رفتن به مطلب

مثالهای حل شده و آموزشهای انسیس

Amin

ارسال های توصیه شده

سلام:ws3:.عجب .راست میگی من گفتن چرا سوالت اون طوری شد.از این خوشم میاد که خیلی با دقت داری کتاب رو مطالعه می کنی.برای شکل اول بگم که این منو برای سایز بندیه که 3 تا گزینه داری اولی لبه های خطو به اندازه ای که وارد می کنی تقسیم بندی می کنه .مثلا یه خط رو در نظر بگیر با گزینه اول به مقداری که وارد دو لبه خط تقسیم میشه .اما گزینه دوم هر عددی وارد کنی خط به تعداد عددته تقسیم بندی میشه مثلا اگر 5 بذاری خط به 5 قسمت تقسیم میشه .گزینه آخر نرخ تقسیم بندیو تعیین میکنی و هر عددی وارد کنی با اون نسبت خط سایز بندی میشه :ws11:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سوال دوم.ببین جابجای در جهت های مختلف رو نشون میده در جهت x, y,z, یا xy.xz.zy تفاوتشون در نشون دادن جهت جابجایه و البته مثلا اگر یه تیر رو انالیز کنی این جابجای نشان دهنده خیز میشه :ws11:

لینک به دیدگاه

چه قدر سوال :ws3:

من فقط 2 تا شکلی که توضیح دادمو دیدم .اما به مرور سوالاتتو جواب میدم :ws2:

فکر کنم تا من داشتم به سوالات جواب میدادم سوالاته بعدی رو کردی .

لینک به دیدگاه
2-برای رسم کانتورهای تنش و ممان حتما باید

table

ایجاد کنیم؟

کلا برای چی تی بل می سازن؟

برای رسم تنش نیازی نیست حتما جدول تشکیل بدی .بعد هم اینکه جدول برای خیلی جاها به کار میره مخصوصا برای انالیزهای غیر خطی و همچنین انالیزهای که زمان در اونا به کار رفته

لینک به دیدگاه

در رابطه با اینکه از روش شما برای نشان دادن کانتور عمل نکرده باید بگم که شما از نودال رفتین جلو و جوابی که می گیرین فرق می کنه چون شما جوابهاتون بر اساس گره ها بدست میاد اما در روش کتاب بر اساس المان البته اگر همین مسیر شما رو به جدای نودال المان قرار بدیم همون جواب کتاب بدست میاد .بهترین کار اینه که شما 2 روشو امتحان کنید

لینک به دیدگاه
بعد از تعریف تی بل برای مشاهد کانتور تنش بعد از انتخاب گزینه

define table

کادر زیر میاد .ستون سمت راست چیه؟

1253154991.jpg

ستون سمت راست تنشهای مختلفو نشون میده .همون طور که میدونی ما انواع تنش داریم برای همین برای نرم افزار باید تعریف کنیم که کدوم تنش مد نظر ماست .

لینک به دیدگاه
میشه کلا در مورد کانتور ممان توضیح بدید؟

چرا این روش رو رفته ؟

وقتی از کانتور ممان استفاده می کنیم که تو انالیز ما گشتاور وجود داشته باشه .مثلا اگر تیر یه سر گیر دار داشته باشیم و با اعمال نیرو بر انتهای ازادش می تونیم ممان داشته باشیم .

لینک به دیدگاه

وای خدا خسته شدم :ws3: سوالاتتو کامل جواب میدم فقط در رابطه با این کلامات که در ستون های سمت راست نوشته میشن یه توضیح کوتاه بدم .این حروف مخفف هستن مثلا :seqv یعنی von mises eqivalent stress یا اینکه srat یعنی srtress ratia

لینک به دیدگاه

سلام

باز هم سوال دارم .ببینید من برای مدل کردن شکل صفحه 96 اول یه استوانه کشیدم استوانه دوم رو هم کشیدم _کوچکتره_ بعد بزرگتره رو از کوچک تره کم کردم .که حالا یه استوانه بزرگ دارم که یه استوان ه کوچک پایینش کم شده.بعد اومدم صفحه کاری ام رو عوض کردم و یه دایره تو صفحه کاری جدید ایجاد کردم

1253200889.jpg

1253205919.jpg

بعد تو همون صفحه یه مستطیل بالای دایره ایجاد کردم یعنی این طور ی و بعد هم یک پارچه شون کردم

1253248418.jpg

1253209006.jpg

بعد سطح رو اکسترود کردم. و حجیم کردم شد این

1253234359.jpg

حالا می خوام دو سطح پایینی رو از بالایی کم کنم تا شکل کتاب حاصل بشه این پبامو می ده

1253233466.jpg

حالا چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام.خوبی؟ ترسیم هندسیت اشکال داره .احتمال داره استوانه دومی از اولی کم نشده باشه و با شکل اخری تداخل پیدا کرده باشه .در هر صورت خطاش یه خاطر ترسیم هندسیت هستش .راستی اگر خواستی از صفحه انسیس عکس بگیری این طور عمل کن .

plotctrls/har copy/to file

اگر از مسیر بالا بری میتونی فرمت عکس هم مشخص کنی و اینکه حجم عکست میاد پیایین راه دیگه عکس گرفتن:

plotctrls/capture image

لینک به دیدگاه

سلام.

ششد ممنونم

دستتون درد نکنه.البته اونی که کتاب داده نشد.چون تصویر کتاب استوانه کوچکه که استوانه بزرگه رو سوراخ کرده سطح سوراخ شده سطح صافه اما در شکل من نه خط محیطی قسمت سوراخ شده رو ببینید متوجه خواهید شد.

ایراد هندسی هم مال همین بوده احتمالا چرا که من برای تعریف دایره نقطه پایینی دایره با نقطه بالایی استوانه مشترک بوده اند .به خاطر همین عمل تفریق درست صورت نمی گرفته .نمی دونم چطور کتاب این شکلو دراورده احتمالا مقیاس ها را کم داده

چون من برای رسم استوان هکوچکتره ارتفاعش یاد کردم به طور یکه از استوانه بزرگه هم زد بیرون بعد کم کردم

ببینید ممکنه حالا حالا ها سوال داشته باشم .این جوری من شرمنده شما می شم. ببخشید

راستی شما انسیس رو از کجا یاد گرفتید؟

1253221237.bmp

لینک به دیدگاه

خوشحالم که تونستم تا حدودی کمک کرده باشم به فکر اون 2 تا سوال اخر هم هستم می تونم یه توضیحاتی بدم برای اطمینان از درست بودن جوابم میذارم برای چند روز دیگه .

من انسیسو خودم کار کردم .در رابطه با کتاب انسیس مثلث نارنجی باید بگم اشکال چاپی زیاد داره مثلا تو کتاب نارنجی درباره مبحث حرارتش خیلی از جاها اصلا عدد نذاشته :ws1:

بعد هم اینکه این کتابا بیشتر اومدن ترجمه کردن تا اینکه بخوان از خودشون مسئله طرح کنن .

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوستان اگر در زمینه انسیس سوال دارین در تاپیک سوال و جواب انسیس مطرح کنید (قسمت نرم افزارهای مکانیک).با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...
به هر حال ما عضو این انجمن هستیم که مشکلات همدیگرو حل کنیم .هر چند تا سوال داشتی بپرس .اگر بلد بودم جواب میدم اگر هم نه که پیگیری می کنیم و جوابو پیدا می کنیم.

دقیق متوجه سوالت نشدم .اما برای مشبندی می تونیم بنا به دقتی که مد نظرمونه خط رو تقسیم بندی کنیم هر چه قدر که تقسیم بندی ریزتر باشه جواب دقیق تر بدست میاد.اگر بتونی سوالتو واضح تر بپرسی ممنون میشم.

سلام

ميشه كمك كنيد تا لوله را در خاك مدل كنم؟

لینک به دیدگاه
سلام.خسته نباشین.عزیزان اگر در مورد انسیس مثال یا پروژه حل شده ای دارن اینجا قرار بدن :ws2:

فایلی که گذاشتم اموزش انالیز حرارتی انسیس هستش امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره.

متاسفانه فايلها باز نميشوند.

لینک به دیدگاه
متاسفانه فايلها باز نميشوند.

به این دو لینک مراجعه کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

با سلام موضوع پروژه من تعیین ترک در شفت به روش آنالیز مودال تجربی هستش که باید با آنسیس اون رو مدل سازی کنم.

که این شفت یه میله است که یه دیسک رو اون سوار شده

حالا موندم برا آنالیز مودال اون از جه المان هایی استفاده کنم.

از دوستان کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه تا این کار رو انجام بدم.

darkoob1123@yahoo.com

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...