رفتن به مطلب

آیارهبران ضدبشریت قابل تحصین هستند؟

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

خیلی زرنگیا سوالوباسوال جواب میدی ؟

شاید،ولی اینوخودش یک هوشی می خواد که ازاین قشراستفاده کنی شمااینم درنظربگیرخیلی تسلت براین قشرسخته !درضمن افراددیگری هم هستندوخواهندبوددراین دسته ولی چراهیتلر وبعضی هامعروف شدند؟

ازین نمونه ها در دنیا زیاد هستند اما تفاوت فقط در ابعاد تأثیرگذاری هست، نمونه هایی مثل جیم جونز ، مسعود رجوی یا همین محمدعلی طاهری و...، مسئله اینجاست که اینها آدم های بزرگی نیستند این کوچکی و حقارت طرفدارانشون هست که اینهارو بزرگ جلوه میده ، این ها شخصیت مستقلی ندارند یعنی اگر ایدئولوژی و برده های فکریشون رو ازشون بگیری درواقع هیچی نیستن ، شخصی مثل انشتین رو میشه کوچک کرد؟ هر تفکری بهش نسبت بدی هر چیزی ازش کم کنی یا زیاد کنی انشتین باز هم انشتین هست، اینجور افراد اگر استعدادی هم داشتند این بوده که سخن پردازان خوبی بودند و تونستند از ضعف فکری افراد به خوبی استفاده کنند

لینک به دیدگاه
سلام .

هیتلر، داعش (بغدادی)و...اسامی که فراموش کردن آنهادشواره ،چگونه اینهابه این شهرت رسیدند؟جداازجنایت می توان به این رهبران گفت باهوش؟! آیارهبران دیگری هم هستندکه این رفتارهاراداشته باشند؟

حس میکنم تاپیک هدف خاصی نداره. چون سوالها پراکنده اس و طبعا جوابها هم پراکنده شده.

نظرها هم انصافا هر کدوم ب نوبه خودشون جالب توجه و محترم بودن و هستن.

ترجیح من اینکه درباره اشخاص حرف نزنم.

وقتی دنبال جواب ی سوال هستم همیشه با خودم میگم، فرضا جواب رو بدونم ب چ کار اید؟

یعنی هدف رو مشخص میکنم.

این ب من کمک میکنه ک یک الگوریتم مناسب برای پیدا کردن جواب رو پیدا کنم.

هوش، مممم. خود هوش چیه؟ :ws38: صرفا عقل و بحث لوجیکاله؟

یا می تونه ب نوعی insight هم توش باشه. :ws38:

نظر شخصی من اینکه وسط بودن خوبه. نه وسط بودن در دسته بندی جامعه، وسط بودن در توانایی های خود.

این باعث می شه تک بعدی نشیم.

چ بسا اگر هیتلر، این رو رعایت میکرد هیچ وقت اون نبوغ جنگی خودشون رو در اختشاش ذهنی از دست نمیداد و اینهمه حمله پراکنده بعد از مقاومت هوایی انگلیس نمیکرد و خوب داستان ی طور دیگه میشد.

کاری ب کشتار و اینکه حسن و قبح اعمال ذاتی هست یا نه ندارم ( چند تا پست بهش اشاره شد)

اما ب نظر من هیلتر و ب طور کلی هر رهبری، ویژگیهایی دارن ک میتونه اموزنده باشه.

می تونیم قدرت سخن وری و اشتیاق رو از هیتلر بگیریم، بدون توجه ب اینکه هدفش خوب بود یا بد!

قطعا، چ موافق چ مخالف، یک اجماع بر سر قدرت سخن وری هیلتر وجود داره.

نتیجتا با تعریف اولیه و دقیق، سپس انتخاب الگوریتم مناسب جهت پاسخ، میشه سیستم رو تحلیل و ب پاسخ دقیق یا نسبی با تقریب دلخواه رسید ./. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ،این افرادتقریباچهره ای خشک داشتند ودیکتاتورمانندبه نظرم رهبرانی ازاین دست بارهبران دموکراسی گرا فرق زیادی دارند خب اگراینهادارای هوشی بالانبودند به این درجات یعنی رهبرنمی رسیدند ! ماچرانمی توانیم به این درجات برسیم !آیا شانس داشتند؟ یاهوش بالا؟آیامی توان مثلا هیتلررابا آلبرت اینشتین مقایسه کرد؟

علیک سلام. من یه ویدیوی سخنرانی البغدادی رو دیدم. هیچ چیز خاصی دال بر هوش بالا ندارد. هیچ چیز خاصی. حتی کاریزما هم ندارد که بگوییم به خاطر آن عده‌ای تبهکار ازش پیروی میکنند. شاید تنها براساس روابط خاص توانسته داعش را بسازد. من منظور شما رو از افراد دموکراسی‌گرا نمیفهمم. چون به نظرم رهبر دموکراسی‌گرا بی‌معنی هست. قانون تعیین میکنه که رهبری دیکتاتور باشد یا دموکرات.

درباره اینکه چرا ما نمیتوانیم به این درجات برسیم در مرحله اول باید امکانات مادی و جبرهای محیطی را در نظر بگیریم. عده‌ی زیادی از ما امکان مالی برای کسب دانش و ارتقای علم خود نداریم (برای رهبر شدن باید حداقل کمی عالم باشیم بهرحال). در پیشرفته‌ترین کشورها هم باز پول و وضعیت اقتصادی برای ادامه حیات و تحصیل تاثیر بسزایی دارد. موضوع همان هرم نیازهای مازلو هست. حتی اگر امکانات پولی مهیا باشد، محدودیت‌هایی وجود دارد، به فرض در کشور ما افراد براساس فاکتورهای زیادی در مسیر پیشرفت فیلتر می‌شوند. جنسیت، مذهب و وصل بودن به منابع قدرت خاصی ...، و بعد میرسیم به تفاوت‌ها و برتریهای شخصیتی افراد. یکی قدرت‌طلب هست و یکی نیست، یکی تلاش میکند و یکی تلاش نمیکند، یکی در تلاشش صادق هست و یا میتواند صادق نشان دهد یکی نیست یا نمیتواند و ... و بعد باز شرایط محیطی که آیا جامعه در چه وضعیتی به سر میبرد؟ جامعه منتظر یک منجی، یک قهرمان هست یا خیر؟ مردم ناامید هستند یا امیدوار؟ میتوان از عرق‌ ملیگرایی و یا احساسات مذهبی افراد بهره‌برداری کرد یا نه؟ و ...

لینک به دیدگاه
ازین نمونه ها در دنیا زیاد هستند اما تفاوت فقط در ابعاد تأثیرگذاری هست، نمونه هایی مثل جیم جونز ، مسعود رجوی یا همین محمدعلی طاهری و...، مسئله اینجاست که اینها آدم های بزرگی نیستند این کوچکی و حقارت طرفدارانشون هست که اینهارو بزرگ جلوه میده ، این ها شخصیت مستقلی ندارند یعنی اگر ایدئولوژی و برده های فکریشون رو ازشون بگیری درواقع هیچی نیستن ، شخصی مثل انشتین رو میشه کوچک کرد؟ هر تفکری بهش نسبت بدی هر چیزی ازش کم کنی یا زیاد کنی انشتین باز هم انشتین هست، اینجور افراد اگر استعدادی هم داشتند این بوده که سخن پردازان خوبی بودند و تونستند از ضعف فکری افراد به خوبی استفاده کنند

سلام....

درست ولی بعضی اینهادارای یک استراتژیک جنگی هستند.

مثلا من دارای ضعف فکریم چراکسانی هم که اینطورندبا من همراه نمی شن ؟ اصلا چرادریک جای که همه ضعف فکری دارند بجای من یکدفعه رجب قلی اف رهبرمی شود.

لینک به دیدگاه
سلام....

درست ولی بعضی اینهادارای یک استراتژیک جنگی هستند.

مثلا من دارای ضعف فکریم چراکسانی هم که اینطورندبا من همراه نمی شن ؟ اصلا چرادریک جای که همه ضعف فکری دارند بجای من یکدفعه رجب قلی اف رهبرمی شود.

اشتباه برداشت کردی اونهایی که پیرو محض یک ایدئولوژی هستند دچار ضعف فکریند اما ایدئولوگ ها در طرف مقابل دارای توانایی هایی هستند که توده رو با خودشون همراه کنند به قولی افکار رو مدیریت میکنند اکثر جنایتکاران و رهبران دیکتاتور خودشون دست به قتل عام های خونین نزدن بلکه این طرفدارانشون بودند که برنامه هاشون رو پیش بردند

لینک به دیدگاه
اشتباه برداشت کردی اونهایی که پیرو محض یک ایدئولوژی هستند دچار ضعف فکریند اما ایدئولوگ ها در طرف مقابل دارای توانایی هایی هستند که توده رو با خودشون همراه کنند به قولی افکار رو مدیریت میکنند اکثر جنایتکاران و رهبران دیکتاتور خودشون دست به قتل عام های خونین نزدن بلکه این طرفدارانشون بودند که برنامه هاشون رو پیش بردند

سلام.....مرسی ، کاملا موافقم ، من منظورم همین توانایی هست ، که شایدکسی نمی خوادقبول کنه ، ولی این توانایی درکاربداستفاده شده .

یک سوال دیگر این توانایی چیجوری بوجودآمده ویاکشف شده؟

لینک به دیدگاه
سلام.....مرسی ، کاملا موافقم ، من منظورم همین توانایی هست ، که شایدکسی نمی خوادقبول کنه ، ولی این توانایی درکاربداستفاده شده .

یک سوال دیگر این توانایی چیجوری بوجودآمده ویاکشف شده؟

همه ما با اینجور افراد برخورد کردیم از مدرسه تا دانشگاه و محل کار کسانی که نوعی جاذبه و کشش به سمت خودشون دارند قادرند خوب صحبت کنند یا جمعی رو رهبری کنند بیشتر یک نوع توانایی ذاتی هست نه اکتسابی اما اینکه نابغه فرضشون بکنیم خیر نابغه نیستند

لینک به دیدگاه

به نظرم رهبران سیاسی بیشتر از اینکه iq بالا داشته باشن Eq بالایی دارن ...

در مورد اینکه هیتلر یا صدام و امثالهم قابل تحسین هستن یا نه مطمئنا نظرات متفاوت خواهد بود ...

برای من بغدادی ن تنها قابل تحسین نیست بلکه ... ولی شاید اگه یه وهابی بودم سفت و سخت ازش حمایت میکردم ....

یا هیتلر برای من جنایتکاری بیش نیست ولی شاید اگه ناسیونالیست بودم تحسینش میکردم ...

همون بحث برده فکری که آقای lean اشاره کرد . و همون بحث متفاوت بودن معیار خوبیو بدی مورد اشاره

viviyan

در مورد اینکه چرا مثلا x رهبر فلان گروه نشد ولی y شد ... خب عوامل زیادی هست ... یکی همون بالا بودن هوش هیجانی ... توانایی جمع کردن و همراه کردن توده ها ...

آشنایی با قاعده بازی ... و ... بازم میگم هیچکدوم از اینا دلیل نمیشه کسایی که این خصوصیاتو دارن و ضد بشریت ازشون استفاده میکنن تحسین کنم چون نحوه استفاده از این توانایی ها مهمه ... مثل گاندی و نلسون ماندلا .

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

ﭘﺎﺳﺦ ﻫﺎﯼ ﺟﺎﻟﺐ ﯾﮏ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ درامتحانﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﺪ ﺗﺎ ﻧﻤﺮﻩ ﺻﻔﺮ ﻧﮕﯿﺮﺩ،

ﻭﻟﯽ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻋﻘﻞ ﻧﺎﻗﺺ ﺍﺵ ﺑﻌﺪ ﻫﺎ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﺍ ﺗﺎ ﭘﺮﺗﮕﺎﻩ

ﻧﺎﺑﻮﺩﯼ ﮐﺸﺎند...

۱-ﻧﺎﭘﻠﺌﻮﻥ ﺩﺭ ﮐﺪﺍﻡ ﺟﻨﮓ ﻣﺮﺩ؟

_ﺩﺭ ﺍﺧﺮﯾﻦ ﺟﻨﮕﺶ...

۲-ﺍﻋﻼﻣﯿﻪ ﺍﺳﺘﻘﻼﻝ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺩﺭ ﮐﺠﺎ ﺍﻣﻀﺎ ﺷﺪ؟

_ﺩﺭ ﭘﺎﯾﯿﻦ صفحه...

۳-ﻋﻠﺖ ﺍﺻﻠﯽ ﻃﻼﻕ ﭼﯿﺴﺖ ؟

_ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ...

۴-ﻋﻠﺖ ﺍﺻﻠﯽ ﻣﺮﺩﻭﺩ ﺷﺪﻥ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﭼﯿﺴﺖ؟

_ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ...

۵-ﭼﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﻤﯿﺘﻮﺍﻥ ﺩﺭ ﺻﺒﺤﺎﻧﻪ ﺧﻮﺭﺩ؟

_ﻧﻬﺎﺭ ﻭ ﺷﺎﻡ...

۶-ﭼﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﻧﯿﻤﯽ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺳﯿﺐ ﺍﺳﺖ؟

_ﻧﯿﻤﻪ ﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺁﻥ سیب...

۷-ﺍﮔﺮ ﯾﮏ ﺳﻨﮓ ﻗﺮﻣﺰﯼ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺭﯾﺎﯼ ﺁﺑﯽ ﺑﯿﺎﻧﺪﺍﺯﯾﻢ ﭼﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ؟

-ﺧﯿﺲ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ...

۸-ﯾﮏ ﻓﺮﺩ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﺪﻫﺸﺖ ﺭﻭﺯ ﻧﺨﻮﺍﺑﺪ؟

_ﻣﺸﮑﻠﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺷﺒﻬﺎ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺑد...!

(اﯾﻦ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺁﺩﻭﻟﻒ ﻫﯿﺘﻠﺮ ﺑﻮﺩ)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...