رفتن به مطلب

بازیافت نقره از باتری های اکسید نقره

ارسال های توصیه شده

سلام استاد

levrone نیستین امروز

:banel_smiley_4:

من فیلمو باز کردم و حال نمودم حالا در انتها باید اونو بندازم توی اسیدیا جزمگیری که گفتین تا نقره خالص به دست بیاد؟:ws3:

سلام

آره ظاهرا امروز (امشب) نیومدن.میگم بذار صبر کنیم تا خودشون بیان ببینیم نظر ایشون چیه.

اسید سریعتر جواب میده ولی چانته کاری واکنشش آرومه . ولی امروزم صبر میکنیم که ایشونم بیاد ببینیم نظرشون چیه. عشق این کار تو اینه که تا آخر بصورت تیمی جلو بریم.مرسی و شبتون بخیر

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 117
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون از توضیحاتتون .سرم منت گذاشتینببخشین زیاد سوال می کنم نمیدونم اخلاق خوبیه یا نه

فیلم رو دیدم و حال کردم.فکر کنم آخر سر باید بندازمش توی اسیدی که گفتین یا توی همون جرم گیر تا روی بره و نقره بمونهدرصد خلوصش به 99 میرسه دیگه؟

با اینکه روش اسید نیتریک رو دوست ندارم ولی چون باهاش کار کرده بودم و آخر سر به مشکل خوردم در مورد باتری ها می خوام کمی کارم رو شرح بدم اشکالاتم رو بگید تا نادان از دنیا نرم اگه ممکنه

من 4کیلو باتری تهیه کردم و اونایی رو که نقره داشتند رو از بقیه جدا کردم شکستمشون تا اسید بتونه به پودر داخلش برسه و چون دونه به دونه شکستمشون خیلی ازم وقت و انرژی گرفت کمی طمع کردم باتری هایی رو که نقره هم نداشتند رو هم شکستم و باهاشون قاطی کردم بعدش ریختمشون داخل یه سطل آشغال پلاستیکی بزرگ به جای آب مقطر آب شهری بهش اضافه کردم تا جایی که آب به یکم بالای باتری ها برسه.بعدشم اسید نیتریک 85درصدی که از بازار گرفته بودم رو بهش کم کم اضافه کردم و همش زدم کف نارنجی رنگی ایجاد شد و سر ریز گشت و ریخت روی زمین و هدر رفت ادامه دادم تا جایی که دیگه هیچ کف و دود نارنجی رنگی دیده نشه صافش کردم ریختمش توی چهارتا ظرف پلاستیکی دیگه و چهار برابرشون آب شهری اضافه کردم و داخل هر کدومشون 250گرم مس سفت انداختم گذاشتم یه روز موندند بعد یه روز نه از نقره خبری بود نه از مس.اسیده مس رو مثل نون خشک خورده بود وکف ظرف خرده هاش رو ریخته بود در این جریان یه کالن اسید هدر دادم با یه کیلو مس و چهار کیلو باتری

مشکل من کجا بوده؟

در ضمن اگه بخوام یه کارگاه کوچولو راه بندازم کدوم صرف اقتصادی داره:پلاتین یا طلا یا نقره؟یا باید روی هر سه شون وقت و سرمایه بزارم؟[/b]

سلام عزیز

لطفا دیگه اینو بکار نبر ( سرم منت گذاشتینببخشین)

ببین من توضیحاتو واضح گفتم اگر یکبار دیگه بخونی کامل متوجه میشی

ببین توی اون باطری یک اکسید روی داری یک اکسید نقره!!! درضمن هر دو با هم اکسید نیستن و واکنش اصلی این باطری هم همینه که یکی اکسید و یکی دیگه احیا بشه!! ولی ما فرض میگیریم هر دو اکسید فلز هستند

این پودری که از تو باطری در آوردی رو میتونی با یک اسید واکنش بدی که من ساده ترین که همون کلریدریک باشه رو گفتم !! اما اگر اکسید نقره با کلریدریک ترکیب بشه به کلرید نقره تبدیل میشه که اونم مثل گچه ولی روی به کلرید نقره که محلوله !! همینجا میتونی کلرید نقره رو فیلتر کنی ولی احیا کردن کلرید نقره داستان خودشو داره

! ببین کلرید نقره رو نمیتونی با دماهای معمولی کوره تجزیه کنی و باید یجوری کلرها رو ازش جدا کنی

پس ما نمیتونیم اون پودرو تو اسیدی حل کنیم مگر اسیدهایی که توان تجزیه شدن داشته باشن !! یا اسیدهای آلی و یا تو معدنیا مثل نیتریک

من بهت پیشنهاد دادم اون پودر رو اسید شور نکن !! همونجوری ذوب کن بره !!! اگر نقره اکسید باشه قبل از ذوب شدن اکسیژنشو به باد میده و به نقره فلزی احیا میشه و اگر هم نقره فلز باشه و روی اکسید باشه که دیگه حله و به سادگی نمیتونی اکسید روی رو ذوب کنی و بر خلاف خود روی اوضاع دمایی این بابا فرق داره

به هر حال با فرض اینکه نقره اکسید شده و روی فلزه همونجوری پودر رو ذوب کن و در نهایت به یک آلیاژ میرسی که حاوی مقدار نامشخصی روی و مقدار مشخصی نقره هستش

البته عمرا اصلا بتونی روی رو ذوب کنی و تازه با نقره هم آلیاژ بشه :ws28: اما من بدبینانه ترین حالتو میگم که روزه شک دار نگیری

ریختی تو کوره یا با هواگاز یا هر چی خلاصه اینو ذوب کردی رفت و شد یک تکه فلز نقره ای رنگ

حالا یک ظرف درست حسابی بر دار(سطل آشغال چیه آخه ؟ ) یک بشر ایرانی بخر ارزونه یک دو لیتریش 20 تومنم نمیشه !!! از این شات های تقلبی ساخت وطن :ws28:

یک استکان اسید بریز تو بشر و یک استکان هم آب ( HCl بریز)

این فلزی که ذوب کردی رو بنداز توش و اگر روی زیاد باشه رنگ محیط میشه شبیه به دوغ و میجوشه و بخار ازش بلند میشه که اون بخار نه خورنده هستش و نه سمی و فقط گاز هیدروژنه و بشرت هم داغ میشه

اگر حجم روی بیشتر از نقره باشه در نهایت فلز ذوب شده دوباره به یکسری ترکیبات اسفنجی و پاره پاره شده تبدیل میشه که اگر خشک بشه دوباره پودر میشه ولی اگر نقره بیشتر باشه همونجوری ذوب شده میمونه

به هر حال روی با هیدروکلریک اسید واکنش میده و کلرید روی محلول تبدیل میشه ولی نقره با این اسید واکنشی نداره و میمونه

اگر پودر شد دوباره فیلترش کن و خشکش کن و ذوبش کن عیارش فوق العاده بالاست و اگر هم فلز موند که بازم روی حذف شده و عیار بالاست

اما در مورد کارهای خودت که کردی

گفتی اون باطری هایی که نقره داشت رو جدا کردی !! با چه سبکی این تشخیصو دادی ؟ راه اینمم بهت میگم که دیگه باطری بی نقره نخری

طمع ؟ وقتی میدونستی اونا نقره ندارن توقع داشتی معجزه بشه و موسی بیاد اژدها رو کنه ؟ قاطی کردنشون چه فایده ای داشته ؟ چی فکر کردی دقیقا اون لحظه ؟ انگار من مسو با طلا ذوب کنم و بگم طمع کردم 10 گرم طلا بشه 20 گرم !! طلا که اضافه نکردم چجوری آخه ؟

این شکلکو ببین !!! وقتی این چیزارو میشنوم از مردم روانم اینجوری شاد میشه:hapydancsmil:

ریختی تو سطل آشغال ؟ چیز بهتری دم دستت نبود یعنی ؟ نگو که رفتی سطل آشغال !!! اون بزرگهای مکانیزه سر کوچه رو کش رفتی که همین الان با چنگال به امریکا حمله میکنم :ws28:

به قول فکور مگه سوپ میپختی که بستی آبو به خیکش تا روی باطری رو بگیره ؟ الان کتری هم تا خرخره پر کنی جوش بیاد سر ریز میکنه

و اینکه اصلا چرا همه رو یهو ریختی با هم ؟ متالوژی جیگر ؟ شیمیستی ؟ کوره 1 تنی نبود که سطل آشغاله باو سطل آشغال :icon_pf (34):ببین اولا اسید نیتریک خیلی قلدره و برای حذف روی اصلا به یک چیز قلدری مثل اون نیاز نیست و از طرفی اونی که بهت این روش رو یاد داد نگفت نمک نیترات نقره نامحلوله و اینکه نقره تو اسید نیتریک رقیق سریع تر از نیتریک غلیظ تشکیل نیترات نقره میده ؟ نیتریک غلیظ باید یا گرم باشه یا زمان زیاد ولی اسید رقیق درجا دخل نقره رو میاره و گچ تحویلت میده !! البته این فقط در مورد نیتریک صادقه ها نه بقیه !!! فقط نیتریک با نقره و سرب

خب چیز عجیبی نیست اسید رو ریختی و واکنش یک اسید معدنی قوی مثل نیتریک با روی مشقی و یا اکسیدش شدیده و میاد بالا و سر میره و اون وسط گچ نیترات نقره هم باهاش گودی بای :ws28:

آخه کی برای حذف روی نیتریک مصرف میکنه !! میدونی اگر نیتریکت غلیظ بود چه واکنش ناجوری با نیتریک میگرفتی ؟ در حد انفجار جیگر !!! دوز داره هر چیزی

حتما وقتی هم سر رفت یا الفرار یا ترسیدی سریع شیر آبو باز کردی شستی زمینو :ws28:

اولا باید بدونی برای چی از چه ترکیبی استفاده کنی همینجوری بزن برو که نمیشه عزیز

اگر قرار باشه نیتریک باشه کم کم اضافه میکنیم نه یهو !!! مثل داستان طلا که گفتم یک ظرف شیشه ای بلند بردار که اگر اومد بالا سر ریز نکنه

واکنش یک اسید با فلز به تولید یک یا دو تا گاز ختم میشه و نمک فلز و اون گاز محلول رو بالا میاره دیگه !!! مثل اینکه دوغ گازدار رو تکون بدی بعد یهو درب بطری رو باز کنی :ws28: گاز خارج میشه اما دوغ هم میاد بالا و میریزه بیرون دیگه

یواش برادر من یواش !!! اولا یکم اسید بریز صبر کن آروم بگیره و بعد دوباره بریز تا تموم بشه

ظرف هم باید فضای کافی داشته باشه نه تا خرخره که آخه

به هیچ عنوان از ظروف پلاستیکی استفاده نکن

مس سفت ؟ 250 گرم ؟ :w58: مس سفت دقیقا چیه ؟ مس شل هم داریم مگه ؟ :ws28: منظورت تکه بود ؟ یعنی چی مس سفت ؟

250 گرم مس ؟ مگه چقدر اون تو نقره بوده آخه ؟ تو هر ظرف 250 گرم ؟ :w58:w58.gifw58.gifw58.gif

آقا اون جنگال منو بده میخوام ربپور رو شکار کنم :hapydancsmil:

بعد احیانا به این فکر کرده بودی مسی که زدی رو بعدا چطوری میخوای از نقره جدا کنی ؟ اضافه رو میگما !!!!

یک گالن اسید ؟ :hapydancsmil:hapydancsmil.gifhapydancsmil.gif همین الان یک ایمیل برای پنتاگون میفرستم و اعلام جنگ میکنم :ws28:

یک گالن 4 لیتری اسید نیتریک رو میتونی باهاش 2 تا شمش در بیاری خب :w000:

اونوقت اصلا میدونستی چقدر نقره توش هست ؟ بعد حساب کردی که با اینکاری که کردی اگر معجزه هم میشد و همه نقره رو میگرفتی چقدر براش هزینه کرده بودی ؟

من ناراحت اسیدو باطری نیستم بالاخره هر چیزی تاوان داره تا خبره بشی ولی موندم اینو کی بهت گفته ؟

پلاتین ؟ چی میگه ؟ :ws28: باو سبحان جان دور پلاتینو خط بکش فعلا میزنی خودتو از بین میبری

پلاتین نزدیک به 1800 درجه دمای ذوبشه و اگر هگزاکلروپلاتینیک هم بتونی بگیری رسوبشو تجزیه و در نهایت ذوبش داستان میشه

میری یک تانکر تیزاب میسازی تو سطل آشغال سر کوچه بنده خدا این ماشین شهرداری میاد نمیدونه اون تو چه خبره یهو سطل رو چپه میکنه دود قرمز تهرانو بر میداره :ws28::ws28::ws28:

همین نقره رو اول یاد بگیر و درست عمل کن بعدا بقیه !! گاماس گاماس جیگر

بعد میگه مشکل من کجا بوده :hapydancsmil:

سرتاسر کارت اشکاله من این همه شاه نامه ننوشتم که تایپم تند بشه عزیز

این آقای فکور ما سه بار نقل قول گرفته بعد تازه میگی دم خروسو باور کنم یا لیلی زن بود ؟

همه چیز رو اشتباه رفتی و اونی که اینارو بهت گفته یا پرتت کرده یا خودشم نمیدونه

وقتی کف دست مو نداره حالا هی تو بگو بدوش !!! تقره ای هم بدست نمیاری

سوء تفاهم نشه چکشی حرف نمیزنما فکر نکنی دارم تند میگم و ناراحت بشی !!! اصلا اینجوری نیست فقط شگفت زده میشم وقتی تزهای اینشکلی رو میبینم

خودت میگی مبتدی هستی و اطلاعاتی نداری پس نمیتونی بدونه سند و کمک گرفتن درست و حسابی کاری از پیش ببری و از هر جا این مطالب رو یاد گرفتی باید یا سند و مدرک میگرفتی یا زیر نظرش انجام میدادی تا خبره بشی

مثل اینه که من بشینم کابین اف 14 رو ببینم و ببینم اونجا نوشته منوئل مد و اونور زده دابلر مد و.............

بگم خب معنی اینا روشنه دیگه منم فینگیلیشیم در حد زبون مادریه هر دیتایی بیاد میخونم و الارم هم روشنه اینم که این وسطه یک چیزی مثل دسته بیله !!! همون فرمون خودمونه دیگه چیزی نداره تازه دوتا مانور کبری هم میدم و اینورت هم شرجه میزنم به سمت زمین !! :hapydancsmil:برم بشینم پشتش و تازه بخوام موشک هم لانچ کنم:hapydancsmil:

آخه جیگر طلا هر چیزی اصول خودشو داره و فکور درست میگه کار حساسیت خودشو داره و یک قانونی هم داریم که میگه هر جوری کار رو شروع کنی نتیجه هم همونجوری میگیری!!! همین که رفتی دنبال سطل آَشغالو این حرف ها باید بدونی که در همون حد هم نتیجه میگیری و به نون خشک میرسی و شمش در نمیاری

برو یک کیلو باطری بگیر اونی که گفتمو انجام بده من اینجام هواتو دارم

از من هم ناراحت نشیا عزیز صرفا خواستم شوخی کنم که بحث خشک نباشه و اینکه با زبون شوخی برات روشن کنم میروندی اما نه تو جاده !!! تو گل میروندی و به جای مشرق میرفتی مغرب

قبل از هر کاری یکی دو تا تست کوچیک بزن و بعد برو سراغ مقدار زیاد تر

حتی اینایی که من گفتم هم یهو رو یک کیلو باطری که خریدی انجام نده و یک مشت تست کن بعد که دیدی دستت راه افتاد زیادش کن

لینک به دیدگاه

سلام جنابlevrone

ممنون از توضیحاتتون.من این کارهارو از سایت یوتیوب برداشته بودم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لیست باتری هارو واستون میزارم تا تاییدشون کنید.اگه درست نبودند راه تشخیصشون رو بهم بگید:

RENATA FROM 301 to 399

EVEREADY FROM 301 to 399

VARTA FROM V301 to V399

DURACEL FROM D301 to D399

ETA FROM 301 to 399

GP BATTERI FROM GB301 to GP 399

PAKKO FROM 301 to 399

SONY FROM SR43SW to SR1130W

PANASONIC FROM SR43SW to SR1130W

SEIZAIKEN FROM SR43SW to SR1130W

SWISEBAUCHERS FROM SR43SW to SR1130W

MAWELL FROM SR43SW to SR1130W

MALAM FROM SR43SW to SR1130W

و در مورد سی پی یوها:چطوری سرامیکی رو از فیبری تشخیص بدم؟فقط اون سه مدلی که قبلا ذکر کردید معتبرند؟

یکم در مورد حمام آب جوش شرح بدید:a030:

لینک به دیدگاه
سلام جنابlevrone

ممنون از توضیحاتتون.من این کارهارو از سایت یوتیوب برداشته بودم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لیست باتری هارو واستون میزارم تا تاییدشون کنید.اگه درست نبودند راه تشخیصشون رو بهم بگید:

Renata from 301 to 399

eveready from 301 to 399

varta from v301 to v399

duracel from d301 to d399

eta from 301 to 399

gp batteri from gb301 to gp 399

pakko from 301 to 399

sony from sr43sw to sr1130w

panasonic from sr43sw to sr1130w

seizaiken from sr43sw to sr1130w

swisebauchers from sr43sw to sr1130w

mawell from sr43sw to sr1130w

malam from sr43sw to sr1130w

و در مورد سی پی یوها:چطوری سرامیکی رو از فیبری تشخیص بدم؟فقط اون سه مدلی که قبلا ذکر کردید معتبرند؟

یکم در مورد حمام آب جوش شرح بدید:a030:

آورین

سلام جیگر

مدل باطری رو نگفتم که !!! سوال منو جواب ندادی که چطوری تشخیص دادی یکسری نقره دارن و یکسری ندارن و جداشون کردی ؟

سی پی یو سرامیکی که جنس تنه سرامیکه دیگه چطوری نداره عزیز

فیبری ها جنس تنه فیبره که یا سبزه یا قهوه ای

سرامیکی ها مدلهای زیادی داره من دو سه مدل رو مثال زدم و گفتم چقدر توش بار داره

amd - k6 هست 110 سوت یا 110 میلی گرم تو هر کدوم بار داره

اینتل پنتویم سرامیکی mmx هست اونم 110 تا داره ( mmx فیبری سیاه رنگو نمیگما اشتب نشه)

یا اینتل پنتیوم 486 dx4

170 تا 180 تا بار داره

باید بدونی چقدر دارن که قیمت خریدت هم مناسب باشه هزار تا مدل داره همه رو یعنی باید لیست کنم ؟

عکس مدلهایی که گفتم رو برات شیر میکنم متوجه بشی هم سرامیک چه شکلیه و داستان چیه

20150715_135031.jpg

26_amd_k6.jpg

26_486dx4.jpg

26_amd_486.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

سلام عزیز:a030:

این لیستی که نوشتم از اینترنت برداشتم لیسته باتری های حاوی اکسید نقرست.باطری هایی که از بازار خریدم یکی یکی با لیست مقایسه کردم اونایی که اسمشون توی لیست نبود جداشون کردم:ws3:

روش درست تشخیص باتری های نقره رو از بقیه نمی خواین توضیح بدین؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

منظورتونم از حمام آب جوش نفهمیدم:sorry:

لینک به دیدگاه
سلام عزیز:a030:

این لیستی که نوشتم از اینترنت برداشتم لیسته باتری های حاوی اکسید نقرست.باطری هایی که از بازار خریدم یکی یکی با لیست مقایسه کردم اونایی که اسمشون توی لیست نبود جداشون کردم:ws3:

روش درست تشخیص باتری های نقره رو از بقیه نمی خواین توضیح بدین؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

منظورتونم از حمام آب جوش نفهمیدم:sorry:

خب گل پسر منم الان اسم چند تا سی پی یو رو گفتم یعنی به جز اینایی که من گفتن بقیه ندارن ؟

مثلا باطری های مادربرد نداره ؟ برای همین گفتن از چه طریقی متوجه شدی

باطری هایی که زمان و عمر بالایی دارن اینو یادت باشه

یعنی زمان زیاد تا متوسطی هنوز فعالن و زود مرخص نمیشن

و زمان خرید این یادت باشه که این باطری ها متعلق به چی هستند

حالا در موردش یک مطلب میذارم کامل !! بعدشم باید ارزون بخریا !! کیلو چند گرفتی ؟ تهرانی ؟

اما در مورد حموم آب جوش

فرض کن یک کاسه آب رو گذاشتی جوش اومده یا روی اجاق گازه و داره میجوشه یا گرم شده و به جوش نرسیده

حالا یک لیوان آب بذار توش که گرمای آب داخل کاسه آب داخل لیوان هم داغ کنه

به این میگن حموم آب جوش یا گرم

حالا لیوان آب یهو ممکنه بشکنه اما بشر یا شیشه های پیرکس خوب و یا کوارتز اینجوری نیستن

اگر قرار باشه آب داخل بشر جوش بیاد به جای آب داخل کاسه روغن میریزن و زیرشم کم میکنن و بشر رو میذارن تو کاسه روغن

چون دمایی که روغن میده بالاست و آب داخل بشر هم به جوش میاد ولی خب تو سراغش فعلا نرو چون یهو روغن آتیش میگیره:ws28:

اما آب بریزی تو کاسه دماش بیشتر از 85 90 نمیشه و با زمان بیشتر و بدون جوش آوردن آب داخل بشر خشکش میکنه

یک دو جداره دیگه به جای دو جداره یک کاسه آب و یک بشر هم تو کاسه که گرمای غیر مستقیم به بشر برسه

همین ..........

تو فصل سرما هم میتونی بشر رو بذاری رو بخاری

یا مایکروفر هم میشه ولی ابتدایی ترینو ساده ترینش همون کاسه بود

لینک به دیدگاه

سلام عزیز تبریزم.

کیلویی یه بار گرفتم 120هزار تومن و بقیشم دونه ای خریدم از 25تومن گرفته تا 70-80تومن.:ws3:

100-120 هم دونه ای می گفتند نخریدم.اکثرا دونه ای میفروشند.چند بخرم صرف میکنه؟

منتظر مطلبی که گفتین هستم:banel_smiley_4:

ممنون راجب توضیحاتتون:a030:

لینک به دیدگاه
سلام عزیز تبریزم.

کیلویی یه بار گرفتم 120هزار تومن و بقیشم دونه ای خریدم از 25تومن گرفته تا 70-80تومن.:ws3:

100-120 هم دونه ای می گفتند نخریدم.اکثرا دونه ای میفروشند.چند بخرم صرف میکنه؟

منتظر مطلبی که گفتین هستم:banel_smiley_4:

ممنون راجب توضیحاتتون:a030:

چه خبره جیگر ؟ :w58:

بیچاره اون یارو تو فلان گاراژ میگفت بیا اینارو بردار ببر جامو گرفته گفتم بندازشون دور

باو مگه چقدر بار داره آخه ؟ با هزینه و انرژی که میذاری چیزی گیرت نمیاد آخرش

بهت میگم و یکی دو جا هم بهت معرفی میکنم برو اونجا نصف بارت رو روی زمین پیدا میکنی نصفشم ارزون ازشون بخر

باشه جیگر برات کامل میگم اما فردا الان حسش نیست دارم با سیگارم حال میکنم حس توضیح ندارم

اما هواتو دارم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

حالا سئوالی که برام پیش اومده اینه که چرا فقط میخوایم از این باطری ها یا اون تجهیزات مادربرد و اینا نقره رو استیصال کنیم؟(کلمه رو حال کردی ؟ استیصال ):ws28:

این طلق فیلم های رادیولوژی که نقره ش بیشتره !!!!

لینک به دیدگاه
چه خبره جیگر ؟ :w58:

بیچاره اون یارو تو فلان گاراژ میگفت بیا اینارو بردار ببر جامو گرفته گفتم بندازشون دور

باو مگه چقدر بار داره آخه ؟ با هزینه و انرژی که میذاری چیزی گیرت نمیاد آخرش

بهت میگم و یکی دو جا هم بهت معرفی میکنم برو اونجا نصف بارت رو روی زمین پیدا میکنی نصفشم ارزون ازشون بخر

باشه جیگر برات کامل میگم اما فردا الان حسش نیست دارم با سیگارم حال میکنم حس توضیح ندارم

اما هواتو دارم :icon_gol:

اینو خطاب به سبحان میگم،شک ورت نداره:ws28:

سبحان جان ، تو این گمرکات هم از این باطری هایی که چن سال اونجا موندن و ترخیص ش مورد داشته ، دیدم که جزو ضایعات بود و کسی نمیخرید.بعد اینکه این آزمایش ها و تمرینات جا افتاد ، و تصمیم گرفتی که جدی دنبال این کار بری ، استعلام از گمرکات هم فک کنم ضرری نداشته باشه.:a030:ت

پ.ن . خوب وقتی میخواستی اینا رو به سبحان بگی ، چرا از نوشته levrone نقل قول گرفتی ؟

نخند ، دارم به خودم گیر میدم که نگی یقه دیگری رو گرفتم :ws28:

لینک به دیدگاه

با سلام جناب فکور

آره هم عکسای رادیولوژی نقرش بیشتره و هم فیکچرهاشون.اینارم یواش یواش بهشون میرسیم اگه همه رو یه جا بپرسم حجم مطلب زیاد میشه نمیتونم جمع و جورشون کنم.یکم دستم راه بیوفته می پرسم.فکر کنم کار با فیکچرها راحت تر باشه.ولی به خاطر دیجیتالی شدن همه چیز داره از مقدارشون کم میشه

لینک به دیدگاه
با سلام جناب فکور

آره هم عکسای رادیولوژی نقرش بیشتره و هم فیکچرهاشون.اینارم یواش یواش بهشون میرسیم اگه همه رو یه جا بپرسم حجم مطلب زیاد میشه نمیتونم جمع و جورشون کنم.یکم دستم راه بیوفته می پرسم.فکر کنم کار با فیکچرها راحت تر باشه.ولی به خاطر دیجیتالی شدن همه چیز داره از مقدارشون کم میشه

آره.کارشم راحته.با روش الکترولیت براحتی میتونی نقره ش رو بدست بیاری.دو تا رادیولوژی بیمارستانی رو باهاشون کار بکنی ، برات کافیه.

تو تبریز از این فعالیت ها زیاده.یه وانت ها و خاور هایی دارن که روشون از این تانکر های استیل هست ، میان از همه شهرستانها هم جمع میکنن و میبرن تبریز و نقره شو درمیارن.

لینک به دیدگاه

سلام آقای levrone

من منتظر توضیحاتیم که دیشب می خواستین بدین:banel_smiley_4:

راستش دقیق نمی دونم صرف اقتصادی داره یا نه:ws52:من کارمندم و می خوام نصف روز و روزهایی که تعطیلم را روی بازیافت نقره و طلا وقت بزارم.

من ارومیه و تبریز و سراب بودم و وقتی توی این شهرا رفتم دنبال خرید باطری دیدم همه ساعت فروشا خبر دارند حتی از شهرهایی مثل تهران و کرج و مشهد هم برای خرید باتری به سراب سرزده بودند.اگه چیزی واسشون نمونه که این همه مسافت و طی نمی کنند:ws38:

توی اینترنتم بین منابع فارسی و انگلیسی گشته بودم نوشتند 25درصد یا 31 درصد وزن باطری نقره وجود داره.یعنی از یک کیلو باتری 250گرم در میاد:ws52:

دیروز رفتم به چندتا از تعمیرکاران کامپیوتر سرزدم قیمت سی پی یو پرسیدم گفتند ازشون دونه ای 5الی 6هزار تومن می خرند مدلشم فرقی نداره.

لینک به دیدگاه
اینو خطاب به سبحان میگم،شک ورت نداره:ws28:

سبحان جان ، تو این گمرکات هم از این باطری هایی که چن سال اونجا موندن و ترخیص ش مورد داشته ، دیدم که جزو ضایعات بود و کسی نمیخرید.بعد اینکه این آزمایش ها و تمرینات جا افتاد ، و تصمیم گرفتی که جدی دنبال این کار بری ، استعلام از گمرکات هم فک کنم ضرری نداشته باشه.:a030:ت

پ.ن . خوب وقتی میخواستی اینا رو به سبحان بگی ، چرا از نوشته levrone نقل قول گرفتی ؟

نخند ، دارم به خودم گیر میدم که نگی یقه دیگری رو گرفتم :ws28:

:ws28: هیچی دیگه از این به بعد دایورت کردی رو من :ws28:

آورین فکور :ws28:

با سلام جناب فکور

هی جوونی کجایی که یادت بخیر

کامنتی نیست :hapydancsmil:

سلام آقای levrone

من منتظر توضیحاتیم که دیشب می خواستین بدین:banel_smiley_4:

راستش دقیق نمی دونم صرف اقتصادی داره یا نه:ws52:من کارمندم و می خوام نصف روز و روزهایی که تعطیلم را روی بازیافت نقره و طلا وقت بزارم.

من ارومیه و تبریز و سراب بودم و وقتی توی این شهرا رفتم دنبال خرید باطری دیدم همه ساعت فروشا خبر دارند حتی از شهرهایی مثل تهران و کرج و مشهد هم برای خرید باتری به سراب سرزده بودند.اگه چیزی واسشون نمونه که این همه مسافت و طی نمی کنند:ws38:

توی اینترنتم بین منابع فارسی و انگلیسی گشته بودم نوشتند 25درصد یا 31 درصد وزن باطری نقره وجود داره.یعنی از یک کیلو باتری 250گرم در میاد:ws52:

دیروز رفتم به چندتا از تعمیرکاران کامپیوتر سرزدم قیمت سی پی یو پرسیدم گفتند ازشون دونه ای 5الی 6هزار تومن می خرند مدلشم فرقی نداره.

صرفه وقتی داره که بز بخری راحتت کنم

به نوشته ها کاری ندارم و آمار رو هم وقتی میدم که خودم خروجی گرفته باشم

اکثر اون دوستانی که تو فیلماشونو دیدی (کلا 4 نفر بیشتر نیستن و دو تاشونو میشناسم و از نزدیک هم دیدمشون) این کارا رو در ابعاد شرکتی انجام میدن و کارشون هم مثلا فروش کتاب یا روش کارشونه (البته نه روش کاری که میکنن ولی خب یچیزی که بتونی کار کنی)

یکیشون کنار خود من تو معدن روسیه بود و اونم با خودم ترکید :ws28: روسه از همه کار درست تره

حالا بماند

بله در مورد قطعات کلا چند نفر هستند که اینا رو تناژ جمع میکنن یا مزایده میزنن و بخش میشه دست این خرده فروشها یا افرادی که تو ابعاد کمتر کار میکنن

حالا شهرستان یا تهران

ولی خب میگم دیگه کننده که باشی و بدونی چی چقدر داره خریدت هم بر اون اساس میکنی

الان تو تهران دو جا میشناسم اندازه یک خاور توش باطری و هزار جور آتو آشغال دیگه پیدا میکنی که فقط چند کیلو باطری رو روی زمین میتونی برداری و همینجوری ریخته و کسی هم حالشو نداره جمع کنه

اون خدماتی هم پرت گفته بهت

این سی پی یو فیبری ها رو دونه ای 500 تومن تا 1000 تومن خود این گاراژی ها دارن میفروشن و اگر هم ببینن یارو اینکاره نیست این کوچیک چرتارو دونه 1000 و بزرگها رو 2000 میدن بعد بیان اینجوری بخرن ؟

یک بنده خدایی بود هر روز به ما زنگ میزد میگفت 20 کیلو سرامیکی دارم و فلان کیلو فلان مدل

نمیخریدم بدردم نمیخورد و اگر مثلا خودت الان بری پیشش بهت میگه همینجوری درهم کیلو 350 تومن

اما من سرامیکی های دوز بالاش رو جدا کردم و سرامیکی های معمولی هم جدا و بز هم قیمت دادم که میگفت ببر ولی میخوام چیکار آخه

میخوام چیکار آخه هر مدل سنگی که بخوام کنارم هست دیگه

اون دی ایکس 2 رو اگر ببینن یارو تو باغ نیست دونه ای 18 تومن قیمت میدن و میگن پاکستانیو نمیدونم کجایی میاد میبره

یکیشونو به گریه انداخته بودم :ws28: یارو میگفت کیلویی نمیدم دونه ای گفتم خب تو قیمت بده اونم پروند

منم زدم زیره خنده گفت فلانیو بهمانی میاد میبره یهو یک سنگ از جیبم در آوردم و بهش گفتم به نظرت من گاگولم ؟ آقا این زده بود به سرش سنگو دیده بود و از ضایعات دیگه حرفی نمیزد و هی میگفت حالا این 50 تا را ببر همینجوری یک تست بزن :ws28: اون 10 کیلو چند به دردت میخوره ؟ یک دشت به من بده فقط :ws28:

همینه دیگه

قیمت فروش اونا از 5-6 تومن برای سرامیکی هست تا 50 - 60 تومن برای هر دونه

دوست دارم راهنماییت کنم ولی میترسم این فکر ایجاد بشه که دارم پرتت میکنم و به همین دلیل هم چیزی نمیگم تا انجامش بدی و من فقط کمکت میکنم استخراج کنی(با اینکه مخالف اخلاقمه و از انداختن پوست موز زیر پای بقیه نفرت دارم اما این بار ترجیح میدم نگم پوست موز جلوته)

فقط هم سی پی یو و این حرف ها نیست

حالا اومدم تهران یک آمار میگیرم ببینم کی یک گونی سرامیکی داره بز میشه گرفت بهت معرفیش میکنم برو بز بخر اصلا استخراجم نکن بده به همون آقایونی که قیمت بالا میدن :ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...