رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان. من با توجه به نظرات شما اتودام و یه مقدار تغیر دادم. خوشحال میشم بازم نظرتون و بگید

مرسی از همه :icon_gol:

k2fexq21gtj1g98muu6.jpg

سلام دوست عزیز

تغییراتی خیلی خوبی روی طرحات اجرا کردی....البته در بین اتود هایی که زدی و و همونطور که قبلا گفتم نظر من شماره 4 هست...

الان فضای مناسبی برای تعریف ورودی و حتی سایت داری که بر حسب عملکردت با استفاده و تاکید بر المانهای خاص اون داری.

کلیت حجم پیوسته و مفهوم منظقی تره رو دنبال میکنه.همچنین ارتفاع سطح های مختلف به حجمت جلوه بیشتری میده....خیلی خوبه...

موفق باشی:icon_gol:

سلام

کسی پلان ساختمان 2 واحدی هر واحد 150-160 متر + زیرزمین اجرائی داره ؟

تو انجمن و نت اونی که میخاستم رو پیدا نکردم .

دارم سعی میکنم خودم طراحی کنم میخاستم اگه کسی داره بذاره تا با کار خودم مقایسه کنم و برا تحویل حداقل 2 تا ارائه داشته باشم .

:icon_gol:

سلام ...امیدوارم این براتون مفید باشه:a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام دوستان. من با توجه به نظرات شما اتودام و یه مقدار تغیر دادم. خوشحال میشم بازم نظرتون و بگید

مرسی از همه :icon_gol:

k2fexq21gtj1g98muu6.jpg

دوست من سلام واقعا بهت تبریک می گم بخاطر پشتکار وروحیه بالات امیدوارم در آینده شاهد موفقیت هات باشم:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

من اتود شماره چارتو پسندیدم به این دلیل

هندسه کار مشخصه یعنی معلومه که حجمت از هندسه پایه ای که انتخاب کردی پیروی میکنه(پنج ضلعی)اما اگه همین روند رو نو قسمتهای خالی شده ادامه میدادی خیلی زیباتر می شد

بهت پیشنهاد می کنم حتما اطراف حجمت رواق در نظر بگیری تا اتصال حجمو به زمین بیشتر کنه و برشهاتو 5تا کنی وبعد این روند سعودی رو دوباره به سمت نزول بیاری تا مفهوم مد رو بهتر القا کنه حتی می تونی توحیاط میانی از یه حوض و آبنما استفاده کنی تا رو سعود قسمت وسط تاکید کنی اگه گوشه های نوک تیز رو هم پخ بزنی برای تقسیم بندی عملکردها کمتر اذیت میشی بازم برات آرزوی موفقیت روز افزون میکنم:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان

سلام دوستان. مرسی از این که این مدت به من کمک کردی تا بالاخره بتونم تائید استاد و بگیرم. اگه شماها نبودید من حالا حالا ها گیر بودم و مرسی از همتون که بهم روحیه دادین.

:2eaoapgxehimkak1y7e

لینک به دیدگاه
سلام دوستان. مرسی از این که این مدت به من کمک کردی تا بالاخره بتونم تائید استاد و بگیرم. اگه شماها نبودید من حالا حالا ها گیر بودم و مرسی از همتون که بهم روحیه دادین.

:2eaoapgxehimkak1y7eواقعا خوشحال شدم

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام دوستان ...نقشه کدی سایت پارک لاله تهران رو میخواستم در منطقه 6....

خب من چیزی ندارم، اما اگه نتونی پیدا کنی، نقشه جی ای اس منطقه 6 توی فروشگاه سایت هست:ws37:

http://noandishaan.com/shop/542/%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-gis-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-6-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86.html

• Like 4
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان

بچه ها من تو تبدیل حجمم به پلان گیر کردم!!!

uvlrkqka6fraqz3aavq.jpg

1. فلش قرمز: 5طبقه. سقفش از طبقه پنجم رسیده به اول. چجوری کوچیک میشه؟

بعد میخوام توش رمپ باشه. که چون قسمت موزه اشه با شیب بیان بالا برسن به قسمت تجاری (فلش سبزه!) ولی نمیدونم چجوری بکشمش :icon_redface:

2.فلش زرد: دو طبقه. نمیخوام بره زیر زمین! میخوام اون قسمت تیزش فقط پوسته باشه

حالا نمیدونم پلانای هر طبقه رو چجوری کوچیک کنم که سقفش درست درآد

لینک به دیدگاه
بچه ها من تو تبدیل حجمم به پلان گیر کردم!!!

uvlrkqka6fraqz3aavq.jpg

1. فلش قرمز: 5طبقه. سقفش از طبقه پنجم رسیده به اول. چجوری کوچیک میشه؟

بعد میخوام توش رمپ باشه. که چون قسمت موزه اشه با شیب بیان بالا برسن به قسمت تجاری (فلش سبزه!) ولی نمیدونم چجوری بکشمش :icon_redface:

2.فلش زرد: دو طبقه. نمیخوام بره زیر زمین! میخوام اون قسمت تیزش فقط پوسته باشه

حالا نمیدونم پلانای هر طبقه رو چجوری کوچیک کنم که سقفش درست درآد

پیشنهاد من این هست که حجم کارت رو توی رویت بکشی و بعد تبدیل به پلانش کنی

حجم رو که بسازی اتوماتیک اطراف پلان طبقات رو هم داری و میتونی پلان هر طبقه رو طراحی کنی ، حالت عادی محاسبه اینکه چقدر پلان طبقه پایین نسبت به بالایی عقب نشسته سخته ، در آخر پلان ها و نماها و برش ها رو هم داری :ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
پیشنهاد من این هست که حجم کارت رو توی رویت بکشی و بعد تبدیل به پلانش کنی

حجم رو که بسازی اتوماتیک اطراف پلان طبقات رو هم داری و میتونی پلان هر طبقه رو طراحی کنی ، حالت عادی محاسبه اینکه چقدر پلان طبقه پایین نسبت به بالایی عقب نشسته سخته ، در آخر پلان ها و نماها و برش ها رو هم داری :ws37:

رویت بلد نیستم :icon_redface:

لینک به دیدگاه
gingulak مهمان

دوستان لطفا کمک کنید. طبق این عکس که مینا جون زحمت کشیدنشو کشیده اگر ارتفاع فضای مشکی 3 متر باشه فضایی که با قرمز مشخص کردم چی میشه؟؟؟؟ خالی میمونه؟

2j4zdg9jgwvz2e4g3u5j.jpg

لینک به دیدگاه
دوستان لطفا کمک کنید. طبق این عکس که مینا جون زحمت کشیدنشو کشیده اگر ارتفاع فضای مشکی 3 متر باشه فضایی که با قرمز مشخص کردم چی میشه؟؟؟؟ خالی میمونه؟

2j4zdg9jgwvz2e4g3u5j.jpg

چرا باید خالی بمونه ؟:ws38: بنابر کاربری فضا ارتفاع سقف کم شده

• Like 4
لینک به دیدگاه
یعنی دیوارای کنارش و بردارم فقط سقفه بمونه؟

نه دیوارای کناری باشه سقف شیبدار و از نصف بردار که ارتفاعش باعث نشه سر کسی به سقف بخوره

البته به جای اینکه دیوارای کناری بمونه میتونی از یسری پانل های شفاف استفاده کنی و بزاری جون فضای کنارش بازه فکر کنم بهتر شه

• Like 3
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
نه دیوارای کناری باشه سقف شیبدار و از نصف بردار که ارتفاعش باعث نشه سر کسی به سقف بخوره

البته به جای اینکه دیوارای کناری بمونه میتونی از یسری پانل های شفاف استفاده کنی و بزاری جون فضای کنارش بازه فکر کنم بهتر شه

:ws52:

سقف شیبدار و از نصف بردار! یعنی چی؟ :icon_redface:

لینک به دیدگاه

آره منم قبلا یک حجم این شکلی داشتم ، اون قسمت رو تراس روباز طراحی کردم ، یا میتونه بام سبز باشه

این رو من الا ن کشیدم ، دیوارهای که با خط قرمز مشخص کردم الان ارتفاعشون دقیقا 3 متر هست ، پس عملا اون قسمت جلو اگر سقف داشته باشه سرگیر میشه پس باید سقفش رو حذف کرد . شکلت این مدلی میشه ، حتی دیوارهای کنار هم میتونی برداری تا یک حالت پله ای پیدا کنه :ws37:

snjw55d63lst6xfuked.jpg

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...