رفتن به مطلب

پز اجتماعی بابا بودی یا مامان ؟ یا هنوزم هستی؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

آره ، موضوع پز خانوادگی یا پز اجتماعی بودنه.

شما گرفتار یه همچین معضلی از سوی بابا مامان شدین؟

اونایی که در معرض چنین پز هایی قرار میگیرن ، همیشه مورد حسادت اند، حتی از سوی خواهر برادراشون،

پز بابایی یا پز مامان؟

لینک به دیدگاه

شایدم متوجه موضوع نشدین؟ منظورم اینه که خیلی از پدر مادرا بیشتر از ظرفیت بچه هاشون رو هوش و سایر استعداد های بچه شون حساب باز میکنن و پزشو میدن ، در حالی که ......

خیلی هاشونم با اصرار بچه هاشونو میفرستن کلاسای جور وا جور و انتظاردارن فرزندشون تو همش موفق باشه و ..،..

پز بابا مامان بودن هم مصیبتیه ، نه؟

شایدم یه عده ای موافق باشن،

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم این برای نسل ما مصداق زیادی داشته باشه ، اکثریت ما در مدرسه های دولتی درس خوندیم حتی پدر و مادرهامون نفهمیدن کی مدرسمون تموم شد و دیپلم گرفتیم نسل ما یعنی دهه 50 و 60 نسل خود_رو بود ، خودمون بزرگ شدیم خودمون تلاش کردیم نظارتی رومون نبود به اون صورت ، اما امروز برعکس شده ما بچه های 50 و 60 حالا خودمون بچه داریم ، حالا تمام اون انتظاراتی که داشتیم به شدیدترین شکل ممکن و افراطی ترین حالت رو بچه هامون پیاده میکنیم ، اگر بچه فلانی در فلان مدرسه هست پس باید بچه منم باشه ، بچه من باید شاگرد اول بشه حتی اگه مجبور بشم چند روز سرکار نرم و با بچم ریاضی کار کنم و هزار جور ازین مثال ها هست ، من به شدت نگران بچه های امروزم ، آیا در دهه های آینده ما با موجی از افسردگی و خودکشی بابت عدم توانایی در مواجه با مشکلات رو شاهد نخواهیم بود؟

لینک به دیدگاه
هیچ کدوم

درس خوندن و خوب بودن در دوره ما وظیفه ما بود نه امتیاز

فقط درس خوندن که نیست،یکی به قد فرزندش افتخار میکنه و پزشو میده ، یکی دیگه برا هوش سرشار فرزندش پزشو علم میکنه ، اون یکی میگه فرزند من از همه بچه های فامیل مودب تره و ........

لینک به دیدگاه
فقط درس خوندن که نیست،یکی به قد فرزندش افتخار میکنه و پزشو میده ، یکی دیگه برا هوش سرشار فرزندش پزشو علم میکنه ، اون یکی میگه فرزند من از همه بچه های فامیل مودب تره و ........

نه پز هیچ کدوم رو ندادن

لینک به دیدگاه
حالا بذار یه شوخی هم باهات داشته باشم.

میگم داشتی ندادند ، یا نداشتی که بدهند؟

بچه درس خون و مودبی بودم

خیلی خیلی موفق در دوران تحصیلی قبل از ورود به دانشگاه:ws3:

بچه بی دردسری بودم :w02:

لینک به دیدگاه
جالب بود برام

به فکر برد منُ :)

ولی هر چی فکر کردم چیزی پیدا نکردم :| ( چه ناامید کننده )

سلام

گاهی وقتا برعکسش هم ممکنه،یعنی فرزند از بس به بابا مامانش افتخار میکنه که اونا از بس غرق سرمستی درونی میشن که یادشون میره نقطه مقابلش رو ابراز کنن،پس نه تنها ناامید کننده نیست ، بلکه قطعا افتخارآمیزهم میتونه باشه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
فکر نمیکنم این برای نسل ما مصداق زیادی داشته باشه ، اکثریت ما در مدرسه های دولتی درس خوندیم حتی پدر و مادرهامون نفهمیدن کی مدرسمون تموم شد و دیپلم گرفتیم نسل ما یعنی دهه 50 و 60 نسل خود_رو بود ، خودمون بزرگ شدیم خودمون تلاش کردیم نظارتی رومون نبود به اون صورت ، اما امروز برعکس شده ما بچه های 50 و 60 حالا خودمون بچه داریم ، حالا تمام اون انتظاراتی که داشتیم به شدیدترین شکل ممکن و افراطی ترین حالت رو بچه هامون پیاده میکنیم ، اگر بچه فلانی در فلان مدرسه هست پس باید بچه منم باشه ، بچه من باید شاگرد اول بشه حتی اگه مجبور بشم چند روز سرکار نرم و با بچم ریاضی کار کنم و هزار جور ازین مثال ها هست ، من به شدت نگران بچه های امروزم ، آیا در دهه های آینده ما با موجی از افسردگی و خودکشی بابت عدم توانایی در مواجه با مشکلات رو شاهد نخواهیم بود؟

شدیدا موافقم

درسه که می رفتم بابام حتی نمی دونست کلاس چندم هستم چه برسه دیگه نمرات وبرسی کنه خالا که می بینم واقعا مادرس می خوندیم (البته نه که چیزی شدم:ws3:)

درسته بعضی ها هستند می خوان بچشون یهو هم دکتربشه هم ورزشکار هم مهندس همشم کسایی دیگه رو میزنن توسرشون (البته این آخری یعنی مقایسه کردن مال ما هم بود) که کاراشتباهی است چرا- برای اینکه هرکس توانایی مختلفی داره حتما نباید چون دوستش شاگرد اوله فرزند هم شاگرد اول باشه شاید مهارتی که توی فنی داره دیگری نداره . مثلا یکی بود تو نقاشی استعدادداشت به جزیات هم توجه می کرد ولی پدرش اینونمی دید وچون طرف فلان کارومی کر اینم مجبوربود....

آیا در دهه های آینده ما با موجی از افسردگی و خودکشی بابت عدم توانایی در مواجه با مشکلات رو شاهد نخواهیم بود؟ اینهم درسته

لینک به دیدگاه

اسمشو پز نذاریم .. بگیم افتخار بهتره ..

به خوردمون رفته که بچه خوبه باشیم تا بتونن بهمون افتخار کنن . البته این بد نیست ولی خوب هم نیست

خوبیش برای پدر مادرامونه.. نگرانی هایی که اکثر پدر مادرا الان از بچه هاشون دارند رو پدر و مادران ما ندارن چون پایه رو محکم گذاشتن و خیالشون راحته ولی اون طرف قضیه رو خبر ندارن که چه کردن با ما . . .

بدیش مستقیم روی خود ما تاثیر میذاره . بزرگ که شدیم کمال گرایی هامون و منطق کنار هم جرقه میزنن . ( همیشه خواستیم باعث افتخار باشیم و بازم میخواهیم باعث افتخار باشیم ولی دیگه نمیشه ... الان دیگه اوضاع تغییر کرده و این هست که باعث بروز مشکلات روحی و عصبی بین ما دهه شصتیا شده . بدبخت ترین ها بودیم ماها :sigh:

لینک به دیدگاه
اسمشو پز نذاریم .. بگیم افتخار بهتره ..

به خوردمون رفته که بچه خوبه باشیم تا بتونن بهمون افتخار کنن . البته این بد نیست ولی خوب هم نیست

خوبیش برای پدر مادرامونه.. نگرانی هایی که اکثر پدر مادرا الان از بچه هاشون دارند رو پدر و مادران ما ندارن چون پایه رو محکم گذاشتن و خیالشون راحته ولی اون طرف قضیه رو خبر ندارن که چه کردن با ما . . .

بدیش مستقیم روی خود ما تاثیر میذاره . بزرگ که شدیم کمال گرایی هامون و منطق کنار هم جرقه میزنن . ( همیشه خواستیم باعث افتخار باشیم و بازم میخواهیم باعث افتخار باشیم ولی دیگه نمیشه ... الان دیگه اوضاع تغییر کرده و این هست که باعث بروز مشکلات روحی و عصبی بین ما دهه شصتیا شده . بدبخت ترین ها بودیم ماها :sigh:

حرفاتون دقیقا حرف دل ما هم هست

افتخار کردن اونجاست که بچه هم قابل افتخار کردن باشه.

پر دادن اونجایی است که فرزند اون افتخارات رو نداره ولی والدین بیخودی همش از فرزندشون تعریف میکنن.

لینک به دیدگاه
حرفاتون دقیقا حرف دل ما هم هست

افتخار کردن اونجاست که بچه هم قابل افتخار کردن باشه.

پر دادن اونجایی است که فرزند اون افتخارات رو نداره ولی والدین بیخودی همش از فرزندشون تعریف میکنن.

فکور تو باید بیای یک سر کارخونه پیش بابای من

بیای از همکارا و کارگرهای قدیمی آمار بگیری ببینی چه مدلی با من رفتار میکرد و من چه مدلی رفتار میکردم !! یعنی شاخ در میاری راه خونه روگم میکنی

باید بری استعلام آگاهی رو بگیری ببینی چه داستانایی داشتم

:ws28::ws28: اگر همونجوری پیش میرفتم آمریکا کلا تو قاره آسیا پیداش نمیشد :ws28:

لینک به دیدگاه
فکور تو باید بیای یک سر کارخونه پیش بابای من

بیای از همکارا و کارگرهای قدیمی آمار بگیری ببینی چه مدلی با من رفتار میکرد و من چه مدلی رفتار میکردم !! یعنی شاخ در میاری راه خونه روگم میکنی

باید بری استعلام آگاهی رو بگیری ببینی چه داستانایی داشتم

:ws28::ws28: اگر همونجوری پیش میرفتم آمریکا کلا تو قاره آسیا پیداش نمیشد :ws28:

دستش درد نکنه. دلم خنک شد :ws28:

شرط اینه که منتظر بشم ببینم شما با فرزندت چه جوری رفتار خواهی کرد؟

البته یه بخشی ش رو میشه حدس زد ، یعنی آنقدر لوس و ننرش میکنی که دق دلی بابا رو در بیاری .:ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...