رفتن به مطلب

مهاجرت!!!!!! (لطفا همه شرکت کنيد)

pianist

اگر بخواهيد از ايران مهاجرت کنيد کدوم کشور رو انتخاب مي  

96 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. اگر بخواهيد از ايران مهاجرت کنيد کدوم کشور رو انتخاب مي

• 19
    • 3
    • 10
    • 5
    • 4
    • 6
    • 27
    • 8
    • 5
    • 9

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 303
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببین خواهرم اولا ازدواجتون مبارک ایشالا خوشبخت و عزیز باشین

ثانیا اگه میتونی یه کاری بکنی برای ما جوونای گرفتار که بیایم اونجا این لطف بکن که دعای خیر اینهمه ادم برات هست

ثالثا خوبه که نمیشه اجاره کرد و ماشین خرید اگه درش رو باز کنن و هر ننه قمری پاشه بیاد دیگه اونجا هم میشه مثل بقیه جاها

بله هیچ چیزی مثبت مطلق نیست وگرنه انسانه پیشرفت نمیکردن هر چیز خوبی بهترشم هست

اما اما اما عزیزم

حال ما مثل کسیه که تو زندانه اگه بیرون زندون از گشنگی هم بمیریم بهتره از زندگی اینجا

بعدشم خدا بزرگه دست همت و بالا میزنیم یه کاری میکنیم اونجا

هوتن جان من نمی خوام بگم اینجا مزخرفه و بده و اینا. چون اگه اینو بگم همه می کن: اااااااااااااااااااااااااا اگه بده چرا خودت اونجایی؟ خب برگرد. غیر از اینه؟

اینجا یه مشکلات خاص خودشو داره. بیمه ی درمانیش افتضاحه... بله هیچ کس رو به خاطر بیمه نداشتن برگشت نمی زنن. اما می دونی به خاطر 3 ساعت تو اورژانس بودن اون هم بدون نتیجه چقدر هزینه می دن؟ این چیزیه که واسه ی خودم اتفاق افتاده.

بی تعارف بهت بگم شد 5400$.

آخرش هم هیچ چی به هیچ چی.:ws37:

بیمه هزینش وحشتناکه. حد اقل برای یک خانواده ی 4 نفری ماهی 1000 دلار در میاد!

از نظر تحصیلات عالیه ولی باز هزینش بالاست.

همه چیز عالیه اگر پول داشته باشی!

امید وارم همه هر چی صلاحشونه براشون پیش بیاد. هر کس تلاش کنه به هر چی می خواد می رسه.

لینک به دیدگاه

ولی هیچ جا بهتر از ایران نیست برا زندگی

الان نصف مردم امریکا و کانادا و اون کشورایی که گفتی تو صفن که بیان ایران زندگی کنن از نعمت...... بهره ببرن

ولی ایران بهشون ویزا نمیده

همه مردم دنیا میمیرن برا اینکه بیان ایران

فرار مغزها و سرمایه های دنیا به سمت ایران یه معضل جهانی شده

لینک به دیدگاه
هوتن جان من نمی خوام بگم اینجا مزخرفه و بده و اینا. چون اگه اینو بگم همه می کن: اااااااااااااااااااااااااا اگه بده چرا خودت اونجایی؟ خب برگرد. غیر از اینه؟

اینجا یه مشکلات خاص خودشو داره. بیمه ی درمانیش افتضاحه... بله هیچ کس رو به خاطر بیمه نداشتن برگشت نمی زنن. اما می دونی به خاطر 3 ساعت تو اورژانس بودن اون هم بدون نتیجه چقدر هزینه می دن؟ این چیزیه که واسه ی خودم اتفاق افتاده.

امید وارم همه هر چی صلاحشونه براشون پیش بیاد. هر کس تلاش کنه به هر چی می خواد می رسه.

ایناش که حقیقته...

هزینه ی خدمات درمانی اونجا وحشت ناکه... یع عمل ساده 15000 دلار و شایدم بیشتر...

من برادر بیمار شد و عمل جراحی کرد... با اینه بیمه هم بود... ولی بیمه بخاطر اینکه یه مدل خواصی بود همه ی هزینه های اون عمل رو نپرداخت... هنوز بعد از 8 سال داره پول پرداخت میکنه... :w58: ولی خوب شما خدمات اونجا رو با اینجا مقایسه کنی میفهمی اونجا بازم هزار بار از اینجا بهتره. اینجا بیمت میکنند بعد دلت خوشه بیمه هستی... میری دکتر میبینی حتی استامینوفن رو هم بیمت تحت پوشش نداره... حالا یه کپسول که برای آسم هست هر بسته 80 هزار تومنه... بیمه هم که پوشش نمیده... یه باز نشسته از کجا بیاره بخره ؟ فکر نمی کنم اونجا بزارند کسی به خاطر این مسائل بمیره...

تحصیلات رو هم که شما میتونید از خیلی جاها وام بگیرید اگر Green card داشته باشید... چندین نوع وام هست... یه وام بلاعوض هست... وام هایی هست بدون سود و بلند مدت... دیگه مشکلی نیست... بعدشم برای تحصیلات تکمیلی هم که دانشگاه ها مثل آب خوردن بهتون خدمات مالی میدن.

لینک به دیدگاه

گفتم که مشکل پول حله

شما میری تو خیابون خانمای و اقایون فقیر امریکا رو پیدا میکنی

اونا با ماها ازدواج میکنن ما میایم امریکا پولو میدیم و طلاق میگیریم

شما دلالی رو میگیری

ما به امریکا رسیدیم

اونا پولشونو میگیرن

همه راضی گور بابای ناراضی

ببین من همین دیشب با یه اشنایی تو نیویورک 2 ساعت ویس چت داشتم

یه جوری میگی انگار مردم امریکا موندن تو کارشون برا یه دکتر و دارو

حقوقای هزار دلاریشونو نمیگی

خوب اگه مشکل دارن بگو بیان ایران

من حاضرم همین کارو برا هر امریکایی بکنم هر کی میخواد بیاد ایران 10 هزار دلار بده من کمکش میکنم بیاد

اینجا اینقدر خوبه

لینک به دیدگاه
اینجا حرف بخوریم میگیم هموطن

اونجا نه

اونجا واسه رنگ مومون مسخره میشیم:ws44:

خانومی همه که اینطوری نیستن اونجا... تصویر ذهنیت خیلی سیاهه... بعدشم اینجا مگه تو همین وطن بخاطر رنگ پوست و رنگ موهات جریمت نمی کنند ؟ حداقل اونجا مسخره میکنند... دولت که فورمالیزه نکرده ؟ کرده ؟

مگه اینجا به خاطر رنگ پوستت و رنگ ناخونت و عینک آفتابی و لباس و .... جریمه نمیشی ؟ مگه بره حرف زندن زندان نمیری ؟ مگه تو زندان به مردم تجاوز نمیشه ؟

اونجا اینا فکر نمی کنم باشه... فکر نکنم سر هر خیابون یه یارو باشه که از دولت حقوق بگیره بره اینکه به شعورت و به شخصیتت و به همه چیزت توهین کنه.

پس از ایران بهتره.

لینک به دیدگاه
اینجا حرف بخوریم میگیم هموطن

اونجا نه

اونجا واسه رنگ مومون مسخره میشیم:ws44:

والا خدارو شکر منم هم رنگم سفیده هم موهام بوره هم چشام ابیه نمیدونم اشتباهی برا چی از اینجا سر دراوردم

یعنی اگه دستم بخدا میرسید فقط یه سوال میکردم اینکه چرا من باید اینجا بدنیا بیام

پس اون اوباما سیاه اونجا چی میکشه بنده خدا

لینک به دیدگاه
والا خدارو شکر منم هم رنگم سفیده هم موهام بوره هم چشام ابیه نمیدونم اشتباهی برا چی از اینجا سر دراوردم

:ws28::ws28::ws28::ws28:

دلم برات سوخت یکم...

من اگر دستم به خدا میرسید.............................:icon_razz:

لینک به دیدگاه
:ws28::ws28::ws28::ws28:

دلم برات سوخت یکم...

من اگر دستم به خدا میرسید.............................:icon_razz:

وافن داریم خل میشیم کم کم خدا وکیلی

از این اوضاعی که به سرمونه

روانی شدیم بخدا

لینک به دیدگاه
ایناش که حقیقته...

من برادر بیمار شد و عمل جراحی کرد... با اینه بیمه هم بود... ولی بیمه بخاطر اینکه یه مدل خواصی بود همه ی هزینه های اون عمل رو نپرداخت... هنوز بعد از 8 سال داره پول پرداخت میکنه... :w58: ولی خوب شما خدمات اونجا رو با اینجا مقایسه کنی میفهمی اونجا بازم هزار بار از اینجا بهتره. اینجا بیمت میکنند بعد دلت خوشه بیمه هستی... میری دکتر میبینی حتی استامینوفن رو هم بیمت تحت پوشش نداره... حالا یه کپسول که برای آسم هست هر بسته 80 هزار تومنه... بیمه هم که پوشش نمیده... یه باز نشسته از کجا بیاره بخره ؟ فکر نمی کنم اونجا بزارند کسی به خاطر این مسائل بمیره...

تحصیلات رو هم که شما میتونید از خیلی جاها وام بگیرید اگر green card داشته باشید... چندین نوع وام هست... یه وام بلاعوض هست... وام هایی هست بدون سود و بلند مدت... دیگه مشکلی نیست... بعدشم برای تحصیلات تکمیلی هم که دانشگاه ها مثل آب خوردن بهتون خدمات مالی میدن.

ببخشید تحصیلات و وام بدون برگشت فقط و فقط در سطح کالج هست. اونم طبق شرایط خاص!

برای دانشگاه نهایتا 50 درصدش رو وام بلاعوض می دن. 50 درصد دیگه رو یا باید از جیب بدیم یا اگه بخوایم وام بگیریم با 6% سود باید پس داد.

این از این.

راست میکید نمی ذارن بمیره ولی نمی دونم چرا من که از درد غدد لنفاوی داشتم می مردم رو گفتن برو خونه این اورژانسی نیست. اورژانس یعنی قلب و مغز! بعدا از دکتر خودت وقت بگیر ببین اون چی می گه! حالا 5 روز هم تعطیل بود.

من باید چیکار می کردم؟ بجز اینکه از درد به خودم می پیچیدم و زار می زدم؟

تحصیلات تکمیلی هم همچین اب خوردن نیست که شما فکر می کنی. چی بشه استاد خیلی خاطر آدمو بخواد به عنوان تی ای بتونه تو دانشگاه ریسرچ انجام بده.

لینک به دیدگاه
گفتم که مشکل پول حله

شما میری تو خیابون خانمای و اقایون فقیر امریکا رو پیدا میکنی

اونا با ماها ازدواج میکنن ما میایم امریکا پولو میدیم و طلاق میگیریم

شما دلالی رو میگیری

ما به امریکا رسیدیم

اونا پولشونو میگیرن

همه راضی گور بابای ناراضی

ببین من همین دیشب با یه اشنایی تو نیویورک 2 ساعت ویس چت داشتم

یه جوری میگی انگار مردم امریکا موندن تو کارشون برا یه دکتر و دارو

حقوقای هزار دلاریشونو نمیگی

خوب اگه مشکل دارن بگو بیان ایران

من حاضرم همین کارو برا هر امریکایی بکنم هر کی میخواد بیاد ایران 10 هزار دلار بده من کمکش میکنم بیاد

اینجا اینقدر خوبه

هر جور دوست داری فکر کن.

لینک به دیدگاه
وافن داریم خل میشیم کم کم خدا وکیلی

از این اوضاعی که به سرمونه

روانی شدیم بخدا

عزیز برادر نمیدونی من مدتی هست که زدم به سیم آخر... بدبختی انه که کاریم نمیشه کرد...

تا کی داد و بیداد کنیم آخه ؟ کسی نیست دستمونو بگیره از این گنداب نجاتمون بده... جوونیمون که رفت... باور کن اگر یه روانشناس بیارن با جوونای این مملکت حرف بزنه ها... همشون حداقل 5 تا سیمپتوم حاد دارن... اصلا خود روانشناسای این مملکتم دیوانه شدن.

لینک به دیدگاه
ایناش که حقیقته...

تحصیلات رو هم که شما میتونید از خیلی جاها وام بگیرید اگر green card داشته باشید... چندین نوع وام هست... یه وام بلاعوض هست... وام هایی هست بدون سود و بلند مدت... دیگه مشکلی نیست... بعدشم برای تحصیلات تکمیلی هم که دانشگاه ها مثل آب خوردن بهتون خدمات مالی میدن.

احتمالا بیمه ی برادرت pac بوده. اون فقط برای دکتر عمومیه و یه سری کارای خورد و ریز.

لینک به دیدگاه
ممنون از بحث مفیدتون

از دوستانی که اطلاعات و تجربه دارن خواهشمندم دوستانه ما رو هم بی نصیب نذارن

چاکر + مخلص همگی

بابا با کلاس شده عکست

مهاجرت خوب نیست

اصلا

لینک به دیدگاه
ببخشید تحصیلات و وام بدون برگشت فقط و فقط در سطح کالج هست. اونم طبق شرایط خاص!

برای دانشگاه نهایتا 50 درصدش رو وام بلاعوض می دن. 50 درصد دیگه رو یا باید از جیب بدیم یا اگه بخوایم وام بگیریم با 6% سود باید پس داد.

این از این.

راست میکید نمی ذارن بمیره ولی نمی دونم چرا من که از درد غدد لنفاوی داشتم می مردم رو گفتن برو خونه این اورژانسی نیست. اورژانس یعنی قلب و مغز! بعدا از دکتر خودت وقت بگیر ببین اون چی می گه! حالا 5 روز هم تعطیل بود.

من باید چیکار می کردم؟ بجز اینکه از درد به خودم می پیچیدم و زار می زدم؟

تحصیلات تکمیلی هم همچین اب خوردن نیست که شما فکر می کنی. چی بشه استاد خیلی خاطر آدمو بخواد به عنوان تی ای بتونه تو دانشگاه ریسرچ انجام بده.

والا حقیقتش من نمیدونم... نمیدونم شما چطوری با این مسائل روبه رو هستید... من 3 تا خواهرم و برادرم نزدیک 20 سال هست اونجا هستند. برادر من از Michigan University - Ann arbor دکترا گرفت و بعد از 4 سال که درسش تموم شد وام هاش رو پرداخت کرد... اونم خیلی به مرور... تا حالا هم مشکلی نداشته... و وقتی رفت اونجا فقط 10 هزار دلار داشت.... نابغه هم نبود که بگیم خیلی خاطرش رو میخواستند... دانشگاه بره دکترا هم 3500 دلار در ماه دانشگاه بهش میداد... این از این.

عجیبه... پس اگر یه نفر یه دمپایی قورت بده و بره اورژانش میگند این قلبش مشکلی نداره ؟ برو خونه ؟ عجیبه... و شما به این نتیجه نرسیدی که میتونی اون بیمارستان رو سو کنی ؟ تنها چیزی که لازم داشتی این بود که یه وکیل آیالتی بگیری و اون اثبات کنه که شما درد داشتید و بهتون رسیدگی نشده.

لینک به دیدگاه

:w16:

خانومی همه که اینطوری نیستن اونجا... تصویر ذهنیت خیلی سیاهه... بعدشم اینجا مگه تو همین وطن بخاطر رنگ پوست و رنگ موهات جریمت نمی کنند ؟ حداقل اونجا مسخره میکنند... دولت که فورمالیزه نکرده ؟ کرده ؟

مگه اینجا به خاطر رنگ پوستت و رنگ ناخونت و عینک آفتابی و لباس و .... جریمه نمیشی ؟ مگه بره حرف زندن زندان نمیری ؟ مگه تو زندان به مردم تجاوز نمیشه ؟

اونجا اینا فکر نمی کنم باشه... فکر نکنم سر هر خیابون یه یارو باشه که از دولت حقوق بگیره بره اینکه به شعورت و به شخصیتت و به همه چیزت توهین کنه.

پس از ایران بهتره.

:w16::w16::w16:

ما المانو میگفتیم:w16:

والا حقیقتش من نمیدونم... نمیدونم شما چطوری با این مسائل روبه رو هستید... من 3 تا خواهرم و برادرم نزدیک 20 سال هست اونجا هستند. برادر من از Michigan University - Ann arbor دکترا گرفت و بعد از 4 سال که درسش تموم شد وام هاش رو پرداخت کرد... اونم خیلی به مرور... تا حالا هم مشکلی نداشته... و وقتی رفت اونجا فقط 10 هزار دلار داشت.... نابغه هم نبود که بگیم خیلی خاطرش رو میخواستند... دانشگاه بره دکترا هم 3500 دلار در ماه دانشگاه بهش میداد... این از این.

عجیبه... پس اگر یه نفر یه دمپایی قورت بده و بره اورژانش میگند این قلبش مشکلی نداره ؟ برو خونه ؟ عجیبه... و شما به این نتیجه نرسیدی که میتونی اون بیمارستان رو سو کنی ؟ تنها چیزی که لازم داشتی این بود که یه وکیل آیالتی بگیری و اون اثبات کنه که شما درد داشتید و بهتون رسیدگی نشده.

تو که همه کس و کارت اونجان چرا نمیری:ws52:

لینک به دیدگاه
والا حقیقتش من نمیدونم... نمیدونم شما چطوری با این مسائل روبه رو هستید... من 3 تا خواهرم و برادرم نزدیک 20 سال هست اونجا هستند. برادر من از michigan university - ann arbor دکترا گرفت و بعد از 4 سال که درسش تموم شد وام هاش رو پرداخت کرد... اونم خیلی به مرور... تا حالا هم مشکلی نداشته... و وقتی رفت اونجا فقط 10 هزار دلار داشت.... نابغه هم نبود که بگیم خیلی خاطرش رو میخواستند... دانشگاه بره دکترا هم 3500 دلار در ماه دانشگاه بهش میداد... این از این.

بله وام میدن. منم اینو گفتم . ولی با سود پس می گیرن. عاشق چشم و ابروی آدم نیستن که!

برای دکترا کلا شریاط فرق می کنه. یا اسکالر شیپ گرفته یا ta شده.

بله من اینکار رو می تونستم بکنم ولی هزینه ی وکیل برامون زیاد بود اون موقع.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...