رفتن به مطلب

مسابقه عکاسی سری بیست و هفت

ارسال های توصیه شده

چون در سر زلف یار پیچیم / اندر شب قدر ، قدر ما راست

چون عکس جمال او بتابد / کهسار و زمین ، حریر و دیباست ..

(مولوی)

هنگامی که خورشید غروب می کند و روز به پایان می رسد، رنگ آسمان لحظه به لحظه تغییر می کند و پهنه تاریک آن با رنگ هایی بسیار جذاب نمایان می گردد. چراغ های خیابان ها که جزو ویژگی های اصلی و متمایز مناظر شبانگاهی ِ شهری و معماری به شمار می آیند یک به یک روشن شده و صحنه ای کاملاً متفاوت با روز می آفرینند. عکاسی در شب می‌تواند عکس‌هایی زیبا و دیدنی را برایتان به ارمغان بیاورد. خیابان‌های شهر در رنگارنگ‌ترین زمانشان هستند، هنگامی که چراغ‌های رنگارنگ خیابان‌ها روشن هستند. غروب آفتاب رنگ‌های درخشانی را می‌سازد که می‌تواند منظره‌ی زیبایی را برایتان به منظور عکاسی در شب ایجاد کند.

عکاسی در شب، به عکاسی در فضای آزاد در ساعات شب گفته می‌شود. عکاسی در شب، معمولاً با دیافراگم‌های بسته و زمان‌های نوردهی طولانی انجام می‌‌شود. در این عکاسی نقاط نورانی متحرک به‌ صورت خطی نورانی و کشیده در صفحه حساس عکاسی ضبط می‌شود.

یکی از جذابیت های عکاسی شبانه، به تصویر کشیدن نورهای باشکوه شهری است. اگر اوضاع جوی مساعد باشد و حتی چند ابر از بالای شهری غرق در نور عبور کنند، شاید احساس کنید که می توانید از همه چیز عکس بگیرید، حتی شهر در شب، ساختمان های بلند و جذاب، یک رودخانه نزدیک و یا نورهای متحرک در خیابان ها. اما اگر وضعیت آب و هوا بد باشد نباید بدون دوربین و سه پایه خانه خود را ترک کنید. چون اگر فرصتی دست دهد بهتر است آماده باشید تا اینکه ناراحت.

عکاسی شبانه از ساختمان های زیبای شهر شاید به آسانی سخن گفتن درباره آن نباشد. البته می توانید از یکی از کوه های نزدیک شهر بالا بروید اما مواردی پیش می آید که باید به بام ساختمان های بلند بروید تا بتوانید اشیایی را بیابید که هنوز کسی آنها را ندیده است و به ترکیب بندی های جذاب دست پیدا کنید. هرگز فراموش نکنید که فقط بعد از کسب مجوزهای لازم از مدیر ساختمان به بام ساختمان ها بروید !!

برای مطالعه ی بیشتر به تاپیک [آموزش عکاسی] - عکاسی در شبمراجعه فرمائید .

دوستانی هم که اطلاعات کافی از دیافراگم‌ ندارم این جارو یه نگاه بندازن....کامل با عکس توضیح داده شده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:a030:

سلااااااااااام دوستای خوووووووبم

:a030:

:icon_gol:

...روزای زمستونیتون گرم و خوش....

:icon_gol:

مرحله ی 27 از سلسله تاپیک های عکاسی ِ موضوعی ِ معماری رو آغاز می کنیم ، و امیدوارم که مثل همیشه با ذوق، قریحه و هنر سرشار خودتون با تالار معماری همراه و همگام باشید.

اکثر دوستان با نحوه ی برگزاری، ارسال تصاویر،داوری و جوایز و .. آشنا هستن ؛ و عزیزانی هم که تازه به جمع گرم و صمیمی تالار معماری پیوستند، با بررسی و مطالعه ی دوره های پیشین از چند و چون این مسابقات مطلع خواهند شد. پس با اختصار کلام توضیحات تکمیلی رو ارائه میدم .

· موضوع مرحله ی 27 :

عکاسی معماری در شب

شما می توانید استنباط و برداشت های مفهومی - هنری - حرفه ای و معمارانه ی خود را از نگاه دوربین خود ثبت کنید و تصاویر خود رو در اینجا به اشتراک بگذارید. با توجه به توضیحات و لینک تاپیک جامعی که در ابتدای تاپیک ارائه شد، بیش از این نیازی به شرح موضوع نیست.

سوژه های عکاسی شامل :

- با توجه به ماهیت موضوع ، کلیه ی فضاهای شهری ، معماری منظر و مناظر معماری، ساختمان ها و ابنیه و ... شامل سوژه های مورد نظر خواهند بود .

- برداشت آزاد

- ...

قوانین مرحله ی 27 :

·

ذکر توضیحات و مشخصات تصویر – لطفا مشخصات کامل هر تصویر رو بیان کنید ( از قبیل زمان ، مکان ، نوع دوربین ، و توضیحات ِ لازم ) .

· کاهش حجم عکس - برای سنگین نشدن صفحات لطفا حجم و سایز عکس های خود را کاهش دهید ./600×700/

·آپلود در انجمن نواندیشان.

مهلت ارسال آثار:

مهلت ارسال عکسای زیباتون تا 20 بهمن خواهد بود....

ارسال آثار به صورت خصوصی به منTamana73

جوایز:

جوایز در تاپیک نظرسنجی اعلام میکنم.

--------

+ممنونم وقت گذاشتید و تاپیک خوندید...بی شک منتظر عکساتون هستم....:hapydancsmil::icon_gol:

• Like 32
لینک به دیدگاه

سلام‌علیکممم :ws3:

شما می توانید استنباط و برداشت های مفهومی - هنری - حرفه ای و معمارانه ی خود را از نگاه دوربین خود ثبت کنید

خانم ما ازاینهایی که شما گفتید بلد نیستیم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif ولی سبب خیر شدید که همین الان پاشم برم بیرون یه قدمی بزنم و یه عکس در شب بگیرم :gnugghender: دیگه ببخشید اگر عکسم بی مفهوم بود icon_pf%20(34).gif به قشنگی خودتون ببخشید :ws28: ما رفتیم :smiley-gen165:

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام‌علیکممم :ws3:

خانم ما ازاینهایی که شما گفتید بلد نیستیم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif ولی سبب خیر شدید که همین الان پاشم برم بیرون یه قدمی بزنم و یه عکس در شب بگیرم :gnugghender: دیگه ببخشید اگر عکسم بی مفهوم بود icon_pf%20(34).gif به قشنگی خودتون ببخشید :ws28: ما رفتیم :smiley-gen165:

سلام.

دم شما گرم کامل خوندید.

به اون تاپیکی ام که گفتم یه سر بزنی خوبه...عکسای خوبی داره واسه ایده گرفتن....

---

منتظر عکسای قشنگتون هستم....

هر عکسی برام فرستاده بشه...با ارزشه و زیبا....چون میدونم همین که برای این کار وقت گذاشته و فکر کرده و رفته عکس انداخته چقدر زحمت کشیده...

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

عکاسی در شب، معمولاً با دیافراگم‌های بسته و زمان‌های نوردهی طولانی انجام می‌‌شود.

دیافراگمم کجا بود

شاسی دوربین رو فشار میدم میگه کپچر

خلاص:ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه
دیافراگمم کجا بود

شاسی دوربین رو فشار میدم میگه کپچر

خلاص:ws3:

شما همون با کپچرم عکس بندازی بفرسی واس ما قبول...:ws3:

پس منتظر عکس خاصتم:ws37:

• Like 6
لینک به دیدگاه
خو توضیحات مکفی بده بدونم چجوری از دیافراگمی که گفتی استفاده کنم:|

سوال خوبیه شاید دوستان ندونن...

بیا بخون کامل توضیح داده...

واس عکاسی خوبه که همه بدونن.

به پست اولم اضافه میکنم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 6
لینک به دیدگاه

این تنظیم دیافرگم برا دوربین های حرفه ایه:|

ما دوربین گوشی داریم فقط

اتومات هستش

نهایتش از تصاویر ماکرو استفاده کنیم :|

• Like 5
لینک به دیدگاه

ما دوربین گوشی داریم فقط

اتومات هستش

عکس اگه عکس باشه با گوشی ساده هم خودشو به رخ میکشه...:w16:با همین گوشی عکس بگیرید شیخ:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

ما دوربین گوشی داریم فقط

اتومات هستش

بخدا با دوربین ساده ام عکس بگیری قبول میکنم....

تو نقل قاصدک گفتم عکس همه برام با ارزشه....

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...