رفتن به مطلب

همه چیز در مورد اباکوس

Amin

ارسال های توصیه شده

• 4 هفته بعد...
  • پاسخ 96
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

tutorial for abaqus

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...

با سلام به همه دوستان

من رشته عمران هستم

میخام یه کف مرکب فلزی 2*2 با 9 ستون را با آباکوس مدل کنم و بار را به صورت پریودیک (دوره ای ) وارد کنم

ممنون میشم اگه دوستان در این زمینه به من کمک کنند.

با تشکر از دوستان عزیز

کاظمی از شیراز

لینک به دیدگاه

خوب دوست عزیز تا چه میزان این نرم افزار اشنایی داری ؟

من اباکوس تا حدود بسیار کمی بلدم اگر دوست داشته باشی می تونیم با هم این مسئله را حل کنیم.

چون من به تنهایی اینکارو نمی کنم.

برای شروع کار هم باید مدلسازی را انجام بدیم .بلدی مدل سازی کنی ؟

اگر آره مدل را بساز تا بریم مرحله بعدی و اگر هم بلد نیستی که در مورد مدلسازیش بحث کنیم.

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیزی که به پیام من پاسخ دادید

همون طور که گفتم من رشته عمران هستم

و تازه با آباکوس آشنا شدم . مدل سازی رو در حد مثال های کتاب آقای خلخالی بلدم

نمیدونم چطوری باید این کف مرکب رو مدل سازی کنم ، و همین طور بارگذاریشو

ممنون میشم اگه این لطف رو در حق من کنید و منو راهنمایی کنید

با تشکر

کاظمی از شیراز

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم .من هم مثل تو ابتدای کار هستم !! اتفاقا من هم کتاب خلخالی را دارم .پس طبق اون عمل میکنیم.

تا زمانی که یک اباکوس کار بیاد کمکمون خودمون پیش میریم :ws2:

خوب میریم سراغ مدل ؟

می تونیم از پارت استفاده کنیم و ضخامت بدیم و هم می تونیم از شل استفاده کنیم !! ما از پارت استفاده میکنیم .(متاسفانه هنوز اباکوس را نصب نکردم تا امشب ردیفش میکنم )

باید وارد محیط اسکیج بشیم و ترسیم کف را انجام بدیم .و بعد از ترسیم از محیط اسکیچ خارج بشیم و به اندازه ضخامتش اکسترود کنیم.

لینک به دیدگاه

سلام. ميشه يه كم در مورد مدلتون بيشتر توضيح بدين؟

من يه شكل توي محيط sketch اباكوس كشيدم. ببينيد منظورتون از توضيحاتون همون بوده كه من فهميدم؟

لینک به دیدگاه

من هم یک کارهایی کردم .فقط بگو چه طور می خوای نیرو وارد کنی کجاها قید گذاری کنی ؟

کلا بیشتر توضیح بده رفیق .

2f2dzck1s8lxent2sjkq.jpg

من خودم همین طوری عشقی نیرو وارد کردم .

gajrngdwp9hhko4nnq0a.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

باز هم تشکر می کنم از همه دوستانی که در حق من لطف کردن و به من پاسخ دادند

دوست عزیز شکلی که شما کشیدید رو دیدم . تقریبا همون شکلی هست که مد نظر من بود .

اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

شکل دقیقش اینه:

من میخام رو این کف بار ضربه پا رو وارد کنم و تاثیر نسبت های مختلف تماس پا روی کف رو بدست بیارم

لطفا به من یاد بدین چطوری اینو مدل سازی کنم

kazemi710@gmail.com

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان

من تا الان هر کاری کردم نتونستم اون کف مرکب رو مدل سازی کنم . به غیر از این سایت هم نمیدونم کجا باید راهنمایی بگیرم

خواهش می کنم منو راهنمایی کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

سقف شما کامپوزیتی هستش .یک مطلب دیگه اینکه کف شما کامپوزیتی هستش اما مدلی که من شبیه سازی کردم مرکب نیست البته موردی نداره که بخوایم کامپوزیتیش کنیم.

لینک به دیدگاه

سلام. وقتتان بخير.

شما در مورد شكلتون توضيح ندادين. من اينجوري متوجه شدم: شما يك سقف دارين با 4تا پنل كه در شكل نشان داده شده. اين سقف كامپوزيت هست و جنس هر4تا پنل با يكديگر متفاوت است. ضمنا روي اين سقف بايستي 9 ستون قرار بگيرد.

خوب من يه توضيح كلي ميدم، شما هم خودتون طبق اين توضيحات و معلومات قبلي كه داريد با اباكوس كار كنيد و هرجا به مشكل برخورديد دوباره سوال كنيد.

اول بايد در ما‍ژول پارت همون جوري كه دوستمون هم شكلش رو گذاشتن طراحي سقف و ستون ها رو انجام بديد. به نظر من سقف رو به صورت يك shell مدل سازي كنيد و ستون ها رو به صورت wire. بعد از مدل سازي سقف و ستونها وارد ماژول property بشويد. خوب شما مي خواهيد كه سقفتان مركب باشه اما الان سقفتان از يك shell تشكيل شده و نمي توانيد به ان 4 خاصيت جدا بدهيد. براي اينكه بتوانيد اين كار را انجام بدهيدtoolsسپسpartitioو بعد face را انتخاب كنيد. با انتخاب sketch در گزينه ها مي توانيد shell را با دو خط عمود بر هم به چها قسمت تقسيم كنيد.

حالا شما يك سقف با چهار قسمت جدا داريد كه مي توانيد براي هر كدام يك material و sectionجدا تعريف كنيد. و در قسمت assign به هر قسمت يك section را اختصاص بدهيد.

در مورد بارگذاري هم يه كم شبيه عمراني ها توضيح دادين. يه خرده مكانيكي تر توضيح بديد تا متوجه منظورتون بشم.

اميدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم و توضيحاتم با اون چيزايي كه شما ميخواستيد سازگار باشه.

بازم اگه اين كارا رو توي اباكوس انجام داديد و به مشكل برخورديد در خدمتتان هستم.

موفق باشيد.

لینک به دیدگاه

با سلام

باز هم تشکر میکنم از همه دوستان درحق من لطف کردند

کف مرکبی که من میخوام مدل کنم شامل : تیرهای اصلی که در جهت بلندتر هر پانله و تیرهای فرعی که عمود بر تیرهای اصلی قرار داره و فاصله اونها از هم تقریبا یک متر

و بال بالای این تیرها توی بتن با ضخامت 150 میلی متر قرار میگیره

در ضمن مشخصات هر 4 پانل مثل همه فقط رو هر پانل بارگذاری جدا انجام میشه.

ابعاد ستونها رو هم اندازه تیرهای اصلی در نظر میگیریم.

راستش من هنوز نتونستم كف و ستونها رو هم مدل كنم ،اگه دوستان لطف كنند و منو تو مدل كردن كف و ستونها راهنمايي كنند ممنون ميشم.

اون مدلي كه دوستمون زحمت كشيدن و شكلشو كشيدن خيلي عاليه ولي من نتونستم اونو مدل كنم

لطفا كمكم كنيد

باتشكر از دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...