رفتن به مطلب

مثالهای حل شده و آموزشهای انسیس

Amin

ارسال های توصیه شده

ba salam man ye moshkele dige ham dashtam man mohandese barg hastam va dar magtae arshad mashgol be tahsil hastam ama ba ansys kar mikonam va mozo teze man thermal va electromagnetic modeling of transformer dar ansys mibashad mishe be man dar in rabete komak konid lotfan mamnon misham khaili ajale daram yani dar marhaleye avalesh ke tarahiye yek transformer ba ansys hastesh gir kardam be man komak konid plz

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.

به راهنمایی فروری نیاز دارم! دارم دیوونه میشم دیگه.پروژه دارم باید تحویل بدم.

باید یک تیر ال شکل با مقطع استوانه رو تحلیل کنم.

توی طراحی اون قسمت 90 درجه ی گوشه ی تیر مشکل دارم.

چطوری میشه یک استوانه رو با یک شعاع مشخص خم کرد؟!!!

توی انسیس میشه مدل ها رو چرخوند؟ یعنی تخت یک محور با زاویه مشخص چرخوند؟!

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...
  • 10 ماه بعد...
  • 6 ماه بعد...
  • 11 ماه بعد...
  • 10 ماه بعد...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

در فرمت فشرده (zip)

مثال شماره 1:

تحلیل الاستیک خطی یک ورق سوراخدار دو بعدی

در این مثال از المان Shell برای ساخت یک صفحه سوراخدار و تحلیل آن استفاده میشود. در انتها نحوه استخراج نتایج تحلیلی ارائه خواهد شد.

به حجم 1.7 مگابایت

در فرمت فشرده (rar)

مثال شماره 2:

تحلیل الاستیک خطی یک قاب یک طبقه دو بعدی فولادی

یک قاب یک طبقه با اتصالات صلب تحت بار گسترده خطی و بار متمرکز جانبی تحلیل شده و نحوه مشاهده نتایج آن با استفاده از روش Sequence number نشان داده میشود.

به حجم 2 مگابایت

در فرمت پی دی اف (pdf)

مثال شماره 3:

تحلیل الاستیک خطی یک دیوار بنایی تحت بار ثقلی و جانبی

در این مدل نحوه کار با مدلهای حجمی نشان داده شده است. یک دیوار بنایی با دو بازشوی در و پنجره تحت بار ثقلی و جانبی وارد بر بالای آن تحلیل شده و تنشهای اصلی ایجاد شده در آن به صورت برداری و کانتور رنگی نمایش داده میشود.

به حجم 1.7 مگابایت

در فرمت فشرده (zip)

مثال شماره 4:

تحلیل مودال و طیفی یک قاب یک طبقه دو بعدی فولادی

در این مثال نحوه انجام تحلیل مودال بر روی قاب مثال دوم و استخراج مشخصات مودی آن نشان داده میشود. در بخش دوم روش تحلیل طیفی همین مدل تحت اثر طیف استاندارد 2800 ایران مرور شده و با استفاده از Load Case نتایج تحلیل طیفی و ثقلی با یکدیگر ترکیب میشوند.

به حجم 1.7 مگابایت

در فرمت فشرده (zip)

مثال شماره 5:

بارگذاری تناوبی یک تیر فولادی یکسر گیردار با رفتار غیر خطی

فرآیند مدلسازی و المان بندی یک تیر I شکل که بصورت صفحه ای مدلسازی می شود مرور شده و نحوه تعریف مصالح غیر خطی فولاد نشان داده خواهد شد. بارگذاری بصورت رفت و برگشتی (تناوبی) به انتهای تیر وارد می شود. در نهایت نمودار نیرو —تغییر مکان تیر رسم خواهد شد.

به حجم 1.7 مگابایت

در فرمت پی دی اف (pdf)

مثال شماره 6:

تحلیل دینامیکی گذرا برای رایزرهای مربوط به سکوهای دریایی در برابر امواج دریا

تهیه کننده: مرتضی حسین پور فاضل

سازه های دریایی که مهمترین آنها سکوهای نفتی و لوله های انتقال نفت هستند، همواره در معرض نیروی های وارد از سوی امواج سطحی قرار دارند. در این مثال نحوه مدلسازی یک لوله از سکوی نفتی با بارگذاری امواج دریا نشان داده شده و نتایج تحلیل استخراج می شوند.

به حجم 452 کیلوبایت

در فرمت پی دی اف (pdf)

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

ا سلام یه همه دوستان و اساتید

من یک صفحه دارم که حفره مخروطی شکلی درون اون هست.(درون انسیس ورک بنچ-تحلیل دینامیکی)

میخاستم بدونم بهترین مش برای اون چیه و ایا مش های مثلثی و مربعی در نتایج تفاوتی ایجاد میکنه یا نه؟

اگر دوستان لطف کنن و از مدل مش خورده این صفحه سوراخدار عکسی بزارن ممنون میشم.

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

با سلام،مرسی ک پاسخ میدین

میخوام چن تا تیر رو با مقطع مخروطی پشت سر هم مدلسازی کنم،ولی تو ۲ بعد،چکار کنم،فوری نیاز دارم،خواهش میکنم اگه میتونین کمک کنین

لینک به دیدگاه

با سلام،مرسی ک پاسخ میدین

میخوام چن تا تیر رو با مقطع مخروطی پشت سر هم مدلسازی کنم،ولی تو ۲ بعد،چکار کنم،فوری نیاز دارم،خواهش میکنم اگه میتونین کمک کنین

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام

خیلی ممنون از فایلتون

لطفا در مورد محاسبه افت فشار در لوله با نرم افزار انسیس cfx فایل بزارید.

سوال من اینه : محاسبه افت فشار در لوله ای به قطر 6 میلی متر با طول یک متر

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...
در در 24 شهریور 1388 در 19:22، Amin گفته است :

به هر حال ما عضو این انجمن هستیم که مشکلات همدیگرو حل کنیم .هر چند تا سوال داشتی بپرس .اگر بلد بودم جواب میدم اگر هم نه که پیگیری می کنیم و جوابو پیدا می کنیم.

دقیق متوجه سوالت نشدم .اما برای مشبندی می تونیم بنا به دقتی که مد نظرمونه خط رو تقسیم بندی کنیم هر چه قدر که تقسیم بندی ریزتر باشه جواب دقیق تر بدست میاد.اگر بتونی سوالتو واضح تر بپرسی ممنون میشم.

سلام خسته نباشی...ببخشید تو انسیس فلوینت یه لوله استوانه ای افقی داریم هوا از دایره وسط لوله رد میشه و آب دور تا دور این دایره که وسط لوله هس وارد میشه ما چطوری باید مشخص کنیم اینو که به این شکل وارد لوله بشن هوا و آب تو جریان دوفازی؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...