رفتن به مطلب

استخراج فلز روی از پسماند

ارسال های توصیه شده

در ۱۴۰۱/۹/۱۲ در ۰۲:۲۹، Anabolic گفته است:

:=)))

یعنی هر کی چه معدن چی چه بچه های فرآوری هر کیو دیدم تهش اصل جنسو میده چینیا .

روشهایی که هست رو تکو توک دیدمشون  تولید سنگین و روتین ندارن الافن ، زیادم نیستن کمن ......

روش حرفه ای هست ولی گفتم برای ابعاد بزرگه ، 600 کیلو بزرگ نیست اما حداقله ولی خب اگر در توانته خوراکو تامین کنی و هزینه هاشو بدی یک روز هم وقتتو هدر نده .

من در مورد راهنمایی که میگی واقعا هر کاری هم بکنم فقط یک شرح فرآیند دادم ولی به شدت توصیه میکنم که اگر توانایی تامین خوراکو داری یک دانش فنی بگیر ، خیلی در روز آدم میبینم چند ساله داره دور خودش میچرخه و صد برابر اون هزینه ای که میخواد برای دانش فنی بکنه هم خرد خرد کرده تهشم کلافه شده یا رها کرده یا مثل همینایی که خودتم دیدی میده چینیو روسو هندی مفت که فقط زمین نخوره ، چینیه مغز خر نخورده که چندین برابر استفاده میکنه ولی ببخشید حمالیش برای اون صاحب باره ، زیاد دیدم که میگم یارو میدونه داره بز از دست میده ولی خودشو خر میکنه میگه بی دردسر دلالی میکنم ، گفتم که چینیه مغز خر نخورده دیگه .

اسم نمیشه آورد تو محیط عمومی ، طرف معدن دار معروفه ، چند تا کارخونه هم نصفی از این بپرس نصفی از اون داره ولی آشغالش دست خودشو میگیره فلزات تاپشو همین چینیا ، هندیا و روسا میبرن ، فکر کردی پالادیوم ، رودیوم و.... رو فقط از خارج از کشور برام میاوردن ؟ نه یک سنگ سیلیسی رو مخ بود به هیچ صراطی هم مستقیم نبود ، نه گربه شور و اسید شور میشد نه میشد ذوبش کرد چون تمام فلزات تاپش تو مغز سیلیس بود کلا قیافه سنگ عین سنگ نمک ، طرف از 93 خودشو کشت ، چند سال اسیر اسید بازی بود از اینور اونور مطالب جمع میکرد و هزینه راهندازی تهش هیچی بعد رفت یک کوره آرک خرید :=))))) سنگه تو آرک بخار میشد تهش فلزی هم نبود باز آخرش بیخیال شد رفت اینقدر کوبید ریزش کرد آهن کنارشو جمع کرد به اسم و قیمت سنگ آهن چینیه داره میبره و تنها چیزی هم که ازش استخراج نمیکنه همون آهنه :=))))) خودم حدود سه سال ازش سنگ میگرفتم و اینقدر ذلیل بود براش که سنگو از گل رگه ها میاورد جاش هفته ای دو سه بار میومد باک ماشینشو پر میکرد دلشم خوش بود بنزین مجانی میزنه ، همون اولش بهش گفتم برو دانش فنی بخر بشین تولید کن ولی دردش اومد فکر کرد چند تا مقاله بخونه و ده تا آزمایش کنه حله ولی خب ....این سبک کار ایرانیا خیلی بده و تهشم منابع از بین میره و یک چینی 50 کیلویی به ریشمون میخنده .

بیا شخصا بالای 20 نفر آدمو بهت معرفی کنم وضعشون اینه و تهشم چینیه هست بعد ملت میگن زیر پستای اینستات چی مینوسی معلوم نیست مخاطبت کیه ، خب سنگاشونو میذارم زیرشم از روشون رد میشم ته متنمم میزنم این یک گالری شخصیه و هدفی نداره بعد صاحب سنگه یواشکی میاد دید میزنه و فرداش 60 نفر ناشناش یهو زنگ میزنن التماس دعا دارن :=)))) همه رو خودش فرستاده :=)))))

من دهنم تو صنعت سرویس شده و بدنم شبیه سکانس آخر ترمیناتوره از بس ترکیدمو سوختم ، بر حسب تجربه بهترین راهو بهت دادم ، سر و تهشو میدونم و گفتم چیکار کنی حالا بازم میخوای بیخیال بشی یا راه بقیه رو بری خب دمتم گرم .

خارجیا مثل ما عمل نمیکنن که دیوانه وار تو این چیزا کاسبن دیگه ، چند تا کارخونه خارجی بازدید کن قشنگ متوجه میشی ، همین چینیه از اور کره زمین میره اونور نقشه یا هرجا بار مفتو میگیره ، ونزوئلا ، افریقا ، هر جایی که هم فقر علم باشه هم خلق دلالی داشته باشن ولی یک چینی بلند نمیشه بره نوادا چیزی به اسم باطله داشته باشن بخره یا بره معادن طلای رومانی ، روسا هم همینطور ، معادن تخیلی دارن ولی تا دینشو خودشون کار میکنن بعد تازه برای معادن بقیه کشور ها هم ..... نمونش همین طلای آندریان خودمون و نمونه های دیگه ...

بگذریم هی دارم شاه نامه مینویسم که خارج از حوصلس ، منابع تو کشور زیاده و توشم عملا کاری نمیکنن پس اگر واقعا میخوای تولید حرفه ای کنی برو یک دانش فنی صفر تا صد بگیر اگرم نه که هیچی . افراد و شرکتها تو این حوزه هستن که میتونی ازشون دانش فنی بگیری .

موفق باشی

سلام مجدد _یک سوال هم ازتون داشتم که تو سایتا نتونستم چیزی پیدا کنم^شما فرمودید کاتالیست نیکل بوریک اسید هست که با اضافه کردن اون عمل الکترولیز رو میتونیم برا نیکل انجام بدیم_حالا من یه محلولی دارم که کبالت بالایی داره و نمیدونم چه کاتالیستی برا الکترولیزش باید بزنم_میخاستم اگه اطلاعاتی داشته باشید راهنماییم کنید🙏

لینک به دیدگاه
19 ساعت قبل، elmanbey گفته است:

سلام مجدد _یک سوال هم ازتون داشتم که تو سایتا نتونستم چیزی پیدا کنم^شما فرمودید کاتالیست نیکل بوریک اسید هست که با اضافه کردن اون عمل الکترولیز رو میتونیم برا نیکل انجام بدیم_حالا من یه محلولی دارم که کبالت بالایی داره و نمیدونم چه کاتالیستی برا الکترولیزش باید بزنم_میخاستم اگه اطلاعاتی داشته باشید راهنماییم کنید🙏

سلام .

ببین من تو همه پاسخهایی که به مردم میدم دقیق و با ریز جزئیات میگم و به همین دلیل هم متنام طولانی میشه ، اینقدر اولش ساده میکنم بعد بازش میکنم که از شاه نامه هم رد میشه اما اشکالی که چه تو جلسات کاری چه تو کارخونه ها و امثال این سایتها وجود داره میدونی چیه ؟ در واقع اشکالات! یکی اینکه دقیق گوش نمیکنن یا نمیخونن ، مثل روزنامه میخونن رد میشن یا شنونده مثل صدای تلویزیون فقط میشنوه ولی دقت نمیکنه به محتوا ! تمام سوالاتت رو پاسخ دادم قبلا یعنی عملا هر کسی سوالات این تیپی داشته باشه پاسخش هست ....

ربط دادن صنایع و فرآیندهایی که استفاده میکنن به هم ! مثالهایی که میزنم و اغلب به نظر همه بی ربط میاد و....

به نظر شما و افرادی که سوالای خصوصی تکراری میپرسن چرا این مثالها رو میزنم یا طولانی مینویسم ؟

ببین عزیز فقط به واژه هایی که استفاده میکنم هم دقت کنی پاسختو راحت پیدا میکنیا ! ولی معمولا علاقه دارید جفنگیات یک مقاله رو بخونی یا یکی قسطی دو خط قلمبه حرف بزنه تهشم مشتی مزخرف شیر کنه و  این حرفها ، حتما باید  هشتک بزنم رو واژه هام ؟:ws28:

ببین  جوابتو کجا دادم ، چرا گفتم الکتروواینینگ در اصل همون آبکاری در اسکیل بزرگه ؟

یا نیکل و بوریک ؟

همین یک خط من یعنی جواب به همه سوالات دقت کن : (الکتروواینینگ در اصل همون آبکاری در اسکیل بزرگه) !

وقتی اینو میگم یعنی اگر هر کی قفلی زده رو واینینگ کافیه به جای خوندن صد تا مقاله و یا چرخیدن دور خودش یک سر به یک کارگاه آبکاری بزنه ! خب تک تک سوالات اتوماتیک جوابش در میاد ، اونجا میبینه عه ؟ طرف یک مشت بوریک ریخت تو محلول و.....همونایی که من میگفتمه ها ! این همه کارگاه آبکاری که روزانه دارن نیکل ، روی ، کبالت ، زهر مار و.... رو کار میکنن و نه روی رو آهک میزنن و نه کارای عجیب غریبی که امت شهید پرور معدنی میکنن .

الانم برو سراغ یکیشون بگو آبکاری کبالت ! (شرط میبندم به جای رفتن سرچ میکنی آبکاری کبالت )

تنها فرقش فقط اینه که اونا نمک مثلا نیکلو میخرن شما لیچ میکنی ، تغلیظ میکنی و به عبارتی خودت نمکو میسازی ، تمومه دیگه عزیز دنبال چه راهنمایی خاصی هستی ؟

لینک به دیدگاه
در ۱۴۰۱/۹/۲۳ در ۰۵:۰۸، Anabolic گفته است:

سلام .

ببین من تو همه پاسخهایی که به مردم میدم دقیق و با ریز جزئیات میگم و به همین دلیل هم متنام طولانی میشه ، اینقدر اولش ساده میکنم بعد بازش میکنم که از شاه نامه هم رد میشه اما اشکالی که چه تو جلسات کاری چه تو کارخونه ها و امثال این سایتها وجود داره میدونی چیه ؟ در واقع اشکالات! یکی اینکه دقیق گوش نمیکنن یا نمیخونن ، مثل روزنامه میخونن رد میشن یا شنونده مثل صدای تلویزیون فقط میشنوه ولی دقت نمیکنه به محتوا ! تمام سوالاتت رو پاسخ دادم قبلا یعنی عملا هر کسی سوالات این تیپی داشته باشه پاسخش هست ....

ربط دادن صنایع و فرآیندهایی که استفاده میکنن به هم ! مثالهایی که میزنم و اغلب به نظر همه بی ربط میاد و....

به نظر شما و افرادی که سوالای خصوصی تکراری میپرسن چرا این مثالها رو میزنم یا طولانی مینویسم ؟

ببین عزیز فقط به واژه هایی که استفاده میکنم هم دقت کنی پاسختو راحت پیدا میکنیا ! ولی معمولا علاقه دارید جفنگیات یک مقاله رو بخونی یا یکی قسطی دو خط قلمبه حرف بزنه تهشم مشتی مزخرف شیر کنه و  این حرفها ، حتما باید  هشتک بزنم رو واژه هام ؟:ws28:

ببین  جوابتو کجا دادم ، چرا گفتم الکتروواینینگ در اصل همون آبکاری در اسکیل بزرگه ؟

یا نیکل و بوریک ؟

همین یک خط من یعنی جواب به همه سوالات دقت کن : (الکتروواینینگ در اصل همون آبکاری در اسکیل بزرگه) !

وقتی اینو میگم یعنی اگر هر کی قفلی زده رو واینینگ کافیه به جای خوندن صد تا مقاله و یا چرخیدن دور خودش یک سر به یک کارگاه آبکاری بزنه ! خب تک تک سوالات اتوماتیک جوابش در میاد ، اونجا میبینه عه ؟ طرف یک مشت بوریک ریخت تو محلول و.....همونایی که من میگفتمه ها ! این همه کارگاه آبکاری که روزانه دارن نیکل ، روی ، کبالت ، زهر مار و.... رو کار میکنن و نه روی رو آهک میزنن و نه کارای عجیب غریبی که امت شهید پرور معدنی میکنن .

الانم برو سراغ یکیشون بگو آبکاری کبالت ! (شرط میبندم به جای رفتن سرچ میکنی آبکاری کبالت )

تنها فرقش فقط اینه که اونا نمک مثلا نیکلو میخرن شما لیچ میکنی ، تغلیظ میکنی و به عبارتی خودت نمکو میسازی ، تمومه دیگه عزیز دنبال چه راهنمایی خاصی هستی ؟

سلام مجدد_ممنون بابت توضیحات کاملتون_تو تهران یا شهرای بزرگ کارگاه های آبکاری زیاده ولی تو شهرستان مشکل اینه که آبکاری ندارند یا اگه هست خیلی کمه و دسترسی نداریم_ولی خب جان مطلب رو ادا کردین و گرفتم داستان چیه🙏😉

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...