رفتن به مطلب

نتیجه نگرفتن از رژیم

ارسال های توصیه شده

برخی افراد با وجودی که رژیم های سفت و سخت میگیرند باز هم لاغر نمی شوند و هنوز هم با اضافه وزن مواجه هستند چه اشکالاتی در رژیم گرفتن آن ها وجود دارد و چگونه می توان این مشکل را در بدن آن ها رفع کرد

دکتر کرمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: در اکثر موارد افرادی که از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کنند سعی می‌کنند در حین انجام آنها خود را گول بزنند که لاغر شده‌اند، در صورتی که در واقعیت چنین است که رژیم آنها تأثیری نداشته و جواب نداده است.

وی افزود: اگر غذا به اندازه کافی نخورید و درست ورزش نکنید وزنتان تغییر نمی‌کند و میزان غذایی که می‌خورید به درستی سوزانده نمی‌شود.

دکتر کرمانی در خصوص حذف کردن وعده‌های غذایی تصریح کرد: یکی از اطلاعات نادرستی که در طی سال‌ها به ما گفته شده این است که کم خوردن یعنی کاهش وزن. البته این حرف چندان بی‌معنا نیست، می‌توان گفت که کم خوردن غذاهای بی‌فایده و بد مانند شیرینی‌ها و چربی‌های ناسالم می‌تواند به کاهش وزن کمک کند اما حذف وعده‌های غذایی به طور کلی باعث بهم خوردن متابولیسم بدن می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات تیروئیدی که به کاهش وزن هم مربوط می‌شود، کم کاری تیروئید است. در واقع در این شرایط بدن شما هورمون‌های کافی برای تنظیم فعالیت متابولیسم تولید نمی‌کند این تصور بسیار سخت است که وقتی بخواهید وزن کم کنید و در همان حال بدن‌تان به خاطر تغییرات هورمونی با شما در حال جنگ بوده و به شما می‌گوید وقت خوردن است.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در پایان خاطرنشان کرد: این نکته مهم است که خواب و کمبود وزن با هم ارتباط دارند و کمبود خواب نه تنها باعث می‌شود که بیشتر در معرض خوردن احساسی قرار بگیرید بلکه از طرفی میزان کورتیزول (عامل محرک اشتها) خون را هم افزایش می‌دهد.

باشگاه خبرنگاران جوان

لینک به دیدگاه

خودم همیشه یه چیزمیگم - باید کالری دریافتی متناسب بافعالیت باشه چون اصولا کالری بیشتربه عنوان چربی ذخیره میشود .

یه دکترکرمانی هم میشناسم که هرکی میرفت یه ترازوبهش می داد .

لینک به دیدگاه
خودم همیشه یه چیزمیگم - باید کالری دریافتی متناسب بافعالیت باشه چون اصولا کالری بیشتربه عنوان چربی ذخیره میشود .

یه دکترکرمانی هم میشناسم که هرکی میرفت یه ترازوبهش می داد .

درسته..

من دکتر کرمانی رفتم.. این نو رژیم ها موقتیه.. بیشتر کلاسو یه سری مسخره بازی وزن کردن داره..

بهترین روش لاغری پیاده روی و کنترل مواد غذایی ..

من خودم 117کیلو بودم 35 کیلو کم کردم.. و راضی ام از خودم.. کمبود ویتامین و ازمایشاتمم عالی..

لینک به دیدگاه
درسته..

من دکتر کرمانی رفتم.. این نو رژیم ها موقتیه.. بیشتر کلاسو یه سری مسخره بازی وزن کردن داره..

بهترین روش لاغری پیاده روی و کنترل مواد غذایی ..

من خودم 117کیلو بودم 35 کیلو کم کردم.. و راضی ام از خودم.. کمبود ویتامین و ازمایشاتمم عالی..

سلام چه خوب ... منم موافقم البته الن هم مدلهای دیگه ای باب شده مثل دکتربین ، چایی تیمن ، جتی چای سبزو............ درسته چای سبزززیره و...... جز موادکاهنده ومتابولیس رازیادمی کنه /درسته

ولی این موارد بدون ورزش و پیاده روی که شمافرمودید بی فایده است.

قدیما چی می خوردن کله پاچه ، روغن حیوانی ، جزغاله ، دنبه ، لبنیات پرچرب و.... وچاقم نمی شدند چراچون مجبوربودن برن تصحرا یازمینشون مشغول کشاورزی یعنی می سوخت.

این بده تعدادی سودجو میان یه مدت میفروشن و......... مثل این کفش آینام

لینک به دیدگاه
سلام چه خوب ... منم موافقم البته الن هم مدلهای دیگه ای باب شده مثل دکتربین ، چایی تیمن ، جتی چای سبزو............ درسته چای سبزززیره و...... جز موادکاهنده ومتابولیس رازیادمی کنه /درسته

قدیما چی می خوردن کله پاچه ، روغن حیوانی ، جزغاله ، دنبه ، لبنیات پرچرب و.... وچاقم نمی شدند چراچون مجبوربودن برن تصحرا یازمینشون مشغول کشاورزی یعنی می سوخت.

داری غیر مستقیم این کفش آینام رو تبلیغ میکنی ها ، گفته باشم:ws28:

لینک به دیدگاه
داری غیر مستقیم این کفش آینام رو تبلیغ میکنی ها ، گفته باشم:ws28:

سلام آقا کمک پیدایی

نه که خیلی ازاین کفشه خوشم میادتبلیغشم بکنم:icon_razz: دمپایی دیگه تبلیغ داره

لینک به دیدگاه

ممنون//

من در تجربه کاریم دیدم.. انواع رژیم ها.. انواع رژیمهای بی اساس که اسیبهای جدی به بدن هر فرد بی فکر و بی اطلاع وارد میکنه..

من نه بدنسازی رو قبول دارم نه ایروبیک .. و فقط تنها پیاده روی.. پیاده روی مفید نه قدم زدن نه به لحاظ رفتن به فروشگاه....

من جزو تیم ملی والیبال ایران بودم.. کسی که هر لحظه و هر ماه باید خودشو تمرین میداد تا بدنش خشک نشه و برای مسابقات اماده میشد.. بدنسازی که بعداز یه مدت رها کنی میشی ده کیلو اضافه وزن.. و کلی مریضی....

یا ایروبیک هایی که به قول دکتر میرزایی بی اساسه در ایران..

ورزش جدید تی اریکس که تنها به خاطر کلاس مردم ما ورزش میکنن نه به خاطر سلامتی..

ورزش در کشور ماشده کلاس.. رژیم شده کلاس..

قدیمی ها چرا سالم تر بودن.. بهترین غذاها رو خوردن ارگانیک//

لینک به دیدگاه
سلام آقا کمک پیدایی

نه که خیلی ازاین کفشه خوشم میادتبلیغشم بکنم:icon_razz: دمپایی دیگه تبلیغ داره

متاسفانه بعضی افراد بجای اینکه به موضوع توجه کنن به حاشیه توجه میکنن و بحث رو به جهت دیگه سوق میدن و به چالش میکشن..

و نمیدونن طنز کردن هر چیزی جا و مکانی دارد..:a030:

اتفاقا اگه تبلیغم باشه .. ما باید بدانیم فکرمونو تغییر بدیم.. تبلیغ بعضی چیزها که باعث به خطر انداختن سلامتی میشه به نظر من اشکالی نداره..

این تبلیغ نیست.. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون//

من در تجربه کاریم دیدم.. انواع رژیم ها.. انواع رژیمهای بی اساس که اسیبهای جدی به بدن هر فرد بی فکر و بی اطلاع وارد میکنه..

من نه بدنسازی رو قبول دارم نه ایروبیک .. و فقط تنها پیاده روی.. پیاده روی مفید نه قدم زدن نه به لحاظ رفتن به فروشگاه....

من جزو تیم ملی والیبال ایران بودم.. کسی که هر لحظه و هر ماه باید خودشو تمرین میداد تا بدنش خشک نشه و برای مسابقات اماده میشد.. بدنسازی که بعداز یه مدت رها کنی میشی ده کیلو اضافه وزن.. و کلی مریضی....

یا ایروبیک هایی که به قول دکتر میرزایی بی اساسه در ایران..

ورزش جدید تی اریکس که تنها به خاطر کلاس مردم ما ورزش میکنن نه به خاطر سلامتی..

ورزش در کشور ماشده کلاس.. رژیم شده کلاس..

قدیمی ها چرا سالم تر بودن.. بهترین غذاها رو خوردن ارگانیک//

سلام

چراشما ایروبیک وبدنسازی را قبول ندارید؟

لینک به دیدگاه
سلام

سلاملیک:ws3:

بدنسازی و ایروبیک به شدت تاثیر گذاره..

اما امون از وقتی که رهاش کنی...

عاقا دو برابر اون که کم کردی برمیگرده روت:ws3:

واقعا ادمی با پشتکار بسیار زیاد میطلبه که بدنسازی رو تا اخر عمرش ادامه بده چون قطع شه تاثیرش بدتره

من هم اکنون یک زخم خورده ازین قضیه هستم:ws3:

با معصومه موافقم پیاده روی در هوای آزاد به شدت موثره در چربی سوزی بدون بازگشت:w16:

که البته اینم پشتکار قوی میخواد:sigh:

لینک به دیدگاه

واقعا ادمی با پشتکار بسیار زیاد میطلبه که بدنسازی رو تا اخر عمرش ادامه بده چون قطع شه تاثیرش بدتره

با معصومه موافقم پیاده روی در هوای آزاد به شدت موثره در چربی سوزی بدون بازگشت:w16:

علیک:ws53:

موافقم اللخصوص درمورد کارباوزنه سنگین ولی چرا ((اما امون از وقتی که رهاش کنی...عاقا دو برابر اون که کم کردی برمیگرده روت))؟

با معصومه موافقم پیاده روی در هوای آزاد به شدت موثره در چربی سوزی بدون بازگشت؟ چرا تفاوتش ورزش باوزنه چیه ؟ (نکته ای که باید توجه کنیم کنید و..... اگرمادرهوای آزادپیاده روی کنیم خفه می شیم)

لینک به دیدگاه
علیک:ws53:

موافقم اللخصوص درمورد کارباوزنه سنگین ولی چرا ((اما امون از وقتی که رهاش کنی...عاقا دو برابر اون که کم کردی برمیگرده روت))؟

با معصومه موافقم پیاده روی در هوای آزاد به شدت موثره در چربی سوزی بدون بازگشت؟ چرا تفاوتش ورزش باوزنه چیه ؟ (نکته ای که باید توجه کنیم کنید و..... اگرمادرهوای آزادپیاده روی کنیم خفه می شیم)

ببین دوست جان کار با وزنه که چربی سوژی نداره..

کار با وزنه عضله سازی داره

من منظورم ورزش های هوازی بود..مث تردمیل..الپتیکال...دوچرخه...و کلا همه دستگاه های هوازی...

من فک نکنم کار با وزنه چربی سوزی داشته باشه...من خودم مثلا 6ماه هوازی کار کردم بعد گفت کار با وزنه که ماهیچه سازی کنی..ک البته نکشید ب اونجاها:ws3:

هوای آزاد(حالا اگه سالم باشه) اکسیژن وارد ریه میشه و در چربی سوزی به طور مستقیم تاثیر گذاره..اما در هوای الوده که:sigh::sigh:

لینک به دیدگاه
سلام

جواب رو سوده عزیز دادن:w16:

لینک به دیدگاه
ببین دوست جان کار با وزنه که چربی سوژی نداره..

کار با وزنه عضله سازی داره

من منظورم ورزش های هوازی بود..مث تردمیل..الپتیکال...دوچرخه...و کلا همه دستگاه های هوازی...

من فک نکنم کار با وزنه چربی سوزی داشته باشه...من خودم مثلا 6ماه هوازی کار کردم بعد گفت کار با وزنه که ماهیچه سازی کنی..ک البته نکشید ب اونجاها:ws3:

هوای آزاد(حالا اگه سالم باشه) اکسیژن وارد ریه میشه و در چربی سوزی به طور مستقیم تاثیر گذاره..اما در هوای الوده که:sigh::sigh:

سلام

ولی فکنم چربی سوزی باوزنه بیشترهم هست سنگینتربیشتر /خب اگر چربی انرژی باشه ما این فرایند سوخت روسرعت می بخشیم وطبیعی است باوزنه بیشتر انرژی بیشترهم مصرف می شود/ درسته

لینک به دیدگاه
سلام

ولی فکنم چربی سوزی باوزنه بیشترهم هست سنگینتربیشتر /خب اگر چربی انرژی باشه ما این فرایند سوخت روسرعت می بخشیم وطبیعی است باوزنه بیشتر انرژی بیشترهم مصرف می شود/ درسته

فک نکنم اینطوری باشه

لااقل مربی من ک میگفت نمیشه

تازه من با وزنه کار میکردم حرکات بسیار Slow بودن...تند میزدم میگفت نکن دختر جان...:ws3:

البته تمرین با وزنه کلی متفاوته..من این مدلشو میدونم شاید ورزشای دیگه باشه با وزنه که چربی سوزیم داشته باشه

با مربی باید صوبت شه....(البته مربیای ایران خداروشکر که همه مربیای تجربی هستن هیچ کدوم علمشو ندارن:ws37:)

اما باز از هیچی بیتره:w02:

لینک به دیدگاه
سلام

چراشما ایروبیک وبدنسازی را قبول ندارید؟ سوده خانم گفت شمام تاییدکردید ولی چرا رها کنی چاق می شی ؟

من جزو تیم والیبال ایران بودم..

و طی تمرینات ورزشی باید بدنسازی رو انجام میدادیم تا بدن خشک نشه و امادگی برای مسابقات رو داشته باشیم..

ایروبیک تازه مد شده.. و متاسفانه مربی های کارامدی این ورزشو اموزش نمیدن و از زنچیره های پیشرفته و حرفه ای و غیرحرفه ای بکار میبرن که باعث جابجایی کشک پا و تاندم و غیره میشه. که در سنین مختلف این زنجیره ها متفاوته ولی در ایران این زنجیره ها اصولی و استاندارد نیست وبرای هر سنی یه جوری اموزش دیده میشه.. یا بدنسازی الان همه ملاکها یا تنومندی.. یا زیبایی اندام و یا لاغری شده.. که باز هم مربی ها متوسلن به غرصهای مکمل.. با عوارض بالا.

وقتی شما هدف هم برای ورزش داشته باشید حالا هر هدفی مربی برعکس عمل میکنه حالا هرچقدر مربی کاردان و مدارک بالا داشته باشه.. بدنسازی رو اگر رها کنید دوبرابر چاق تر میشید چون با توجه به توضیحات اصولی نیست..

لینک به دیدگاه
من جزو تیم والیبال ایران بودم..

و طی تمرینات ورزشی باید بدنسازی رو انجام میدادیم تا بدن خشک نشه و امادگی برای مسابقات رو داشته باشیم..

ایروبیک تازه مد شده.. و متاسفانه مربی های کارامدی این ورزشو اموزش نمیدن و از زنچیره های پیشرفته و حرفه ای و غیرحرفه ای بکار میبرن که باعث جابجایی کشک پا و تاندم و غیره میشه. که در سنین مختلف این زنجیره ها متفاوته ولی در ایران این زنجیره ها اصولی و استاندارد نیست وبرای هر سنی یه جوری اموزش دیده میشه.. یا بدنسازی الان همه ملاکها یا تنومندی.. یا زیبایی اندام و یا لاغری شده.. که باز هم مربی ها متوسلن به غرصهای مکمل.. با عوارض بالا.

وقتی شما هدف هم برای ورزش داشته باشید حالا هر هدفی مربی برعکس عمل میکنه حالا هرچقدر مربی کاردان و مدارک بالا داشته باشه.. بدنسازی رو اگر رها کنید دوبرابر چاق تر میشید چون با توجه به توضیحات اصولی نیست..

سلام خب اصولیش چیه که باعث چاقی نشه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...