مقدار جزیی در شکلات موجود است و ترکیب این دو ماده شیمیایی (و احتمالا دیگر مواد موجود در شکلات) به ایجاد احساس نشاط در مصرف کنندگان شکلات منجر می شود.

 

 

chocolate_001.jpg

مبالغه در بیان مضرات

حتما شما هم شنیده اید که شکلات در ایجاد جوشها و آکنه موثر است. گروهی دیگر مصرف آن را به علت پوسیدگی دندان ها مضر می دانند؛ اما تحقیقات تازه ، کمک فراوانی به مشخص شدن واقعیت کرده است. خبر خوب این است که در بیشتر موارد، در بیان اثرات منفی مصرف شکلات مبالغه شده است. مطابق نتایج 2 تحقیق که به وسیله دانشمندان دانشکده پزشکی پنسیلوانیا به انجام رسید ثابت شده که خوردن شکلات (یا نخوردن آن) تاثیر مهمی در ایجاد آکنه ندارد.

 

تاثیر شکلات بر پوسیدگی دندان ها هم بیشتر از دیگر خوراکی های شیرین نیست ؛ البته مسلم است که مصرف بیش از حد هر ماده غذایی می تواند سلامت انسان را مختل کند.

 

 

melted-chocolate.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

2%20kids.jpg

با يك شكلات شروع شد . من يك شكلات گذاشتم كف دستش . او هم يك شكلات گذاشت توي دستم .

من بچه بودم، او هم بچه بود. سرم را بالا كردم. سرش را بالا كرد. ديد كه مرا مي شناسد. خنديدم.

گفت : دوستیم ؟

گفتم : دوست دوست

گفت : تا کجا ؟

گفتم : دوستي كه تا ندارد

گفت : تا مرگ ؟

خنديدم و گفتم : من كه گفتم تا ندارد

گفت : قبول، تا آنجا كه همه دوباره زنده مي شوند، يعني زندگي پس از مرگ باز هم با هم دوستيم . تا بهشت، تا جهنم، تا هرجا كه باشد من و تو با هم دوستيم

خنديدم و گفتم : تو برايش تا هرجا كه دلت مي خواهد يك تا بگذار . اصلاً يك تا بكش از سر اين دنيا تا آن دنيا، اما من اصلاً تا نمي گذارم

نگاهم كرد، نگاهش كردم . باور نمي كرد. مي دانستم. او مي خواست حتمًا دوستيمان تا داشته باشد . دوستي بدون تا را نمي فهميد.

32863.jpg

 

گفت : بيا براي دوستي مان نشانه بگذاريم

گفتم : باشد ، تو بگذار

گفت : شكلات. هربار كه همديگر را ديديم، يك شكلات مال تو و يكي مال من، باشد ؟

گفتم: باشد

هربار يك شكلات مي گذاشتم توي دستش، او هم يك شكلات توي دست من . باز همديگر را نگاه مي كرديم؛ يعني كه دوستيم . دوست دوست . من تندي شكلاتم را باز مي كردم و مي گذاشتم توي دهانم و تند تند آن را مي مكيدم.

78493034.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=82EB172C4407816CC1D4DD3966D9D3867DBBEBD5EF454088B6863DEAA0D6E946

 

مي گفت: شكمو! تو دوست شكمويي هستي

و شكلاتش را مي گذاشت توي يك صندوق كوچولوي قشنگ.

مي گفتم : بخورش

مي گفت : تمام مي شود، مي خواهم تمام نشود، مي خواهم براي هميشه بماند

صندوقش پر از شكلات شده بود. هيچ كدامش را نمي خورد. من همه اش را خورده بودم.

گفتم: اگر يك روز شكلات هايت را مورچه ها يا كرم ها بخورند، آن قت چه كار مي كني ؟

گفت : مواظبشان هستم، تا موقعي كه دوست هستيم

و من شكلات را مي گذاشتم توي دهانم و مي گفتم : نه نه، تا ندارد. دوستي كه تا ندارد

از آن زمان، ۲۰ سال گذشته است . او بزرگ شده ، من هم . من همه شكلات ها را خورده ام. او همه شكلات ها را نگه داشته است . او امشب آمده است تا خداحافظي كند . مي خواهد برود آن دور دورها .

مي گويد : مي روم، اما زود برمي گردم

من مي دانم كه مي رود و برنمي گردد. اين بار يادش رفت به من شكلات بدهد . اما من يادم نرفت

یک شکلات گذاشتم کف دستش و گفتم این برای خوردن و یک شکلات دیگر هم گذاشتم کف آن دستش و گفتم : اين هم آخرين شكلات براي صندوق كوچكت يادش رفته بود كه صندوقي دارد براي شكلات هايش. هر دو را خورد . خنديدم .

 

man-and-woman-in-love.jpg

 

مي دانستم دوستي من تا ندارد، مثل هميشه . خوب شد همه شكلات هايم را خوردم . چون فكرمي كنم كه او هيچ كدامشان را نخورده !

حالا با يك صندوق پر از شكلات نخورده، چه خواهد كرد؟

 

larissa_boxed.jpg

لینک به دیدگاه
ای خدا چقد الان دلم خواست:icon_redface:

تاثیرش رو مغز رو باهاش موافقم کاملا بهم جواب داده

 

شما که خودت یه پا شکلاتی سارا جون:ws3:

این گل شکلاتی تقدیم به شما

chocolate.jpg

لینک به دیدگاه

موزه‌های شکلاتی برای بازدیدکنندگان شکمو!

 

« موزه شکلات کلن» در آلمان

این موزه روی «رودخانه راین» واقع شده است. ساختمان آن سه طبقه دارد که هرطبقه آن به بخشی از تاریخچه شکلات اختصاص دارد. جالب‌ترین قسمت موزه هم آب‌نمای شکلاتی آن است که بسیار معروف است. پس اگر دوست دارید همزمان با دوران خاطره‌انگیزتان در کنار رود راین، خاطراتی فراموش نشدنی همراه با "شکلات" را هم تجربه کنید، بازدید از موزه شکلات کلن را حتما در برنامه‌هایتان بگنجانید. جایی که با دید جدیدی نسبت به شکلات رو به رو می‌شوید و از زاویه‌ای دیگر به تاریخچه شکلات نگاه خواهید کرد.

 

BarcelonaChocolateMuseum.jpg

«موزه اسرار شکلات» در فرانسه

اصلا اسم موزه کافی است تا خیلی از کسانی که به شکلات علاقه‌مندند، برای بازدید از موزه کنجکاو شوند، واقعا هم حضور در این موزه برخی اسرار در باره شکلات را به شما یاد می‌دهد که قطعا پیش از این درباره آن خبر نداشتید.

این موزه یک سالن تئاتر و یک چایخانه هم دارد. در فروشگاه آن پاستای شکلاتی، چند نوع نوشیدنی شکلاتی و مجسمه‌های تزئینی شکلاتی به بازدیدکننده‌ها عرضه می‌شود. موزه اسرار شکلات در زیبایی بی‌نظیر است و به خوبی فرهنگ غنی مردم فرانسه و علاقه‌شان به شکلات را نشان می‌دهد.

 

1.1256066809.7_chocolate-museum.jpg

«دنیای شگفت‌انگیز شکلات» در کانادا

کارخانه شکلات جزیره فیلیپ در ایتالیا، ویکتوریای کانادا قرار دارد. این کارخانه شکلات مجموعه‌ای دیدنی از شکلات را تولید می‌کند و به افراد این امکان را می‌دهد که از این شهر شکلاتی زیبا دیدن کنند. شما با سفر به این منطقه و بازدید از دنیای شگفت‌انگیز شکلات تا حدود زیادی یاد فیلم ها و کارتون های هالیوودی مثل "چارلی و کارخانه شکلات" می‌افتید. اگر هم این فیلم را ندیده‌اید، برایتان توضیح می دهیم که گویی سفری افسانه‌ای به شهری از شکلات‌های جالب و خوشمزه داشته‌اید. پس اگر از آن دسته افرادی هستید که حس ماجراجویی در شما قوی است، بازدید از این موزه را از دست ندهید.

 

chocolate3.jpg

موزه «داستان شکلات» در بلژیک

اصولا شکلات از خوردنی های خوشمزه‌ای است که پیوند عجیبی با داستان و افسانه دارد. داستان‌هایی که شکلات یکی از عناصر مهم آنها باشد، کم نیست و از طرفی در خیلی از فیلم‌ها و داستان‌ها شکلات نقشی کلیدی دارد. شاید به این دلیل باشد که طعم شکلات همه ما را به دوران کودکی می‌برد وبرای لحظاتی از دنیای پر استرس موجود جدا می‌کند.

انتخاب نام "داستان شکلات" شاید به همین دلیل باشد. این موزه زیبایی تاریخچه شکلات را برای بازدیدکنندگان تعریف می‌کند؛ بخشی از این موزه به فایده‌های خوردن شکلات اختصاص دارد و بخشی از آن هم مجموعه‌ای از شکلات‌هاست که برای احترام به اعضای خانواده سلطنتی بلژیک طراحی و تولید شده است.

 

worldtour.1142700060.barcelona_023.jpg

«موزه شکلات» در بارسلونای اسپانیا

این روزها تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا آنقدر خوب کار می‌کند که با شنیدن نام "بارسلونا" همه یاد این تیم می‌افتند. اما بارسلونا به چیزهای دیگری هم شهره است و یکی از این چیزها موزه شکلات ویژه این منطقه است.

این موزه به‌خاطر مجسمه های شکلاتی بی نظیر در دنیا منحصر به فرد است؛ همه مجسمه‌های شکلاتی این موزه بسیار واقعی به نظر می‌آیند. این مجسمه‌ها به شکل‌های مختلف، از آثار مهم مذهبی گرفته تا شخصیت‌های کارتونی عجیب و غریب طراحی شده است.

می‌توان گفت در این موزه خلاقیت مردم اسپانیا خودش را به شکل شکلات نشان داده است. تماشای موزه بارسلونا از مسائلی است که برای عاشقان شکلات واجب به نظر می‌رسد.

 

«موزه شکلات» در سنت‌استفان، کانادا

به نظرمی‌رسد کانادایی‌ها هرچند درزمینه تولید شکلات نام چندانی برای خود دست وپا نکرده‌اند، ولی آنقدر مصرف‌کننده‌های حرفه ای شکلات هستند که به یک موزه در این رابطه بسنده نکرده‌اند و دو موزه کانادایی در فهرست برترین‌ها ما قرار گرفته است ! تفاوت این موزه با "دنیای شگفت‌انگیز شکلات" که پیشتر برایتان معرفی کردیم، این است که این موزه در احترام به «گنونگ براس»‌ ساخته شده است. براس تولیدکننده آب‌نبات در آن نواحی بوده و نوآوری او در تولید جعبه شکلات‌های قلبی شکل توانسته است شهرت و احترام زیادی برایش به ارمغان بیاورد. جعبه‌های براس هنوز در موزه شکلات موجود است.

 

موزه «داستان شکلات» در پراگ، جمهوری چک

اگر هنوز فکر می‌کنید جمهوری چک چرا در میان دارندگان موزه شکلات جهان جا گرفته؟ معلوم است که هنوز از علاقه ویژه مردم این کشور به شکلات چندان باخبر نیستید.

چکی ها از مردمانی هستند که می‌شود از آنها به عنوان مصرف کنندگان حرفه‌ای شکلات در دنیا نام برد. البته صنعت بسته‌بندی شکلات و آب نبات هم در این کشور شناخته شده است و از کشورهای مطرح اروپا در این زمینه شناخته می‌شود.

این موزه با داشتن مجموعه‌ای کم‌نظیر از کاغذهای بسته‌بندی شکلات و تصاویری از نحوه تولید شکلات خاطره‌ای به یادماندنی را در ذهن افراد بازدید کننده به جا می‌گذارد.

 

«موزه آب‌نبات آمریکا» در پنسیلوانیا

این موزه که بیش از 30 سال از ساخت آن می‌گذرد، برای بازدید عموم آزاد و رایگان است. به‌طور کلی آمریکایی‌ها علاقه زیادی به آب‌نبات دارند و به جز کودکان آمریکایی، بزرگ‌تر ها هم انواع آب‌نبات را یا در کمدهای آشپزخانه یا در دیگر قسمت‌های خانه در دسترس می‌گذارند تا بخشی از روزشان را با خوردن این خوردنی شیرین، شیرین کنند! شاید به همین دلیل است که آمریکایی‌ها به‌جای موزه شکلات، موزه آب‌نبات دارند تا در این زمینه هم اختلافشان را با بخش‌های دیگر دنیا به رخ بکشانند.

 

«موزه شکلات» در کره‌جنوبی

برای خیلی‌ها جالب است که در میان کشورهای آسیایی، شکلات تا این حد در بین مردم کره‌جنوبی خوراکی محبوبی باشد. شکلات برای کره‌ای‌ها آنقدر مهم بوده که به خاطرش دست به ساخت موزه بزنند و البته از این راه به جذب گردشگر‌های بیشتری برای کشورشان بپردازند.

چشم‌بادامی‌های کره‌ای در این موزه به زیبایی و با جذابیت، زیبایی تاریخ شکلات را برای بازدیدکنندگان روایت می کنند؛ فروشگاه شکلات، نمایشگاه شکلات و گالری هنری شکلاتی این موزه هم بسیار دیدنی است.

کره‌ای‌ها برای این‌که موزه‌شان جالب‌تر بشود، چند شکلات استثنایی را از شکلات‌سازان بزرگ دنیا خریده‌اند و شرق دور منتقل کرده‌‌اند تا حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشند.

 

«موزه شکلات نستل»‌ در مکزیک

شاید مهم‌ترین ویژگی موزه شکلات نستل معماری خاص و کم‌نظیر آن باشد؛ ساختمان این موزه به شکل بسیار نادر و کم‌نظیری ساخته شده است و این موزه از این نظر رکورددار است. به علاوه موزه نستل به دلیل طراحی مدرنش شهرتی جهانی دارد. علاوه بر این ویژگی دیگر این موزه این است که حضور آن در مکزیک طبع گرم مردم این کشور را به ان الهام بخشیده است. موزه‌ای سرشار از رنگ‌های گرم که هر بازدیدکننده ای را به تحسین وا می‌دارد؛ از همه جالب تر این‌که چند مدل خیلی نادر از شکلات‌های تولید شده در نقاط مختلف جهان در این موزه به نمایش درآمده است.

لینک به دیدگاه
ولی من شکلاتامو میخورم سجاد جون ........... :ws3:

 

عجب معده ای داری پسر

چه دندونایی

یه مدت قرضشون میدی؟!!:ws28::ws28:

 

نه باید بگی ....چه دل دریایی داری که این همه شکلات توش جا میشه و............................................................................................... دو ستی تا نداره.....:ws37::icon_gol:

لینک به دیدگاه

ولی من عاشقه شکلاتم....:ws3:ولی ترک کردم....:ws37:هر چه قدرم این دانشمندا بگن، قبول نمیکنم...:w00:خوب میبینم تا یه گرمی میخورم یه شوکوفه تو صورتم میزنه بیرون دیگه.....:w00:تازه چاخم میشم....:ws37:

لینک به دیدگاه
چرا من از شکلات بدم میاد؟

واقعا نمی تونم بخورم.

به جاش: لواشک- آلبالو- قره قوروووووووووووت وای دهنم آب افتاد!

 

 

اونا که عزیز دلن مهناز جان......خوشبختانه به جز ضعف هیچ مشکل دیگه ای هم ندارن و اگه حرفه ای باشی اونم حله....:ws3: :ws3:

لینک به دیدگاه

اونا که عزیز دلن مهناز جان......خوشبختانه به جز ضعف هیچ مشکل دیگه ای هم ندارن و اگه حرفه ای باشی اونم حله....:ws3: :ws3:

حرفه ای ام در حد تیم ملی:ws3:

آب زرشک رو یادم رفت :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • اضافه کردن...