رفتن به مطلب

علم ..........ثروت

پول در اوردن سخت تره یا درس خوندن؟  

12 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. پول در اوردن سخت تره یا درس خوندن؟

ارسال های توصیه شده

دوستان نظر بدید

میخوام ببینم از نظر شما بدست اوردن پول سخت تره یا درس خوندن؟

مثلا اگه بگن تا دکترای رشته خودتو بخون برات سخت تره یا بگن با این رشته ای که خوندی صد میلیون تومان بدست بیار

لینک به دیدگاه
تا اینجا اکثر قریب به اتفاق میگن پول در اوردن سخته

ولی من یه بیسوادایی رو دیدم که عرضه درس خوندن ندارن ولی عین اب خوردن پول در میارن

در کل پول در اوردن سخته

ادم هتکش پتک میشه:ws3::ws3:

لینک به دیدگاه
تا اینجا اکثر قریب به اتفاق میگن پول در اوردن سخته

ولی من یه بیسوادایی رو دیدم که عرضه درس خوندن ندارن ولی عین اب خوردن پول در میارن

بحث این بود که از راه درسی که خوندی پول دربیاری؟

لینک به دیدگاه

خب رفیق بخوای مثل ادمای درست پول دربیاری همیشه باید فکر قسط ووام وبدهی وکرایه وهزینه باشی

دیگه فرصت نمیکنی که به مدرک ودرس واینا فکر کنی فقط تند تند پاس میکنی که یه قسمتی از هزینه هات رو بتونی قلم بگیری وگرنه واضح ومبرهن است که علم بهتر از ثروت است

اصلا بابای یکی میگفت پول چرک دسته وماهم باور میکردیم

اما نمیدونم چرا از اون چرکای دستش به ما نمیداد وهی تو بالشتش جمعشون میکرد....دی:

لینک به دیدگاه

پول در آوردن سخت تره

چون شم اقتصادی می خواد و اینکه بتونی توی دنیای به این بزرگی ایده ای رو بدی که بتونه پول ساز باشه

درس خوندن که مشخصه تو باید این یه سری کتاب رو بخونی تا بتونی دکترا بگیری

اما پول در آوردن بیچاره می کنه طرف رو:smiley-gen165:

لینک به دیدگاه
خب رفیق بخوای مثل ادمای درست پول دربیاری همیشه باید فکر قسط ووام وبدهی وکرایه وهزینه باشی

دیگه فرصت نمیکنی که به مدرک ودرس واینا فکر کنی فقط تند تند پاس میکنی که یه قسمتی از هزینه هات رو بتونی قلم بگیری وگرنه واضح ومبرهن است که علم بهتر از ثروت است

اصلا بابای یکی میگفت پول چرک دسته وماهم باور میکردیم

اما نمیدونم چرا از اون چرکای دستش به ما نمیداد وهی تو بالشتش جمعشون میکرد....دی:

آآی گفتی.....

لینک به دیدگاه
دوستان نظر بدید

میخوام ببینم از نظر شما بدست اوردن پول سخت تره یا درس خوندن؟

مثلا اگه بگن تا دکترای رشته خودتو بخون برات سخت تره یا بگن با این رشته ای که خوندی صد میلیون تومان بدست بیار

هر دوشون استعداد میخواد و همت.... هم پول دراوردن هم درس خوندن....

خوب یه موقع هس برا درس خوندن پول لازم داری...وقتی ام پول نداشته باشی اون درس رو نمیتونی بخونی...اون وخته که این استعداد و همت به دردت دیگه نمیخورن!!!

ولی اگه موقعیتش باشه اگه درس رو اول خوب بخونی... یعنی دُرُس حسابیااااا:w00: !! نه در حد پاس یا نمره بالا گرفتن و پز دادن با معدل بالا... اون وخت مرحله استعدادو گذروندی و حالا با همت میتونی پول در آری!!! (البته خیلی ام ساده نیس!)

یه بنده خدایی میگفت کاری رو که به یه کارشناس عمران میدن مثه پل سازی و سد سازی و... که حسابی ام توش پول هست به یه مهندس عمران نمیدن!!!:JC_thinking:

ولی کلا من نتونستم از بین گزینه ها یکی رو انتخاب کنم!!!:ws52:

لینک به دیدگاه
هر دوشون استعداد میخواد و همت.... هم پول دراوردن هم درس خوندن....

خوب یه موقع هس برا درس خوندن پول لازم داری...وقتی ام پول نداشته باشی اون درس رو نمیتونی بخونی...اون وخته که این استعداد و همت به دردت دیگه نمیخورن!!!

ولی اگه موقعیتش باشه اگه درس رو اول خوب بخونی... یعنی دُرُس حسابیااااا:w00: !! نه در حد پاس یا نمره بالا گرفتن و پز دادن با معدل بالا... اون وخت مرحله استعدادو گذروندی و حالا با همت میتونی پول در آری!!! (البته خیلی ام ساده نیس!)

یه بنده خدایی میگفت کاری رو که به یه کارشناس عمران میدن مثه پل سازی و سد سازی و... که حسابی ام توش پول هست به یه مهندس عمران نمیدن!!!:JC_thinking:

ولی کلا من نتونستم از بین گزینه ها یکی رو انتخاب کنم!!!:ws52:

میدونی لیلا من از این حرفت نتیجه میگیرم تا حالا پول در نیووردی ببینی یه من ماست چقدر کره میده:icon_gol:

اصولا کلیه علوم برای بالا رفتن بازدهی اقتصادی ساخته شده و به مرور زمان پیشرفت کرده علم و سیاست و اقتصاد و فرهنگ وابسته به هم هستن و شدیدا رو هم تاثیر گذارن و موتور محرک اینها اقتصاده مدیریتش با سیاسته و فرهنگ حالت خودکار سازی رو در این مجموعه بازی میکنه و اوضاع رو قابل تحمل میکنه و علم باید هر روز در اندیشه راهکارهایی برای اصلاح و بهتر کردن اون سه تا باشه اما همه چیز از اقتصاد شروع میشه

بگذریم ما درس میخونیم تا به علم دست پیدا کنیم تا ارزش پیدا کنیم و بعد خودمون رو به پول میفروشیم ما درس میخونیم تا بتونیم گرونتر خودمونو بفروشیم

مثلا یه اقای دکتر 3 دقیقه شما رو معاینه میکنه 12 هزار تومن میگیره این اقای دکتر رو شما دقیقه ای 4 هزار تومن میخری

یه اقای کاردان علوم ازمایشگاهی که تو ازمایشگاه 30 دقیقه وقت میزاره تا خون و ادرار شما رو ازمایش کنه 500 تومن میگیره و اصل پولو دکتر که مجوز ازمایشگاه بنامشه میگیره این اقای کاردان ما دقیقه ای تقریبا دقیقه ای 2 تا یه تومنی قیمتشه

البته از زمان حضرت ادم هیچ کاری به اندازه دزدی درامد نداره

همین الان دزدایی هستن که روزانه از همه مون میدزدن و ما هم بهشون احترام میذاریم و اگه حرفی بهشون بزنیم اسم اون حرفه میشه حرف سیاسی

و یه کسایی بیتاب میشن و کاسه داغتر از اش میشن میان حالتو میگیرن

میدونستین همین تریلی های هووو چینی اشغال که الان 60 میلیون قیمتشه و چقدر هم زیاد شده قیمتش تو چین حدود 6 هزار دلاره یعنی به پول ما حدود 6 میلیون تومان بقیه این پول کجا میره؟ کی انحصار ورودشو داره؟ بماند

و از این دست نمونه بسیاره اگه بخوام بنویسم خیلی میشه

لینک به دیدگاه

میدونی لیلا من از این حرفت نتیجه میگیرم تا حالا پول در نیووردی ببینی یه من ماست چقدر کره میده:icon_gol:

اصولا کلیه علوم برای بالا رفتن بازدهی اقتصادی ساخته شده و به مرور زمان پیشرفت کرده علم و سیاست و اقتصاد و فرهنگ وابسته به هم هستن و شدیدا رو هم تاثیر گذارن و موتور محرک اینها اقتصاده مدیریتش با سیاسته و فرهنگ حالت خودکار سازی رو در این مجموعه بازی میکنه و اوضاع رو قابل تحمل میکنه و علم باید هر روز در اندیشه راهکارهایی برای اصلاح و بهتر کردن اون سه تا باشه اما همه چیز از اقتصاد شروع میشه

بگذریم ما درس میخونیم تا به علم دست پیدا کنیم تا ارزش پیدا کنیم و بعد خودمون رو به پول میفروشیم ما درس میخونیم تا بتونیم گرونتر خودمونو بفروشیم

مثلا یه اقای دکتر 3 دقیقه شما رو معاینه میکنه 12 هزار تومن میگیره این اقای دکتر رو شما دقیقه ای 4 هزار تومن میخری

یه اقای کاردان علوم ازمایشگاهی که تو ازمایشگاه 30 دقیقه وقت میزاره تا خون و ادرار شما رو ازمایش کنه 500 تومن میگیره و اصل پولو دکتر که مجوز ازمایشگاه بنامشه میگیره این اقای کاردان ما دقیقه ای تقریبا دقیقه ای 2 تا یه تومنی قیمتشه

البته از زمان حضرت ادم هیچ کاری به اندازه دزدی درامد نداره

همین الان دزدایی هستن که روزانه از همه مون میدزدن و ما هم بهشون احترام میذاریم و اگه حرفی بهشون بزنیم اسم اون حرفه میشه حرف سیاسی

و یه کسایی بیتاب میشن و کاسه داغتر از اش میشن میان حالتو میگیرن

میدونستین همین تریلی های هووو چینی اشغال که الان 60 میلیون قیمتشه و چقدر هم زیاد شده قیمتش تو چین حدود 6 هزار دلاره یعنی به پول ما حدود 6 میلیون تومان بقیه این پول کجا میره؟ کی انحصار ورودشو داره؟ بماند

و از این دست نمونه بسیاره اگه بخوام بنویسم خیلی میشه

خوب معلومه که من هنوز پول در نیاوردم و نفسم از جای گرم بلن میشه....:ws37:به خاطر همینم تو نظر سنجی شرکت نکردم و نتونستم تصمیم بگیرم که بالاخره کدومشون سخت تره چون فقط تجربه یکیشونو داشتم و فقط نظرمو گفتم...:ws37:

اما با اون قسمت قرمز 50-50 موافقم.... شاید چون کماکان نفسم از جای گرم بلن میشه اینو میگم...ولی همه هم این جوری نیستن....از هر قشری خوشبختانه هنوز منصفش پیدامیشه گرچه کمن...:ws52:

دکتر منصف ...مهندس منصف.... معلم منصف....و....منظورم کساییه که خودشونو علمشونو به پول نمیفروشن!!!!

نمیدونم البته ...شما با تجربه تری بهترمی میدونی!!!:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
خوب معلومه که من هنوز پول در نیاوردم و نفسم از جای گرم بلن میشه....:ws37:به خاطر همینم تو نظر سنجی شرکت نکردم و نتونستم تصمیم بگیرم که بالاخره کدومشون سخت تره چون فقط تجربه یکیشونو داشتم و فقط نظرمو گفتم...:ws37:

اما با اون قسمت قرمز 50-50 موافقم.... شاید چون کماکان نفسم از جای گرم بلن میشه اینو میگم...ولی همه هم این جوری نیستن....از هر قشری خوشبختانه هنوز منصفش پیدامیشه گرچه کمن...:ws52:

دکتر منصف ...مهندس منصف.... معلم منصف....و....منظورم کساییه که خودشونو علمشونو به پول نمیفروشن!!!!

نمیدونم البته ...شما با تجربه تری بهترمی میدونی!!!:jc_thinking:

سلام لیلیان عزیز

از نظر من علم خیلی با ارزشتره چون مثل اب برای روح همیشه تشنه انسان

ولی تو وقتی میتونی این روح رو سیراب کنی که دغدغه مسایل حیاتی روزمرت رو نداشته باشی مثلا" براحتی مخارج روزانت رو در بیاری مسکن خوب مناسبی داشته باشی

و ابزارهای مناسب هم برات فراهم باشه

یاایینکه اونقدر قدرت ارادت بالا باشه که شبها زیر نور مهتاب توی پارکی زیر پلی بشینی کسب علم کنی

لینک به دیدگاه

پول دراوردن سختره خيلي هم سخته

يه ترم درس نميخوني دو هفته مونده به امتحان شروع ميكني علي يارت با موفقيت همه رو پاس ميكني اما سر كار كه نميتوني 6 ماه كار نكني بعد دوهفته كار كني هر روز بايد عرق بريزي تا پول دراري اما براي تحصيل زير كولر و كنار بخاري هم ميتوني درس بخوني اگر درس نخوني گرسنه نمي موني اما اگر كار نكني گرسنه ميموني همه چيز به درس خوندن نيست

لینک به دیدگاه
همه جا با علم پول میاد اما تو ایران با پول علم میاد

به نظرتون گزینه صحیحترش کدومه؟؟؟؟؟؟؟

دقیقا باید با علم پول بیاد ولی ...

123 در صد که پول درآوردن سخت تره . همین دانشگاه آزاد ما ، اگه بدونید چه دانشجوهایی داره :banel_smiley_52: یه سری ها که علمشو دارن پولش هم دارن چون سر کار میرن در کنارش درس رو هم می خونن ولی این فقط 15% 85% بقیه یک صدم از درسی که می خونن رو نمیدونن چی هستش اصلا ، بخدا شرم آوره ، علم اینجا هیچ معنی نداره مدرک علم نیست پس پول هم نیست اما اگه علم واقعی بود پول هم حتما باهاش بود .

در نتیجه پول در آوردن از این درس خوندن بسی زیاد سختتره . و این درس خوندن هیچ سختی نداره و همه از پسش بر میان حالا یه ترم زودتر یا دیرتر به هیچ جای هیچ کی هم برنمی خوره .

لینک به دیدگاه

به نظر من پول در آوردن هزار بار آسون تر از درس خوندنه... البته من منظورم از درس خوندن اونکاری نیست که اکثریت "دانشجو" های امروز انجام میدن... من منظورم درس خوندن واقعی هست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...