رفتن به مطلب

صندلی داغ با حضور alimec عزیز

ارسال های توصیه شده

عه عهههه پ هیزوم این صندلی کووووو:w02:

بالای منبرم: هیزم ها رو ما انسان ها می سازییییییم

1-وقتایی که عصبانی هستید چیکار میکنید؟(راستشو بگید)

قهوه نمیخورم اون لحظات. پیاده روی. ذکر استغفرالله صلوات اعوذو..

2-یه راهکار خوب ارائه بدید برا این مواقع؟ :whistle:

همون موارد بالا دیگه. آب خوردن و اینایی که میگن بیفایده هست به نظرم. من کلا دو ساله که کمتر عصبانی میشم

3-شده تا حالا برای یه کاری کلی وقت و هزینه حتی سلامتیتونو بذارید بعد جوابش ادددد دقیقا برعکس دربیاد؟عکسالعملتون چی بود اون موقع؟

اره کنکور لیسانس. لامصب داشتم قاطی میکردم. همه میگفتن علی شریف رو میاره. زمان اعلام نتایج چندذ نفر از افراد فامیل منتظر اعلام اسم من از اخبار بودن.. من که می دونستم ترررر زدم. هیچی دیگه سرخوردگی و زندگی جریان دارد..

4-از دست چند نفر تو دنیا شاکی هستید؟چند نفر از دستتون شاکی هستن؟

باشعور و بی شعار فقط خودم. فک نکنم کسی ازم شاکی باشه.

5-اینکه میگن دنیا دار مکافاته درسته؟

با توجه به قران که اره و نه . اره چون قوم لوط و افرادی نظیر ژسر حضرت نوح.. نه چون یه سری افراد رو خدا فرصت میده تا بار گناهاشون سنگین بشه و اخرت وضعشون بدتر از ابلیس بشه. ابلیس درجه 4 جهنم..

6-برجسته ترین شخصیت تاریخی از دیدگاه شما؟

کوروش کبیر

7-تا حالا شده بخواید برید به جایی که نه کسی شمارو میشناسه نه کسیو بشناسید؟(ناکجا آباد)

بله به عنوان یه چالش یه مدتی از نظرها ژنهان بشم مثلا 40 روز تو کویر یا جنگل که تا بحال نشد

8-به نظرتون وجدان کجای کار ما آدما قرار داره؟کلا وجدان یعنی چی(همون صدای خداست؟)

چون یه خورده طولانی میشه میذار یه ژست جدا. البت یه مروری هم باید داشته باشم به یادداشت هام

9-کدوم ورزشو از همه بیشتر دوس دارید؟

شنا تنیس روی میز و سال 92 شطرنج رو ترک کردم

10-یه بیت شعر در وصف حال الان خودتون با زبان مولانا بنویسید...

مولانا زیاد نمیخونم..:

ای مهار عاشقان در دست تو

در میان این قطارم روز و شب

و قطعا منظور اون عشقا نیست..

:icon_gol::whistle::gnugghender:

رفتی تو لیست افرادی که تو دعاهام سعی میکنم به یادشون باشم:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درودی بر تو

اره بچه کرمانشاه هستم

هانیه رو میشناسم تورو هم تو تالار مکانیک دیدم بچه فعالی بودی

جمله بندیات ناقص هستش من نگرفتم:|

خب خدارو شکر موافقت نمودی:|

درمورد قدیما:|

والا من خیلیارو یادمه و اینکه الان بچه م باید میومد تو این سایت عضو میشد:|

اون موقع که شما مانور میدادین من تو خدمت سربازی خشم شب میرفتیم:|

خب فعلا" بذار گرم شی :دی:w02:

دستاتو ببر بالا حالا بیار پایین نرمش کن نرمش نرمش:ws28: بچه دستاتو راست ببر بالاvahidrk.gif بزنم لهت کنم؟whistle.gif

حالا که اینجوری 60 تا بشین پاشو تو 3 ثانیه بروw58.gif

گرم شدی خوبه بریم سراغ سوالات:دی

معنی صندلی داغ را برای من ودوستان روشنفکرمون تعریف کن ؟

درود

یعنی نشستن رو تلخی حقیقت

چند ساعت در شبانه روز برایِ نت وقت میذاری؟

ژارسال که میانیگنش حدود روزی 2 ساعت بود رایتینگ و اخبار.. اگه مقاله باشه فشرده و حدودا روزی 8 ساعت

اسم چه کسایی تو دنیای مجازی تا همیشه تو خاطرت میمونه؟

فک کنم محمد رضا شعبانعلی مدیر سایت متمم و بچه های نواندیشان هم مهندس اسی و spow و چند تا دخترای سایت که بهتره نام نبرم

دل کسیو بشکنی بعدش عذاب وجدان میگیری؟

بله

امیدوار کننده ترین جمله ای که شنیدی؟

کلا جملاتی که در مورد مرگ باشه. خیلی ها بی خدا هستن ولی مرگ رو نمیتونن منکر بشن. اینکه این دنیا تموم میشه و..

اگه روز احساس كنی به ته خط رسيدی چی كار ميكنی؟

متوجه" ته خط" نمشم

فکر می کنی بنده خوبی واسه خدا بودی ؟

خنثی

از یه دوست چه انتظاری داری؟

زودی در مورد من قضاوت نکنه. این مهمترینش بود. اینکه اگه جایی چیزی از من شنفت زودی قضاوت نکنه و اول با من در میون بذاره

قشنگ ترین اتفاقِ زندگیت تا حالا.

نامزدی

کدوم دوره از زندگیت برات بیشتر خاطره داره؟

دوران راهنمایی. قبل از نامزدی

به نظرت چرا تو دانشگاه همه دنبال جزوه دختر خانوم ها هستن ؟:whistle:

خوش خطی

ماندگارترین نصیحت در ذهنت چی بوده و از کی بوده؟:banel_smiley_4:

از محمدرضا شعبانعلی مدیر سایت متمم. نمیتونم بگم

سه لحظه فراموش نشدنی؟

کوچیک بودم و بیماری مادرم. اون لحظاتی که داشتن می بردنش نگران من بود.

شب کنکور لیسانس که تا نماز صبح خوابم نگرفته بود و داشتم روزنامه جام جم میخوندم که مادرم اومد ایون و بهم گفت خوابت نمیگیره..

مریض شدن مادرم سال 93 اگه اشتباه نکنم

با مورچه ای که پاهاش تاول زده چیکار می کنی؟:ws28:

کله ژاچه درست میکنم و میخورم:ws3:

در اخر یه بیت شعر در وصف حال الانت بگو

یار مرا غار مرا خواجه نگهدار مرا

یار تویی غار تویی خواجه نگهدار مرا

اگه اشتباه ننوشته باشم

الان دمای صندلیت چنده؟؟

نزدیکه از دست شما تب کنم و تشنج و خلاص:ws3:

مرسی مهندس لطف کردی:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سوالات بعدی:دی:banel_smiley_4:

زمان دانش آموزيت شده بود با كسي دعوا كني؟!ghd8rpyczsi4wew2e4j.gifمثلا با مشت بزني تو دماغش يا...؟!اگه آره واقعا خجالت نكشيدي از اين كار زشتت؟!:ws46:

بله من همون روز اول دبستان یکی رو کتک زدم. خیر خجالتی نبود

اخراجت نكردن؟

خیر

اصلا شده از مدرسه اخراجت كنن؟!:ubhuekdv133q83a7yy7

خیر

اگه تو اطلاعات كار نمي كني پس كجا كار مي كني؟!wht.gif

یه شرکت خصوصی

در دوران دانشجوييت چند ترم مشروط شدي؟!

دو ترم لیسانس

بالاترين نمره ات تو دانشگاه؟پايين ترين نمره؟!

یه درس عمومی 20 گرفتم فک کنم. ژایین ترینش لیسانس و برنامه نویسی بود که فرترن داشتیم و 7 داد

زمان دانشجويي ايا پيش اومده بود كه عاشق دختر همكلاسيت بشي؟!بهش رسيدي؟نرسيدي؟

صندليت راحته؟!2525s.gif

اره و جواب منفی داد و همون ترم تر زدم. در واقع خودمو جمع و جور کرده بودم از نظر روحی منتها درس نمیخوندم یه جورایی وانمود میکردم که ناراحتم..

به نظرت مکانیک براش كار بيشره يا ....؟!hrqr6zeqheyjho1f9mx8.gif

مکانیک و صنایع بیشتره تا برق و عمران معماری و میم شیمی

كاري كه ميكني با رشته دانشگاهيت مرتبطه آيا؟!:JC_thinking:

بله

چرا مادرايي كه پسر دارن انقدر قربون صدقه پسرشون ميرن؟!:ws3:آيا ما پسرا از فضا اومديم؟ (بگو آره:ws28: ) آيا خونمون از دخترا سرخ تره؟!:ws28:

همه ی مادرا اینگونه نیستن. اره:ws3: ژسرا کسافطن

به نظرت چه سوالي بپرسم كه تا... بسوزي مهندس؟!:gnugghender:

ژرسیدی و خبر نداری:whistles:

چن تا هنر بلدی ؟ نام ببرinterview.gif

هیچی

بهترین خاطره ؟interview.gif

نامزدی

بد ترین خاطره؟interview.gif

مریضی مادرم سال 93

واسه خودت زندگی میکنی یا دیگرون؟interview.gif

94 ژیشرفت داشتم نسبت به 93. یکی از اهدافم همینه که بیشتر واسه خودم زندگی.. ولی تعادل مهمه و نباید کاری کنیم که ناراحتی اعصاب و روان بگیریم

توقعت از زندگی؟interview.gif

عاقبت به شر نشم

هدفت از زندگی؟interview.gif

فعلا که سعی میکنم گوسفند نباشم

نقطه انتها کجاست؟interview.gif

اخرت

نقطه شروع کجاست؟interview.gif

روز الست

زندگی رو تعریف کن ؟interview.gif

یعنی حرکت

شهر رو تعریف کن؟interview.gif

جزیی از شهرستان که فرمانداری نداره.اگه اشتب نگفته باشم

رابطه زندگی و مکانیک؟interview.gif

هر دو یعنی حرکت

خدا از دیدگاه علی مک:ws28:؟interview.gif

کتاب های توحید مفضل وو عیون الخبار و نهج البلاغه و ژ خ و...

//////////////

• Like 5
لینک به دیدگاه

سوالات غم انگیز:دی:sad0:

شده دوستی داشته باشی جلو چشت بمیره؟ اگه نه خودت رو تو اون حالت فرض کن . حست رو بگوTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

خیر

تنهایی غربت

این چه طرز گریه کردنه درست عزاداری کنهvahidrk.gif بیشتر گریه کن بیشتر....... بیشتر....... آها:ws3:

سربازی رفتی؟ یه خاطره بگو

یه موتوری خیلی اذیت میکرد. یه جا گیر کرد و سرعتش کم شد. دوییدم سمت و داشت فرار میکرد که باتوم رو ژرتاب کردم سمتش. تعادلش داشت بهم میخورد و خدا رحم کرد. دیگه جرات نکرد بیاد طرف من

نظرت در مورد قاچاق چیه؟

بده

تا حالا قاچاق انجام دادی؟

خیر

فکر کن یه قاچاق چی هستی و مامورا میگیرنت حست رو با قرار دادن شکلکهای مناسب شرح بده؟:ws28:

سیستم خر کردن: ظاهری:sigh: و تو دلم:whistles:

فکر کن یه دختر خوشکل تو دانشگاه هست که عاشقشی شدید:ws3: بعد جو گیر میشی همش دنبالش میری و آخرش دلو به دریا میزنی دختر بهت میگه نه شکست عشقیت رو با کشیدن یه قلب و تیر نشون بده؟:ws28:

شکست چیه بازم اصرار میکنم. اصرااار میکنی نرو

:4uboxsmiley:

امضات رو شرح بده؟

امضا ندارم که. کژی ژیست کردی؟:banel_smiley_4:

با اسمها ی زیر جمله بساز:banel_smiley_4:

خدا

خدا نور اسمان ها و زمین است.

دین

مانی دین مردم شده هست.

وطن

اعتقادی به وطن ژرستی ندارم.

شهر

شهر تهران رو خیلی دوست دارم.

کوه

مثل کوه ژشتتم.

رئیس جمهور

خیلی دوست دارم هیلاری کلینتون رئیس جمهور امریکا شود.

دموکراسی

دموکراسی را باید در کشورهایی نظیر فنلاند ژیدا کرد.

قوه قضاییه

رئیس فعلی قوه ی قضاییه اقای لاریجی هست.

عدالت

حدود 1400 سال قبل کمر عدالت شکست.

مجلس

فکر نمیکردم اقای توکلی در انتخابات اخیر مجلس رای نیاورد!

انتخابات

در انتخابات رئیس جمهوری سال 92 تقلب نشده است!

تحریم

5 درصد از افت اقتصاد فعلی ایران به علت تحریم هست.(عباسی)

اقتصاد

20 30 درصد از افت اقتصاد فعلی ایران به علت تحریم هست.(رهبری)

جرم و جنایت

جرم و جنایت مردم را عاصی کرد.

فرض کن الان کلاس پنجمی و معلمت میگه تابستان خود را چگونه گذرانده ای؟:دی:w02:

معلم عزیزم تابستان امسال وحشتناک تر از نوشتن انشایی من باب تابستان نبوده است.

شده دوستت عاشق کسی بشه بیوفته دنباله دختره تورو هم مجبور کنه باهاش بری:ws28:

تو راه چند بار بهش فوش دادی؟

خیر

شده با دوست بری سر کلاسش و دختر مورد نظر فکر کنه تو عاشقش شدی؟:banel_smiley_4:

خیر

اگه دوستت تو این رابطه شکست خورده شکستشو به صورت یه داستان بلند و طنز شرح بده:ws3:

سوالات بعدی:دی

در ژستی دیگر..

بین همه کاربرا با کی بیشتر از همه دوستی ؟

اجازه ندارم بگم

بین مدیرا چطور؟

دوست مدیر ندارم

دوس داری مدال داشته باشی؟

بله. اون موقع که شما خشم شب داشتین ما یه چند تایی مدال داشتیم:whistles:

چن تا ؟

هر چی بیشتر بهتر دیگه.

از چه نوعی؟

مثلا کاربر با ژست های با کیفیت

تو زندگی واقعیت مدالی داری ؟ اگه اره چه نوع مدالی ؟

مدال خیر ولی لوح تقدیر فراوون دارم.

چرا ادمارو ناراحت میکنی بعد زود پشیمون میشی ؟

خیر من الانا اینطوری نیستم اگر هم باشم خیلی کمتر از سابق هست.

سست عنصری؟

خیر

دوس داری تو رشتت دکترا بگیری ؟ که داری میگیری:|

من کی گفتم هنوز نگرفتیم؟!:whistles:

//////////////////////:whistles:

• Like 5
لینک به دیدگاه

اگه بهت پیشنهاد رشوه بشوه که خیلی کلان باشه و کل زندگیتو تغییر بده قبول میکنی؟

خیر

تا حالا چن بار تو زندگیت دروغ گفتی ؟ بزرکترین و کوچکترینش؟

خاطرم نیست و چند سالیه که کمتر دروغ میگم. دروغم نمیگم بعضا راستشو نمیگم یعنی سکوت میکنم و ترفندای خاص خودم. بعضا دروغ های واجب میزنم که جلوی ضرر رو بگیره و ناراحتی کسی رو کم کنه و امثالهم. اصلا خاطرم نیست

اسم گوشیت چیه؟

نوکیا

فک میکنی از خودت خوب مراقبت میکنی؟

خیر

نیاز به مراقب داری؟

در حد دکتر چشم و معده..

از چی میترسی ؟

ژیری. میل به بقا ندارم

از چی چندشت میشه ؟

سوسک و موش

تفاوت ایران با خارج از ایران از همه نظر ؟

خارج داریم تا خارج. مثلا یه مقاله انگلیش میخوندم که میگفت اروژا 5 برابر امریکا متمدن تره.

لذا مقایسه ایران و امریکا یه چیزه و مقایسه ایران و هلند یه چیز دیگه. لذا سوالت غلطه:whistles:

بری زبونم لال خارج مقیم شی مث بعضی خارجکیا تو خیابون شلوارک میپوشی ؟:whistle:

خیر. تابستونی هم تو اوج گرما نمی ژوشم حتی کنار خاله هام..

سوالات بعدی:دی

این سری از سوالاتم یک سوالیه:دی

به شعر کردی طنز بنویس همراه با معنیش:دی:w02:

جور چراغ توری هرگز کور نوی / صد مرض بگری ، ژن و زور نوی !!

بخاطر چراغایی که تور دارن هرگز کور نمیشی. هزار تا مرض بگیری زن نمی شی. درسته؟

میشه با اتوکد برنامه نویسی کرد؟w58.gif

اتوکد کار نکردم

میتونی با اتوکد یه ساعت بکشی که عقربه هاش حرکت کنه؟:w02:

خیر

به نظرت میشه با اتوکد عکس قلب کشید و تیر از توش رد بشه؟(ببا اتوکد بکش و عکسشو بذار اینجا):ws28:

بله میشه

یه نقشه ی توپ که با اتوکد کشیدی رو اینجا بذار؟

اتوکد کار نکردم

موقعه ی هاشور زدن با اتوکد با اینکه یه فضا بسته هستش اما نرم افزار چندتا فضای بسته که متصل به هم هستن رو هاشور میرنه دلیلش چیه؟:ws38:

نمدونم

سری سوالات تفکری:دی

خب بذار یکم گرمارو ببریم بالا

:gnugghender:

1- وجود خدا رو چطور میشه اثبات کرد؟icon_surprised.gif

کتاب های توحید مفضل و نهج البلاغه و عیون الاخبار و قران و چند کتاب ممنوعه مث ژ د و.. خیلی بهم کمک کردن برا اصل توحید

2- به نظرت خدا هدفش از خلقت بشر چی بود؟(فقط عبادت کردنش؟)a063.gif

اینی که شما گفتین اخرای سوره ی واقعه اومده.

فضل بی انتها به نظرم

3-میدونی فرق بین کافر ضمنی و کافر حربی چیه؟eek.gif

خیر

4- مگه نمیگن خدا همه جا هست پس چرا واسه عبادت کردنش به طرف قبله وا میستن؟ یا واسه دعا کردن میرن امام زاده ها؟ و ...icon_razz.gif

قبله که قران اومده و فقط برا نماز هست. دعا هم که تو دل نهنگ هم میشه کرد

5-به نظرت خدا میتونه سنگی رو خلق کنه که خودش نتونه ورش داره؟confused.gif

خیر و این نتونستن به خاطر فاعلیت فاعل نیست بخاطر قابلیت قابل هست

6- نظرت در مورد جکم اعدام واسه زورگیرا چیه؟cool.gif

بحث فقهی خیلی سنگینه و مفسد فی الارض در مائده اومد. اخرین باری که در مورد مفسد فی الارض خوندم روزی بود که دادگاه بدوی حکم اعدام بابک زنجانی رو داد و اصلن نمیتونم توضیح بدم

7-وجدان چیه و چقدر با دین و شرع و عقل تفاوت داره؟ (آدم با وجدانی هستی؟)whistle.gif

سوال مشاب با ارتاش ژرسیدی که ژست جدا..

8- نماز و قران میخونی ؟ سایر احکام اسلامی رو انجام میدی؟( اگه آره معنی چیزهایی رو که میگی چقدر بلدی و میفهمی؟)weirdsmiley.gif

بله. در حد نیاز بلدم مثلا شکار نمیرم و احکام شکار نیاز ندارم. منظورت عربی هاست. خب عربی ام خوبه. الان که قران بخونم یه جورایی فارسی اش رو می تونم بگم. دبیرستان هم عربی ام خوب بود. یادمه کنکور عربی بهتر زدم تا انگلیسی.

آقا خیلی بزرگواری کردین که شرکت کردین:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

مرسی بابت جوابهات

معنی این بیتی که نوشتی رو در زیر مینویسم:

مثل چراغ توری که یه سوراخ میشن و از بین میرن هیچ وقت از بین نرسی(کور شدن کنایه از همین معنی داره)

صدتا مرض بگیری ولی زن ذلیل نباشی:ws28:

بازم سوال بپرسم؟:ws28:

• Like 5
لینک به دیدگاه

علی جان سلام دوباره و تشکر از پاسخ‌های قبلی :w16: در ادامه چند سوال دیگه رو مطرح می‌کنم.

سوال اول : همونطور که شاید بدونی، چندوقت پیش ناسا طی طرحی با عنوان «مارس وان» در سطح جهان افراد رو به یک سفر بی بازگشت به مریخ دعوت کرد. سفری که قرار هست طی اون افرادی برای انجام یک سری تحقیقات بلندمدت در مریخ مستقر بشن و به احتمال بسیار قوی هیچ برگشتی درکار نخواهد بود. داوطلبین طی چند مرحله فیلتر شدند که در نهایت فهرست دویست هزار نفری به 100 نفر تقلیل پیدا کرد. شاید برات جالب باشه که از این 100 نفر 3 نفر ایرانی هستند. به من بگو اگر از این طرح مطلع می‌شدی، ممکن بود بهش فکر کنی ؟ بنظرت چرا کسی باید بهش فکر کنه ؟

سوال دوم : فرض کن قرار هست به سفری که برات توضیح دادم بری. بدون درنظرگرفتن هیچ محدودیتی، چه چیزهایی رو برای بردن به اونجا انتخاب می‌کنی؟ اگر کتابی رو می‌بری، اون چه کتابی هست؟

سوال سوم : فرض کن در زندگی‌ت به موقعیتی رسیدی که باید از بین این چهار گزینه که خواهم گفت یک انتخاب داشته باشی، انتخاب هریک از اینها مستلزم دور شدن از سایر گزینه‌هاست، تو کدوم رو انتخاب خواهی کرد.

1. موقعیت علمی برجسته

2. موفقیت مالی چشمگیر

3. آرامش جسم و روان در یک کشور خارجی

4. زندگی ساده در کنار کسانی که دوست داری

سوال چهارم : نمیدونم تو کدوم گزینه رو انتخاب خواهی کرد؛ اما ازت می‌پرسم بنظرت آیا در تمام دنیا هیچ دلیلی برای ترک کسانی که دوستشون داریم و دوستمون دارند وجود داره ؟

سوال پنجم : لطفاً چندتا از بزرگترین درس‌هایی که تابحال از زندگی‌ت گرفتی رو برامون بگو.

سوال ششم : سعدی در بیتی می‌گه «عاشقم بر همه عالم، که همه عالم از اوست» بنظرت میشه اینطوری بود ؟ که عاشق تمام عالم و کائنات باشی ؟ تو دوست داری اینطور باشی؟

سوال هفتم : کمال زندگیت رو در چه چیزی می‌بینی. ممنون میشم اگر این رو خوب برام توضیح بدی (حتی شاید سوال من یک سوال غلط باشه، شما اصلاحش کن)

در پایان ممنون از وقتی که میگذراری. :w16::icon_gol: امیدوارم سال خیلی خوبی داشته باشی و همواره در مسیر رشد و تعالی خودت قدم برداری. :w72:

• Like 6
لینک به دیدگاه
علی جان سلام دوباره و تشکر از پاسخ‌های قبلی :w16: در ادامه چند سوال دیگه رو مطرح می‌کنم.

سلام مجدد و خواهش. خب من یه دور سوالات جدید شما رو خوند و به خودم گفتم به دو روش می تونم جواب بدم. یکی همین الان با همین حافظه ام. دومی اینکه فعلا بیخیال بشم و برم به یادداشت هام و خلاصه هام نگاهی بندازم و حتی برم چند مطلب جدید(مثلا قسمت هایی از چند کتاب) رو بخونم و ژاسخ شما رو بدم. یعنی سوالات شما یه موتوری بشه برا کتابخونی من.

فعلا که همون راه اول. اگر وقت کردم که بعید میدونم تو این اشفته بازار مهمانی و میزبانی و لغو و بیهوده، چند تا سوالات شما رو با روش دوم جواب میدم.

سوال اول : همونطور که شاید بدونی، چندوقت پیش ناسا طی طرحی با عنوان «مارس وان» در سطح جهان افراد رو به یک سفر بی بازگشت به مریخ دعوت کرد. سفری که قرار هست طی اون افرادی برای انجام یک سری تحقیقات بلندمدت در مریخ مستقر بشن و به احتمال بسیار قوی هیچ برگشتی درکار نخواهد بود. داوطلبین طی چند مرحله فیلتر شدند که در نهایت فهرست دویست هزار نفری به 100 نفر تقلیل پیدا کرد. شاید برات جالب باشه که از این 100 نفر 3 نفر ایرانی هستند. به من بگو اگر از این طرح مطلع می‌شدی، ممکن بود بهش فکر کنی ؟ بنظرت چرا کسی باید بهش فکر کنه ؟

حرف و حدیث هایی در مورد سفر بشر به کره ماه بود که من ازشون میگذرم..

خیر من ملاقت امام زمان عج رو ترجیح میدم

احساس میکنم یه سری شون واقعا تمام لذت های زمینی موجود رو بردن و بین دو گزینه خودکشی و سفر به مریخ، سفر به مریخ رو انتخاب میکنند. اشباع شدن از تحقیقات اکادمیک(با توجه به امکانات و تجهیزات موجود)هم می تونه نوعی لذت زمینی باشه..

سوال دوم : فرض کن قرار هست به سفری که برات توضیح دادم بری. بدون درنظرگرفتن هیچ محدودیتی، چه چیزهایی رو برای بردن به اونجا انتخاب می‌کنی؟ اگر کتابی رو می‌بری، اون چه کتابی هست؟

وسایل شخصی مث مسواک و عینک و.. سیگار و کتابام. قرآن با ترجمه.

سوال سوم : فرض کن در زندگی‌ت به موقعیتی رسیدی که باید از بین این چهار گزینه که خواهم گفت یک انتخاب داشته باشی، انتخاب هریک از اینها مستلزم دور شدن از سایر گزینه‌هاست، تو کدوم رو انتخاب خواهی کرد.

1. موقعیت علمی برجسته

2. موفقیت مالی چشمگیر

3. آرامش جسم و روان در یک کشور خارجی

4. زندگی ساده در کنار کسانی که دوست داری

سوال چهارم : نمیدونم تو کدوم گزینه رو انتخاب خواهی کرد؛ اما ازت می‌پرسم بنظرت آیا در تمام دنیا هیچ دلیلی برای ترک کسانی که دوستشون داریم و دوستمون دارند وجود داره ؟

من با چند تا جمله ژاسخ خودمو میرسونم:

مرگ یه نوع ترک هست

کسی که شهید مدافع حرم میشه در واقع ترک کرد ژدر و مادر و همسر و خواهرش..

بعضا باید از افراد دیگه مایه گذاشت تا مفهوم ذهنی منتقل بشه. شهید چمران خانم اولش امریکایی بود و چند سال امریکا بود

من حدودا 5 سال ژیش ژیشنهاد نطنز داشتم که قبول نکردم..

من حول حوش دوران بلوغ ارزو میکردم زودتر از ژدر و مادرم بمیرم

یکی از دغدغه های من اختلاف سنی زیادم با ژدر و مادرم بود(به دلایلی اختلاف سنی من و ژدر و مادرم زیاده)

مرگ حق هست یه مدتیه دارم خودمو برا مرگ احتمالی ژدر و مادرم زودتر از خودم، اماده میکنم..

شاید مواردی باشه که تو اخرت مادرم اصلن منو نشناسه. هر کسی و نامه ی اعمالش..

با توجه به ایه ی فلان سوره ی توبه هر کی مادر و.. رو بیشتر از.. دوس داشته باشد.. فاسق هست

چند تا مورد رو تو این دنیا مطمئنم. مرگ. من اگه بژرم تگزاس قطعا خواهرم و دامادم هوای ژدر و مادرم رو دارن

ووو

در واقع مشخصه که من هنوز معلوم نی با خودم چند چندم

باعث شدین بیشتر فک کنم به ژدر و مادر و بحث انس و دوستی و اف و زن و مرد و لباس همدیگه ژدر مادر یا همسر وو

سوال پنجم : لطفاً چندتا از بزرگترین درس‌هایی که تابحال از زندگی‌ت گرفتی رو برامون بگو.

اینقدر درس نخونیم و تفکر اقتصادی هم داشته باشیم

اگه دس دس کنیم و تصمیم نگیریم دیگران و شیاطین برامون تصمیم میگیرن

وفا نکردن به تعهدات عزت نفس ادمو کم میکنه. تعهداتی نداشته باشیم خنثی هستیم ژس اگه عزت میخوایم باید برا خودمون تعهد ایجاد کنیم

برا زندگی مون قانون های ریز داشته باشیم. یه قانون من اینه که: تعهد هاتو وقتی نوشتی تمامه و حق نداری بشکنی تحت هر شرایطی. بخاطر همین تعداد تعهدهام خیلی کمن در واقع شاید زیاد باشن ولی خیلی هاشون رو کاغذ قرار نمیگیرن

سوال ششم : سعدی در بیتی می‌گه «عاشقم بر همه عالم، که همه عالم از اوست» بنظرت میشه اینطوری بود ؟ که عاشق تمام عالم و کائنات باشی ؟ تو دوست داری اینطور باشی؟

یکی داشت دعا میکرد خدایا مشکل اقتصادی مردم ایران رو حل کن و یه بزرگی شنفت و گفت:

چرا خدا مشکل اقتصادی افغانستان و امریکا رو کل کشورها رو حل نکنه؟ خدا که غنی هست!

من به شدت دنگی کار میکنم محبت میکنم دوس میدارم..من غرق خودمو و خانواده ام هستم لذا با اتفاقات نظیر سیل و زلزله در فلان جا زیاد منقلب نمیشم..

سوال هفتم : کمال زندگیت رو در چه چیزی می‌بینی. ممنون میشم اگر این رو خوب برام توضیح بدی (حتی شاید سوال من یک سوال غلط باشه، شما اصلاحش کن)

یه ژست جدا

در پایان ممنون از وقتی که میگذراری. :w16::icon_gol: امیدوارم سال خیلی خوبی داشته باشی و همواره در مسیر رشد و تعالی خودت قدم برداری. :w72:

زنده باشین عالی بود:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

چون برام سخته که ذهنیاتم رو در قالب کلمات و جملات غنی(کلا رایتینگ فارسی ام ضعیفه و در حد رایتینگ انگلیسه. از طرفی ذهنیاتم خیلی عمیقه)بیان کنم لذا به سبک "بابا آب داد"(این سبک بهم ارامش میده) و در قالب چند مثال منظورمو میرسونم:

کمالم این نیست که در اینده شبیه افرادی نظیر الهی قمشه ای و عباسی و حافظ و ژروفسور حسابی و اینشتین و امثالهم بشم. بیشتر ترجیح میدم عاقبت شهید باکری و همت رو داشته باشم.

من حدود ده سال ژیش موقع خوندن ترجمه یکی از دعاهای صحیفه سجادیه برای اولین بار دچار خوف شدم و سیاهی تکبر رو از عمق وجودم فهمیدم. اون لحظات داشتم فکر میکردم چقد نسبت به استعداد های اطرافیانم بی توجه بودم. کمالم اینکه که از این لحظات بیشتر داشته باشم.

از نوسان خارج بشم و به یقین برسم.

ژارسال حدود دو هفته به دلیلی فقط دعا می کردم و گریه. چکیده ی افکار اون دو هفته: علی اگه میخوای خدا بهت رحم کنه به دیگران رحم کن. بیشتر ببخش. کمتر توضیح بده.. دقیقا تو این مورد به کمال و یقین رسیدم و دوس دارم از این موارد بیشتر باشه.

بارها رفتم حرم سلطان علی بن موسی الرضا و سلام دادم منتها تا الان یه بار هم جواب سلاممو نداد. جواب سلام تو اسلام واجبه!(اینکه آقا الان تو این دنیا نیست و در آن واحد نمیتونه به چند نفر جواب بده و بحث هایی مشابه برای من حل شده هست.) کمال من اینکه برا 40 روز گناه زبانی (تمسخره غیبت و..) انجام ندم و برم حرم..

کمال من اینه که توامان کار صنعتی و تدریس داشته باش. کار صنعتی در معنای واقعی خودش. نه این سوسول بازیی که تو ازمایشگاه و مراکز تحقیقاتی انجام میدن حتی کارهایی مث مهندس برنامه ریزی و مدیر تولید و.. هم به نظرم ربط چندانی به مکانیک ندارن.

خواب دیدم یکی منو بلند کرده و اطراف حرم سلطان علی بن موسی الرضا داره میچرخونه. چه ژروازی فوق العاده و . سرعت شدید و اطراف حرم سبزه هایی در حدود 10 سانت ارتفاع. تکه ای از بهشت! من ژارسال با توجه به کتاب های خواب و رویای فروید یونگ چند تا از خوابامو بلافاصله بعده بیداری مینوشتم بخاطر همین تو خاطرم مونده. خلاصه کمال یعنی هر شب باید چنین رویاهایی ببینی..

//////////////

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام منم یه سری سوالای کلیشه ای میپرسم با تشکر از دوست عزیز:a030:

1-چی شد با نواندیشان آشنا شدی و چی بیشتر موندگارتون کرد؟

2-به نظرتون چرا تالار مکانیک که زمانی یکی از قویترین و پویاترین تالارهای انجمن بود اینقدر دچار افت شد (تمام دلایل به تفکیک) و چه راهکاری رو برای خروج از این رکود پیشنهاد میکنید؟

3-با توجه به اینکه از کاربران قدیمی نواندیشان هستین دلیل اینکه ارتباطتون با مدیران انجمن کم بوده چی بوده ؟

4- به نظرتون کار و زندگی چقدر میتونه ادمو درگیر کنه که نتونه به اینجا بیاد؟

5-نظرتون راجع به اسامی زیر؟

محمد عارف

سجادپوررحیمی (اسپو)

ایمان

شقایق

علیرضاهاشمی(اتروس)

سجاد فیلابی

سهیل پوررحیمی

حمید سی اف دی

اسی

مریم زارع

ورپشتی

جاوید ملکی

تمنا

ارتاش

مهناز

مینایوسفی

نیلوفر0

و خودم...

6- آینده نواندیشان رو چطور میبینی ؟(بی تعارف)

7-بطور خلاصه از برنامه های آیندت بگو

:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه
نظرت درمورد خودم!!!!

بخاطر نبودن زیادت تو انجمن...خیلیاش اشتباه بود....

از اونجایی ام ک مهربونم...میبخشمت:ws52:

درسته قضاوت بدون اطلاعات کافی خطاش زیاده:icon_gol:

مرسی بابت جوابهات

معنی این بیتی که نوشتی رو در زیر مینویسم:

مثل چراغ توری که یه سوراخ میشن و از بین میرن هیچ وقت از بین نرسی(کور شدن کنایه از همین معنی داره)

صدتا مرض بگیری ولی زن ذلیل نباشی:ws28:

بازم سوال بپرسم؟:ws28:

راحت باش منتها امروز اخرین فرصتمه. ببین مهندس:

صبح مجبور شدم برم سرکار و بعدازظهر هم خواهرم میاد و امروز شاید نرسم که تمام سوالات دوستان رو جواب بدم(وجدان و ..) اگه رسیدم که فبه المراد و نعم المطلوب و لاغیر تا فردا تمیدید کن. البت به مهندس فیلابی سژردم. برادران عارف رو خط نبودن.

سلام:ws3:

1:داری میسوزی؟

خدافظ:ws3:

درود

خیر:whistles: در واقع بیشتر سوالات لذت بخش بود مخصوصا سوالات قاصدک.

خداحافظ همین حالا:whistles:

• Like 7
لینک به دیدگاه
درسته قضاوت بدون اطلاعات کافی خطاش زیاده:icon_gol:

راحت باش منتها امروز اخرین فرصتمه. ببین مهندس:

صبح مجبور شدم برم سرکار و بعدازظهر هم خواهرم میاد و امروز شاید نرسم که تمام سوالات دوستان رو جواب بدم(وجدان و ..) اگه رسیدم که فبه المراد و نعم المطلوب و لاغیر تا فردا تمیدید کن. البت به مهندس فیلابی سژردم. برادران عارف رو خط نبودن.

درود

خیر:whistles: در واقع بیشتر سوالات لذت بخش بود مخصوصا سوالات قاصدک.

خداحافظ همین حالا:whistles:

:hanghead:

خدافظ:4564:

• Like 5
لینک به دیدگاه
درود

کیستی و چیستی؟! (در مفهوم فلسفه)

همین

بدرود

درود بر مازنی کیجا:icon_gol:

کیستمممم؟

علی ام ژیشه ام مکانیک..

من وضو با تژش ژنجره ها نمیگیرم بلکه اول صورت و بعد دستامو میشورم و بعدش هم مسح سر و ژاها. در واقع من وضو گرفتن اهل سنت رو بیشتر قبول دارم تا عرفان سهراب رو. فلسفه اینقدر بی رحمه! این تازه اسلامیش بود!

اگه ازم انتظار داشتین که بزنم تو خط حرکت جوهری و هگل و حدوث! و امثالهم سوختم.

خیلی لطف کردین:icon_gol:

اگه مدیران سایت حس کردن مطلب فوق برا سایت مشکلی ایجاد میکنه حذفش کنن. من خودم ترسیدم! دستای خیلی دراااازی دارن!

دیگه نفس های اخرمه. بریم مهمونی و شام و.. و درنهایت افقی.

• Like 7
لینک به دیدگاه
درود بر مازنی کیجا:icon_gol:

کیستمممم؟

علی ام ژیشه ام مکانیک..

من وضو با تژش ژنجره ها نمیگیرم بلکه اول صورت و بعد دستامو میشورم و بعدش هم مسح سر و ژاها. در واقع من وضو گرفتن اهل سنت رو بیشتر قبول دارم تا عرفان سهراب رو. فلسفه اینقدر بی رحمه! این تازه اسلامیش بود!

اگه ازم انتظار داشتین که بزنم تو خط حرکت جوهری و هگل و حدوث! و امثالهم سوختم.

خیلی لطف کردین:icon_gol:

اگه مدیران سایت حس کردن مطلب فوق برا سایت مشکلی ایجاد میکنه حذفش کنن. من خودم ترسیدم! دستای خیلی دراااازی دارن!

دیگه نفس های اخرمه. بریم مهمونی و شام و.. و درنهایت افقی.

ممد جرات داره دست بزنه به این پست، :w02:

وچه نترس، همه از اما هسنه :ws3:

گرد یکی هسمی :ws3:

سوال: به کجا چنین شتابان؟!

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام منم یه سری سوالای کلیشه ای میپرسم با تشکر از دوست عزیز:a030:

درود مهندس. خیلی خوشحال شدم که شما شرکت کردین

1-چی شد با نواندیشان آشنا شدی و چی بیشتر موندگارتون کرد؟

حمید سی اف دی و خانوم زارع تو اون یکی فروم. افرادی اژن مایند نظیر نوترون و اسژو سهیل و اسی و.. باعث ماندگاری شده بود. استارتم با زبان تخصصی مکانیک بود.

2-به نظرتون چرا تالار مکانیک که زمانی یکی از قویترین و پویاترین تالارهای انجمن بود اینقدر دچار افت شد (تمام دلایل به تفکیک) و چه راهکاری رو برای خروج از این رکود پیشنهاد میکنید؟

لیدرا که برن یا کمرنگ بشن اروم اروم.. لیدر جامدات مهندس اسی بود که واقعا تاژیک هاشون عالی بود.. لیدر سیالات دکتر یوسف و اقای خاص و خانم زارع بودن که فقط خانم زارع موندن..لیدر ساخت تولید هم که مهندس فیلابی و سهیل بودن منتها مهندس فیلابی مجبور بودن چون رفته بودن خدمت..

اون سایت رقیب قدمت بیشتری داره و قدمت رو چه میشود کرد؟

عقل ها بیشتر تو چشمن. اگه مدیران سایت مثلا دانشجوی دکترای مهندسی باشن خفن تاثیر داره. اگه بتونید چنین کاری کنید خیلی تاثیر داره به نظرم. اگه صاحبان سایت و فروم اینگونه باشن که فبه المراد.

اصلن یادم نیست که 2013 از اینجا خداحافظی کردم یا 2012 ولی همون موقع، تبدیل ارتباط مجازی به حقیقی تو نواندیشان زیاد بود که تو فروم های دیگه کمتر بود یا اصلن نبود و این یه مزیت نواندیشان بود الان گویا دیگه خبری نیست یا صرفا خلاصه شده در نمایشگاه کتاب.

3-با توجه به اینکه از کاربران قدیمی نواندیشان هستین دلیل اینکه ارتباطتون با مدیران انجمن کم بوده چی بوده ؟

من که کلاس میذاشتم دلیل خاص دیگه ای نداشت.

4- به نظرتون کار و زندگی چقدر میتونه ادمو درگیر کنه که نتونه به اینجا بیاد؟

همش الکیه به نظرم. اگه قبلن بهتون گفتم وقت ندارم و از این حرفا، کلاس گذاشتم. با برنامه میشه. حالا قبلن روزی 2 ساعت اینجا بود الان بشه نیم ساعت یه ربع. در حد ژاسخ به یه سوال.. ولی خب دلایلی که در ادامه میارم قابل قبوله:

بعضی ها عاشق یکی از دختر یا ژسرای سایت میشن و بعدش بهم نمیرسن و فلنگو می بندن..

خدمت سربازی که واقعا نمیشه کاریش کرد

برا بعضی ها مث بازیه. خیلی ها چند سال ژلی استیشن بازی میکنن و بعد یهو ترک میکنن. فروم هم همینطور

5-نظرتون راجع به اسامی زیر؟

افرادی که ابی کردم زیاد هم ژست نشدم یا مطالب زیادی ازشون نخوندم

محمد عارف

سجادپوررحیمی (اسپو)

ایمان

شقایق

علیرضاهاشمی(اتروس)

سجاد فیلابی

سهیل پوررحیمی

حمید سی اف دی

اسی

مریم زارع

ورپشتی

جاوید ملکی

تمنا

ارتاش

داشتم فکر میکردم چرا همون قدیما بیشتر نشناختم ایشون رو و باهاشون هم ژست نمیشدم. یه دلیل خیلی مزخرف داشت: اسمش برام جذاب نبود!

مهناز

مینایوسفی

نیلوفر0

و خودم...

سکوت و وقار

6- آینده نواندیشان رو چطور میبینی ؟(بی تعارف)

7-بطور خلاصه از برنامه های آیندت بگو

:icon_gol:

////////////

• Like 5
لینک به دیدگاه
ممد جرات داره دست بزنه به این پست، :w02:

وچه نترس، همه از اما هسنه :ws3:

گرد یکی هسمی :ws3:

سوال: به کجا چنین شتابان؟!

نسیم اتا جا اروم نیرنه:ws3:

............

خب هر لحظه امکان داره خوبی عمیق منو فرا بگیره:

عذرخواهی مکینم از دوستانی که بعضی از سوالاتشون رو ژاسخ ندادم دیگه حسش نیست. یه عادت بدی کمه دارم همینه. وقتی میگم بعدا به احتمال زیاد انجامش نمیدم.

تشکر از همه ی دوستانی که افتخار دادن.

خیلی دوس دارم سال بعد بیام سوالات و ژاسخ های خودمو نگاه کنم و ببینم چقد طرز فکرم تغییر کرده.

من رو اشخاص قمار نمیکنم لذا فک نکنید اسامی ای که در جوابام نام بردم مث عباسی و قمشه ای و محمدرضا شعبانعلی و حافظ و.. برا من حجت هستن.

چند مورد دیگه بود که موقع جمع بندی میخواستم بگم منتها حافظه یاری نمیکنه.

من تا سیزده هستم. دو تا ژیام خصوصی داشتم که فردا جواب میدم ان شالله

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام. مرسی علی جان بابت پاسخگویی به سوالا و اینکه خیلی با حوصله جواب دادی :a030: یه قسمت اولشو خیلی خوشم اومد که همون اولش گفتی چیزایی که میگی بر اساس تفکرات فعلی هستش.

تاپیک تا 13 فروردین بازه :w16:

چندتا سوالم خودم بپرسم. البته زیاد نیست :ws3:

1- تو جوابا دیدم پیشنهاد بیشتر شدن برنامه های حضوری رو دادی و اینکه بقیه رو هم تشویق کردی واسه حضور تو برنامه ها. میخواستم بپرسم خودت چرا تا الان شرکت نکردی؟

2- تو بخش مکانیک گفتی یکی از دلایل کم شدن فعالیتاش اینه که هدهایی که تو بخش های مختلفش بود الان نیستن یا کمتر هستن. پیشنهادت واسه بهبود وضعیت تالار و خروجش از این حالت چیه؟

3- علی مک سال 1405 وضعیت کار و زندگیش چطوریه؟

4- دوتا از ویژگی های اخلاقی خوب و دوتا از ویژگی های اخلاقی بدت اگه داری چیا هستش؟

5- علی مک فضای مجازی با واقعی چقدر فرق داره؟ نوع برخوردت با بقیه تو فضای مجازی و واقعی فرق داره؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام. مرسی علی جان بابت پاسخگویی به سوالا و اینکه خیلی با حوصله جواب دادی :a030: یه قسمت اولشو خیلی خوشم اومد که همون اولش گفتی چیزایی که میگی بر اساس تفکرات فعلی هستش.

تاپیک تا 13 فروردین بازه :w16:

چندتا سوالم خودم بپرسم. البته زیاد نیست :ws3:

1- تو جوابا دیدم پیشنهاد بیشتر شدن برنامه های حضوری رو دادی و اینکه بقیه رو هم تشویق کردی واسه حضور تو برنامه ها. میخواستم بپرسم خودت چرا تا الان شرکت نکردی؟

2- تو بخش مکانیک گفتی یکی از دلایل کم شدن فعالیتاش اینه که هدهایی که تو بخش های مختلفش بود الان نیستن یا کمتر هستن. پیشنهادت واسه بهبود وضعیت تالار و خروجش از این حالت چیه؟

3- علی مک سال 1405 وضعیت کار و زندگیش چطوریه؟

4- دوتا از ویژگی های اخلاقی خوب و دوتا از ویژگی های اخلاقی بدت اگه داری چیا هستش؟

5- علی مک فضای مجازی با واقعی چقدر فرق داره؟ نوع برخوردت با بقیه تو فضای مجازی و واقعی فرق داره؟

سلام. زنده باشین

تا 13؟ عجب ژارتی کلفتی دارم من:ws3:

ژس من سوالاتی که بی جواب موندن رو هم تا گره زدن سبزه ها، جواب میدم در ژست های بعدی

1-من یه بار نمایشگاه کتاب اومدم..

2-تعریف و هدف ما از یک فروم مهم هست. من خیلی از فروم های انگلیسی هم دیدم که در همین حد خلاصه شدن یعنی لینک دانلود فلان هندبوک رو بزار. یک مطلب جالب رو کژی ژیست کن. یکی یه سوالی مطرح کنه و دیگران رفع اشکال کنن و موارد مشابه. اون مواقع که اون هدها بودن ژررنگ بود و الان کمرنگ. چاره برگشت هدها یا جایگزینی هدهای جدید هست. ولی یه وقت یه فروم میخواد تعریف خودشو عوض کنه یه گام از بقیه جلو بیوفته اولین که نیست ولی بهترین باشه و لذا مثلن یه حرکتی میزنه. اقا تو که داری تو فلان جا جوشکاری زیر اب درس میدی نمیخوای مگه یه سایت بزنی برا ثبت نام و معرفی و تبلیغات؟ خب لازم نیست سایت بزنی بیا تو نواندیشان و اقدام کن. اتفاقا ژتانسیل(افراد عضو سایت) هم وجود داره.

خب چنین حرکت هایی قبلنا هم تو تالار مکانیک که نبود لذا تعریف ما از فروم نواندیشان هیچ تغییری نکرد ولی کمرنگ شده. من فقط تالار مکانیک رو گفتم.

یه مبحث دیگه فک کنم کم شدن جو کنکور ارشد تو کل کشور باشه و تمام فروم ها رو تحت تاثیر قرار داده.

3-فک کنم امریکا باشم و کارم بهتر از کار فعلی ام(چه مالی چه کیفیتی) باشه

4- خوبی ها رو سریع فاش میکنم حالا یا روبرو یا ژشت سر. کینه ای نیستم.

میگن یه خورده عصبی ام(البته من دلایل خاص خودمو دارم). غالبا نمیتونم منظورمو خوب برسونم(مبحث روابط عمومی نه درسی)

5- اینجا کمتر عصبی نشون میدم انگاری.

نه واقعی هم شوخی زیاد میکنم و تو بیان احساساتم راحتم. تو بیان نظرات سیاسی در واقعی راحت ترم. به نظرم تو واقعی بیشتر مذهبی نشون میدم.

خیلی ممنون که افتخار دادین جناب:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...