رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام مجدد:دی

بچه ها من موضوع پایان نامم موزه تاریخ و تمدن شرقه الان ماکتم تموم شد رسیدم به پلام به نظرتون چه ریز فضاهایی تو پلانم قرار بدم ،کا ریز فضاهای موزه چیاست؟

یه سوالم راجع به رساله ،شما که رسالتون تموم شده و تحویل دادین تو رساله چیا گنجوندین؟

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام مجدد:دی

بچه ها من موضوع پایان نامم موزه تاریخ و تمدن شرقه الان ماکتم تموم شد رسیدم به پلام به نظرتون چه ریز فضاهایی تو پلانم قرار بدم ،کا ریز فضاهای موزه چیاست؟

یه سوالم راجع به رساله ،شما که رسالتون تموم شده و تحویل دادین تو رساله چیا گنجوندین؟

سلام عزیزم؛

رساله رو فهرست من با تایید استاد این شده:w16: :

عنوان

فهرست

مقدمه

شناخت موضوع طرح

دلایل انتخاب موضوع

تعریف فرهنگ

فرهنگ سخت افزاری و فرهنگ نرم افزاری

کارکردهای فرهنگ

خاستگاه فرهنگ

ویژگی های فرهنگ

مطالعات پایه

پیشینه مراکز فرهنگی

اهميت تاسيسات فرهنگي ـ اجتماعي

ضرورت مجموعه هاي فرهنگي

تعریف فرهنگسرا

کارکرد فرهنگسرا

برنامه ها

فضاهای مورد نیاز در طرح

فضاهای حوزه آموزشی

فضاهای حوزه فرهنگی

فضاهای حوزه خدماتی تفریحی

فرهنگسراهای گیلان

مصادیق

شناخت وضع موجود

گیلان

نگاهی به جغرافیای طبیعی و انسانی گیلان

موقعیت و مساحت استان گیلان

ناهمواری های استان گیلان

آب و هوای استان گیلان

جمعیت استان گیلان

رشت

شکل گیری شهر رشت

تاریخ رشت

نگاهی به جغرافیای طبیعی و اقلیمی رشت

موقعیت جغرافیایی رشت

نگاهی به جمعیت رشت

موقعیت جغرافیایی

موقعیت طبیعی

ویژگی های اقلیمی (دما و رطوبت و بارندگی و...)

تاثیرات اقلیم و تاثیرات آن بر جهت گیری بنا

استانداردها و ضوابط طراحی فضا

برنامه فیزیکی فرهنگسرا

تجزیه و تحلیل سایت

طراحی نقشه

سازه و تاسیسات

طراحی نقشه

منابع

لینک به دیدگاه
ساختمان زیر:

ساختمان 5 طبقه است

یا

ساختمان 4 طبقه روی پیلوت

جواب سوال بالا را در یک وبلاگ پیدا کردم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شاید بارها برای شما هم پیش آمده که طبقه همکف درست است یا طبقه اول. جواب این سوال را از کتابی به اسم Basic English Usage /Oxford پیدا کرده ام. جالب است بدانید که این نام ها هر دو درست هستند ولی در دو سیستم انگلیسی و آمریکایی تفاوت دارند. انگلیسی ها به اولین طبقه، طبقه همکف می گویند و دومین طبقه را طبقه اول می نامند. ولی آمریکایی ها اولین طبقه را طبقه اول می گویند. مثلاً اگر یک استاد دانشگاه در انگلستان دکترا گرفته باشد اصرار دارد بر طبقه همکف، و استادی که در آمریکا درس خوانده است به طبقه اول اصرار دارد. پس بی خودی با هم بحث و مجادله نکنید.

لینک به دیدگاه
جواب سوال بالا را در یک وبلاگ پیدا کردم

شاید بارها برای شما هم پیش آمده که طبقه همکف درست است یا طبقه اول. جواب این سوال را از کتابی به اسم Basic English Usage /Oxford پیدا کرده ام. جالب است بدانید که این نام ها هر دو درست هستند ولی در دو سیستم انگلیسی و آمریکایی تفاوت دارند. انگلیسی ها به اولین طبقه، طبقه همکف می گویند و دومین طبقه را طبقه اول می نامند. ولی آمریکایی ها اولین طبقه را طبقه اول می گویند. مثلاً اگر یک استاد دانشگاه در انگلستان دکترا گرفته باشد اصرار دارد بر طبقه همکف، و استادی که در آمریکا درس خوانده است به طبقه اول اصرار دارد. پس بی خودی با هم بحث و مجادله نکنید.

به ماگفتن ارتفاع0تا1مترو20سانت میشه همکف ...بالاتراول:ws37:

لینک به دیدگاه

Ba Arze salam va ehtram khedmte admin Aziz in saaait ja dare tabrik begam babet in saaite zibaton.man 1 faile archicad dow...kardama. ama har kari mikonam mige pasw.... moshkel dare .age kari az dasteton bar myad .lotf konid be melam befrestid . ba teshakor

لینک به دیدگاه
خب چطوری عزیزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws43::ws47:

خب همون اول نگفتید چطوری؟! وگرنه میگفتم :ws3:

بر روی گزینه ی show ruler از نوار ابزار بالا کلیک کن و بعدش مینونی اندازه گیری کنی :a030:

تو تصویر هم برات مشخص کردم :

z4zv2ynvyxtfp5z3ek3.jpg

لینک به دیدگاه
یه سوال داشتم تو ماکت سنگ و تخته سنگ چجوری باید درست کرد؟ (ماکت کامل سفید )

مقیاس ماکتت چنده؟ اصلا چرا میخوای سنگ و تخته سنگ بذاری به نظرم ماکتی که جزییات لند اسکیپ داشته باشه خوب نمیشه اما با این حال

مثلا با چسپ پفکی واسه سنگ بد نیست یکم باید بش ور رفت / دستمال کاغدی مچاله شده + چسب چوب اونم باز باید بش ور رفت / اگه میخوای سفید باشن....

از سنگ واقعیم میشه باز به مقیاس ماکت بستگی داره من همینارو یادم میاد...

لینک به دیدگاه
مقیاس ماکتت چنده؟ اصلا چرا میخوای سنگ و تخته سنگ بذاری به نظرم ماکتی که جزییات لند اسکیپ داشته باشه خوب نمیشه اما با این حال

مثلا با چسپ پفکی واسه سنگ بد نیست یکم باید بش ور رفت / دستمال کاغدی مچاله شده + چسب چوب اونم باز باید بش ور رفت / اگه میخوای سفید باشن....

من دستمال و چسب چوبو امتحان کردم بد نمیشه:ws37:

لینک به دیدگاه

مقیاسم 250/1

نمی تونم حذفش کنم چون بخشی از طراحی لند اسکیپمه :hanghead:

عکسی از نمونه کار ندارید؟

لینک به دیدگاه
مقیاسم 250/1

نمی تونم حذفش کنم چون بخشی از طراحی لند اسکیپمه :hanghead:

عکسی از نمونه کار ندارید؟

من والا هیچوقت از اینکارا نکردم ماکتی که لند اسکیپ لازم بود طرح سنگ و اسفالت ای چیزارو رو پلان با کد کار میکردم بعد میدادم برش لیزر حک میکرد رو بیس تو میتونی اینکارم بکنی حالا ماکتت با هرچی میخواد باشه ولیه قسمت سنگ دارشو بده مثلا پلکسی مات حک کنن روی مقوا ماکتم میشه ولی ندیدم حک رو اونو واسه همین نطری نمیدم

مقیاسم خوبه بزرگه از سنگ ریزه میشه استفاده کرد ولی نکن

لینک به دیدگاه
سلام دوستان ...

اتوکدم فونت هارو نمیخونه و همش علامت ؟؟؟؟ میزاره بجای نوشته هاش....:sad0:

باید چیکار کنم ؟

سلام دوست عزیز

موقع نوشتن اینطوری میشه یا وقتی فایلی باز میکنی اینطوریه ؟

اگه موقع نوشتن باشه ، ابتدا از يکي از متنها property بگيريد و ببينيد فونتش چيه؟

بعد هم از منوی Tools گزینه Load Application رو انتخاب کن تا پنجره Load/Unload Applications باز بشه، اونجا فونت کاتب یا هر فونتی که میخوای رو لود کن ، مشکلت حل میشه :a030:

اگه هم موقع باز کردن فایل باشه ، این فونت ها رو دانلود کن و تو پوشه ی فونت کد کپی کن ! فونت های زیبا برای اتوکد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...