رفتن به مطلب

دین اجباری...

soofi

ارسال های توصیه شده

این خانم در سایت زیر همین تاپیک را زد ..............

وهرگز نتوانست جواب قانع کننده به یکی از کاربران موجود در آن بدهد :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

گل گفتی... دقیقا همینه... دین اسلام همینه که میبینید...

بد بختی اینه که ملت ما اینقدر نادان هستند که هرچی هم به سرشون میاد باز میگند اسلام... بره همینه به هیچ جا نمیرسیم... حتی به خودشون زحمت نمیدن برن یه دور قرآن رو با ترجمه بخونند.

تازه من 4 انجیل و توراتم خوندم

یکی از یکی بهتره

به نظر من وافن جان شما باید یکم پایه های دینی تو قوی کنی الان متخصصای خوبی برای قوی کردن پایه های دین داریم که مجانی این کارو برات میکنن البته اگه خودت مراجعه نکنی اونا اینقدر مسئولیت پذیرن که در زاستای عمل به وظیفه و با نیت قربت الی الله به سراغت میان و هی پایه هات رو قوی میکنن

لینک به دیدگاه
تازه من 4 انجیل و توراتم خوندم

یکی از یکی بهتره

به نظر من وافن جان شما باید یکم پایه های دینی تو قوی کنی الان متخصصای خوبی برای قوی کردن پایه های دین داریم که مجانی این کارو برات میکنن البته اگه خودت مراجعه نکنی اونا اینقدر مسئولیت پذیرن که در زاستای عمل به وظیفه و با نیت قربت الی الله به سراغت میان و هی پایه هات رو قوی میکنن

منم انجیل و جنسیس رو خوندم... جنسیس که واقعا فاجعه هست... انجیل هم New testament بهتر از قدیمیشه... قدیمیش مثل خدای جنسیس هست...

من به پایه های دینی نیازی ندارم... میدونم... آره اونا خیلی وظیفه شناسن... خودشون میان پایه های آدم رو قوی میکنند... پایه هم نداشته باشی برات تعبیه میکنند...

لینک به دیدگاه
همه اونهایی که گفتن تو دین اکراه ایی نیست با زور شمشیر و اصلحه دینشون گسترش دادند ...

مثلا همین حضرت علی ..میگن تو یکی از جنگها به درخواست پیامبر سر 700 تا یهودی رو می ذاره لبه شط و با شمشیر از تن جدا می کنه ..

البته تو دین که اجباری نیست ...!

وات ایز یور منبع؟

در ضمن شاید هم اون منابع معتبر نباشن.میگن احادیث جعلی زیاده!بقول امام خمینی یه عده نفهمم باور می کنن!

منم انجیل و جنسیس رو خوندم... جنسیس که واقعا فاجعه هست... انجیل هم new testament بهتر از قدیمیشه... قدیمیش مثل خدای جنسیس هست...

من به پایه های دینی نیازی ندارم... میدونم... آره اونا خیلی وظیفه شناسن... خودشون میان پایه های آدم رو قوی میکنند... پایه هم نداشته باشی برات تعبیه میکنند...

نظرت در مورد سروش چیه؟به نظرت او حرفش درست نیست؟قبلآ هم این سوالو ازت پرسیدم جواب ندادی!

بالاخره اونم دهمین روشنفکر برتر دنیای دیگه!

حالا جدا از اینا تو واقعآ چن تا کتاب خوندی؟بگو بزا بفهمم سطح علمیت چقدره!

منم عجب غلیطی کردم رفتم بیستا کتاب تاریخی خوندم.ای کاش کتابایی مثل کتابای تورو میخوندم!

این خانم در سایت زیر همین تاپیک را زد ..............

وهرگز نتوانست جواب قانع کننده به یکی از کاربران موجود در آن بدهد :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شما هم یکم معتدل تر باش.نظرات تند نده.اون عکس آواتارتم تغییر بده! زشته این آواتارت!

ولی خودمونیما

چقدر اینجا بی خدا زیاده!

یه پسره رو میشناختم می گفت من خرابم!ولی باز می گفت من اسلام و اینا رو قبول دارم! ولی به نظرم باید جامعه مثل ترکیه آزاد باشه!

ولی حالا می بینم خیلیا با آیین اسلام مخالفن!

لینک به دیدگاه
مگه دین راه و روش زندگی نیست؟؟؟

مگه هر آدمی مختار نیست راهشو خودش انتخاب کنه؟؟؟

مگه ما آدم نیستیم؟؟؟icon_surprised.gif

پس چرا هرکسی توی ایران به دنیا میاد باید به زور مسلمون باشه؟؟؟؟

کاش جای دینو تو شناسنامه خالی میذاشتن طرف بزرگ شد خودش انتخاب کنه....

این مسلمونی 1 ریال هم نمی ارزه!

نتیجش همینه دیگه........همین جامعه بلبشو ما!

به گند کشیدن دین....ریا...سو ء استفاده از اسم خدا و پیغمبر...هر رفتار ناشایشت و احمقانه ای به اسم امر به معروف و نهی از منکر (آره منظورم گشت ارشاده!!w06.gif)

محمد کجایی که از دینت فقط اسمش موند! یا مهدی! ما رو دریاب!

.....خوب بابا تکلیف چیه؟؟؟؟

همه جای دنیا همینطوره...حالا فکر میکنی دین تو کشورهای خارجی خیلی خوبه؟؟؟؟..یا خارجی ها خونشون رنگین تره ....و اصلا دروغ نمیگن....ریا نمیکننن!!!!اااونا همشون هور و پری هستن؟؟؟؟

چرا ما عادت کردیم فقط از بدیهای دین مملکت بگیم.......با این چیزا فقط بیشتر فرو میریم...

درمورد دین مگه به شناسنامس!!! من یکی از دوستام بخاطر کار شناسنامش مسلمون...ولی کلا مسیحی هستن...شما هم میتونی یه دین دیگه انتخاب کنی هیچ مانعی نداره:w16:

درمورد امر به معروف(همون قفس خودمون)که واقعا آخر:icon_pf (34):

داغمو تازه کردی.....:w00:

لینک به دیدگاه
این لا اکراه فی الدین ادامه هم داره ها درست نیست یه جمله از یه متن رو بگیم

اتفاقا دین اسلام ناب محمدی همینه که الان در ایرانه و همه چارده معصوم هم خوشحالن که بالاخره کاری رو که خودشون نتونستن بکنن الان جمهوری اسلامی انجام میده

من از همه تشکر میکنم:icon_gol:

اینم در نظر بگیر که آیت الله منتظری گفته که این رژیم نه اسلامی و نه جمهوری بلکه نظامی است!

به هر حال نظرات اسلامی مخالف این حکومت هم زیاده!و بسیاری هم این رژیم رو غیر اسلامی می خونن!

اسلامی تر از این رژیم در حقیقت عربستان سعودی است که اونا هم سنی ان و با ما شیعه ها فرق دارن!بالاخره شیعه ها معتقدن که بعضی از قوانین اسلام باید تغییر کنه به مرور زمان!

لینک به دیدگاه

نظرت در مورد سروش چیه؟به نظرت او حرفش درست نیست؟قبلآ هم این سوالو ازت پرسیدم جواب ندادی!

بالاخره اونم دهمین روشنفکر برتر دنیای دیگه!

حالا جدا از اینا تو واقعآ چن تا کتاب خوندی؟بگو بزا بفهمم سطح علمیت چقدره!

منم عجب غلیطی کردم رفتم بیستا کتاب تاریخی خوندم.ای کاش کتابایی مثل کتابای تورو میخوندم!

ولی خودمونیما

چقدر اینجا بی خدا زیاده!

یه پسره رو میشناختم می گفت من خرابم!ولی باز می گفت من اسلام و اینا رو قبول دارم! ولی به نظرم باید جامعه مثل ترکیه آزاد باشه!

ولی حالا می بینم خیلیا با آیین اسلام مخالفن!

جناب دکتر سروش یک عرفان شناس برجسته هستند... ولی به هییچ وجه فیلسوف نیستند... ما چیزی به نام "فیلسفه شناس شیعی" نداریم... فلسفه مرکزیت نداره... هر زمان که بر مرکزیت وجود خدا بنا شد تبدیل به عرفان میشه... بنده به هیچ وجه به عرفان شناسی علاقه ای ندارم... در موردش به اون اندازه مطالعه ندارم و دوست ندارم وقتم رو با این مطالب طلف کنم...

دوست عزیز اینکه بنده چندتا کتاب خوندم اصلا اهمیتی نداره... تعدادش اونقدر که شما فکر میکنید نیست... مسئله این نیست که کسی چندتا کتاب خونده... ممکنه یک نفر 50 هزار کتاب بخونه... همه هم رمان های کلاسیک عاشقانه باشه... آیا اون فرد فرد دانا میشه ؟ ممکنه بتونه داستان های خوبی برای بچه تا تعریف کنه... ممکنه یک فرد 10 کتاب خونده باشه و در خیلی از زمینه ها اطلاعات بالایی داشته باشه... مهم اینکه چه فردی چه کتابی و در مورد چه چیزی میخونه... و اینکه واقعا چقدر از اون چیزی رو که میخونه میفهمه... کمیت اهمیتی نداره... کیفیت اهمیت داره.

کتابهای تاریخی اگر داستان های تاریخی نباشند خیلی مفید هستند... برای مثال کتاب The rise and fall of the third reich یک کتاب تاریخی به حساب میاد ولی من خیلی چیزها در مورد سیاست مدرن و مسائل نظامی یاد گرفتم از این کتاب... یا کتاب های دیگه که همه تاریخی بودند... ولی من به شما پیشنهاد میکنم به دنبال تاریخ ایران نرید... ایران چیزی به درد بخوری نداره که بخواید ازش یاد بگیرید...

بی خدایی داره روز به روز گسترش پیدا میکنه... تحقیقات و آمار های جدیدی که در TED امسال رونمایی شد نشون میده که بیش از 97 درصد افرادی که دارای تحصیلات عالیه ی آکادمیک هستند به خدا اعتقاد ندارند... این یعنی دانا ترین و فهمیده ترین بخش جامعه بی خدا هستند... یعنی کسانی که ما زنده بودن و دانش و بقای نسلمون رو بهشون مدیون هستیم به خدا اعتقادی ندارند...

اگر فکر میکنید ترکیه کشور آزادی هست به شدت در اشتباه هستید... ترکیه اصلا یک کشور آزاد نیست... ترکیه کشوری با قوانین فوق العاده رادیکال هست... آتاترک خودش یک دیکتاتور بود... رضاشاه کبیر هم خودش از اون پیروی میکرد.

آیین اسلام یک دین هست... دین از دید فلسفی زیر مجموعه ی Spiritualism هست... خود این دیدگاه فلسفی از Idealism سرچشمه میگیره... ایدئالیسم فلسفه ی مرده ای هست... همونطور که مارکس بزرگ پیشبینی کرد دنیا داره به سمت Materialism مطلق پیش میره... ایدئالیسم با همه ی زیر مجموعه هاش داره میمیره...

لینک به دیدگاه
جناب دکتر سروش یک عرفان شناس برجسته هستند... ولی به هییچ وجه فیلسوف نیستند... ما چیزی به نام "فیلسفه شناس شیعی" نداریم... فلسفه مرکزیت نداره... هر زمان که بر مرکزیت وجود خدا بنا شد تبدیل به عرفان میشه... بنده به هیچ وجه به عرفان شناسی علاقه ای ندارم... در موردش به اون اندازه مطالعه ندارم و دوست ندارم وقتم رو با این مطالب طلف کنم...

دوست عزیز اینکه بنده چندتا کتاب خوندم اصلا اهمیتی نداره... تعدادش اونقدر که شما فکر میکنید نیست... مسئله این نیست که کسی چندتا کتاب خونده... ممکنه یک نفر 50 هزار کتاب بخونه... همه هم رمان های کلاسیک عاشقانه باشه... آیا اون فرد فرد دانا میشه ؟ ممکنه بتونه داستان های خوبی برای بچه تا تعریف کنه... ممکنه یک فرد 10 کتاب خونده باشه و در خیلی از زمینه ها اطلاعات بالایی داشته باشه... مهم اینکه چه فردی چه کتابی و در مورد چه چیزی میخونه... و اینکه واقعا چقدر از اون چیزی رو که میخونه میفهمه... کمیت اهمیتی نداره... کیفیت اهمیت داره.

کتابهای تاریخی اگر داستان های تاریخی نباشند خیلی مفید هستند... برای مثال کتاب the rise and fall of the third reich یک کتاب تاریخی به حساب میاد ولی من خیلی چیزها در مورد سیاست مدرن و مسائل نظامی یاد گرفتم از این کتاب... یا کتاب های دیگه که همه تاریخی بودند... ولی من به شما پیشنهاد میکنم به دنبال تاریخ ایران نرید... ایران چیزی به درد بخوری نداره که بخواید ازش یاد بگیرید...

بی خدایی داره روز به روز گسترش پیدا میکنه... تحقیقات و آمار های جدیدی که در ted امسال رونمایی شد نشون میده که بیش از 97 درصد افرادی که دارای تحصیلات عالیه ی آکادمیک هستند به خدا اعتقاد ندارند... این یعنی دانا ترین و فهمیده ترین بخش جامعه بی خدا هستند... یعنی کسانی که ما زنده بودن و دانش و بقای نسلمون رو بهشون مدیون هستیم به خدا اعتقادی ندارند...

اگر فکر میکنید ترکیه کشور آزادی هست به شدت در اشتباه هستید... ترکیه اصلا یک کشور آزاد نیست... ترکیه کشوری با قوانین فوق العاده رادیکال هست... آتاترک خودش یک دیکتاتور بود... رضاشاه کبیر هم خودش از اون پیروی میکرد.

آیین اسلام یک دین هست... دین از دید فلسفی زیر مجموعه ی spiritualism هست... خود این دیدگاه فلسفی از idealism سرچشمه میگیره... ایدئالیسم فلسفه ی مرده ای هست... همونطور که مارکس بزرگ پیشبینی کرد دنیا داره به سمت materialism مطلق پیش میره... ایدئالیسم با همه ی زیر مجموعه هاش داره میمیره...

البته که من دموکراسی و آزادی ترکیه رو قبول ندارم.فقط نقل قول از یه شخصی کردم.

آقای سروش جدیدآ نظریه ای ارائه داده که قرآن از طرف خدا نیست بلکه پیغمبر اونو گفته!یعنی به وحی اعتقاد نداره!

حالا من خیلی در مورد این نظریش تحقیق نکردم حالا بعدآ تحقیق می کنم.

در مورد بی خدایی هم من نتونستم این نتیجه رو بگیرم!هر طور دارم نگاه می کنم می بینم خدا وجود داره!تو هم رد نکردی اون اثباتای منو!

1-برهان قانون پایستگی ماده و انرژی

2-برهان ماتریالیسم

3-برهان زمان

که از همه قوی تر برهان زمان هستش!یعنی اینکه جهان مبدا داره! و فقط خدا یعنی یک چیز ماورای طبیعه که واقعآ ماورای طبیعه یا ماورای زمان باید باشه تا بتونه بی نهایت باشه! و در نتیجه جهان باشه!

وای یعنی من از همه عقب موندم! ولی هر جور دارم نگاه می کنم می بینم خدا وجود داره!

منتها من نظریه آفرینش هوشمند و برهان نظم رو قبول ندارم.اینا رو هم همش رو آخوندا از خودشون ساختن و طبیعتآ ممکنه غلط باشه!

حالا تو ایران چن درصد کسانی که تحصیلات آکادمی دارن بی خدا هستن؟فکر نمی کنم آماری باشه!ولی احنمالآ ایران به اون شدت کشور های دیگه نیست!

لینک به دیدگاه

ببخشید بنده رو عفو بفرمایید یکی اگه نخواد هیچ دینی نداشته باشه باید کی رو ببینه:banel_smiley_52:

اقا زوره من دین دوست ندارم از کله پاچه ام متنفرم چیکار کنم دست خودم نیس :pichak29:

لینک به دیدگاه
ببخشید بنده رو عفو بفرمایید یکی اگه نخواد هیچ دینی نداشته باشه باید کی رو ببینه:banel_smiley_52:

اقا زوره من دین دوست ندارم از کله پاچه ام متنفرم چیکار کنم دست خودم نیس :pichak29:

به این مرحله خوش اومدین

پیامبرها هم اول به این مرحله رسیدن

لینک به دیدگاه
به این مرحله خوش اومدین

پیامبرها هم اول به این مرحله رسیدن

ولی شدیدا متعقد به اخلاقما:ws52:

خب داداشی بعد این مرحله به کجا میرسم:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
این لا اکراه فی الدین ادامه هم داره ها درست نیست یه جمله از یه متن رو بگیم

اتفاقا دین اسلام ناب محمدی همینه که الان در ایرانه و همه چارده معصوم هم خوشحالن که بالاخره کاری رو که خودشون نتونستن بکنن الان جمهوری اسلامی انجام میده

من از همه تشکر میکنم:icon_gol:

من یه سوال از هوتی بپرسم :

میگم : تو واقعا نظرت همینه یا بوی عطر برادران گمنام به مشامت خورده . . .!!!؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
یعنی منم پیامبر میشم ؟ [/b :ws3:

تو که شاهکار نمی کنی منم که از بشم میشم اولین پیامبر زن تاریخ بشریت:shad:

به چه شود:shad::shad:

یاد داداش مهرشادم بخیر :ws37::ws37:

لینک به دیدگاه

من یه سوال از هوتی بپرسم :

میگم : تو واقعا نظرت همینه یا بوی عطر برادران گمنام به مشامت خورده . . .!!!؟ :ws52:

نه یه خوابی دیدم

اونجا صدای شادی میومد

گفتم چیه

گفتند بهشتیان خوشحالن

ولی منو راه ندادن

میخواستن چایی دم کنن

زغالشون تموم شده بود

منو جای هیزم از جهنم بردن اونجا بسوزونن

لینک به دیدگاه
نه یه خوابی دیدم

اونجا صدای شادی میومد

گفتم چیه

گفتند بهشتیان خوشحالن

ولی منو راه ندادن

میخواستن چایی دم کنن

زغالشون تموم شده بود

منو جای هیزم از جهنم بردن اونجا بسوزونن

عجب . . . .!

باشه موفق باشی . . .! :icon_gol:

لینک به دیدگاه

هر طور میلته

شرایطش هم پرسیدم.گفتن:

"هیچ اکراهی تو اسلام نیست فقط اگه از دین برگشتی باید پیش خودت اون دینو داشته باشی حق تبلیغ نداری!یعنی باید تقیه کنی!"

اگه بگم آخرت فقط اذیت میشی!

لینک به دیدگاه
هر طور میلته

شرایطش هم پرسیدم.گفتن:

"هیچ اکراهی تو اسلام نیست فقط اگه از دین برگشتی باید پیش خودت اون دینو داشته باشی حق تبلیغ نداری!یعنی باید تقیه کنی!"

ما می خوایم زقرآن مغزش را برداریم پوستش را از برای ابلهان بگذاریم (البته جسارت نشه یه وخت........ منظورم یه کسای دیگه هس )

لینک به دیدگاه
هر طور میلته

شرایطش هم پرسیدم.گفتن:

آخه باید اول یه انتخابی باشه که بعدش بشه ازش برگشت...

ما ایرانیا حق انتخاب نداشتیم. از اولش به اجبار گفتن مسلمانی اگرم برگردی اعدامی :167:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...