رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تصویر پست بالا رو ببینید اگر درسته و همینجوری مد نظرتون هست ، برام بفرستید :a030:

ورژن رویت من 2013 هست اگر ورژن شما بالاتر باشه روی سیستم من باز نمیشه اگر پایین تر هم باشه و من روش کار کنم و برای شما بفرستم روی سیستم شما باز نمیشه :icon_redface:

• Like 3
لینک به دیدگاه
اینم از تصویرش :

kp4kmsw09qfutvdngxtb.jpg

f8ve4hfk5br6ogr9rtex.jpg

مسئله اینجاس که الان پروژمو خیلیشو جلو رفتم

چه جوری میتونم جای چاه ها رو که تو کد تو یه لایر جدا کشیدم hide کنم؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
تصویر پست بالا رو ببینید اگر درسته و همینجوری مد نظرتون هست ، برام بفرستید :a030:

irankhah.3dsmax@YAHOO.com

ورژن رویت من 2013 هست اگر ورژن شما بالاتر باشه روی سیستم من باز نمیشه اگر پایین تر هم باشه و من روش کار کنم و برای شما بفرستم روی سیستم شما باز نمیشه :icon_redface:

برا منم همونه

فرستادم:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مسئله اینجاس که الان پروژمو خیلیشو جلو رفتم

چه جوری میتونم جای چاه ها رو که تو کد تو یه لایر جدا کشیدم hide کنم؟

ما توی رویت فقط برای مدلسازی ساختمان و ... به فایل کد زیر دستمون احتیاج داریم وقتی کارمون تموم شد میتونیم حذفش کنیم ، فکر نمیکنم این لایه ها لطمه ای به کار وارد کنه بعد از مدلسازی پاکش کنید .

ولی حالا جواب سوالتون ، کلید میانبر VG رو بزنید پنجره زیر براتون باز میشه بعد از قسمت imported categories تیک هر کدوم از لایه ها رو که بردارید و اکی کنید توی ویو پورت اون لایه hide میشه :ws37:

tgwcrcl9ehbioecvewm.jpg

• Like 4
لینک به دیدگاه
ما توی رویت فقط برای مدلسازی ساختمان و ... به فایل کد زیر دستمون احتیاج داریم وقتی کارمون تموم شد میتونیم حذفش کنیم ، فکر نمیکنم این لایه ها لطمه ای به کار وارد کنه بعد از مدلسازی پاکش کنید .

ولی حالا جواب سوالتون ، کلید میانبر VG رو بزنید پنجره زیر براتون باز میشه بعد از قسمت imported categories تیک هر کدوم از لایه ها رو که بردارید و اکی کنید توی ویو پورت اون لایه hide میشه :ws37:

tgwcrcl9ehbioecvewm.jpg

ممنون....love070.gif

اما هنوز موفق به احداث چاه ها نشدم:hanghead:

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام

از دوستان عزیز کسی مطلبی درباره ضوابط معماری اسلامی و ایرانی داره؟

اطلاعاتی در مورد خانه تهرانیها در کاشان دارین؟

لینک به دیدگاه

سلام خواهشا همه نظرشون رو در مورد پلان پارکینگی که کشیدم بگن.

ساختمان درب از ساختمان .

منتظر نظراتتون هستم تا فردا ظهر باید تحویل بدم میخام بهترین حالت ممکن بشه .

لطفا کمک کنید .

این طرح نهاییه :

fzlxwtr4w1net96sjd6d.jpg

اینم طرح ماقبل آخر بود :

2njbrlopwu6z2z4a6yl.jpg

عرض ساختمان14.1 و طول 41 که 25-27 مترش ساخته میشه . ساختمان به صورت دوبلکس طراحی شده و اینم برشش :

facqugqm8rn9vuuek3e.jpg

:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام متاسفانه نتم داغونه نمیتونم هیچ نظرخاصی بدم که نشون بدم به نظرم طرح فینال بهتره به خاطره استفاده ی بهینه از فضا نسبت به طرح قبلی

اما قسمت پایین فاصله ی پشت ماشین های طرفین از ماشین وسط 5متر هست؟؟؟؟؟؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام متاسفانه نتم داغونه نمیتونم هیچ نظرخاصی بدم که نشون بدم به نظرم طرح فینال بهتره به خاطره استفاده ی بهینه از فضا نسبت به طرح قبلی

اما قسمت پایین فاصله ی پشت ماشین های طرفین از ماشین وسط 5متر هست؟؟؟؟؟؟

منظورتون رو متوجه نشدم ؟ اگه نت تون خوب شد بازم نظر بدید .

طرح قدیمیه که قسمت بالا مورب و پایین 6 تا ماشین پارک کرده استانداردها رعایت نشده و پایین 4 تا بیشتر نمیشه پارک کرد .

تو طرح جدید که دو تا رمپ دارم رمپ اول که مشکل نداره ولی رمپ دومی که ماشین ها برای پارک باید بچرخن گمون کنم مشکل ساز باشه . عرضش هم 4 متر هست .

تو این عکس مشخصه :

با این وجود شدنیه ؟ ماشینا میتونند خوب پارک کنند ؟؟؟

76ea8wyke8o3hq5w3qm.jpg

لینک به دیدگاه
سلام من خیلی وقتییه که شماره 40 نشریه هنرهای زیبا دانشگاه تهران رو دنبالش هستم ولی پیدا نکردم:hanghead:

سلام

از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
میتونی این مجله رو تهیه کنی

برای مقاله ها اینجـــــــــــا کلیک کن.

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام خواهشا همه نظرشون رو در مورد پلان پارکینگی که کشیدم بگن.

ساختمان درب از ساختمان .

منتظر نظراتتون هستم تا فردا ظهر باید تحویل بدم میخام بهترین حالت ممکن بشه .

لطفا کمک کنید .

این طرح نهاییه :

اینم طرح ماقبل آخر بود :

عرض ساختمان14.1 و طول 41 که 25-27 مترش ساخته میشه . ساختمان به صورت دوبلکس طراحی شده و اینم برشش :

:ws38:

دوست عزیز وسایلنقلیه برای اینکه بتونن براحتی پارک کنن و از پارک خارج بشن باید شعاع گردشی 1.5 برابر طول خودشون داشته باشن. اون دوتا اتومبیل که توی تصویر مشخص کردم به هیچ وجه نمیتونن اونجا پارک کنن!!

p1149_76ea8wyke8o3hq5w3qm.jpg

• Like 9
لینک به دیدگاه
دوست عزیز وسایلنقلیه برای اینکه بتونن براحتی پارک کنن و از پارک خارج بشن باید شعاع گردشی 1.5 برابر طول خودشون داشته باشن. اون دوتا اتومبیل که توی تصویر مشخص کردم به هیچ وجه نمیتونن اونجا پارک کنن!!

مرسی

راه حل چیه ؟

شعاع گردش رو متوجه نمیشم چیه ؟لطفا کمکم کنید حسابی هنگم .

• Like 6
لینک به دیدگاه
مرسی

راه حل چیه ؟

شعاع گردش رو متوجه نمیشم چیه ؟لطفا کمکم کنید حسابی هنگم .

توی تصویر که براتون قرار دادم مشخصه، ابعاد یک اتومبیل تقریبا 5در 3 متر هستش حالا این اتومبیل برای گردش به 1.5 برابر طولش که میشه تقریبا 7.5 متر نیاز به فضا داره.

z8879_sdf.jpg

توی تصویر اون فضایی که کنار موتورخونه هست چیه؟ اگر فضای پرت هستش میشه با جابجایی موتورخونه و انبارها مشکل رو حل کرد و یه نکته دیگه اینکه شما ابعاد انبارهارو درست رعایت نکردین بخاطر همین به مشکل برخوردین

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام

خوب هستيد؟

من ميخوام توي اتوكد خط هاي دلخواه خودم رو درست كنم كه هر موقع بخوام ازشون استفاده كنم.

چندين روش توي نت خوندم.

ولي نميدونم چرا نتونستم اين كار رو بكنم.

مخصوصاً براي خطوطي كه داراي نوشته هستند نتونستم.

مثلاً ميخوام خط زير رو طراحي كنم و بصورت يك خط (LineStyle) ذخيره كنم و هر موقع كه خواستم و در هر كامپيوتر ديگه اي اون رو لود كنم و استفاده كنم:

______SHW_______

----Vent----

---Drain---

و از اين قبيل خطوط.

اين رو هم ميدونم كه در قسمت Tools و گزينه Make Line Style رو بايد استفاده كنم.

من وقتي ميخوام خطوط بالا رو رسم كنم، نوشته ها جز خط قرار نميگيره و فقط خطوط افقي و اون فاصله كه جاي نوشته است ذخيره ميشه!!

لطفاً راهنمايي بفرماييد و اگر هم بصورت مصور باشد كه ديگه عالي خواهد بود. :a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
منظورتون رو متوجه نشدم ؟ اگه نت تون خوب شد بازم نظر بدید .

طرح قدیمیه که قسمت بالا مورب و پایین 6 تا ماشین پارک کرده استانداردها رعایت نشده و پایین 4 تا بیشتر نمیشه پارک کرد .

تو طرح جدید که دو تا رمپ دارم رمپ اول که مشکل نداره ولی رمپ دومی که ماشین ها برای پارک باید بچرخن گمون کنم مشکل ساز باشه . عرضش هم 4 متر هست .

تو این عکس مشخصه :

با این وجود شدنیه ؟ ماشینا میتونند خوب پارک کنند ؟؟؟

76ea8wyke8o3hq5w3qm.jpg

سلام.نت درست نشده

عکس رو متاسفانه نمیتونم ببینم

منظورم طرح جدید هست.........قسمت پایین.........فاصله ی پشت ماشین هایی که با چرخش پارک میشن از ماشینی که وسط گذاشتید 5 متر هست؟؟؟؟؟؟

(طبق استاندارد فضای پشت ماشین ها برای جابه جایی باید 5متر خالی باشه)

امیدوارم منتوجه منظورم شده باشید

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...