رفتن به مطلب

ناصر در سایه بیل ! : دی

ارسال های توصیه شده

حمید بلده:banel_smiley_4:

شما یه مقدار کربن و یه تیکه سیم داشته باشی میتونی مقاومت بسازی ........یا اصلا خود هادی ها هم دارای یه مقاومتی هستن این نشد تکنولوژی که

باید رو اصول باشه استاندارد هایی که هست تلرانسی که دارن و ...........

اگر کسی هم بلد باشه بها نمیدن بهش میگن میریم از چین میاریم مفته :ws3:

لینک به دیدگاه
هااااااااا حمید دهنت سرویس:ws3:

این شد

البته هنوز یه قسمتهاییش مونده که دوباره یقه ت رو میگیرم:ws28:

چه

کوره ای بشود که من بسازم:ws3::ws3:

بعد حمید 100 گرم رو از چقدر بدست آوردی؟

:ws28: یک جارو بیار این پش.......م....... پرها رو جمع کن :ws28:

باز میگه یک قسمتهایی....... :icon_pf (34):بابا دیشب تو قوطی چایی یدونه نیم کیلوییش رو ساختم تا تو بخونی :ws3: بیخ دیواره

این از 270 کبلو فلوته شده در اومده

تو به خودت یقین داری آیا؟:whistle:

باید حتما انجام بدم تا یقین پیدا کنم با دیدنو خوندن نه ، باید با دست خودم بسازم

مشتی ما هنوز تکنولوژی ساخت یه مقاومت هم نداریم و از چین میاد دیگه از این بدتر:icon_pf (34):

اینکه نمیتونیم بسازیم چند دلیل داره ! ولی من یک روز هم به عمرم مونده باشه مجدوده بازار از مسجد شاه بگیر بیا بالا ناصر اسکول و توپ خونه تا برو جمهوری رو با خاک یکسان میکنم

سراغ داشتم و دارم افرادی رو که آدمو شیو میکنن ولی رفتن

دست روی هر چی هم میذاشتن آخرش یا میشد امنیتی و یا مافیایی

و اینجاست که ما مقاومت که باز خوبه بیل رو هم وارد میکنیم

خاک اره رو خودم تو گمرک تهران دیدم سال 89 وارد کرده بودن آقایون !!! خاک اره

خلال دندون و.............

الان یکی رو میشناسم برات یک نیروگاه میزنه و برقو از هیچی تولید میکنه !! دقیقا از هیچی نه سوختی نه هیچ قصه دیگه ای

یدونه در حد 400 آمپرشو الان که دارم برات تایپ میکنم در حال کار داره که فقط برق مورد نیاز یک کوره القایی رو تامین کنه

وقتی مطرح کنه فکر میکنی ازش استقبال میشه ؟ سرشو به باد میده فقط چون منافع خیلی ها رو خراب میکنه

از ریزو درشتای مربوطه

خب دو تا برای سرگرمی خودش میسازه و بعدش نهایتا با دو تا خارجی صحبت میکنه میره

تفکر و بها دادن که خودتم میگی مهمه که نداریم خدارو شکر

دو تا قطعه من میخواستم وارد کنم خودمو کشتم نذاشتن گفتن امنیتی :w58: دقیقا نمیدونم دو تا سیخ چه مورد امنیتی خاصی داره ؟ اصلا چه ربطی به امنیت داره ؟ اصلا فعالیت شغلی خاصی رو برای اینجا و برای خودم شخصا تصور نکردمو نمیکنم و حوصله ندارم واقعا ، هرکاری میخوام بکنم میرم بیرون و به کسی هم جواب پس نمیدم

من به .....خندیدم :ws28: مگه من شعبده بازم دست بکنم تو کلاهم همه چیز در بیارم از توش ؟ :ws28:

نه ولی ترکیباتش باشه میشه زد اما مشکل اینه که به کی فرو کنی ؟

شما یه مقدار کربن و یه تیکه سیم داشته باشی میتونی مقاومت بسازی ........یا اصلا خود هادی ها هم دارای یه مقاومتی هستن این نشد تکنولوژی که

باید رو اصول باشه استاندارد هایی که هست تلرانسی که دارن و ...........

مهم اون ترکیباته که درصد داره و تعیین کننده میشه اما استانداردی برای اینجا نیست و بازم میگم مهم جا انداختنشه که نمیشه

اگر کسی هم بلد باشه بها نمیدن بهش میگن میریم از چین میاریم مفته :ws3:

بیارن باز از یک کشور درست آدم نمیسوزه

بها نمیدن آقا جان دیگه چیکارش کنیم ؟ تو خونه خود آدم میگن برو دنبال زندگیت این کارا چیه :ws28:گنده ها که اصلا فکرشم نمیکنن و میرنو وارد میکنن

لینک به دیدگاه
:ws28: یک جارو بیار این پش.......م....... پرها رو جمع کن :ws28:

باز میگه یک قسمتهایی....... :icon_pf (34):بابا دیشب تو قوطی چایی یدونه نیم کیلوییش رو ساختم تا تو بخونی :ws3: بیخ دیواره

این از 270 کبلو فلوته شده در اومده

باید حتما انجام بدم تا یقین پیدا کنم با دیدنو خوندن نه ، باید با دست خودم بسازم

اینکه نمیتونیم بسازیم چند دلیل داره ! ولی من یک روز هم به عمرم مونده باشه مجدوده بازار از مسجد شاه بگیر بیا بالا ناصر اسکول و توپ خونه تا برو جمهوری رو با خاک یکسان میکنم

سراغ داشتم و دارم افرادی رو که آدمو شیو میکنن ولی رفتن

دست روی هر چی هم میذاشتن آخرش یا میشد امنیتی و یا مافیایی

و اینجاست که ما مقاومت که باز خوبه بیل رو هم وارد میکنیم

خاک اره رو خودم تو گمرک تهران دیدم سال 89 وارد کرده بودن آقایون !!! خاک اره

خلال دندون و.............

الان یکی رو میشناسم برات یک نیروگاه میزنه و برقو از هیچی تولید میکنه !! دقیقا از هیچی نه سوختی نه هیچ قصه دیگه ای

یدونه در حد 400 آمپرشو الان که دارم برات تایپ میکنم در حال کار داره که فقط برق مورد نیاز یک کوره القایی رو تامین کنه

وقتی مطرح کنه فکر میکنی ازش استقبال میشه ؟ سرشو به باد میده فقط چون منافع خیلی ها رو خراب میکنه

از ریزو درشتای مربوطه

خب دو تا برای سرگرمی خودش میسازه و بعدش نهایتا با دو تا خارجی صحبت میکنه میره

تفکر و بها دادن که خودتم میگی مهمه که نداریم خدارو شکر

دو تا قطعه من میخواستم وارد کنم خودمو کشتم نذاشتن گفتن امنیتی :w58: دقیقا نمیدونم دو تا سیخ چه مورد امنیتی خاصی داره ؟ اصلا چه ربطی به امنیت داره ؟ اصلا فعالیت شغلی خاصی رو برای اینجا و برای خودم شخصا تصور نکردمو نمیکنم و حوصله ندارم واقعا ، هرکاری میخوام بکنم میرم بیرون و به کسی هم جواب پس نمیدم

من به .....خندیدم :ws28: مگه من شعبده بازم دست بکنم تو کلاهم همه چیز در بیارم از توش ؟ :ws28:

نه ولی ترکیباتش باشه میشه زد اما مشکل اینه که به کی فرو کنی ؟

بیارن باز از یک کشور درست آدم نمیسوزه

بها نمیدن آقا جان دیگه چیکارش کنیم ؟ تو خونه خود آدم میگن برو دنبال زندگیت این کارا چیه :ws28:گنده ها که اصلا فکرشم نمیکنن و میرنو وارد میکنن

اینکه گفتم نداریم منظورم این نبود که ظرفیتش نیست هست خیلی بالاترشم هست حتی cpu هم تولید شد اما حمایت نشد کلا از هیچی حمایت نمیشه.........رفیق داشتم الانم در ارتباطیم قرار بود رو طرحی کار کنیم وسطش من دلسرد شدم بیخی شدم(به همین دلایل که گفتی و گفتم) ........قبلش که خودش کار میکرد میخواس یه چیزی تست بگیره نیاز داشت تو محیط ازمایشگاه هسته ای باشه که میگفت باید کلی هفت خان رستم رو بری اخرشم 100میلیون بریزی حساب :w58:

واقعا ادم یا باید حرص بخوره و بسوزه یا اینکه بقول خودت با اونوریا وارد مذاکره بشه و بپره :icon_pf (34):این برق رایگانم که گفتی از دوستانم دارن کارمیکنن روش به منم پیشنهاد داد کارکنیم ........

والا سر این قضیه که گفتی میگن برو دنبال کار و زندگیت منم زیرهمین فشار هستم دیگه تا جایی که کلا قید همه چی رو زدم ...........

لینک به دیدگاه
اینکه گفتم نداریم منظورم این نبود که ظرفیتش نیست هست خیلی بالاترشم هست حتی cpu هم تولید شد اما حمایت نشد کلا از هیچی حمایت نمیشه.........رفیق داشتم الانم در ارتباطیم قرار بود رو طرحی کار کنیم وسطش من دلسرد شدم بیخی شدم(به همین دلایل که گفتی و گفتم) ........قبلش که خودش کار میکرد میخواس یه چیزی تست بگیره نیاز داشت تو محیط ازمایشگاه هسته ای باشه که میگفت باید کلی هفت خان رستم رو بری اخرشم 100میلیون بریزی حساب :w58:

واقعا ادم یا باید حرص بخوره و بسوزه یا اینکه بقول خودت با اونوریا وارد مذاکره بشه و بپره :icon_pf (34):این برق رایگانم که گفتی از دوستانم دارن کارمیکنن روش به منم پیشنهاد داد کارکنیم ........

والا سر این قضیه که گفتی میگن برو دنبال کار و زندگیت منم زیرهمین فشار هستم دیگه تا جایی که کلا قید همه چی رو زدم ...........

خیلی بده ... برای همینه همش میزنم میرم اینور اونور و نمیمونم اینجا

آدمها تو خارج از این نقشه کمی بهترن و دور تر که میری تا حدی به ذهنت و چیزایی که داری میرسی

یک چند روز بزن بیرون تا درک کنی

لینک به دیدگاه

خب چی شد رفتی بادت خوابید ؟

این همه خشتک منو رو سرم پرچم کرده بودی :ws28: چی شد رفتی شهر تاریخی ؟ :ws28:

میگم اینکاره نیستی باز کرد بازی در میاری :ws28: خب بیا تموم کنیم دیگه اف 14 که نمیخوایم بسازیم قفل کردی

دو تا دلق دوغ میخوایم درست کنیم دیگه این همه دیتا نداره :ws28: چند تا دیگه فیلم بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

بیا !

اینو دیشب بعد از شام درست کردم :ws28: دیگه حال اینکه روشو تمیز کنمو یک آب روش بدم نداشتم .......

دربشو گذاشتم مذاب توش جفتک مینداخت قطره قطره میپرید بیرون ، همه جارو به باد دادم همینجوری

فرم برنر هم برات عکس گرفتم دیگه حال فیلم آپلود کردن ندارم ولی باز یک فیلمم از بالا برات گذاشتم فقط عکسو سرو ته کن برعکس بود گوشی

دمای اتاق هم شدید بالا بود در رفتم بیرون :ws28: بغل این دما چایی هم حال میده :ws28::ws28:

شکل برنر رو ببین !! اینکه میگم سرعت و ضربه ای یعنی این

مثل جته !! شعله رو با سرعت و چند سانت جلوتر میکوبه تو سر بوته و الکی آتیش رو رو درودیوار سر نمیده و فقط بوته میشه مثل لامپ

تو اصلا طول شعله و ضربشو از نزدیک ببینی حالت خوب میشه

سه چهار کیلو خوشکل ذوب میده همین فینگیلی

دیگه چی ؟

لینک به دیدگاه

خیلی بده ... برای همینه همش میزنم میرم اینور اونور و نمیمونم اینجا

آدمها تو خارج از این نقشه کمی بهترن و دور تر که میری تا حدی به ذهنت و چیزایی که داری میرسی

یک چند روز بزن بیرون تا درک کنی

توفکرش هستم ........

لینک به دیدگاه
صفر تا صد:ws3:

خلیفه پونزدهم مسلمین غیب شد ؟

این همه شرو ور دو سه سال پیش تو طراحی گفتیم کلی مزخرف دیگه هم تو تالارهای دیگه ولی آرزو به دل موندیم یکی یک چیزی بسازه بگیم شرو ورها بدرد خورد:ws28:

بازم دم همون علیرضا پشمک گرم یک چیز دو سال پیش گفتیم انجام داد منفجر شد تو آزمایشگاهشون :| :ws28::ws28::ws28:

ابا اشرف ؟ :ws28: ساختی آخر یا فیک بود بازم ؟

صوتی عمل میکنین چرا ؟ :ws3:

لینک به دیدگاه
خلیفه پونزدهم مسلمین غیب شد ؟

این همه شرو ور دو سه سال پیش تو طراحی گفتیم کلی مزخرف دیگه هم تو تالارهای دیگه ولی آرزو به دل موندیم یکی یک چیزی بسازه بگیم شرو ورها بدرد خورد:ws28:

بازم دم همون علیرضا پشمک گرم یک چیز دو سال پیش گفتیم انجام داد منفجر شد تو آزمایشگاهشون :| :ws28::ws28::ws28:

ابا اشرف ؟ :ws28: ساختی آخر یا فیک بود بازم ؟

صوتی عمل میکنین چرا ؟ :ws3:

هوشمند:|

چال دومتری الان اینجا بکنم؟:|

الان سر کارم نمیرسم که انجام بدم

ابا شوقی:|

لینک به دیدگاه
هوشمند:|

چال دومتری الان اینجا بکنم؟:|

الان سر کارم نمیرسم که انجام بدم

ابا شوقی:|

دقیقا موندم چی باعث میشه اینهمه غر بزنی و بگی زود باش ......... پای تلفن رو یادته ؟

خوب شد با اون کارخونه ..........

بی خیال جیگر

یک شیخی به اسم پ.پ بود بهش میگفتم شیخ ایگنور :ws28: تو همون شرکت معروف م.پ

به حق که من 4 سال پیش خام بودم و هی براش لقب میذاشتم

اما الان چند وقته دارم میفهمم شیخ ایگنوریان حق بود و چهلو خرده ای سال الکی عمر نکرده بود :ws28: اون اکسیژن نوش جونش (با اینکه کاراش .......!!! بود ولی نوش جونش )

اون کارش دراصل این بود که پشت میزش بشینه و همه رو ایگنور کنه :ws3: صغیرو کبیرو ایگنور میکرد:ws28: و مثلا مدیر بخش نفت و گاز م.پ بود

یادمه اون سال اینا بخش نفت و گازشون آزمونای استخدامیشون تموم شده بود و روز مصاحبه بود

ده تا ده تا ملت میرفتن پیش زیر دستای این که معاوناش بودن و بعد پروندشون میرفت تو اتاق این و این پرونده رو بدون باز کردن مینداخت تو سطل کنارش چند دقیقه بعد صدا میزد میگفت بدرد نمیخوره بفرست برن........ شاید سی نفرو اون روز اینجوری فر داد

چند دقیقه بعد چایی ترشی آوردن و بهش گفتم چرا اینجوری میکنی ؟ اینکه خوب بود و اونیکی فلان بود ؟ حد اقل یک دید بزن بعد ! دو سه تاشون بدک نبودنا ........... که تکه کلام همیشگیشو بکار بردو گفت ایگنور کن :ws28: به موقع اونایی که لازم بدونمو از جای دیگه میارم تو دستگاه تو بیا این قیمتا رو ببین ولشون کن

الان که فکرشو میکنم میبینم بی دلیل هم یهو از یک اپراتور ساده تو فلان پتروشیمی به مدیریت بخش نفت و گاز م.پ با ماهی .......... دریافتی نرسیده بود ، برام همیشه سوال بود اینکه هیچی حالیش نی و سابقه اجرایی و مدیریتی هم که نداره میگه دو ماه پیش کارمند فلان واحد بودم چی شد یهو اومد جای مدیر اینجارو گرفت که 20 سال سابقه اجرایی داشتو آدم خبره ای بود ؟ و مدیر قبلی شد معاون این چلغوز بیک که فرق کلنگو با دمپایی تشخیص نمیده ؟

دوست دارم دوباره تو نفت با هم یک استیک بزنیم

دمش گرم

به حقاینیتش چند ماهی میشه پی بردم

شخصیت آدم دست خودشه و این حرف درستیه

چی بگم..............

مانا باشی ابا مکانیک

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

??

جدای از شوخی ها ، چقدر تفکرات آدمها عوض میشه .....اون زمان میگفتم بیل هم نمیشه و الان کاملا برعکس فکر میکنم که چقدر آدم کار درست داریم ...... کاش زودتر این سیلی رو میخوردم و بیدار میشدم که همه چیز همینجاست و آدمهایی داریم شخصا جلوشون تعظیم میکنم

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

یه مطلبی تو یه سایت انگلیسی در مورد کوره نوشتن که گفتم شاید براتون جالب باشه، با گوگل ترجمه کردم میزارمش اینجا.

بازگشت به Bronzezeit Hof

سال گذشته جشنواره ریخته گری برنز یک تجربه فوق العاده بود. مردم از سراسر اروپا می آمدند و در مورد روش های ریخته گری برنز و فلزکاری اطلاعات را رد و بدل می کردند. در اینجا چند عکس از اولین جشنواره ریخته گری برنز در سال 2017 آورده شده است.

IMG_3358-768x512.jpg.c4bb40558813d15df4f3c7dcdad631ec.jpg
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
صحبت من در مورد جریان هوا و طراحی کوره است

IMG_3317-768x512.jpg.190aa5a663e97d4a920d2087971ccc52.jpg
انتخاب بازیگران با هایده نودگارد

P1000281-768x576.jpg.69f0ac61038b9cfaec79c06186086593.jpg

انتخاب بازیگران با مارک ویویان-پنی

18557243_1976792495875628_924577187965751794_n-768x576.jpg.7e02a087d050c225c3e919c5e0aa305d.jpg

پمپ کردن دم وایکینگ. این کمی بیشتر از کارهای رومی یا حتی دم های کیف است.

18581823_1977253099162901_8538222650727169008_n-768x576.jpg.56bfe7475e27659824633e95845eb809.jpg

ریختن در قالب های سنگی.

18582343_1977252505829627_2552578304623710073_n-768x576.jpg.73a872d37b8c9ce2c1d12b4a4ac2d518.jpg

همزدن برنز برای ایجاد پودر برنز.

18582532_1976792305875647_8055984634848191366_n-768x576.jpg.d068d9b5bcf5723420b84edd9cb1e1ff.jpg

کوره و دم من

18622220_1978187065736171_6845978486651005383_n-768x576.jpg.bc64c6c3877ef17a98f8c484d95af664.jpg<a 

یک کوره کوچک رومی که برای ریخته گری جواهرات طراحی شده است.

DSCF0585-768x1010.thumb.jpg.71e8f9f6078030a5cce7d4772be1215d.jpg

مشعل بونسن عصر برنز

DSCF0587-609x1024.thumb.jpg.931cf3c65581222a33621ef584ecf0a3.jpg

قالب های سنگی کنده کاری کریس استین.

من در ماه مه دوباره به آنجا برمی گردم و آزمایش های خود را در زمینه اتمام فلز ادامه می دهم. علاوه بر ریخته گری ، من علاقه مند به استفاده از اکسیدهای فلزی به عنوان رنگ دهنده مینای دندان و چگونگی تأثیر آنها بر اثر کاهش محیط کوره های ذغالی هستم. در گذشته من ماساژ فلزی زیادی را در یک کوره برقی انجام می دادم. این فرصتی برای کشف چگونگی توسعه فرآیند مینا کاری خواهد بود. من حتی ممکن است فرصتی برای تهیه لیوان داشته باشم در حالی که در آن هستم!

منبعش اینجاست: 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...