رفتن به مطلب

دین اجباری...

soofi

ارسال های توصیه شده

راستی بزار یه چیزی به همتون بگم.

اگه میخواین این رژیمو از بین ببرید(البته من خودم نمی خوام این کارو بکنم برادران اطلاعاتی منو ببخشید که اینو دارم میگم!):

اولآ تو ایران فعالیت نکنید.میگیرنتون زندانیتون می کنن با پونزده سال حبس.بی خودی عمرتون هدر میره.بدون اینکه بتونید کار مهمی انجام بدین!

اول از همه برید خارج!بعد پول دار و سرمایه دار بشین.بعد یه دانشگاه بزنید!فقط مخصوص علوم سیاسی یا دینی!تو اونجا ایرانیا رو بیارین و بهشون درس بدین و اونا هم تحقیق باید کنن.

همیشه یادتون باشه اگه بخواین اندیشه ای رو نابود کنید باید اون اندیشه رو خوب بشناسید! پس شما باید ریز و درشت این حکومت رو بشناسید!با تمام اندیشه های ولایت فقیه و بسیج و آخوند آشنایی داشته باشید.

در نتیجه باید کتاب های ولایت فقیه و بسیج در اونجا باشه! بعد باید همه اینا با منطقی قوی رد بشه!بعد از همه نوع قشر دانشجو در اونجا جذب کنید!تا همشون در اونجا ضد انقلابی بشن! و هم از اندیشه های اقشار مختلف آگاهی داشته باشید!(مثل آخوندا بسیجیا! تا مجاهدین خلق!)

بعد سایت بسازید.شبکه ماهواره ای رو بگیرید.تو اون با بی طرفی و بدون موضع گیری به کارشناسان رو به تحلیل بگذارید! مناظره بذارید! یکی اصلاح طب و دیگری ضد انقلاب!(حتی اگه اصلاح طلب هم نداشتید اون شخص ضد انقلاب هممیتونه خودشو اصلاح طلب وانمود کنه و تحلیلاشم شبیه اونا کنه!)این شبکه ماهواره ای باید طوری بشه که گویی مردم حرفاشونو در اونجا میزنن و انگار اون شبکه ملی است.شما هم باید بگید که آره من ایرانی ام و یک سرمایه دار.بخاطر نیاز وطنم این شبکه رو را انداختم.

این دانشگاه باید اطلاعات به مردم بده.سواد مردم رو ببره بالا! بازم میگم این دانشگاه نباید موضع گیری کنه بلکه با بی طرفی بره جلو و مردم با قضاوت خودشون کم کم به این نتیجه برسن که این حکومت مناسب نیست!

این کاریه که امریکا سال ها داره انجام میده منتها می بینید که نقاط ضعفی هم داره! او میخواد سریعآ این رژیم نابود بشه تا منافع خودش تامین بشه ولی به این فکر نیست که برای

رژیم بعدی مردم باید کاملآ آماده بشن!

به هرحال این راهش بود.اگرچه اون موقع هم آخوندا تلاش زیادی می کنن ولی شما باید منطق رو به حدی برسونید که دلایل اونا در برابر شما آبکی بشه! و حتی خودشون هم بمونن توش تا نهایت رژیم اصلاح بشه که شما هم همین رو میخواین!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آخه باید اول یه انتخابی باشه که بعدش بشه ازش برگشت...

ما ایرانیا حق انتخاب نداشتیم. از اولش به اجبار گفتن مسلمانی اگرم برگردی اعدامی :167:

گفتم که اونا میگن تو اگه اسلامو قبول نکردی باید تقیه کنی! حالا هر سرنوشتی که داشتی!

لینک به دیدگاه

راستی بزار یه چیزی به همتون بگم.

اگه میخواین این رژیمو از بین ببرید(البته من خودم نمی خوام این کارو بکنم برادران اطلاعاتی منو ببخشید که اینو دارم میگم!):

اولآ تو ایران فعالیت نکنید.میگیرنتون زندانیتون می کنن با پونزده سال حبس.بی خودی عمرتون هدر میره.بدون اینکه بتونید کار مهمی انجام بدین!

اول از همه برید خارج!بعد پول دار و سرمایه دار بشین.بعد یه دانشگاه بزنید!فقط مخصوص علوم سیاسی یا دینی!تو اونجا ایرانیا رو بیارین و بهشون درس بدین و اونا هم تحقیق باید کنن.

همیشه یادتون باشه اگه بخواین اندیشه ای رو نابود کنید باید اون اندیشه رو خوب بشناسید! پس شما باید ریز و درشت این حکومت رو بشناسید!با تمام اندیشه های ولایت فقیه و بسیج و آخوند آشنایی داشته باشید.

در نتیجه باید کتاب های ولایت فقیه و بسیج در اونجا باشه! بعد باید همه اینا با منطقی قوی رد بشه!بعد از همه نوع قشر دانشجو در اونجا جذب کنید!تا همشون در اونجا ضد انقلابی بشن! و هم از اندیشه های اقشار مختلف آگاهی داشته باشید!(مثل آخوندا بسیجیا! تا مجاهدین خلق!)

بعد سایت بسازید.شبکه ماهواره ای رو بگیرید.تو اون با بی طرفی و بدون موضع گیری به کارشناسان رو به تحلیل بگذارید! مناظره بذارید! یکی اصلاح طب و دیگری ضد انقلاب!(حتی اگه اصلاح طلب هم نداشتید اون شخص ضد انقلاب هممیتونه خودشو اصلاح طلب وانمود کنه و تحلیلاشم شبیه اونا کنه!)این شبکه ماهواره ای باید طوری بشه که گویی مردم حرفاشونو در اونجا میزنن و انگار اون شبکه ملی است.شما هم باید بگید که آره من ایرانی ام و یک سرمایه دار.بخاطر نیاز وطنم این شبکه رو را انداختم.

این دانشگاه باید اطلاعات به مردم بده.سواد مردم رو ببره بالا! بازم میگم این دانشگاه نباید موضع گیری کنه بلکه با بی طرفی بره جلو و مردم با قضاوت خودشون کم کم به این نتیجه برسن که این حکومت مناسب نیست!

این کاریه که امریکا سال ها داره انجام میده منتها می بینید که نقاط ضعفی هم داره! او میخواد سریعآ این رژیم نابود بشه تا منافع خودش تامین بشه ولی به این فکر نیست که برای

رژیم بعدی مردم باید کاملآ آماده بشن!

به هرحال این راهش بود.اگرچه اون موقع هم آخوندا تلاش زیادی می کنن ولی شما باید منطق رو به حدی برسونید که دلایل اونا در برابر شما آبکی بشه! و حتی خودشون هم بمونن توش تا نهایت رژیم اصلاح بشه که شما هم همین رو میخواین!

خب اقایون اسم اینو گذاشتن انقلاب مخملی ونرم

ببین عزیز بحث آگاه شدن امریکایی یا بسیجی یا مذهبی غیر مذهبی نداره

بالاخره باید قبول کنیم که هیچ انسانی تو این جهان بدون عقیده نخواهد بود و البته ریشه همه این عقاید یکی هست یا لااقل خیلی نزدیک و شبیه بهم

اصل اینه که ملت ما یعنی تک تک افراد جامعه به این نتیجه برسه که هیچ انسانی برده انسان دیگری نیس چه فیزیکی چه فکری

انسان آزاد هس خودش راه خودشو انتخاب کنه حتی اگه به ضرر خودش باشه که خب برا اینکه این ضرر به دیگرون نرسه قانون حاکم میشه قانونی که طیف وسیعی از افراد و اقشار جامعه رو در برمی گیره

قانونی که هیچ گروهی رو از گردونه خودش حذف نمی کنه

قبول کن دین تو عصر جدید دیگه نمی تونه به خیلی از سوالات جواب بده خیلی از افراد به اصطلاح عالم فقط دارن بجای فلسفه سفسطه به خورد ملت میدن

یکیش همین بحث آزادی انتخاب دینه

من می گم من یادم نمیاد اسلام رو به عنوان دین خودم انتخاب کردم

حتی پدر مادر منم یادشون نمیاد اینکارو کردن پس چه جوریه من ذینی انتخاب نکردم جایی انگشت نزدم جایی تعهد ندادم که مسلمونم اما وختی میام از ازادی انتخاب دین و عقیده حرف میزنم بهم می گن مرتد و ......

اینا کلا تناقضه با هیچ عقلی جور در نمیاد من خیلی پشت و روش کردم جور در نمیاد

لینک به دیدگاه
ببخشید بنده رو عفو بفرمایید یکی اگه نخواد هیچ دینی نداشته باشه باید کی رو ببینه:banel_smiley_52:

اقا زوره من دین دوست ندارم از کله پاچه ام متنفرم چیکار کنم دست خودم نیس :pichak29:

به قول سردار رادان:::........هیچ مساله ای نیست....اگه میدونی بدرت نمیخوره بی دین باش....:a030:

در مورد کله پاچه به نظر من اشتباه میکنی....دوست خودم متنفر بود......حالا از من بیشتر دوست داره:banel_smiley_4:...

لینک به دیدگاه
خب اقایون اسم اینو گذاشتن انقلاب مخملی ونرم

ببین عزیز بحث آگاه شدن امریکایی یا بسیجی یا مذهبی غیر مذهبی نداره

بالاخره باید قبول کنیم که هیچ انسانی تو این جهان بدون عقیده نخواهد بود و البته ریشه همه این عقاید یکی هست یا لااقل خیلی نزدیک و شبیه بهم

اصل اینه که ملت ما یعنی تک تک افراد جامعه به این نتیجه برسه که هیچ انسانی برده انسان دیگری نیس چه فیزیکی چه فکری

انسان آزاد هس خودش راه خودشو انتخاب کنه حتی اگه به ضرر خودش باشه که خب برا اینکه این ضرر به دیگرون نرسه قانون حاکم میشه قانونی که طیف وسیعی از افراد و اقشار جامعه رو در برمی گیره

قانونی که هیچ گروهی رو از گردونه خودش حذف نمی کنه

قبول کن دین تو عصر جدید دیگه نمی تونه به خیلی از سوالات جواب بده خیلی از افراد به اصطلاح عالم فقط دارن بجای فلسفه سفسطه به خورد ملت میدن

حتی پدر مادر منم یادشون نمیاد اینکارو کردن پس چه جوریه من ذینی انتخاب نکردم جایی انگشت نزدم جایی تعهد ندادم که مسلمونم اما وختی میام از ازادی انتخاب دین و عقیده حرف میزنم بهم می گن مرتد و ......

من حرفی ندارم.منتها اون چیزی که هست اینه که مثلآ فرض کن کسی نخواد درس بخونه! کسی نمیتونه مجبورش کنه که درس بخونه ولی اگه همین طوری پیش بره که جامعه پیشرفت نمی کنه! تنها کاری که میشه کرد تبلیغات پند و اندرز ها و غیره رو بهش بده وگرنه هیچ اجباری نباید تو کار بشه!

این یک چیزی بدیهی است.من قبلآ هم گفتم دین نقش تقویتی رو داره اگه به وبلاگم سر بزنی تو اونجا که انواع مسلمانو نوشتم قبلآ تو یه جای دیگه گفته بودم که گزینه 2 غلطه و گزینه 3 درسته!

ولش کن حوصله داری! ظاهرآ که یه عده قبل از ما رفتن تحقیق کردن گفتن اسلام خوبه! احکامش هم به ما یاد میدن! یه سوادی رو در طول تحصیل یاد میگیریم بسه! لازم نیست انقدر وقتمون رو بزاریم که بریم 4 تا انجیل و تورات و اوستا و کتاب عبدالبها (بیان) رو بخونیم که چی یه دین پیدا کنیم! این نیازمند تحقیق زیاد هستش و برعهده ما نیست! اگه واقعآ تو اسلام شک کردی میتونی سوال کنی از کارشناسان اگه جوابتو پیدا نکردی از اسلام خارج شو یا هر کار دیگه ای که میتونی بکنی! نهایتش اینه دیگه!

راستی یادم نره بگم منم از رنگ بو و مزه کله پاچه خیلییییییییییی بدم میاد!

لینک به دیدگاه
این لا اکراه فی الدین ادامه هم داره ها درست نیست یه جمله از یه متن رو بگیم

اتفاقا دین اسلام ناب محمدی همینه که الان در ایرانه و همه چارده معصوم هم خوشحالن که بالاخره کاری رو که خودشون نتونستن بکنن الان جمهوری اسلامی انجام میده

من از همه تشکر میکنم:icon_gol:

عزیز دل برادر یکم مطالعاتتو بیشتر کن!

تو کتاب فک کنم دکتر منوچهر پارسادوست بود خوندم که وقتی ابومسلم خراسانی حکومت امویان رو شکست داد نامه ای به امام صادق نوشت و از او در خواست کرد که بیادو خلیفه بشه! و جالبه بدونید که امام صادق قبول نکرد و گفت:

تو از مردان من نیستی و هنوز زمان حکومت من نرسیده!

یا اینکه به خلافت رسیدن حضرت علی رو یادت بیار!

لینک به دیدگاه
عزیز دل برادر یکم مطالعاتتو بیشتر کن!

تو کتاب فک کنم دکتر منوچهر پارسادوست بود خوندم که وقتی ابومسلم خراسانی حکومت امویان رو شکست داد نامه ای به امام صادق نوشت و از او در خواست کرد که بیادو خلیفه بشه! و جالبه بدونید که امام صادق قبول نکرد و گفت:

تو از مردان من نیستی و هنوز زمان حکومت من نرسیده!

یا اینکه به خلافت رسیدن حضرت علی رو یادت بیار!

برادر عزیز ادبو رعایت کن

علامه دهر

لینک به دیدگاه
برادر عزیز ادبو رعایت کن

علامه دهر

آخ ببخشید من اصلآ قصد توهین به شما رو نداشتم.:icon_gol:

منظور از اون عزیز دل برادر هم واقعآ عزیز دل برادر بود! :icon_gol:

به هر حال امیدوارم این شخص حقیر را عفو کنید.:ws44::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

شما هم یکم معتدل تر باش.نظرات تند نده.اون عکس آواتارتم تغییر بده! زشته این آواتارت!

ولی حالا می بینم خیلیا با آیین اسلام مخالفن!

1 - من معتدل هستم تو کند وعقب هستی ,

2 - نظراتم بر طبق اسلام است ونه از خودم است

3 - آواتارم نمادی از تفکراتم است که حجابم اعتراضی به دهن کجی ها ی که به دینم ا نجام میگیرد................است

4 - زشت انکه با خدا قطع رابطه کرده باشد در ضمن این آواتار تو نمادی از ..........

post_footer_left.pngpost_footer_right.png

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

چرا بعضیا فکر میکنن دین اسلام اجباریه؟

تو میتونی تحقیق کنی و بعد دینتو تغییر بدی.ولی اگه خدا وکیلی و از منابع معتبر و بدون قصد و غرض تحقیق کنی میبینی که اسلام کاملترینه.

اسلام میگه تحقیق کن اگه دینی کاملتر بود برو پیرو اون باش.

ولی دین مسیحیت کامله؟

زنان پاک نباید ازدواج کنند...

این کامله؟

یا کتابی که به طور کامل تحریف شده و خودشونم الآن به این مسئله اعتقاد دارن که کتابشون ناقصه و اصلا اگه کامله داره میگه به پیامبر موعود بپیوندید.یعنی به اسلام.

دین زرتشت که رفت و امد زن و حضورشو در اجتماع اون زمان به طور کلی محدود کرده بود؟

شایدم دین یهود که پیامبرش وعده داده به پیامبر موعود؟

کدومشون کامله؟

عده ای از دانشمندان خارجی که خیلی هم معتبرن و عده ای از سیاستمداران بزرگ چندین باز قرانو نهج البلاغرو خوندن و خودشون اعتراف کردن که بهترین مسائلو از اسلام فرا گرفتن.

کتابشو الآن در اختیار ندارم فردا که به دستم رسید حتما این مطالبو میذارم تا به کامل بودن اسلام پی ببرین.

و اما اگه ناراحتین و میخواین دینتونو عوض کنین خوب عوض کنین ولی تقیه کنین.

هر سرزمینی قوانین خودشو داره این قوانین اینجا داره میگه که اگه دینتو عوض کردی نگو و پنهانش کن.

خیلی از کشورا قوانینی دارن که ما قبول نداریم مثل بی حجاب کردن اجباری تو ترکیه یا فرانسه یا اخراج زنان باحجاب از دانشگاه تو چند کشور اروپا.

پس اگه فکر میکنی کامل نیست یا از سر اجباره عوضش کن ولی علنی نگو چون اینجا قانون اینه.مثل بعضی از قانونا که تو خارج اجازه ندارن بهشون اعتراض کنن.

راستی اونا تو رو مسلمون کردن چرا خودت تحقیق نمیکنی ببینی کدوم دین بهتره تا پیرو اون دین باشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا نوبت توا که واسه زندگیت تحقیق کنی اونم واسه این مسئله ی مهم.

لینک به دیدگاه
چرا بعضیا فکر میکنن دین اسلام اجباریه؟

تو میتونی تحقیق کنی و بعد دینتو تغییر بدی.ولی اگه خدا وکیلی و از منابع معتبر و بدون قصد و غرض تحقیق کنی میبینی که اسلام کاملترینه.

اسلام میگه تحقیق کن اگه دینی کاملتر بود برو پیرو اون باش.

کاری به بقیه حرفاتون ندارم ولی این تیکه یعنی چی واقعا؟!!! کی گفته اسلام اجازه تغییر دین رو داده؟دستور محاربه و اعدام چیه پس؟!!

لینک به دیدگاه

من حرفیو زدم که کامله پس روی کلش بحث کنین.

دین اسلام به طور کاملا قاطع گفته برای پیروی از این دین باید تحقیق کنی و اساسا میگن اصول دین تحقیقیه و فروع دین تقلیدی.

یعنی در مورد توحید و نبوت و امامت و عدل و معاد تحقیق کن وقتی درستیش بهت ثابت شد برای نماز و روزه و حج و خمس و زکات و... تقلید کن چون تو ممکنه فوایدشو ندونی و هیچ وقتم به درجه ای از علم نرسی که بفهمیش.

دین میگه تحقیق کن دینی که کامل بودو انتخاب کن.

و مطمئنا اگه تحقیق درست و بدون غرضی انجام بشه به این نتیجه میرسیم که اسلام کاملترینه.دینی که تمام جنبه های زندگیو مورد بحث قرار داده.

گفتم که اگه پنهانش کنی اون وقت دیگه کسی متوجه نمیشه تا بخواد اعدامت کنه.

این راهشه:تحقیق کن و بهترینو انتخاب کن اگه اسلام نبود برو خارج و کشوری که بتونی تغییرش بدی و اگه نمیتونی و در ضمن نمیتونیم اون طور که تحقیقاتت نشون داده و اسلام کامل نبوده بهش ایمان داشته باشیو زیر حرف زور و نا حق بری خوب عوضش کن ولی نشونش نده.

لینک به دیدگاه

دین اسلام به طور کاملا قاطع گفته برای پیروی از این دین باید تحقیق کنی و اساسا میگن اصول دین تحقیقیه و فروع دین تقلیدی.

یعنی در مورد توحید و نبوت و امامت و عدل و معاد تحقیق کن وقتی درستیش بهت ثابت شد برای نماز و روزه و حج و خمس و زکات و... تقلید کن چون تو ممکنه فوایدشو ندونی و هیچ وقتم به درجه ای از علم نرسی که بفهمیش.

و مطمئنا اگه تحقیق درست و بدون غرضی انجام بشه به این نتیجه میرسیم که اسلام کاملترینه.دینی که تمام جنبه های زندگیو مورد بحث قرار داده.

این راهشه:تحقیق کن و بهترینو انتخاب کن اگه اسلام نبود برو خارج و کشوری که بتونی تغییرش بدی و اگه نمیتونی و در ضمن نمیتونیم اون طور که تحقیقاتت نشون داده و اسلام کامل نبوده بهش ایمان داشته باشیو زیر حرف زور و نا حق بری خوب عوضش کن ولی نشونش نده.

ای بابا چه حرفی میزنین!! اگه خود اسلام گفته میشه دین رو عوض کرد( که نگفته!) چرا من باید بترسم و پنهان کنم یا برم از کشور بیرون؟؟

لینک به دیدگاه

کلا عدالت در این پست موج میزنه!

جدای حرفی که زدین .... این بحث ها دیگه از رده خارج شده دوست عزیز.

در این سایت از مدت ها پیش نه تنها بحث های اعتقادی ممنوع شده ، کاربران قدیمی اینجا ( چه متدین و چه بی دین ) به این نتیجه رسیدن که این بحث ها هیچ نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت.

لینک به دیدگاه

اسلام داره میگه دین کاملو انتخاب کن.

خوب تو تحقیق کن کاملو انتخاب کن.

اگه تحقیق کردی دیدی کامل نیست چی؟

چون خودش گفته کاملو انتخاب کن پس تو میتونی انتخابش کنی.

چون این قانونه و منم ازش سر در نمیارم ولی واسه کسی که عقیدش خیلی براش مهمه فکر کنم ساده تره بره خارج یا پنهانش کنه تا زیر حرف زور بره.

لینک به دیدگاه
کلا عدالت در این پست موج میزنه!

جدای حرفی که زدین .... این بحث ها دیگه از رده خارج شده دوست عزیز.

در این سایت از مدت ها پیش نه تنها بحث های اعتقادی ممنوع شده ، کاربران قدیمی اینجا ( چه متدین و چه بی دین ) به این نتیجه رسیدن که این بحث ها هیچ نتیجه ای به دنبال نخواهد داشت.

پس چرا بسته نشده؟

فکر کنم هر انجمنی قوانین داره مخالف قوانین حرف بزنم باید بسته شه و منم محروم شم...

اگه من حرف بدی زدم میتونین بگین اگه توهینی کردم به کسی یا اعتقادی.

هر بحثی که باز باشه یعنی میشه در موردش حرف زد و بحث کرد و نظر داد.

کاربرایی که به این نتیجه رسیدن خوب نظر ندن و بحث نکنن و نخونن.

ولی تا وقتی که یه بحثی بازه میشه در موردش نظر داد.:w16:

لینک به دیدگاه
اسلام داره میگه دین کاملو انتخاب کن.

خوب تو تحقیق کن کاملو انتخاب کن.

اگه تحقیق کردی دیدی کامل نیست چی؟

چون خودش گفته کاملو انتخاب کن پس تو میتونی انتخابش کنی.

چون این قانونه و منم ازش سر در نمیارم ولی واسه کسی که عقیدش خیلی براش مهمه فکر کنم ساده تره بره خارج یا پنهانش کنه تا زیر حرف زور بره.

واقعا من شیفته این همه منطق شما شدم! البته شما تقصیری ندارین !! مشکل از جای دیگه است!! یکم به عقل خودت تکیه کن دوست من :icon_gol:

لینک به دیدگاه
پس چرا بسته نشده؟

فکر کنم هر انجمنی قوانین داره مخالف قوانین حرف بزنم باید بسته شه و منم محروم شم...

اگه من حرف بدی زدم میتونین بگین اگه توهینی کردم به کسی یا اعتقادی.

هر بحثی که باز باشه یعنی میشه در موردش حرف زد و بحث کرد و نظر داد.

کاربرایی که به این نتیجه رسیدن خوب نظر ندن و بحث نکنن و نخونن.

ولی تا وقتی که یه بحثی بازه میشه در موردش نظر داد.:w16:

لابد از دست مدیران سایت در رفته این تاپیک.

به هر حال بحث های اعتقادی در این سایت ممنوع هست.

شما یه نگاه به تاریخ آخرین ارسال مینداختین ، خودتون متوجه ارزش این نوع بحث ها بین کاربران اینجا میشدین.

لینک به دیدگاه
واقعا من شیفته این همه منطق شما شدم! البته شما تقصیری ندارین !! مشکل از جای دیگه است!! یکم به عقل خودت تکیه کن دوست من :icon_gol:

من با توجه به چیزی که برام مهمه حرف زدم اگه من به این نتیجه برسم قطعا یه ثانیه هم معتقد به اسلام نمیمونم و دینمو عوض میکنم.

البته به تفکر هم بستگی داره.

اساسا آدمای زیادی وجود دارن که زحمت تحقیق کردنو به خودشون نمیدن ولی همش داد میزن که اینجوریه اونجوریه...

چشم حتما به عقلم رجوع میکنم ولی تکیه نمیکنم چون کامل نیست.

مرسی دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...