رفتن به مطلب

تاپیک سوالات کنترل

aliloghmani

ارسال های توصیه شده

ممنون آقا رضا...

من رفتم برنامه فتکو دیدم....

تو اونجا از 6 تا x استفاده شده بود که به عنوان ورودی هستند و از 15 تا y استفاده شده بود که به عنوان خروجی هستند....

حالا میتونی به من بگی x0 تا x6 چی هستن؟ ینی مثلا دستگاه x چنده؟ویبره x چنده؟

سلام دوباره

همانطور که خودت میدونی ورودی های اکسترنال با حرف x تو پی ال سی مشخص شده اند که و همه x هایی که تو این دستگاه هستند که گفتی 7 تا هستن همشون سنسور هستن و هیچ ورودی اکسترنالی به کلیدی مربوط نیست و ورودی های استارت دستگاه و ویبره و مغزوشکلات با حرف mکه با توجه به فهم من کنتاک اینترنال که تو همین سایت یاد گرفته ام مشخص هستند mحرف اول memoryهستش امید وارم تونسته باشم تو ضیح کافی داده باشم

لینک به دیدگاه
سلام دوباره

همانطور که خودت میدونی ورودی های اکسترنال با حرف x تو پی ال سی مشخص شده اند که و همه x هایی که تو این دستگاه هستند که گفتی 7 تا هستن همشون سنسور هستن و هیچ ورودی اکسترنالی به کلیدی مربوط نیست و ورودی های استارت دستگاه و ویبره و مغزوشکلات با حرف mکه با توجه به فهم من کنتاک اینترنال که تو همین سایت یاد گرفته ام مشخص هستند mحرف اول memoryهستش امید وارم تونسته باشم تو ضیح کافی داده باشم

خب خوبه تازه دارم میفهمم چی به چیه...

حالا اگه میشه y0 تا y15 بگو چی هستن؟

یه سوال دیگه هم برام پیش اومده؟الان اینو خودت نوشتی با فتک؟

لینک به دیدگاه

باشه توضیح میدم نه خودم ننوشتم ولی میتونم بنویسم

لینک به دیدگاه
باشه توضیح میدم نه خودم ننوشتم ولی میتونم بنویسم

در ضمن درسته گفتم خودم ننوشتم ولی یه چیزایی به ش اضافه کردم مثل صفحه نشانگر سنسوره که برا نمایش یه تابع احتیاج داره که بهش اضافه کردم و میخوام بهش اضافه کنم البته خودم که تازه کارم بیشتر واسه تمرین این کاراها را یکنم

لینک به دیدگاه

خوب و اما توضیح دستگاه و خروجی ها از y0شروع میکنیم که مال راه اندازی ویبره هست که با کلید m10راه اندازی میشه و تو عکس مشخصهjyby8yuripc26gj3mpiz.jpg

لینک به دیدگاه

و اما Y1وY2که هر دو مال شیر برقی های کاردک زن هستند که بااستارت دستگاه M45ست شده و بعنوان نگهدارنده عمل میکنه و در هنگام تزریق که قالبها بی حرکت هستند عمل کاردک زنی انجام میگیره که کلید ON.OFF کاردک زنی هم M13هستش که با روشن شدن M13 تایمر های T104وT105فعال شده وبعد از گذشت زمان تعیین شده که زمان T104نسبت به T105 یک ثانیه ای کم هست زودتر خروجی خود را فعال میکنه و با فعال شدن Y1 که با T104فعال میشه M45رو رست میکنه ولی با توجه به اینکه کلیدهای M از خود پی ال سی ساپورت میشن M13تایمر ها رو فعال نگه میداره و همزمان با فعال شدن Y1یه کنتاکت نرمال اوپن Y1 سر راه T106 قرار داره که این تایمر را ست میکنه همچنین یه کنتاکت Y2سر راه T107قرار داره که این کنتاک ها این تایمرها رو ست میکنه و با رسیدن زمان این تایمرها خروجی های Y1وY2 ریست میشن با این توضیح که کاردک زن با دو شیر برق تک بوبین یه طرف فنر کار میکنه که با دو جک بادی کار میکنه

توضیح بقیه خروجی ها در فرصت های آینده

امیدوارم تونسته باشم توضیح کافی رو داده باشمwos7qsvjbqh3wh3x2o05.jpgaehj5bf45zfbtlnsqvki.png

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام آقا مهدی ما نیستیم یا شما

خوبین؟

در مورد داشتن پسورد plc سوالی داشتم

سوالم اینه که میشه پسورد plc رو شکست؟

سلام آقا رضای گل....

من یه چند روزی نبودم معذرت میخوام....

بله میشه شکست ولی به این سادگیا نیست

لینک به دیدگاه

کسی هست که با نحوه کنترل هیسترزیس آشنا باشه؟مربوط به مباحث درس کنترل میشه و من یه متن خلاصه کاربردی نیاز دارم. خصوصا کابردشون در مبدل های رزونانسی

لینک به دیدگاه
کسی هست که با نحوه کنترل هیسترزیس آشنا باشه؟مربوط به مباحث درس کنترل میشه و من یه متن خلاصه کاربردی نیاز دارم. خصوصا کابردشون در مبدل های رزونانسی

سلام هیرو جان. اینجا مربوط به مباحث ترجمه هستش. باید تو تالار مهندسی برق سوالتو بپرسی عزیز.

http://www.noandishaan.com/forums/thread19896-5.html

لینک به دیدگاه

سلام آقا مهدی ببینم یه زحمت براتون دارم نرم افزار HMI hitech مدلpws5610t از کجا میتونم پیدا کنم نیاز فوری دارم اگه لینک دانلودی چیزی داراری برام معرفی کن

لینک به دیدگاه
سلام آقا مهدی ببینم یه زحمت براتون دارم نرم افزار HMI hitech مدلpws5610t از کجا میتونم پیدا کنم نیاز فوری دارم اگه لینک دانلودی چیزی داراری برام معرفی کن

آقا رضا ببین اینجاها میتونی پیدا کنی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

(اینجا درخواست بدی به ایمیلت ارسال میکنن)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

(اینجا هم یه سر بزن ببین میتونی پیدا کنی.مدلای مختلف بود توش)

لینک به دیدگاه

سلام خوبی مهندس نماز روزه قبول مهندس نمونه کاری از پی ال سی دلتا برام میفرستی ؟

واسه یاد گیری میخوام در ضمن یه سوال چطوری کار آفلاین نرم افزارو راه بیندازم؟

لینک به دیدگاه
سلام خوبی مهندس نماز روزه قبول مهندس نمونه کاری از پی ال سی دلتا برام میفرستی ؟

واسه یاد گیری میخوام در ضمن یه سوال چطوری کار آفلاین نرم افزارو راه بیندازم؟

نماز روزه های شما هم قبول باشه...

به روی چشم حتما فقط در چه حدی باشه....یه چیز ساده به کارت میاد؟؟؟

(فقط یه چند روز سرم شلوغه شاید خیلی نرسم بیام ولی حتما انجام میدم...چشم)

متوجه کار آفلاین نمیشم؟؟منظورت چیه؟؟

لینک به دیدگاه

منظورم تست برنامه بدون سخت افزار بود که خودم پیدا کردم اونم این بود که گزینه ران و برا هر اجرا میزددم آره به کارم میاد فقط اگه دقت کردی تو فتک فانکشن ها هم اسم داشت هم علامت مثل جمع وتفریق و ضرب ولی تو دلتا اینطوری نی ولی برنامه نویسشون عین همه مو نمیزنه

لینک به دیدگاه
منظورم تست برنامه بدون سخت افزار بود که خودم پیدا کردم اونم این بود که گزینه ران و برا هر اجرا میزددم آره به کارم میاد فقط اگه دقت کردی تو فتک فانکشن ها هم اسم داشت هم علامت مثل جمع وتفریق و ضرب ولی تو دلتا اینطوری نی ولی برنامه نویسشون عین همه مو نمیزنه

اوکی گرفتم چی میگی چشم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...