رفتن به مطلب

طریقه حل کردن کارباپول در اب

MOHAJER_111

ارسال های توصیه شده

۱۱ ساعت قبل، Mohi_po گفته است:

از کربومر و  بنزیل الکل و پروپیلن گلیکول استفاده کنم چی؟ بهتر میشه ؟ 

نه روی محصولی نخوندم 

دارم سعی میکنم خودم فرمول رو پیدا کنم 

پایه این ترکیب آبه ؟ بنزیل الکل تا حد زیادی محلول نیست البته میشه اول ترکیبش کرد با گلیکول یا الکلهای دیگه و بعد آبو اضافه کرد و فقط کدر میشه ولی اگر میزان مصرفی بنزیل کم باشه که هیچی ، کم یعنی تا همون حدی که تو آب محلوله ...

فارق از عملکردی که قراره بگیرید من فقط میتونم بگم بله این یک ژل کمی روغنی شکل میشه .

من در مورد عملکرد ترکیبات با بدن اینجا نظر ندادم و فقط ترکیباتی که خودتون میگید رو دارم بیان میکنم که چه فرمی به خودشون میگیرن ...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
۵ ساعت قبل، Mohi_po گفته است:

من میخوام حداکثر بازدهی رو از کربومر بگیرم پیشنهادی که بهم شده تری اتانول امین هستش اما هنوز تست نکردم 

دوست من واقعا من نمیدونم در مورد چی میگید و یا اون دوستانی که میفرمایید پیشنهاد دادن  از چی حرف میزنن ...

یعنی چی حداکثر بازدهی از پلیمر مربوطه بگیرید ؟ چه بازدهی خاصی رو میخواید بگیرید ؟  قراره تری اتانول امین دقیقا چه کار خاصی براتون انجام بده ؟ برای تورم کربوپل قراره کار خاصی بکنه ؟ خب در حد توانش میکنه دیگه ، این کارو هر ترکیب آلکالینی میکنه تری هم یکیش ...

من واقعا نمیدونم چی به شما گفتن ....

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
در ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ در ۰۰:۵۲، Anabolic گفته است:

دوست من واقعا من نمیدونم در مورد چی میگید و یا اون دوستانی که میفرمایید پیشنهاد دادن  از چی حرف میزنن ...

یعنی چی حداکثر بازدهی از پلیمر مربوطه بگیرید ؟ چه بازدهی خاصی رو میخواید بگیرید ؟  قراره تری اتانول امین دقیقا چه کار خاصی براتون انجام بده ؟ برای تورم کربوپل قراره کار خاصی بکنه ؟ خب در حد توانش میکنه دیگه ، این کارو هر ترکیب آلکالینی میکنه تری هم یکیش ...

من واقعا نمیدونم چی به شما گفتن ....

میشه لطفا راهنمایی کنید چه چیزی اسید رو ژله ایی میکنه؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۰/۵/۱۳ در ۰۱:۳۸، Anabolic گفته است:

سلام عزیز دل ...

تمام مدلهای کربومر یعنی چی ؟ اگر منظورت کربوپل ها هستند که یجا دیگه هم گفتم که کربوپل در گروه کربومر نیست و اینو ده پونزده سال سال پیش یک شرکت احمقی کرد تو گروه کربومر ها و از اونجایی که فضای آکادمیک هم مشغول پرورش دستگاه کپیه تا یک آدم  باب شد و هزارن مقاله شرو ور نوشتن در موردش و شد کربومر مثلا940 ......مدام هم همین مزخرفاتو مقاله میکنن تو دنیا و هیچی هم از تاریخچه و مدلش نمیدونن فقط چون یکی گفته کربومر بقیه هم هی تکثیرش میکنن و .....طرف نمیدونه چیه کربوپل بعد با مقالاتی که از ریشه اشتباهن میخواد تولیدشم بکنه بعد یک چیز کش دار میشه میگه چرا این اون نشد پس  ....بگذریم

اولی و ساده ترین کربومر پلی اکریلیک اسیده ، پلی کربوفیل هم کربومر یک مورد دیگه و..........پلی کربوفیل زمانی که ذرت رو بو میدی با حرارت هم ایجاد میشه و اگر ذرتو بذاری رو لبت تمام آب دهان رو جمع میکنه تو خودش و مصنوعیشم که هستو یک پودر کرم رنگه ، اینا نه به نکم ها حساسن نه به یونهای هالوژن دار مثل کلر و..... .....اکریلات های زیادی هستند که تهش ساده ترینش رو تو سوپر جاذب های خاک باغچه و یا جاذب پوشک بچه میتونی پیدا کنی ...اینا کربومرن نه کربوپل بیچاره....

کربومرها دو مدلن ، بعضی ها تو پ هاش پایین کار میکنن و بعضی ها برعکس ....زیادم هست تگزاپون که یک سورفکتانته فقط با نمکت حال میکنه سفت میشه ....

چیزی که شما در موردش میگی شبیه به ژل های رنگ بره که برای چربی هم استفاده میشه مثل کلنگ چربی و رنگو از جا میکنه ....  راحتت کنم برادر من .... زمانی که محصول شما کاملا وکیوم باشه سود و پتاست سالم میمونن و پ هاش حفظ میشه ولی ژل  یکم هوا بهش بخوره دیگه سود و پتاس نیستن و پ هاششونم میاد پایین ، یعنی سودت میشه سدیم کربنات و پتاس هم کربنات پتاس ....ولی اگر بسته بندی وکیوم باشه که هوا نخوره راحت میتونی از کربومرهای مختلف استفاده کنی که فراوونم هستن فقط مدل ژل شدنشون با هم فرق دااره ، یکی قل قلی میشه یکی مثل یخ میشه یکی مثل مایع ظرفشویی و.........

یک سر برو پیش اینایی که سوپر جاذب های کشاورزی میفروشن ، اونجا مدلهای مد نظرتو انتخاب کن ببین کدوم مدل ژل رو دوست داری ......

اون کربومرها اصلا برای این کارا ساخته شدن .....پتاسیم هیدروکسید هم لنگه همولوگ های دیگش که سود و آهک باشنه ....وقتی آهک (منظورم کلسیم هیدروکسیده ) رو جذب میکنه مثل خمیر دندون ژلی میشه کار شما هم راه میندازه ....هزار مدل هم آتو آشغال تو فرمول باشه ککش نمیگزه ، یونهای فلزی و غیر فلزی و.........سود و پتاس که ساده هستن ...

من کربومر برعکس نیاز شما برای محیط اسیدی میخواستم ، هاش اف رو ژل کردم آخ نگفت شما جاذب آلکالینشو بگیر ...

رفتی دنبال کربوپلها خب کلا اشتباه رفتی دیگه اونا مخصوص الکل جماعت ساخته شده و از بیخو بن داستانش با کربومرها فرق داره ، حالا از متانول بگیر الی ماشاالله برو بالا ......کربومر چه دخلی به کربوپل داره ...

موفق باشی .

سلام،توی پاسختون نوشتین {{{من کربومر برعکس نیاز شما برای محیط اسیدی میخواستم برای HF }}}

من تا حالا ندیدم کربومری تو محیط اسیدی کارکنه،بهترین و بیشترین بازده کربومرها توی PH=9 هست

لینک به دیدگاه
در ۱۴۰۰/۵/۱۳ در ۰۱:۳۸، Anabolic گفته است:

سلام عزیز دل ...

تمام مدلهای کربومر یعنی چی ؟ اگر منظورت کربوپل ها هستند که یجا دیگه هم گفتم که کربوپل در گروه کربومر نیست و اینو ده پونزده سال سال پیش یک شرکت احمقی کرد تو گروه کربومر ها و از اونجایی که فضای آکادمیک هم مشغول پرورش دستگاه کپیه تا یک آدم  باب شد و هزارن مقاله شرو ور نوشتن در موردش و شد کربومر مثلا940 ......مدام هم همین مزخرفاتو مقاله میکنن تو دنیا و هیچی هم از تاریخچه و مدلش نمیدونن فقط چون یکی گفته کربومر بقیه هم هی تکثیرش میکنن و .....طرف نمیدونه چیه کربوپل بعد با مقالاتی که از ریشه اشتباهن میخواد تولیدشم بکنه بعد یک چیز کش دار میشه میگه چرا این اون نشد پس  ....بگذریم

اولی و ساده ترین کربومر پلی اکریلیک اسیده ، پلی کربوفیل هم کربومر یک مورد دیگه و..........پلی کربوفیل زمانی که ذرت رو بو میدی با حرارت هم ایجاد میشه و اگر ذرتو بذاری رو لبت تمام آب دهان رو جمع میکنه تو خودش و مصنوعیشم که هستو یک پودر کرم رنگه ، اینا نه به نکم ها حساسن نه به یونهای هالوژن دار مثل کلر و..... .....اکریلات های زیادی هستند که تهش ساده ترینش رو تو سوپر جاذب های خاک باغچه و یا جاذب پوشک بچه میتونی پیدا کنی ...اینا کربومرن نه کربوپل بیچاره....

کربومرها دو مدلن ، بعضی ها تو پ هاش پایین کار میکنن و بعضی ها برعکس ....زیادم هست تگزاپون که یک سورفکتانته فقط با نمکت حال میکنه سفت میشه ....

چیزی که شما در موردش میگی شبیه به ژل های رنگ بره که برای چربی هم استفاده میشه مثل کلنگ چربی و رنگو از جا میکنه ....  راحتت کنم برادر من .... زمانی که محصول شما کاملا وکیوم باشه سود و پتاست سالم میمونن و پ هاش حفظ میشه ولی ژل  یکم هوا بهش بخوره دیگه سود و پتاس نیستن و پ هاششونم میاد پایین ، یعنی سودت میشه سدیم کربنات و پتاس هم کربنات پتاس ....ولی اگر بسته بندی وکیوم باشه که هوا نخوره راحت میتونی از کربومرهای مختلف استفاده کنی که فراوونم هستن فقط مدل ژل شدنشون با هم فرق دااره ، یکی قل قلی میشه یکی مثل یخ میشه یکی مثل مایع ظرفشویی و.........

یک سر برو پیش اینایی که سوپر جاذب های کشاورزی میفروشن ، اونجا مدلهای مد نظرتو انتخاب کن ببین کدوم مدل ژل رو دوست داری ......

اون کربومرها اصلا برای این کارا ساخته شدن .....پتاسیم هیدروکسید هم لنگه همولوگ های دیگش که سود و آهک باشنه ....وقتی آهک (منظورم کلسیم هیدروکسیده ) رو جذب میکنه مثل خمیر دندون ژلی میشه کار شما هم راه میندازه ....هزار مدل هم آتو آشغال تو فرمول باشه ککش نمیگزه ، یونهای فلزی و غیر فلزی و.........سود و پتاس که ساده هستن ...

من کربومر برعکس نیاز شما برای محیط اسیدی میخواستم ، هاش اف رو ژل کردم آخ نگفت شما جاذب آلکالینشو بگیر ...

رفتی دنبال کربوپلها خب کلا اشتباه رفتی دیگه اونا مخصوص الکل جماعت ساخته شده و از بیخو بن داستانش با کربومرها فرق داره ، حالا از متانول بگیر الی ماشاالله برو بالا ......کربومر چه دخلی به کربوپل داره ...

موفق باشی .

جسارتا پایه کربومرها اسید اکرلیک هست و خودش ماهیت اسیدی داره،نهایتا توی آب(PH=خنثی) بتونه ژل بشه

لینک به دیدگاه
۷ ساعت قبل، یاسمن علیزاده گفته است:

سلام،توی پاسختون نوشتین {{{من کربومر برعکس نیاز شما برای محیط اسیدی میخواستم برای HF }}}

من تا حالا ندیدم کربومری تو محیط اسیدی کارکنه،بهترین و بیشترین بازده کربومرها توی PH=9 هست

سلام .

کربومرهای زیادی وجود دارن که در محیطهای اسیدی و پ هاش ۱ ژل میشن  که خارج از عنوان این تاپیک بوده ولی مطرح شده ...

لینک به دیدگاه
6 ساعت قبل، یاسمن علیزاده گفته است:

جسارتا پایه کربومرها اسید اکرلیک هست و خودش ماهیت اسیدی داره،نهایتا توی آب(PH=خنثی) بتونه ژل بشه

بله دوست محترم من پایه کربوپلها بخشیش اکریلیک اسیده و خودش پ هاش اسیدی داره فرمایش شما درسته اما تو قسمتی که شما نقل قول گرفتید در مورد کربوپلها صحبت نمیکردیم و اینکه کربوپلها فقط برای ژل کردن آب یا ترکیب آب و الکل تو پ هاش خنثی نیست ، ترکیبات زیادی رو ژل میکنه که البته این بحثها مربوط به گذشته میشه و ....

مانا باشید ...

لینک به دیدگاه
۱۵ ساعت قبل، Anabolic گفته است:

بله دوست محترم من پایه کربوپلها بخشیش اکریلیک اسیده و خودش پ هاش اسیدی داره فرمایش شما درسته اما تو قسمتی که شما نقل قول گرفتید در مورد کربوپلها صحبت نمیکردیم و اینکه کربوپلها فقط برای ژل کردن آب یا ترکیب آب و الکل تو پ هاش خنثی نیست ، ترکیبات زیادی رو ژل میکنه که البته این بحثها مربوط به گذشته میشه و ....

مانا باشید ...

تشکر،موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام و خسته نباشید من برای مواد ضده عفونی کننده از کربومر ۹۴۰ و مقدار کمی پتاسیوم هیدروکسید استفاده میکنم ولی هرچی سعی کردم برای کاللوس ریممور که سالسیلیک اسید داره یا  پتاسیوم هیدروکسید داره کربومر بزنم اب میشه میریزه اصلا کالووس ژل نمیشه چه کربومری میتونه کمک کنه؟! 

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

درود استاد 

واقعا ممنون بابت وقتی که می ذارید 

دو تا سوال داشتم 

اول اینکه می خوام کارباپول رو با محلول ده درصد پتاس قاطی کنم و ژل بدست بیاد ولی اصلا ژل نمیشه.

دوم هم اینکه برای اسکراب بدن ژله ای می خوام به ژل بدست اومده از کارباپول شکر اضافه کنم ولی وقتی شکر می ریزم مث نمک ژل رو اب می کنه 

ممنون میشم راهنماییم کنین

لینک به دیدگاه
6 ساعت قبل، Ashkan zartosht گفته است:

درود استاد 

واقعا ممنون بابت وقتی که می ذارید 

دو تا سوال داشتم 

اول اینکه می خوام کارباپول رو با محلول ده درصد پتاس قاطی کنم و ژل بدست بیاد ولی اصلا ژل نمیشه.

دوم هم اینکه برای اسکراب بدن ژله ای می خوام به ژل بدست اومده از کارباپول شکر اضافه کنم ولی وقتی شکر می ریزم مث نمک ژل رو اب می کنه 

ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام عزیز دل .

کربوپل ها واقعا برای این کار نیستنا ، سه گرید کربوپلی که تو ایران هست (۹۴۰ ، ۹۸۰ و ۹۳۴) نهایت بتونن با پتاس هر ترکیب آلکالین دیگه ای خنثی و ژل بشن اما دیگه ده درصد پتاس و سودو و..... که کل واحدهای لینک شده به پلی اکریلیک اسید رو ازش جدا میکنه و تعطیل ...

مثل همون داستان پینه و .... سوال قبل خودتو بخون پرسیدن ، این ترکیبات با کربومرهای غیر موازی ساخته میشن نه با کربوپلها که سه تا ۷ بند اتری مارپیچ دارن ، این جماعت کلا با کربوپلها متفاوتن و بارها گفتم تفاوت کربومرها رو دیگه ....

کربوپل ها خودشون حاصل لینک یک اتر قندی یا محصولات تراکمی چند الکلی با سه اتر و اکریلیک اسیده ، عملا وقتی شکر اضافه میکنی پلی اترش رو هدف قرار میدی همین .

این بحث اینقدر طولانی و پیچیده هستش که هی میگم تهشم یدونه " و " میذارم .....! چون تهش شناخت ساختار این سه گرید کربوپل بدرد کار شما نمیخوره و خیلی هم طولانیه .

بارها گفتم که برای ژل کردن یک محلول غلیظ آلکالین با پ هاش ۱۴ اصلا ، میتونید از کربومرهایی مثل پلی کربوفیل استفاده کنید و خود سازندگان این ترکیبات هم هیچوقت نگفتند کربوپل ...

پلیمرهای اون کلاس زیاد هستند و بر حسب محصولی که میخوای بسازی باید انتخاب کنی و من فقط یکیشو مثال زدم که پلی کربوفیل باشه .

به هر روی ، اینقدر این خانواده بزرگه که خودت باید ببینی چی میخوای بسازی بعد بری دنبال تهیه مواد اولیه .

موید باشی 

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام وقتتون بخیر من با کربومر و تری اتانول ژل ساختم ولی بعد یه مدت ژلم زرد میشه دلیلش چیه؟نگهدارنده هم هشت دهم درصد فنوکسی اتانول میزنم و پی وی پی هم داخل فرمولم دارم

چیکار کنم ژلم زرد نشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...