رفتن به مطلب

چقدر وقتتان را در وایبر، واتس‌آپ و تلگرام می‌گذرانید؟

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

dqbc5c8y0uq0q9zsdjwp.jpg

نرم‌افزارهای ارتباطی مانند وایبر، واتس‌آپ، لاین و تلگرام نه فقط با استقبال جوانان ایرانی رو به رو شده بلکه حتی کسانی را که به طور معمول با دنیای دیجیتال بیگانه بودند، مانند افراد مسن یا سالخورده را هم مجذوب خود کرده است. علی جنتی، وزیر ارشاد ایران چند ماه پیش گفته بود که حدود ده میلیون ایرانی از وایبر استفاده می‌کنند. آلکسا، یک سرویس بررسی داده‌های آماری می‌گوید که ایرانیان بیشترین استفاده کننده از وایبر هستند و ۱۷ درصد کل کاربران وایبر در سراسر جهان از ایران هستند.

آیا شما و نزدیکانتان از این نرم افزارهای ارتباطی استفاده می‌کنید؟

به نظر شما چقدر استفاده از این ابزارها در زندگی روزمره ضروری است؟

فکر می‌کنید برای افرادی که آشنایی کمی با ابزارهای دیجیتال دارند، استفاده از این نرم‌افزارها ممکن است چه مشکلاتی ایجاد کند؟

ارتباط مجانی و آسان با اعضای خانواده و دوستان، به ویژه برای افرادی که دور از هم هستند، تبلیغات و اطلاع رسانی و پخش جوک و شوخی از متداول ترین استفاده های ایرانیان از نرم افزارهای ارتباطی روی موبایل‌هایشان است. روزنامه شهروند به تازگی از پزشکانی گزارش داده است که از طریق وایبر نوار قلب، جواب آزمایش، عکس رادیولوژی، و حتی اسکن بیماران را مشاهده می‌کنند و برای بیمار وایبری نسخه می‌نویسند.

البته دست به دست شدن انواع شایعات، تصویرهای غیر اخلاقی و حتی توهین و ایجاد مزاحمت هم از نمونه مشکلاتی است که کاربران در فضای این این نرم افزارها با آن رو به رو می‌شوند.

شما از این نرم افزارهای ارتباطی بیشتر به چه منظوری استفاده می‌کنید؟

استفاده از این نرم افزارها چقدر باعث تسهیل کارهای روزمره و چقدر باعث اتلاف وقت شما می‌شود؟

لطفا شرکت کنیدونظرخودرابنویسید.

لینک به دیدگاه

خوش بحال خودم که هیچکدام ازاینهاراندارم .......... یجابودم یکی ازدوستان تارسیدشروع کرد هی باانگشت زدن بالاوپایین...بهش گفتم اگر یکباردیگه جلوی من بااین بازی کنی میندازمش توخیابون بروزیرماشین بردار.:w000:

لینک به دیدگاه
خوش بحال خودم که هیچکدام ازاینهاراندارم .......... یجابودم یکی ازدوستان تارسیدشروع کرد هی باانگشت زدن بالاوپایین...بهش گفتم اگر یکباردیگه جلوی من بااین بازی کنی میندازمش توخیابون بروزیرماشین بردار.:w000:

البته اگه درست استفاده بشن واقعا مفیدن

ولی حیف

حیف که ما فرهنگ استفاده ازش رو نداریم مثل خیلی چیزای دیگه/ متاسفانه:sigh:

لینک به دیدگاه
البته اگه درست استفاده بشن واقعا مفیدن

ولی حیف

حیف که ما فرهنگ استفاده ازش رو نداریم مثل خیلی چیزای دیگه/ متاسفانه:sigh:

دقیقادرست میگید"فرهنگ" قبلاکه چت یاهو بود بعضی وقتهاباخودم فکرمی کردم اینهاصرفا برای مسخره بازیه!؟

وایبرو .... هم تکنولوژی که می شه اززش خوب استفاده کرد یابد!ولی انگارمابدراانتخاب کردیم مثل ویدیو یکزمانی فیلم ویدیو هرکه می دید اینجوری نگاهت میکرد:w58: ولی کم کم فهمیدیم اینجوری نیست یاتلوزیون !

لینک به دیدگاه

واتس آپ دارم . مداوم بهش سر میزنم.

طبیعیه تو چندتا گروه عضو هستم . با عناوین مختلف ولی خودم سعی میکنم تا اونجایی که میشه چت بیخودی نکنم یا مطلبهای بدرد نخور نذارم. ولی خب بعضیها واقعا فرهنگ استفاده از تکنولوژی رو ندارند.

لینک به دیدگاه

صنعت تلگرام (که خرید و فروش ماشین الات و یه گروه خانوادگی فامیلهای دور در حد یه چک عادی بیشتر انفرادی در حد رد و بدل کردن اطلاعات و نقشه و اطلاع رسانی زیاد طرف دار گروه های بیخود نیستم استفاده خوبی میکنم از ایمیل بهتره

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

وایبر دکوریه :ws28:فقط واسه تماس تصویری که از وقتی imo رو دارم اونو ول کردم :whistles:

تلگرام هستم چون امکاناتش بیشتر :hapydancsmil:

واتس هم واسه کسایی که تلگرام ندارن:whistle:

کلا همیشه انلاینم اگه کسی پبام داد ج بدم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

نمیشه گفت چقدر زمان.. معمولا خیلی کم، کلا واتساپ و وایبر را بخاطر ارتباط بایکی دوتا از دوستام که ازشون دورم و بخاطر مشغله فرصت دیدن و تماس تلفنی نداریم استفاده میکنم ویا موقعی مسافرت هستم واسه خانوادم عکس میفرستم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...