رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اینو خودمم خیلی دوست دارم بدونم شاید هم شرایط آنزیمی معده نوزاد یا وجود چربی در مدفوعش باشه نمیدونم ... اطلاعات ندارم .

خوب تو دروس ژنتیک و پزشکی اینها اومده یکی از علل جهش ژنتیکی و ایجاد سرطان میتونه مصرف زیاد الکل باشه

از طرفی هم الکل مقدار کمش میتونه شست و شو دهنده دستگاه گوارش باشه و برای افراد جوانی که سابقه بیماری خاص ندارن ( قند و کلسترول و نارسایی کلیه و ... ) به مقدار کم هیچ ضرری نداشته باشه ...

در هر صورت همیشه بین علما اختلاف نظر هست :ws3: شاید این سوال خیلی های ما باشه چرا گاهی مطالبی در اینترنت یا مقالات و ... منتشر میشه و فرداش یه مقاله دیگه میاد که کاملا بر ضد اونه .... مثلا یه روز میگن چربی حیوانی مفیده به مقدار کم و یه روز میگن وحشتناکه ... باید بگم کسانی که این مقالات رو مینویسن یه سری پروهشگر هستن رو یه عده ای تحقیق میکنن و به یه نتیجه ای میرسن که ممکنه این افراد شرایط زندگی مختلفی داشته باشن مثلا رژیم غذایی یه اسکیمو همش گوشته پر چربیه گوزنه من یه هفته اونو بخورم میمیرم! شرایط فرق داره ...

یا مثلا ماده آرسنیک یک ماده فوق سمی و سرطانزاست همین دو روز پیش تو هفته نامه سلامت خوندم روی افراد امریکای جنوبی تحقیق کردن افرادی که دائم در معرض این ماده سرطانزا بودن به طور عجیبی نسبت به این ماده بدنشون اداپته شده بود!!!!!!! که این یک مسئله فوق جالبه... چون این طور وقف پیدا کردن در برابر ماده جهش زایی مثل آرسنیک در حد باکتری ها بود نه یک پستاندار مثل انسان ...

منظورم از گفته های بالا اینه که انسان به طور زیادی سیستم بدنش وابسته به ژنتیک، شرایط و محیط هست و اینکه هر چیزی متعادلش ضرری نداره .

خب صحبت ازژن شدالبته این سوال را چندوقت پیش پرسیده بودم ولی قانع نشدم

آیامی شودباتعغیرژن به خاسته خودرسید (منظورم انسانی کامل)

یکی دستش ضعیف است اینوباورزش تقویت کند....ممکن است درنسلهای بعدی برطرف شود.

یاکسی که کجه می شودژنش راتعقییردارتاکم کم درست شود.

ببخشیداگه ازواژهای درست استفاده نکردم

• Like 3
لینک به دیدگاه
این که خوبه مادربزرگ من هر وقت چای میریختیم کف می کرد می گفت نجس شده :ws28:

:w58:

دهنشو هم بعد غذا اب می کشید می گفت دندون مصنوعی تو دهن نجس :w58::ws28:. قند هم میزد تو چای که نجسیش پاک بشه :icon_pf (34)::ws28:

بگم بگم بازم ؟

:w58:

نمی دونم من اگه جای شمابودم چکارمی کردم.

ولی بازم بزار اگرهم دلیلاش رامی دونی بنویسی خوبه .خداصبرت بده

• Like 1
لینک به دیدگاه

البته موضوع جهشی بود که توسط الکل ایجاد میشه ... سلولی در بدن بنده در حال تقسیمه الکل میخورم و روی سیستم تقسیمش اثر میذاره به طوری که اون سلول به طور بی وقفه تقسیم میکنه و ایجاد تومور میکنه .... این یک نوع جهش هست که میتونه پیش سرطانی شدن رو ایجاد کنه

نوع دیگر جهش زمانیه که یک جهش روی سلول های تخمک و اسپرم و یا دوره تقسیمات جنینی رخ میده و میتونه باعث نقص در بخشی از سیستمهای بدن نوزادی بشه که از اون تخمک و اسپرم جهش یافته متولد شده .

حالا سوال اول شما اینکه با تغییر ژن میشه به خواسته خود رسید باید بگم اتفاقا دانشمندا دنبال این هستند که بتونن به چنین هدفی برسند مثلا ژن هایی از پدر و مادر رو بیابند که بتونه فرزند زیباتری حاصل شه یا مثلا ژن هایی که توانایی تولید ماهیچه بیشتری در بدن داره رو پیدا کنن تا بتونن انسانی قدرتمندتر در نسل بعد داشته باشن... باید بگم بله دنبالش هستن...

در مورد مسئله دوم کسی که دستش ضعیف هست خوب با فیزیوتراپی و چیزی تحت عنوان ژن درمانی و سلولهای بنیادین مثلا اگر ضایعه نخاعی داشته باشه قابل برطرف شدن یا بهتر شدن هست اما حالا باید ببینیم آیا این مشکل ارثیه؟ ینی از پدر مادرش به ارث رسیده و میتونه اینو به فرزندش منتقل کنه یا نه فقط خودش اینطوره ... اگر خودش اینطوره که با روشهایی مثل فیزوتراپی و ... که در بالا ذکر کردم قابل حل هست اما اگر قابل انتقال به نسل بعد هست با تمرین رو خودش هرگز نمیتونه اونو تو نسل بعدش تغییر بده اگر قرار باشه این جهش (موتانت) به نسل بعد منتقل بشه میشه مگر اینکه اون ژن مثلا ژنی که قدرت و ضعف دست رو تعیین میکنه از والد سالمش به ارث ببره و یا مسئله ای نادر تحت عنوان ریورس موتانت در نسل بعد رخ بده در وقاع یک جهش جدید که اون جهش قبلی رو اصلاح کنه اینطوری دیگه اون فرزند دچار اون مشکل نیست ... محیط میتونه افراد رو تغییر بده اما نمیتونه نسل بعد اونهارو هم تغییر بده یک موش دم بلند رو اگر دمش رو کوتاه کنید و این کار رو تا 7 نسل هم ادامه بدید توله موشی که بعد 7 نسل بدنیا میاد بازم دم بلنده . اما اگر ژن دم بلند دار شدن رو در یک نطفه موش دستکاری کنید اون دم کوتاه بودن به نسل بعد منتقل میشه

• Like 4
لینک به دیدگاه
البته موضوع جهشی بود که توسط الکل ایجاد میشه ... سلولی در بدن بنده در حال تقسیمه الکل میخورم و روی سیستم تقسیمش اثر میذاره به طوری که اون سلول به طور بی وقفه تقسیم میکنه و ایجاد تومور میکنه .... این یک نوع جهش هست که میتونه پیش سرطانی شدن رو ایجاد کنه

نوع دیگر جهش زمانیه که یک جهش روی سلول های تخمک و اسپرم و یا دوره تقسیمات جنینی رخ میده و میتونه باعث نقص در بخشی از سیستمهای بدن نوزادی بشه که از اون تخمک و اسپرم جهش یافته متولد شده .

حالا سوال اول شما اینکه با تغییر ژن میشه به خواسته خود رسید باید بگم اتفاقا دانشمندا دنبال این هستند که بتونن به چنین هدفی برسند مثلا ژن هایی از پدر و مادر رو بیابند که بتونه فرزند زیباتری حاصل شه یا مثلا ژن هایی که توانایی تولید ماهیچه بیشتری در بدن داره رو پیدا کنن تا بتونن انسانی قدرتمندتر در نسل بعد داشته باشن... باید بگم بله دنبالش هستن...

در مورد مسئله دوم کسی که دستش ضعیف هست خوب با فیزیوتراپی و چیزی تحت عنوان ژن درمانی و سلولهای بنیادین مثلا اگر ضایعه نخاعی داشته باشه قابل برطرف شدن یا بهتر شدن هست اما حالا باید ببینیم آیا این مشکل ارثیه؟ ینی از پدر مادرش به ارث رسیده و میتونه اینو به فرزندش منتقل کنه یا نه فقط خودش اینطوره ... اگر خودش اینطوره که با روشهایی مثل فیزوتراپی و ... که در بالا ذکر کردم قابل حل هست اما اگر قابل انتقال به نسل بعد هست با تمرین رو خودش هرگز نمیتونه اونو تو نسل بعدش تغییر بده اگر قرار باشه این جهش (موتانت) به نسل بعد منتقل بشه میشه مگر اینکه اون ژن مثلا ژنی که قدرت و ضعف دست رو تعیین میکنه از والد سالمش به ارث ببره و یا مسئله ای نادر تحت عنوان ریورس موتانت در نسل بعد رخ بده در وقاع یک جهش جدید که اون جهش قبلی رو اصلاح کنه اینطوری دیگه اون فرزند دچار اون مشکل نیست ... محیط میتونه افراد رو تغییر بده اما نمیتونه نسل بعد اونهارو هم تغییر بده یک موش دم بلند رو اگر دمش رو کوتاه کنید و این کار رو تا 7 نسل هم ادامه بدید توله موشی که بعد 7 نسل بدنیا میاد بازم دم بلنده . اما اگر ژن دم بلند دار شدن رو در یک نطفه موش دستکاری کنید اون دم کوتاه بودن به نسل بعد منتقل میشه

سپاس ازپاسختان

خب یک مستندی نشان میداد ماهی هادراثرکم آب شدن دریاببه خشکی میرسندوکم کم باله هاشون تبدیل به بال شده و...حالادقیق یادم نیست.

شایداین سوالم مسخره باشه ولی میپرسم نمی شه زنی ازقدرت ومهارت حیوانات توانسان جایگزین کردمثلازورفیل یاکرکدن یا....

توی مجله خوندم هرچه انسان باهوشترمی شه قدش هم کوتاهترمی شود. اینه گفته بودبه علت گردش خون است نظرشماچیست؟

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

من دیشب یک پاسخ برای موضوع الکل نوشتم ولی شاه نامه شد پاکش کردم

اما اگر برات جذاب بود که چرا الکل مشکل ساز میشه میذارمش

اما در مورد ژنتیک ! در مورد این چند سال پیش خیلی کار کردم و باید بگم بله میشه اینکارو کرد

تجربه عملیاتیش رو هم دارم :ws3:

اما یک توضیح طولانی داره لامصب

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز.

من دیشب یک پاسخ برای موضوع الکل نوشتم ولی شاه نامه شد پاکش کردم

اما اگر برات جذاب بود که چرا الکل مشکل ساز میشه میذارمش

اما در مورد ژنتیک ! در مورد این چند سال پیش خیلی کار کردم و باید بگم بله میشه اینکارو کرد

تجربه عملیاتیش رو هم دارم :ws3:

اما یک توضیح طولانی داره لامصب

سلام دوست مهربان

اگه می تونی وبرات زحمت نیست هم الکل رابزارهم تجربه هم توضیح!(برایم جالبه )

مگرچقدربودکه پاکش کرده ؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام دوست مهربان

مگرچقدربودکه پاکش کرده ؟

خیلی طولانی بود اما چشم اول الکل و بعد هم ژنتیک که بشه خوندش:icon_gol:

خب اینم شاهنامه :ws3: دوست گلم اینکه میگن الکل به شرب نرسه فقط یک دلیل داره البته منظورم آسیبیه که میزنه!! الکل وقتی میره تو بدن مثل خیلی از ترکیبات دیگه وارد کبد میشه و بعد از پردازشش شرایط جذب و دفعش میاد وسط اکثر خوراکی ها همینن و درون کبد پالایش میشن درست مثل یک پالایشگاه نفت یا یک پتروشیمی! . تو پالایشگاه هم یک خوراک داری(نفت خام) وارد میشه و فرایندهای مختلفی روش پیاده میشه وچندین راکتور . برج و کوره رو رد میکنه و از این نفت خام گاز . مایعات فرار . حلالها و.............. بدست میاد که از هم تفکیک میشنو جدا دپو میشن . غذا ! نوشیدنی و خیلی از موارد خوراکی هم به همین شکل وارد میشه و مثل ورودی یک پالایشگاه یک یری فلان روش انجام میشه اینم اول وارد معده میشه و جامدات تحت تاثیر HCl و........... قرار میگیره که تو پالایشگاه هم اول میره تو کوره تا گرم و بخار بشه وقتی میرسه به راکتور بدن (کبد) فرایند شروع میشه که اول از همه این الکل پارشیلی اکسید میشه ! الکل نوع اوله و حاصل اکسیداسیون ناقصش الدهیده . اتیل الکل هم جزئی اکسید میشه به استالدهید !! استالدهید فرد رو شنگول میکنه نه الکل !! آلدهید جماعت خطرات زیادی برای آدمیزاد که فقط نه موجودات زنده داره نمیشه گفت الکل سرطان زاست چون زمان زیادی نمیمونه اما استالدهید سرطان زاست و خطرات زیاد دیگه هم داره وقتی طرف این خوردن رو تکرار میکنه این خطرات جدی تر میشه و کمترین عارضه مصرف زیاد الکل سایروز شدن کبده که میشه مثل سنگ پا!! مثل اسفنج جمع میشه و معمولا از اینجا دیگه ادامه پیدا نمیکنه چون نارسایی کبد این اجازه رو نمیده و فرد میوفته دنبال پیوند. اگر دقت کنی بین الکلها فقط اتیلیک یا همون اتانول قابل شرب هستش چرا مثلا نمیشه متانول رو خورد ؟ اگر اتانول کاملا اکسید بشه هیچ ضرری برای بدن نداره چون محصول اکسیداسیون کاملش اسید استیکه (سرکه) یک بخشی از الکل وقتی نوشیده میشه کامل اکسید میشه و بخشی جزئی که به الدهید ختم میشه ......... اما متانول مثلا اگر خورده بشه محصول جزئی اکسید شدنش فرمالدهیده که محلولش در آب (چون گازه ) ترکیبی رو میسازه که خیلی خطرناک تر از استالدهیده ! چرا میگم خطر داره ؟ فرمالدهید محلول در آب رو بصورت تجاری فرمالین (37 تا 40 درصد) میگن و برای ضد عفونی کردن اشیاء یا در مواردی برای نگه داری نمونه های بیولوژیکی و........ استفاده میشه مصرف گاز فرمالدهید جداست اما خود این فرمالین پوست کبد رو میکنه و اثراتش بسیار شدید تر از استالدهیده از طرفی اونجا که گفتم خطر ناک میشه مربوط به ناپایدار بودن این ماده هستش! این ماده تحث شرایط های مختلف ساده (اسیدی و قلیایی و فلزی و کامپلکسی خون و...............) به شدت و با سرعت به پلیمرهای خطرناکی تبدیل میشه و اصلا قابل کنترل نیستن و یک نمونه این پلیمر به مرگ طرف ختم میشه که به سادگی هم اینکارو میکنه و یک بخش متانول هم وقتی کامل اکسید بشه تبدیل میشه به فرمیک اسید یا اسید مورچه ! که این اسید وقتی وارد بدن بشه نمیکشه ولی لامصب با اینکه یک کربوکسیلیک اسیده ساختمون آلدهیدی هم داره ! هم خودش احیا کننده هستش و هم احیا میشه مثل پشکل هم از محیط کنار زده میشه و خوراک احیا کردن کامپلکس های محلول در خونه و هزار تا واکنش که اگر بخوام همه رو بگم کتاب میشه اما یکی از ساده ترین واکنش های وجود این ماده کور شدن طرفه و شما نمیتونی یک عمر متانول بخوری همون بار اول ترتیبتو میده در اصل خود متانول . اتانول . ایزوپروپیل و . نرمال بوتانول و................. چه نوع یک چه دو برای بدن مصر نیستن! هیچ کاری با بدن ندارن و محصولاتی که از اکسیداسیون و واکنش محصول اکسیداسیون ایجاد میشه پوست آدم رو میکنه تنها چیزی که از این بازیا خارج هستش پارافین جماعته از متان گازی بگیر تا پارافینهای سنگین و جامد ! اینا واکنش نمیدن و اسمشونم روشه(پارافین)این خطرناک بودنه تو خود ماده نیست تو واکنشهای ماده هستش !! مثال دیگه سیانیده !! سیانور مگه چی داره که قبض رو میده دست آدم ؟خب مگه چی داره آخه ؟ خودش برخلاف چیزایی که میگن ذاتا خطرناک و سمی نیست و درستش اینه که بگی با ترکیبات دیگه شرایط خطرناکی میسازه

تازه اغلب اون ترکیباتی هم که میسازه باز خطرناک نیست فقط عملکرد بدن یا ارگان خاصی از بدن رو دچار اختلال میکنه که یا حاده و طرف گودی بای یا خفیف و یا متوسط که به یک مسمومیت ختم میشه

سیانید هم همینه خودش چیزی نیست اما CN منفی وقتی وارد بدن میشه به سرعت با آهن خون کامپلکس های نامحلول و خطرناک ایجاد میکنه

طرف بعد از ده دقیقه بیهوش و بعدش هم گودی بای

یهو میبینه یکی جلوشه ! طرف میگه به به خوش اومدی !! میپرسی شما ؟ اونم میگه تیر غیبم جیگر

قبض رو میده دست طرف

حالا یکسری کامپلکس هم تو خونه که مفیدن یا نمکهای محلول سولفاته و........ آهن ! حالا فرمیک اسید هم میاد یا اینارو احیا میکنه یا نمک های نامحلول یا خرکی میسازه

گفتم که واکنش زیاده و نمیشه دونه دونه گفت

اما اگر روزی رفتی آزمایش خون بدی یکم به یارو بگو تو سرنگ جدا بکشه بده به خودت !! بعد یک محلول رقیق فرمیک روش بریز ببین چی میشه !

تاحالا دیدی خون قرمز رنگ آبی بشه ؟

اونجا میبینی و رنگ های مختلفی از آبی و سبز تا زرد رو میبینی

حالا ببین وقتی یک ترکیب میره تو کبد متابولیزه میشه به چیا تبدیل میشه و با چیا واکنش میده

• Like 3
لینک به دیدگاه

اما ژنتیک و تغییرش (چه از نظر خلق و خوی و چه از نظر فیزیکی)

ببین دوست گلن سه تا غده و یا بهتر بگم سه تا هورمون همه چیزی یک آدم (میشه گفت نه فقط آدم) رو میسازه و شکل میده

اولیش انسولینه !! انسولین برخلاف شناختی که ازش داریم مسئول کنترل قند خون نیست !! انسولین یک هورمون پلی پپتیدیه که تو ساختمونش 70 تا اسید آمینه وجود داره و وظیف اصلی این شارژ کردن بافت های عضلانی و مغزه! یعنی چی شارژ کردن ؟ بذار یک مثال ساده بزنم بحث پیچیده نشه

یک خودرو رو در نظر بگیر !! کار پمپ بنزین و انژکتور دقیقا چیه ؟ کار انسولین هم دقیقا همینه و فقط تاثیرش روی قند کربوهیدرات (قندهای ساده و یا مرکب) نیست ! انسولین پروتئینها ! کربوهیدرات ها و حتی چربی رو کنترل میکنه و وقتی صحبت از پروتئین میشه میشه گفت انسولین مثل یک انژکتور پروتئین و کربوهیدرات ها رو وارد سلولهای عضلانی و مغز میکنه

این عمل به حدی دقیقه که وقتی انسولین بیشتر از حد معمول در بدن موجود باشه به زور هم که شده این ترکیبات رو وارد بافتها میکنه (به همین دلیل انسولین یهو خاصیت آنابولیک هم پیدا میکنه ) مغز قدرت تجزیه تحلیل به مراتب بیشتری پیدا میکنه و بدن بهترین عملکرد رو از خودش نشون میده

از طرفی کمبود این هورمون یا در مواردی که این هورمون ترشح میشه ولی بدن و گیرنده ها نمیتونن شناساییش کنن دردسرهایی رو ایجاد میکنه که ابتدایی ترین مشکل دیابته

عوارض های بیماری دیابت صرفا به دلیل قند خون نیست و اینکه پزشکهای عزیز به قند خون ربطش میدن درست نیست !

آرامش و ضرب هوشی افراد به این هورمون بستگی داره

پس اولی پانکراس و انسولینه

دومی محور هیپوفیز و هیپوتالاموس و خارق العاده هایی به اسم آندروژنها و سردستشونم تستوسترون !!

وقتی میگی تستوسترون همه یاد استروئیدهای آنابولیک و دوپینگو این حرفها میوفتن و پزشکها هم تا حد زیاده با استروئیدها بیگانه هستند و اطلاعات زیادی ندارند (چه خوششون بیاد چه نیاد)

تاثیر این لامصبا فقط درشت کردن و شرایط مطلوب جنسی و بالانس مثبت(صفات ثانویه مردانه) جنس نر نیست

اینا فقط بخشی از اثرات آندروژنهاست و بیشتر خواص ماده دومیه که از تبدیل تستوسترون تحت تاثیر روکتاز بدست میاده

تستوسترون تحت تاثیر روکتاز به دی هیدروتستوسترون تبدیل میشه

این از روکتاز

یک بخش هم به هورمون زنانه استروژن تبدیل میشه

حالا به اینا کاری نداریم

اما انسولینو گفتیم سوخت مارو با زور میرسونه به بافتهای عضلانی و مغز

از اینجا به بعدش کار آندروژنه که این ترکیبات رو مصرف میکنه و بافت ها رو میچینه (مثل انباردار)

از این ترکیبات استفاده میکنه و فیدبکهای مثبت رو بوجود میاره

بخشی از توانایی یک جوون روی همین آندروژنهاست و وقتی پا به سن میذاری اینا کم میشن ولی مهولت به اینا ربطی نداره و فقط توان بدنی میاد پایین !! از دست رفتن حافظه ! لکنت زبان ! لرزش دستها !! کم زور شدن !! ضعف بینایی !! کم شدن تراکم عضلات !! و بینهایت تاثیر دیگه که متاسفانه بحث خیلی طولانی میشه

از طرفی اینا اگر به شکل کنترل نشده باشن دیگه مثل خودرو ریپ نمیزنی و مثلا اگر بیش از حد وجود داشته باشه باید آنزیمها رو هم کنترل کرد وگرنه داستان های جالبی بوجود میاد

بعضی از بدنها تمایل زیادی برای تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون دارن که علایم خفیفش خطرناک نیست و فقط مشکلات ساده ظاهری بوجود میاره !! مثل کچل شدن و جوشهای زیر پوستی !! اگر از خفیف تجاوز کنه و کمی فراتر بره خطراتش هم مهم میشه که برای مثال یکی از بیماری هایی که بوجود میاد مشکلات پروستاته

تا همینجا هم در کنار مشکلات فوق آسیبهای روحی و روانی زیادی هم بوجود اومده که معمولا باهاش آشنا نیستیم و به اعصاب ربطش میدیم

افسردگی رو قدیما میخواستن با مقلدهای سمپاتیک و مواردی که روی اپی نفرین تاثیر میذاره درمان کنن !! (مثل افدرین که الان شده ماده موثر مخدر)

وقتی صحبت از عملکرد مغز و روح و روان میشه همه میرن دنبال اعصاب و روان اما معمولا توجه نمیشه این اعصاب و روان توسط چی کنترل میشه ؟ و در نهایت هم با یک مشت دارو و چند تا خواب آور و یک فلوکستینی زولپیدمی خلاصه این آتوآشغالا سر و ته موضوع رو به هم میچسبونن !!

تفکر و ذات فکری هم حتی تو این بازیه !!!

• Like 3
لینک به دیدگاه

اما این تستوسترون و دی هیدروتستوسترونه که باعث میشه یک فرد جنایت کنه!!! فرد خشن و نخراشیده یا مهربان و ملایم باشه !! زود رنج باشه یا افکار قوی داشته باشه !!دم دمی باشه یا نه !! ثبات فکر و شخصیت داشته باشه یا خیر !! تصمیم گیری های چرت داشته باشه یا خیر !! بعضی افراد به ظاهر ذاتشون خرابه اما در اصل بحران دارن و معمولا کسی حالیش نیست و اگر هم بگه من مشکل دارم (چون معمولا کسی قبول نمیکنه) سریع میبرنش پیش روانپژشک و کلا راه رو اشتباه میرن :ws28:

تا حدی تبدیل تستوسترون برای حفظ صفات مردانه باید باشه اما بیش از حدش یک جانی بد ذات و با خصوصیات اخلاقی وحشتناک رو میسازه

یا افراد زیادی هم هستن که زودرنج هستند که این علایم خفیف محسوب میشه!! چون حادش صفات زنانه هستش که ظاهر میشه و فقط این نیست که یارو تمایل به زن بودن داشته باشه !! نه نه

این یک بخشه !! دیدید افرادی رو اگر بگن مثلا نتانیاهو گفت ایران باید فلان بشه فحش میدن !! و اگر فردا مثلا پوتین بیاد بگه نه باید به ایران حال داد باید همه چیز به سود ایران باشه بازم فحش میدن ؟

تعادل شخصیتی نیست !! هم در زمانش جو گیرن و به مخالف دریوری میگن و هم در زمان دیگه به موافق دریوری میگن icon_pf%20%2834%29.gif متاسفانه اگر اینا تو دستگاه های مسئول هم باشن که دیگه حله دیگه

سایکوپت ها افراد خطرناکی برای جامعه محسوب میشن که مشکلات اینا فقط بحران هورمونیه

بالانس بودن هورمون این نیست که من یک آزمایش بدم بگن آقا حله ایکس میلی گرم در روزه و درسته و مرتب هم ترشح میشه!! نه این نیست چون من الان بنزن و حلال 410 هم بریزم تو باک ماشینم روشن میشه و مثل بنزین کار میکنه اما آیا بنزن سوخته ؟

وقتی هم اسم سایکوپت ها میاد وسط همه میگن بیماری روانی !!

افراد زیادی از بدو تولد مشکلات هورمونی دارن ولی کی متوجه میشه ؟ ذات کسی هم از زمانی که بدنیا میاد خراب نیست و بحرانش اینو میسازه و طی سالهایی که زندگی میکنه میشه براش عادت و جزئی از زندگی

حالا بحثش طولانیه

سومین و مهمترین هم فاکتور رشد یا IGF-1 هستش !!!

وظیقه این هورمون خیلی فراتر از چیزیه که بتونم با صد تا پست هم بگم

اما چند تا اشاره میکنم

یکیش تکثیر تک تک سلولهاست !! تکثیر و شبیه سازی ! یعنی مثل یک دستگاه فتوکپی عمل میکنه و برابر اصل میکنه

این هورمون سلول خلق میکنه

چه بافت استخوانی و چه عضلانی و چه سلولهای مغز

اشتباه نشه اینا وظایف سوماتوتروپین یا هورمون رشد نیستا!! خود سوماتوتروپین میاد مثل یک پروهورمون روی این فاکتور رشد تاثیر میذارهو خودش کاره ای نیست

آکرومگالی (غول پیکر شدن) که نتیجه رشد عرضی استخوانه عوارض این فاکتوره نه سوماتوتروپین !!!!!!!

ولی خب ربطش میدن به سوماتوتروپین دیگه

ساده گفتم دیگه !! به شوخی هم بگم ! دیدی میگن طرف مغز نداره که تعطیله

یا میبینی فرد قدش کوتاه و استخوان بندیه ریزی داره

دیابت میگیره !! مشکلات جنسی داره !! تو سن کم پیر میشه انگار 50 سالشه و..............

چرا گفتم دیابت ؟ مگه اون بالا نگفتم این زیر سر انسولینه ؟ یا مشکل جنسیتی زیر سر آندروژناس ؟

آهان!! الان گفتم تکثیر بافت و سلول !! اگر فاکتور مشکل داشته باشه پانکراس درست درمونی نداریم که انسولین مناسبی ترشح کنه !! یا هیپوتالاموس و.............

حالا همه اینارو گفتم که بتونم یک چیزی رو توضیح بدم

ژنتیک !! تا حالا مشکلاتی رو گفتم که چه از نظر فیزیکی و چه روحی به ژنتیک مربوط میشه

و وقتی یکی رو میبینی 160 سانت قد داره و ریز نقشه این به ژنتیکش مربوط میشه

وقتی میگیم چرا ۀمانیا همه قد بلندو استخوان درشتن یعنی داریم در مورد ژنتیکشون صحبت میکنیم

وقتی یک زن آلمانی بلند و قد بلنده یعنی ژنتیکش اینه

کل ژنتیک با این سه هورمون کنترل میشه

میشه رنگ مو و پوست رو عوض کرد

و خیلی چیزهای دیگه

مثلا وقتی از فیبرهای عضلانی صحبت میکنیم میبینیم که هر آدمی تو یک قسمت تراکم بالایی داره و یک قسمت تراکمش کمه

یا شکل یک قسمت و خیلی چیزای دیگه

من ژنتیک عضله سینه رو با یک فرایندی که در اینجا نمیگنجه تغییر دادم و پر شد از فیبرهای کند و تند!!

وقتی تکثیر بشه همیشگیه و موقت نیست

البته و متاسقانه از این هم سوء استفاده هایی شده و دارن سلاح هایی میسازن که در یک جنگ بتونه فقط یک نژاد و ژن خاص رو هدف قرار بده !!

وقتی میگم سلاح صرفا این نیست که یک بمب باشه !!! یک چیز خیلی بی سر و صدا که از گفتنش معذورم

شما میتونی چهره خودت و حتی ترکیب بدنیت رو تغییر بدی و این همیشگی باشه !! بصورتی که فرزندت هم در آینده اینو به ارث ببره

این چیزا در حد این نیست که بگیم دانشمندا دارن تحقیق میکنن !! نه نه دانشمند کیلوچنده

این بحث ها تکنولوژیه و تموم شده رفته ولی ابزار قدرته !! هیچ کسی هم ابزار قدرتش رو منتشر نمیکنه

قدرت هم منظورم جنگ نیست !! علم یعنی قدرت ولی علم واقعی و تاپ !! منظورم دو تا دکتر یا مهندس نیست

یک شرکت 40 سال پیش یک چیزی رو میزنه که هنوزم میگن مخوف ترینه

و رقیب نداره

کل شرکتهای دنیا بسیج میشن نمیتونن باهاش مقابله کنن

این یعنی قدرت

یعنی تفکر درست

نه اینکه لیلوانو فلان کنی اینجوری بشه !! اصلا مهم نیست چی میشه

و خارج از قدرت و علم هستیم

همه هم معتقدن به عقاید باید احترام گذاشت

اما این اشتباهه !! آدم به فرد احترام میذاره نه به باوراش !! شما نمیتونی به یک جنایت کار احترام بذاری و بگی بابا خب باورو اعتقادشه دیگه

چه دینی چه اجتماعی !! داعش چلغوز میگه دین و جنایت میکنه !! میتونی احترام بذاری ؟

چرا به اون احترام نمیذاری اما به کسی نامه میندازه تو چاه احترام میذاری میگی باورشه و محترمه ؟

گفتم که برعکس حرکت کردن یعنی این

بی خیال موضوع ژنتیکه و به من ربطی نداره

موفق باشی دوست گلم

درضمن این متنها اصلا چیز مهمی نیستا

:icon_gol::icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام دوست مهربان

مگرچقدربودکه پاکش کرده ؟

سعی کردم ساده توضیح بدم و اگر تو تایپ مشکلاتی بود شرمنده

:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...