رفتن به مطلب

اخه چرا

VINA

ارسال های توصیه شده

تامین 24 / وکلای ژاپنی با مشکلی به ‌نام نبود پرونده برای رسیدگی مواجه شده‌اند. نرخ پایین جرم و جنایت در این کشور موجب شده است کسب و کار وکلا کساد شود و وکلا به‌سمت ورشکستگی بروند.

مسئولان ژاپنی در تلاش ‌هستند تا این مشکل را به‌نوعی برطرف کنند اما بعید به نظر می‌رسد که راهی برای حل این معضل بیابند چرا که مردم ژاپن آن‌قدر که باید اهل دعوا نیستند!

15 سال پیش، مردم ژاپن به تصویب برنامه‌ای رأی دادند که به دوبرابر شدن تعداد وکلا در این کشور انجامید.

مقامات می‌خواستند فضای تنفسی جامعه ژاپن را با تقلید از نظام حقوقی غربی شکل دهند و به‌زعم خودشان باعث پویایی جامعه شوند به‌نحوی که دادگاه‌ها بیشتر به حل و فصل مسائل کلان از قبیل ایمنی مصرف‌کننده و تخلفات شرکت‌های بزرگ بپردازند، اما وکلای جدید ژاپن در پاسخ به چرایی اینکه برای موفقیت در کارشان به چه‌چیزی نیاز دارند ناموفق بودند.

تعداد پرونده‌های مدنی ثبت‌شده به‌طور منظم در هر سال به‌مدت یک دهه ثابت مانده و تکان نخورده است.

با توجه به نرخ پایین جرم و جنایت و عدم رکود و ورشکستگی اقتصادی، بسیاری از وکلا برای گرفتن پرونده التماس می‌کنند.

با توجه به آمار و ارقام کانون وکلای ژاپن بر اساس گزارش روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» میانگین درآمد متوسط وکلای خصوصی از 17.5 میلیون ین در سال 2006 به 9 میلیون ین (معادل 80هزار دلار) در سال 2014 کاهش پیدا کرده است .

در این راستا تعداد متقاضیان ورود به مدارس حقوق به یک‌هفتم کاهش یافته است.

«کوزو فوجیتا»، رئیس سابق دادگاه عالی هیروشیما، در خبرنامه داخلی کانون وکلای ژاپن در این رابطه می‌نویسد: "این یک مشکل بسیار جدی است".

منبع : خبرگزاری تسنیم

اینو خوندم اینجوری شدم:::::::::4564:این چشم بادومیا چی دارن که ما نداریم:4564:

لینک به دیدگاه

اینا قسم حضرت عباس ندارن ولی ما داریم.اولش قسم میخوریم که ما آدم درستی هستیم ، بعدش ......،

این ژاپنی ها کلا بیمارستان ها و ادارات مالیات و جلو مجلس و اکثر سازمانهاشون کلا په پا خالی ست و میشه گفت کلا تعطیلن و فقط دارن زندگی میکنن،

لینک به دیدگاه
اینو خوندم اینجوری شدم:::::::::4564:این چشم بادومیا چی دارن که ما نداریم:4564:

شایدم بهتره بگیم ما چی داریم که اونا ندارن.

جوابشم فک کنم مرض یا خورده شیشه باشه ، که ما داریم ولی اون بیچاره ها ندارند.

یکیشم دین هست که ما داریم ولی اونا ندارن. که همه نوع گناه و پدرسوختگی بکنن و هر سال شبهای احیاء برن مسجد و دعای جوشن کبیر بخونن و همه گناهانشون یکشبه پاک بشه و فردا روز از نو و روزی از نو .

لینک به دیدگاه
شایدم بهتره بگیم ما چی داریم که اونا ندارن.

جوابشم فک کنم مرض یا خورده شیشه باشه ، که ما داریم ولی اون بیچاره ها ندارند.

یکیشم دین هست که ما داریم ولی اونا ندارن. که همه نوع گناه و پدرسوختگی بکنن و هر سال شبهای احیاء برن مسجد و دعای جوشن کبیر بخونن و همه گناهانشون یکشبه پاک بشه و فردا روز از نو و روزی از نو .

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

راست میگم داداش. یه بلایی سرمون اومده که خودمونم توش موندیم. اخلاق نداریم ، منطق نداریم ، شیرفهم هم نمیشیم.به همین خاطر گناه میکنیم و با اون روشی هم که عرض کردم ، یه شبه همه رو دیلت میکنیم .:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
راست میگم داداش. یه بلایی سرمون اومده که خودمونم توش موندیم. اخلاق نداریم ، منطق نداریم ، شیرفهم هم نمیشیم.به همین خاطر گناه میکنیم و با اون روشی هم که عرض کردم ، یه شبه همه رو دیلت میکنیم .:icon_pf (34):

بله این که هست و بدتر هم میشه

اما به نظرت عامل این موضوع چیه؟

اصلا بابا بقیه جاها رو بیخیال

یک جامعه مسموم با آدم های مسموم تر به اسم بازار ! علت این سمی شدن چیه؟

بحث اینایی که گفتی شبیه همون موضوع آزادی تاپیک محمد علی هستش که گفتیم آزادی برای مردم سمه و اگر نبود شک نکن میدادن

نمیدن اینه اگر بود چیکار میکردن............

لینک به دیدگاه

بحث اینایی که گفتی شبیه همون موضوع آزاری تاپیک محمد غلی هستش که گفتیم آزادی برای مردم سمه و اگر نبود شک نکن میدادن

خمیر مایه ما رو با جر وبحث و دعوا و پدرسوختگی آغشته کردن.یه روز تو سری نخوریم یا نزنیم ، انگار اونروز رو زندگی نکرده ایم.لعنت بر عرب ها که همه گذشته ما رو با حمله به ایران و آتش زدن کتابهامون به گند کشیدن.

لینک به دیدگاه

اما به نظرت عامل این موضوع چیه؟.........

عامل که نمیشه گفت ، عوامل زیادی داره که بنظرم مهمترین هاش ،گم شدن تاریخ مون ، بی هویت جلوه دادن گذشته مون ، فاصله شدید طبقاتی ، همسان نبودن نرخ خدمات در اقصی نقاط کشور ، وجود آمار بالای مردمی که زیر خط فقر زندگی میکنند، همسان نبودن قانون برای همه و نداشتن امید به آینده.هست.

لینک به دیدگاه

بحث اینایی که گفتی شبیه همون موضوع آزادی تاپیک محمد علی هستش که گفتیم آزادی برای مردم سمه و اگر نبود شک نکن میدادن

جمله ای هست منسوب به امام اول شیعیان که به نظر جمله درستی هست "الناس علی دین ملوکهم"؛ یعنی مردم به روش و طریقه حاکمان و پادشاهان خویش زندگی می کنند.

کافیه به سبک و سیاق منش حکومتی سران رژیم نگاه کنیم تا متوجه بشیم چرا اینطور هستیم

در ژاپن یک اشتباه اگر به مرگ جسمی سیاستمدار منجر نشه به مرگ سیاسیش قطعا منجر میشه اما در این کشور اشتباه که هیچ جنایت برای یک مسئول امریه عادی

در این کشور سنگ هارو بسته اند و سگ هارو ول کردند

لینک به دیدگاه

یه چیزی برام سواله البته چندچیز!

1- ضریب هوشی ایرانیان چقدره ؟

2 - حتما شنیدید که میگن اگرگرانی هست ولی همین که امنیت هست خدش کلیه خداراشکر

لینک به دیدگاه
یه چیزی برام سواله البته چندچیز!

1- ضریب هوشی ایرانیان چقدره ؟

2 - حتما شنیدید که میگن اگرگرانی هست ولی همین که امنیت هست خدش کلیه خداراشکر

بنظرم این مسئله با ضریب هوشی ارتباطی نداره. اینو بهش میگن : درماندگی آموخته شده

لینک به دیدگاه
بنظرم این مسئله با ضریب هوشی ارتباطی نداره. اینو بهش میگن : درماندگی آموخته شده

سلام

خب برداشت من از صحبت جناب Lean و دوستان این بود .

ولی ازهم میگم تواین مسایل ماداریم اشتباه عمل می کنیم جلوی اشتباه رابایداز ریشه گرفت نه بزاریم با جمله های مثل گناه داره ، عیال باره ، حالا بابا چی شده و......... بزرگ بشه ....

لینک به دیدگاه
سلام

خب برداشت من از صحبت جناب Lean و دوستان این بود .

ولی ازهم میگم تواین مسایل ماداریم اشتباه عمل می کنیم جلوی اشتباه رابایداز ریشه گرفت نه بزاریم با جمله های مثل گناه داره ، عیال باره ، حالا بابا چی شده و......... بزرگ بشه ....

چرا از من نمیپرسی درماندگی آموخته شده یعنی چی ؟

لینک به دیدگاه
چرا از من نمیپرسی درماندگی آموخته شده یعنی چی ؟

اگر انسانها در موقعیت های قبلی خودشان یاد بگیرند که نمیتوانند از زیر بار فشار های کاری و زندگی خود خلاص شوند, هر نوع موقعیت جدیدی هم که برایشان فراهم کنیم , باز قادر نخواهند بود که بر درماندگی آموخته شده خود غلبه کنند.این نوع انسانها بی احساس و کناره گیر و نافعال شده و فاقد واکنش های لازم میشوند.

برخی از انسانها هم برعکس عمل میکنند. یعنی در مواجهه با چالش های ایجاد شده توسط این وقایع نیرو میگیرند. اما از آنجا که فکر برتر و یا روحیه مشاوره گیری ندارند بازهم بعد از صرف وقت و پول زیاد سر همان نقطه اولشان برمیگردند. هر نوع کمک و یاری هم که در حق این انسانها پیشنهاد کنیم , نه تنها باور نمیکنند بلکه رغبتی هم به کمک خواهی نشان نمیدهند.

لینک به دیدگاه
اگر انسانها در موقعیت های قبلی خودشان یاد بگیرند که نمیتوانند از زیر بار فشار های کاری و زندگی خود خلاص شوند, هر نوع موقعیت جدیدی هم که برایشان فراهم کنیم , باز قادر نخواهند بود که بر درماندگی آموخته شده خود غلبه کنند.این نوع انسانها بی احساس و کناره گیر و نافعال شده و فاقد واکنش های لازم میشوند.

برخی از انسانها هم برعکس عمل میکنند. یعنی در مواجهه با چالش های ایجاد شده توسط این وقایع نیرو میگیرند. اما از آنجا که فکر برتر و یا روحیه مشاوره گیری ندارند بازهم بعد از صرف وقت و پول زیاد سر همان نقطه اولشان برمیگردند. هر نوع کمک و یاری هم که در حق این انسانها پیشنهاد کنیم , نه تنها باور نمیکنند بلکه رغبتی هم به کمک خواهی نشان نمیدهند.

سلام این دیگه چیحوریشه خودت از خودت میپرسی خودت هم جواب میدی!

کاملا باشما موافقم - مورد دوم رامی شه یکم ویرایش کرد "در مواجهه با چالش های ایجاد شده توسط این وقایع نیرو میگیرند. وبااتکا به قدرت تفکر خود بهترین روش راانتخاب می کنند"که مورد 3 هم به وجود می آید /درسته

لینک به دیدگاه
سلام این دیگه چیحوریشه خودت از خودت میپرسی خودت هم جواب میدی!

کاملا باشما موافقم - مورد دوم رامی شه یکم ویرایش کرد "در مواجهه با چالش های ایجاد شده توسط این وقایع نیرو میگیرند. وبااتکا به قدرت تفکر خود بهترین روش راانتخاب می کنند"که مورد 3 هم به وجود می آید /درسته

علت اینکه دوباره نقل قول گرفتم , اینه که , اون سئوال دست نخورده بمونه تا اگه یکی خواست جواب بده , دیگه جواب من همراهش نباشه.

من متوجه نشدم که شما از اون جمله من چه برداشتی کردی و منظورت از ویرایشش چی بود. اگه بصورت کلی معنی و مفهوم , درماندگی آموخته شده , را شرح بدی من متوجه میشم که اون ویرایش برا چی بوده. مرسی

لینک به دیدگاه
علت اینکه دوباره نقل قول گرفتم , اینه که , اون سئوال دست نخورده بمونه تا اگه یکی خواست جواب بده , دیگه جواب من همراهش نباشه.

من متوجه نشدم که شما از اون جمله من چه برداشتی کردی و منظورت از ویرایشش چی بود. اگه بصورت کلی معنی و مفهوم , درماندگی آموخته شده , را شرح بدی من متوجه میشم که اون ویرایش برا چی بوده. مرسی

درواقع جملات شما را دیدم ......

دراصل بجای ویرایش بایدمی نوتم مورد 3 ومی هم هست.

خب می توان اینجوری بگم که اگر فردی باتلاشی که انجام می دهد به هدف خودنرسد یه درماندگی ایجادمی شود .

نتیجش اگراشتباه نکنم توجامعه هست یاس ونامیدی و......./ درسته

لینک به دیدگاه
جمله ای هست منسوب به امام اول شیعیان که به نظر جمله درستی هست "الناس علی دین ملوکهم"؛ یعنی مردم به روش و طریقه حاکمان و پادشاهان خویش زندگی می کنند.

کافیه به سبک و سیاق منش حکومتی سران رژیم نگاه کنیم تا متوجه بشیم چرا اینطور هستیم

در ژاپن یک اشتباه اگر به مرگ جسمی سیاستمدار منجر نشه به مرگ سیاسیش قطعا منجر میشه اما در این کشور اشتباه که هیچ جنایت برای یک مسئول امریه عادی

در این کشور سنگ هارو بسته اند و سگ هارو ول کردند

آفرین بی نظیر بود :icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
درواقع جملات شما را دیدم ......

دراصل بجای ویرایش بایدمی نوتم مورد 3 ومی هم هست.

خب می توان اینجوری بگم که اگر فردی باتلاشی که انجام می دهد به هدف خودنرسد یه درماندگی ایجادمی شود .

نتیجش اگراشتباه نکنم توجامعه هست یاس ونامیدی و......./ درسته

بله . دقیقا همینه که گفتی.

مثلا تو هندوستان بچه فیل رو که بدنیا میاد ، بعد چن ماه که خوب راه افتاد ، پاشو میبندن به یه درختی یا پایه محکمی و اونو تا یکی دو سال به همین شکل تمرین میدن که بفهمه وقتی یه پاشو ببندند ، دیگه نمیتونه حرکت کنه.وقتی فیل کاملا اینو باور کرد ، ازش کار میکشن و هر جا هم که خواستند متوقفش کنن، حتی یه نخ ساده رو هم که به پاش ببندن ، فیله دیگه جم نمیخوره تا اون نخ یا ریسمان رو بازش کنن.

این که فیل رو به این ترتیب باوروندن رو بهش میگن درماندگی آمدخته شده.

برای انسان هم همینطوره، وقتی بار ها بار ها جلوش سد ایجاد کنن،او درمانده میشه و قبول میکنه که راهی وجود نداره.

لینک به دیدگاه
بله . دقیقا همینه که گفتی.

مثلا تو هندوستان بچه فیل رو که بدنیا میاد ، بعد چن ماه که خوب راه افتاد ، پاشو میبندن به یه درختی یا پایه محکمی و اونو تا یکی دو سال به همین شکل تمرین میدن که بفهمه وقتی یه پاشو ببندند ، دیگه نمیتونه حرکت کنه.وقتی فیل کاملا اینو باور کرد ، ازش کار میکشن و هر جا هم که خواستند متوقفش کنن، حتی یه نخ ساده رو هم که به پاش ببندن ، فیله دیگه جم نمیخوره تا اون نخ یا ریسمان رو بازش کنن.

این که فیل رو به این ترتیب باوروندن رو بهش میگن درماندگی آمدخته شده.

برای انسان هم همینطوره، وقتی بار ها بار ها جلوش سد ایجاد کنن،او درمانده میشه و قبول میکنه که راهی وجود نداره.

سلام

واین ها برنامه ریزی شده است / درسته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...