رفتن به مطلب

ناصر در سایه بیل ! : دی

ارسال های توصیه شده

این بحثم برای شیخ نخ نما سر میدم تو این تالار وزین :ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28: مکانیک

بلکه دست از خشتک ما برداره :ws28::ws3:

خودت گفتی دیگه به من چه

بحث کوره بازیه و نقد و بررسی فیلم های دهه هشتادی جکی چان نیست ws28.gif

باشد که سر نخوریم یهو:ws3:

اوس ناصر خشتک پلنگ میخواد یک کوره زمینی بسازه و خشتک مسی و یا چدنی بریزه و نیاز به 1200 300 درجه دما داره

میخواد با گاز این حرکتو بزنه و شواهد و مدارک موجود هم میگه قراره خودش گاز مورد نیاز رو تامین کنه و چون آبگوشت خیلی دوست داره برنامه چیده سه وعده آبگوشت مورد نیاز برای تخمیر و تولید گاز مورد نیاز رو از فردا شروع کنه

تالار مکانیکه ؟ :ws28::ws28::ws28:

ای بابا :ws28:

مرحله اول کندن یک گودال و یا اصلا یک مانیسمان (فایر تیوب) کرومی با سایز دهنی 50 اینچه

حالا درزم داشت مهم نیست دمایی نداریم ، اصلا گور بابا مانیسمان این سایزی که پیدا نمیشه اینجا .

بالاخره یا بوته باید بره تو زمین یا تو لوله

یکیشو میگیم برای بوته های 140 کیلویی که حدود 97-8 کیلو مذاب میگیره، یعد هر چند تا بخواد میتونه رو سینی بذاره 500 کیلو یک تن و.........

فقط دقیقا بیا عرض کن :ws28: چی باید برات بگم تا بیوفته ؟ نگو صفر تا صد فقط :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
صفر تا صد:ws3:

خسته نباشی

خب الان یک بیل بردار برو یک حفره به شکل لوله و یا جهنم مکعب بکن که دهنیش یکو نیم متر باشه و عمقش هم یکو نیم باشه

بعدش یک کیسه پرمیت بگیر یک کیسه هم کچ و سیمان نسوز و اگر یکم سلیقه داشته باشی یکم هم سیلیس باهاش قاطی کن

اینو با آب خمیر کن کف و بدنه رو تا سطح کامل عایق بندی کن که حداقل دو سه سانت ضخامت عایقش باشه

با یک ماله تمیز صاف کن و فشردش کن بذار یک روز بمونه و بعد از یک روز برنرها رو آتیش کن بدون هوا بسوزن تا این عایق بپزه ، دو ساعت مثل تنور بذار بپزه که ترک نخوره

بیا آنلاین باش شب روی نقاشی با رنگ های مختلف کشیدم کاملش کنیم و فوتش که چی باعث میشه دما درجا بره بالا یا آرام آرام

لینک به دیدگاه

برنرت دو حالت داره ، یا پخش شعله میده که هیچی یک دم کبابی یا فن دور بالا میذاری پشت گاز شعله زبونه میکشه ولی دو سه ساعت باید سماق مک بزنی تا جونش بالا بیاد برسی به هزار درجه و بوته هزار درجه گرم بشه و دیگه خودت ببین چند کیلو سماقو باید در روز استعمال کنی تا توی بوته بشه 1200 300

یک حالتم هست بهش میگن برنر سوزنی که گاز توسط هوا مکیده میشه و شعله تیزه و حدود یک ربع طول میکشه بوته به 1200 درجه برسه

من دو تاشو خونه داشتم ولی سایز کوچیک و برای اتاقمه که عکساشو میذارم ببین فرقشونو

دومی یکم به هوا گاز شباهت پیدا میکنه چون تو اونم سوخت توسط اکسیژن مکیده میشه

اما فشار گازی خطوط لوله پنج شیش بار نیست وگرنه میتونستی تا 2500 درجه هم بری ولی خیلی هم خطر داره البته کنترلش

با این فشار باید از یک پمپ دمنده به جای فن استفاده کنی و هوا رو پشت سر گاز اون بالا نذاری (مثل فن نباشه)

پمپت 4 بار فشار داره و نصف این فشار رو صرف مکیدن گاز از تو لوله میکنه که پراکنده نشه و جریان یکدست باشه وگرنه خاموش میشه

و اینکه برعکس فن هوا باید کله مشعل با گاز ترکیب بشه و پشت سرش تو لوله نیست

و نکته خیلی مهمش هم اینه که با فاصله نیم متری از مشعل و لوله گاز باید یک فلش بک بذاری و دقت کن دورو بر فلش بک رو با گل و سیمانو این چیزا کیپ نکنی

بذار محوطه ورود لوله ها آزاد باشن

چون هوا مکنده گازه و فشار گاز کمه ممکنه اختلاط معکوس بشه و شعله پس بزنه خونه رو بفرستی رو هوا:ws28:

فلش بک جوشکاری رو نمیگما اسدولا !!!! فلش بکهای صنعتی شبیه کله قنده

اون طوسی رنگه فلش بکه

اگر برای شعله پخش میخوای مثل کوره های دم که فلش ملش نمیخواد یک فن دور بالا بنداز سر یک لوله پشت سر گاز علی از تو مشهد

اما برنر سوزنی و شعله ضربه ای با نقطه تمرکز بحثش جداست و شعله سوزنی باید ده سانت جلو تر از کله مشعل ایجاد بشه وگرنه خود مشعل هم ذوب میشه و بومممممم

بحث برنر سوزنی فقط برای سرعت زیاد و مصرف کم سوخته که به جای چند ساعت صبر کردن ده دوازده دقیقه بیشتر زمان نمیخواد تا مذابو تحویل بده و از طرفی تو این زمان گازی مصرف نمیشه

اما کوره زمینی دم با فن رو مخه دما نداره درجه درجه میره بالا اعصاب آدمو خورد میکنه آخرشم میبینی دویست سی صد متر گازو الکی سوزوندی تا یک مس ذوب کنی و فقط صدای گوش خراش داره

لینک به دیدگاه

بیا اینم فیلمش برات کوتاه گرفتم فرمتشم عوض کردم که حجمش نره بالا النگوهای محمد بشکنه :ws3:

دیگه چی ؟ این زمینی معمولی با همون فنو این شرو ورهاس ، طرف صبح که میاد سر کارخونش سه کیلو هم سماق میخره که این به دمای ذوب برسه ، سه چهار ساعت الکی

القایی خودم و هوای مکنده هم برات فیلم میگیرم

قوس الکتریکی و کوره فلشو هم دارم

یوک کوره باز کردم :ws28:

توضیح عکسا هم وقتی ظهور کردی .........

لینک به دیدگاه
بیا اینم فیلمش برات کوتاه گرفتم فرمتشم عوض کردم که حجمش نره بالا النگوهای محمد بشکنه :ws3:

دیگه چی ؟ این زمینی معمولی با همون فنو این شرو ورهاس ، طرف صبح که میاد سر کارخونش سه کیلو هم سماق میخره که این به دمای ذوب برسه ، سه چهار ساعت الکی

القایی خودم و هوای مکنده هم برات فیلم میگیرم

قوس الکتریکی و کوره فلشو هم دارم

یوک کوره باز کردم :ws28:

توضیح عکسا هم وقتی ظهور کردی .........

دیدم فیلمو

امریکا همینارو از بالا رصد میکنه که میگه دارن غنی سازی میکنن واسه بمب :ws28:

لینک به دیدگاه

سخن اسکلان :

نقل است آبو بریز همونجایی که میسوزه :icon_pf (34):

این پست هم میذارم که البته به موضوع ربطی نداره.......و صرفا برای حرص دادن ابا پشمک آپلود شده :ws28::ws28::ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
دیدم فیلمو

امریکا همینارو از بالا رصد میکنه که میگه دارن غنی سازی میکنن واسه بمب :ws28:

آخ گفتی امریکا ............

باو کل آسیا سرکارن

یاد عید 80 یا 81 بود یادم نی ! یاد اون افتادم:ws28::ws28: اون موزیکی که بوش باهاش روی لینک میرقصید :ws28:

هنوز دارم اون موزیکو

ولی فقط نیکسون

لینک به دیدگاه
آخ گفتی امریکا ............

باو کل آسیا سرکارن

یاد عید 80 یا 81 بود یادم نی ! یاد اون افتادم:ws28::ws28: اون موزیکی که بوش باهاش روی لینک میرقصید :ws28:

هنوز دارم اون موزیکو

ولی فقط نیکسون

اونا تو چه فکر ای هستن و چیکارا میکنن ما تو چه فکری............پروژه مارس وان رو درجریانی که؟چند تا ایرانی هم هول شدن رفتن داوطلب :ws3: اونوقت ما میمون میفرستیم تو جو :ws3:

لینک به دیدگاه
کلا تو برنامه نویسی میکرو فقط به این فکر میکنم که خروجی کار اخرش وصل میشه به یه چاشنی :ws28:

حرف نداره شک نکن

صلح از غیر صلح آمیز بودن میاد

فقط تلاش کن چاشنیت به چیزای حرفه ای ختم بشه

گرومان بودن خیلی لذت داره و اصلا چیز بدی نیست ، چند تا کمپانی همون یو اس داشتو داره که برای یک دنیا بسن

واقعا شاهکار بودنو هستن

بساز نوش جونت اصلا هم چیز بدی نیست و هر چی میتونی خفن ترشو بساز

لینک به دیدگاه
اونا تو چه فکر ای هستن و چیکارا میکنن ما تو چه فکری............پروژه مارس وان رو درجریانی که؟چند تا ایرانی هم هول شدن رفتن داوطلب :ws3: اونوقت ما میمون میفرستیم تو جو :ws3:

:ws28::ws28::ws28:میمونه که گفتم سخن ............:ws28:

بابا دهه هفتاد یک گرومن داشت گربه هاش شدن شاهکار قرن ، دهه هفتاد دنیا فرق کلنگو با دمپایی تشخیص نمیدادن

لاکهید ، مکدانل و...............

کوره لیزری دیدم برای سوپر آلیاژهایی بدجور ناراحت ، دمای عملیات 3600 درجه اونم با سرعت زیاد در حد هفت هشت دقیقه یهو دو تن مذاب

خوراکش هم هر چی فلز ناراحته ، از ایریدیومو خاندانش بگیر برو تا تنگستن

بعد دوستان هنوز گیر اینن که این کربن چدن دقیقا چقده :ws28: یک خط درمیون میشکنه

لامصب تنها کشوریه که دیدم یک چیزی رو صفر تا صد خودش میزنه

هزینه میکنن افراطی و تپل و روی ده درصد احتمال وارد گود میشن ولی اینجا نه ، هزینه میکنن برای خالی بندی و ماکت سازی

تو بحث صنعتی هم صد در صد میبینه باز جیگر نمیکنه دوزار پیاده بشه

حیفه ........... شرایط و منابع خوبی اینجا هست ولی حکایتش مثل اون ضرب المثلیه که میگه سیب سرخ برای دست چلاغ ق :ws3: خوبه ،

دمشون گرم .........

لینک به دیدگاه

هااااااااا حمید دهنت سرویس:ws3:

این شد

البته هنوز یه قسمتهاییش مونده که دوباره یقه ت رو میگیرم:ws28:

چه

کوره ای بشود که من بسازم:ws3::ws3:

بعد حمید 100 گرم رو از چقدر بدست آوردی؟

لینک به دیدگاه
مشکل دنیا این است که احمق ها کاملا به خود یقین دارند

درحالیکه دانایان سرشار از شک و تردیدند ...

این امضات منو کشته :ws28::ws28::ws28::ws28:

تو به خودت یقین داری آیا؟:whistle:

لینک به دیدگاه

:ws28::ws28::ws28:میمونه که گفتم سخن ............:ws28:

بابا دهه هفتاد یک گرومن داشت گره هاش شدن شاهکار قرن ، دهه هفتاد دنیا فرق کلنگو با دمپایی تشخیص نمیدادن

لاکهید ، مکدانل و...............

کوره لیزری دیدم برای سوپر آلیاژهایی بدجور ناراحت ، دمای عملیات 3600 درجه اونم با سرعت زیاد در حد هفت هشت دقیقه یهو دو تن مذاب

خوراکش هم هر چی فلز ناراحته ، از ایریدیومو خاندانش بگیر برو تا تنگستن

بعد دوستان هنوز گیر اینن که این کربن چدن دقیقا چقده :ws28: یک خط درمیون میشکنه

لامصب تنها کشوریه که دیدم یک چیزی رو صفر تا صد خودش میزنه

هزینه میکنن افراطی و تپل و روی ده درصد احتمال وارد گود میشن ولی اینجا نه ، هزینه میکنن برای خالی بندی و ماکت سازی

تو بحث صنعتی هم صد در صد میبینه باز جیگر نمیکنه دوزار پیاده بشه

حیفه ........... شرایط و منابع خوبی اینجا هست ولی حکایتش مثل اون ضرب المثلیه که میگه سیب سرخ برای دست چلاغ ق :ws3: خوبه ،

دمشون گرم .........

مشتی ما هنوز تکنولوژی ساخت یه مقاومت هم نداریم و از چین میاد دیگه از این بدتر:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...