رفتن به مطلب

"پناهندگی" فرنگی‌کار ایرانی در حاشیه نایب‌قهرمانی آزادکاران

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

پس از ناکامی فرنگی‌کاران ایران در مسابقات جهانی لاس وگاس، تیم ملی کشتی آزاد ایران هم از کسب عنوان قهرمانی بازماند. در این میان خبر "خروج یکی از فرنگی‌کاران از اردوی تیم ایران به قصد پناهندگی به آمریکا" منتشر شده است.

g4k9r1t6b4frkjl2xaj.jpg

حسن رحیمی (دوبنده آبی) در فینال ۵۷ کیلوگرم آزاد مغلوب ولادیمر خینچگاشویلی از گرجستان شد

چهل و ششمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روز یکشنبه (۱۳ سپتامبر/ ۲۲ شهریور- به وقت محلی) در لاس‌وگاس آمریکا به پایان رسید.

آزادکاران ایرانی در نهایت با کسب دو مدال نقره و دو نشان برنز (۴۸ امتیاز) برای دومین سال پیاپی به مقام نایب‌قهرمانی رسیدند. این هفتمین نایب‌قهرمانی کشتی‌گیران آزاد ایران در رقابت‌های جهانی است. آزادکاران ایران در جدول توزیع مدال‌ها در مکان هفتم قرار گرفتند.

در مسابقات لاس‌وگاس روسیه با دو طلا، یک نقره و چهار برنز (۶۱ امتیاز) روی سکوی قهرمانی ایستاد؛ گرجستان، مغولستان و جمهوری آذربایجان هم سوم تا پنجم شدند.

در آخرین روز این مسابقات حسن رحیمی در ۵۷ کیلوگرم از ولادیمیر خینچگاشویلی از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد و نقره گرفت.

در فینال وزن ۷۰ کیلوگرم حسن یزدانی ۱۰ بر ۳ مغلوب ماگومدرسول ماگومدوف روس شد.

علیرضا قاسمی در ۷۴ کیلوگرم و پرویز هادی در ۱۲۰ کیلوگرم نیز با شکست از رقیبان خود از جمع مدال‌آوران کنار ماندند.

پیش از این احمد محمدی (۶۵ کیلوگرم) و علیرضا کریمی (۸۶ کیلوگرم) نشان برنز گرفته بودند.

"پناهندگی ذخیره حمید سوریان"

تیم ملی کشتی فرنگی ایران هم که برای حضور در رقابت‌های جهانی لاس‌وگاس به آمریکا رفته بود، بامداد یکشنبه به ایران بازگشت. این در حالی است که به نوشته منابع خبری داخلی محسن حاجی پور، فرنگی‌کار ۲۷ ساله آملی، همراه تیم نبوده است.

او که به عنوان ورزشکار ذخیره در وزن ۵۹ کیلوگرم - وزن حمید سوریان - به آمریکا اعزام شده بود، از قرار معلوم در مسیر بازگشت در لس آنجلس بدون هماهنگی از تیم جدا شده است.

پایگاه خبری تابناک، پیش از همه نوشته بود که "ذخیره حمید سوریان" از کاروان کشتی ایران خارج شده و "قصد دارد به آمریکا پناهنده شود".

تابناک نوشته بود که این ورزشکار به‌رغم اول شدن در رقابت‌های انتخابی، "با فشار مقامات رده بالای فدراسیون کشتی" در مسابقات جهانی روی تشک نرفته است: «ظاهرا این کشتی‌گیر ۲۷ ساله و آملی به همین دلیل انگیزه خود را از دست داده و یا شاید هم برای انتقام از مدیران فدراسیون دست به چنین عمل جنجال‌سازی زده است».

خبرگزاری مهر روز یکشنبه نوشت که حسن بابک، مدیر تیم ملی کشتی فرنگی ایران، نیز همراه با تیم فرنگی به ایران بازنگشته است. بر این اساس، بابک ظاهرا تلاش می‌کند حاجی پور را به کشور بازگرداند.

خبرگزاری مهر همچنین به نقل از "برخی منابع نزدیک به محسن حاجی پور" نوشت: «وی در آخرین اظهار نظرش اعلام کرده قصد بازگشت به ایران را ندارد».

فرنگی‌کاران ایران در مسابقات جهانی لاس‌وگاس ناموفق بودند. ایران در این رقابت‌ها فقط یک نشان برنز و یک مدال نقره کسب کرد؛ قاسم رضایی در وزن ۹۸ کیلوگرم نایب‌قهرمان جهان شد و مهدی قادریان هم در ۸۰ کیلوگرم نشان برنز گرفت.

DW.COM

لینک به دیدگاه

حاجی پور:واقعاً جای تعجب دارد که چطور با آبروی یک انسان بازی می کنند.

گویا بنده خدا رفته اقوامشو ببینه برمیگرده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
حاجی پور:واقعاً جای تعجب دارد که چطور با آبروی یک انسان بازی می کنند.

گویا بنده خدا رفته اقوامشو ببینه برمیگرده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام

آبرو! برای چی آبرو مگرچکارکرده ؟

لینک به دیدگاه
سلام

آبرو! برای چی آبرو مگرچکارکرده ؟

سلام

من نقل قول از خود حاجی پور گفتم. این که پشتش صفحه گذاشتن که پناهنده شده رو بردن آبرو دونسته. حق هم داره بنده خدا ولی به هر حال کاری به نظر خودم نداشتم.

:a030:

تا وقتی از خبری مطمئن نشدیم پخش نکنیم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

من نقل قول از خود حاجی پور گفتم. این که پشتش صفحه گذاشتن که پناهنده شده رو بردن آبرو دونسته. حق هم داره بنده خدا ولی به هر حال کاری به نظر خودم نداشتم.

:a030:

تا وقتی از خبری مطمئن نشدیم پخش نکنیم :icon_gol:

سلام

اول:این وظیفه من نیست که مطمن شوم خبردرسته یانه ، خودشخص که نمی تواند برای دانستن یک خبردرصحنه باشد!

دوم:یکی ازکاربردهای انجمن به نظرمن همینه که یک خبربا دوستان مختلف برسی شود .

سوم:پنهانده شدن مگر بده ! خب به دلایلی یااصلا بدون دلیل نمی خوادبیادتوایران ! مگر جرمی انجام داده!

لینک به دیدگاه
سلام

اول:این وظیفه من نیست که مطمن شوم خبردرسته یانه ، خودشخص که نمی تواند برای دانستن یک خبردرصحنه باشد!

دوم:یکی ازکاربردهای انجمن به نظرمن همینه که یک خبربا دوستان مختلف برسی شود .

سوم:پنهانده شدن مگر بده ! خب به دلایلی یااصلا بدون دلیل نمی خوادبیادتوایران ! مگر جرمی انجام داده!

بسیار متعجب شدم از مورد اولتون. یعنی کوچکترین خبری که میشنویم، حق داریم بدون بررسی و اطمینان از صحتش پخش کنیم؟! خبر چه خوب چه بد. متاسفانه آفت شبکه های اجتماعی هم الآن همین شده. شایعه همینه. تهمت همینه...

پناهنده شدن جرم نیست ولی جناب حاجی پور (نه من) از اینکه این دروغ رو پشت سرشون میگن ناراحت شده. یعنی این رو بنا به دلایل خودش مایه آبروریزی خودشون میدونن. اینکه نمیخواد پشت سرش دروغ بگن چیز گزافی نیست. درست و غلط کارش هم به من مربوط نیست. مهم اینه که خبر دروغه و اون راضی نیست. همین!

:icon_gol:

راستی رئیس جمهور دیشب زد تو گوش وزیر نفت. اگه براتون صحت این خبر مهم نیست پخشش کنید!

لینک به دیدگاه
بسیار متعجب شدم از مورد اولتون. یعنی کوچکترین خبری که میشنویم، حق داریم بدون بررسی و اطمینان از صحتش پخش کنیم؟! خبر چه خوب چه بد. متاسفانه آفت شبکه های اجتماعی هم الآن همین شده. شایعه همینه. تهمت همینه...

پناهنده شدن جرم نیست ولی جناب حاجی پور (نه من) از اینکه این دروغ رو پشت سرشون میگن ناراحت شده. یعنی این رو بنا به دلایل خودش مایه آبروریزی خودشون میدونن. اینکه نمیخواد پشت سرش دروغ بگن چیز گزافی نیست. درست و غلط کارش هم به من مربوط نیست. مهم اینه که خبر دروغه و اون راضی نیست. همین!

:icon_gol:

راستی رئیس جمهور دیشب زد تو گوش وزیر نفت. اگه براتون صحت این خبر مهم نیست پخشش کنید!

سلام

منبع رامشاهه فرمودین من فقط نقل کردم . وفکرهم نکنم dw بی خودخبری رابگوید.خب مشکلی نیست این خبرهم مثل بهضی ازاخبارتکذیب شد (ماشاالله بازارتکذیب هم داغه)

مثل اخبارهای که واقعیت داره ولی تکذیب می شود بهمین راحتی اونوق جراصدای کسی درنمیاد.

ولی می شدازاین شایعات جلوگیری کرد!

گفتم انجمن یکی ازکاربرداش همینه !

ببینیداگرهمینی که شماگفتین منبع داشت مثل bbc یا dw ... شایدنقل می کردم.

درضمن دوست عزیزتودنیای امروزمرز راست ودروغ اندازه یک تارموهست. و یکی ازکارهااین است که ازمنبع معتبر باشه وچندمنع راباهم مقایسه کنیم.

چشم بازهم رسیدگی میکنم کی این خبرراگفته اخراجش می کنم یکاری میکنم تو المان هم راش ندن :ws28:

لینک به دیدگاه
سلام

منبع رامشاهه فرمودین من فقط نقل کردم . وفکرهم نکنم dw بی خودخبری رابگوید.خب مشکلی نیست این خبرهم مثل بهضی ازاخبارتکذیب شد (ماشاالله بازارتکذیب هم داغه)

مثل اخبارهای که واقعیت داره ولی تکذیب می شود بهمین راحتی اونوق جراصدای کسی درنمیاد.

ولی می شدازاین شایعات جلوگیری کرد!

گفتم انجمن یکی ازکاربرداش همینه !

ببینیداگرهمینی که شماگفتین منبع داشت مثل bbc یا dw ... شایدنقل می کردم.

درضمن دوست عزیزتودنیای امروزمرز راست ودروغ اندازه یک تارموهست. و یکی ازکارهااین است که ازمنبع معتبر باشه وچندمنع راباهم مقایسه کنیم.

چشم بازهم رسیدگی میکنم کی این خبرراگفته اخراجش می کنم یکاری میکنم تو المان هم راش ندن :ws28:

سلام

خدا رو شکر که شما به دویچه وله اعتماد دارید!

البته واقعا خدا رو شکر که برای من دیگران مهم اند.

ببینید عزیز،

ما اینجا کارگروه تخصصی تشخیص کذب و صحت اخبار نیستیم که هر خبری رو با اطلاع از اینکه در معرض دید عموم قرار میگیره، بذاریم تو انجمن که بحث کنیم. هر خبری که اینجا قرار داده میشه به منزله پخش اون هست و حتی اگه احتمال دروغ بودن خبر رو بدیم اگه دروغ از آب در بیاد به گردنمونه.

یا حق...

لینک به دیدگاه
سلام

خدا رو شکر که شما به دویچه وله اعتماد دارید!

البته واقعا خدا رو شکر که برای من دیگران مهم اند.

ببینید عزیز،

ما اینجا کارگروه تخصصی تشخیص کذب و صحت اخبار نیستیم که هر خبری رو با اطلاع از اینکه در معرض دید عموم قرار میگیره، بذاریم تو انجمن که بحث کنیم. هر خبری که اینجا قرار داده میشه به منزله پخش اون هست و حتی اگه احتمال دروغ بودن خبر رو بدیم اگه دروغ از آب در بیاد به گردنمونه.

یا حق...

بازهم سلام

حالا خبررگذاری درست و راست به نطر شماچیست؟

یاشمانمی خواهی بدانی نقل قول یعنی چی یاواقعا می خواهی جوسازی کنی؟

یانکنه خودتون خبرنگاریدوخبرتهیه می کنید!

واقعا کارخوبیست که دیگران برای شمااهمیت دارند .موفق باشید .ولی چه ربطی به من داره .

خب یه خبری بودتکذیب شد ! چه اتفاقی افتاده! این حرف شمادرسته اگرمن خودم نوشته بودم ولی نقل کردم .

اگرجرمی اتفاق افتاده می توانید ازکلید گزارش خلاف استفاده کنید و مطمن باشیدمن سرحرفم هستم خبری بودکه تکذیب شد .

درضمن این اولین باری نبودکه نقل کردم ولی این اولین باربود که ..........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...