رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

چندروزپیش ناهارکباب داشتیم(جای همتون خالی)پدرومادرم و...هم بودندحالا من ازفرط خوشحالی :icon_razz:به خواهرزادم گفتم لیوان نوشابت رابردارخودم هم برداشتم مثل این فیلمهاهست (سانس و ر ی)جام لیوانه عرق میزنن به هم ماهم زدیم بهم چی شدانگاری آدم کشتم دادوبیدادکه نجس شد،حرامه ،گناه داره منومیگی اینجوری شدم:banel_smiley_4::w58:بعداینجوری:4564:بعدخلاصه همه شکلکهاراشدم .نمی دونم چی بگم .شماچی می گفتین اگه بجای من بودین؟ چرااین باورهست که نجس می شود؟

• Like 10
لینک به دیدگاه
چندروزپیش ناهارکباب داشتیم(جای همتون خالی)پدرومادرم و...هم بودندحالا من ازفرط خوشحالی :icon_razz:به خواهرزادم گفتم لیوان نوشابت رابردارخودم هم برداشتم مثل این فیلمهاهست (سانس و ر ی)جام لیوانه عرق میزنن به هم ماهم زدیم بهم چی شدانگاری آدم کشتم دادوبیدادکه نجس شد،حرامه ،گناه داره منومیگی اینجوری شدم:banel_smiley_4::w58:بعداینجوری:4564:بعدخلاصه همه شکلکهاراشدم .نمی دونم چی بگم .شماچی می گفتین اگه بجای من بودین؟ چرااین باورهست که نجس می شود؟

یکی از فواید نر بودن قابیلت داشتن دایورتینگ ه :ws3:

من بودم دایورت می کردم. چون بحث مهمی نیست.

بسته ب اینکه چ کسی حرفی بزنه.

با توجه ب جایگاه اجتماعی اون فرد- خودم- موقعیت اون موقع واکنش هایی از خنده تا بحث خواهم داشت.

• Like 7
لینک به دیدگاه
یکی از فواید نر بودن قابیلت داشتن دایورتینگ ه :ws3:

من بودم دایورت می کردم. چون بحث مهمی نیست.

بسته ب اینکه چ کسی حرفی بزنه.

با توجه ب جایگاه اجتماعی اون فرد- خودم- موقعیت اون موقع واکنش هایی از خنده تا بحث خواهم داشت.

خنده روموافقترم .

ولی آدمی نیستم که تواینجورمواقع هیچی نگم .

پس بحث می کنم می خواهم دلیلش رابدانم .ماتوزندگی چراهای خیلی زیادی داریم ولی جواب نداره .

ولی دراین موردمن نمی توانم زیادبحث کنم چون پدرمادرم بی سوادندوقدیمی آخرش به جای باریک می کشه بدبختی نه من حرف اینهارامی فهمم ونه اونها.

• Like 6
لینک به دیدگاه
خنده روموافقترم .

ولی آدمی نیستم که تواینجورمواقع هیچی نگم .

پس بحث می کنم می خواهم دلیلش رابدانم .ماتوزندگی چراهای خیلی زیادی داریم ولی جواب نداره .

ولی دراین موردمن نمی توانم زیادبحث کنم چون پدرمادرم بی سوادندوقدیمی آخرش به جای باریک می کشه بدبختی نه من حرف اینهارامی فهمم ونه اونها.

لزوم توهوم دانستن، یا همون چیزی ک ما ساده اون رو دانستن می گیم؛ وابسته ب موقعیت ماست.

مثلا اینکه هوا امروز نیویورک چطوری ه؟

خوب البته برا من ک ایران هستم شاید مفید و لازم نباشه ک بدونم.

شکم حرف ام اینکه بحث کردن خوبه، اما هر نکته زمانی دارد و اینا حرفا.

قطعا کار درستی کردید ک با پدر مادر بحث نکردین نه ب خاطر سواد( ک ذاتا قبولش ندارم) ک بخاطر جایگاه های اجتماعی ( ک این بث ش طولانی ه)

اما اینجا هم جای بحث نداره. چون فک نمیکنم کسی باشه ک بیاد بگه " اره. حروم شده ! "

ای داد، بگذریم از مفهوم گناه و لزوم وجود حرام !

• Like 7
لینک به دیدگاه

نمیشه پدرومادرها رو سرزنش کرد.چون اونا بااین دید بار اومدن که زدن لیوان ها به هم برای جام های شرابه واگه این اقدام انجام بگیره کار غرقابل بخششی صورت گرفته.چون اونا علاوه بر شراب طرز خوردن شراب روهم با اون یکی میدونن وبرخوردشون با هردو یکیه...هرچند این طرز تفکرنادرست باشه ولی اونا مثل جوونا وافراد باسواد پیرامون نیستن که بشه یاهاشون بحث علمی و تخصصی کرد.

در اینجور مواقع همون خنده بهترین کاره...به شوخی بگیرید برای مسخره بازی وخنده که ایراد نداره :w16:

• Like 7
لینک به دیدگاه
نمیشه پدرومادرها رو سرزنش کرد.چون اونا بااین دید بار اومدن که زدن لیوان ها به هم برای جام های شرابه واگه این اقدام انجام بگیره کار غرقابل بخششی صورت گرفته.چون اونا علاوه بر شراب طرز خوردن شراب روهم با اون یکی میدونن وبرخوردشون با هردو یکیه...هرچند این طرز تفکرنادرست باشه ولی اونا مثل جوونا وافراد باسواد پیرامون نیستن که بشه یاهاشون بحث علمی و تخصصی کرد.

در اینجور مواقع همون خنده بهترین کاره...به شوخی بگیرید برای مسخره بازی وخنده که ایراد نداره :w16:

درسته نمی شودایرادگرفت کلاملاقابل درک است . حالا بخوای برسی کنی شایداین بی سوادی و.... به نفع خیلی هاهست بگذریم ......فقط آرزومی کنم ایران بادانش بشه .

یه نکته جالب گفتی افرادباسوادگفتی من می گم دارم می سوزم ازیه سریهاکه که ظاهرا باسوادند .

چشم

• Like 5
لینک به دیدگاه
درسته نمی شودایرادگرفت کلاملاقابل درک است . حالا بخوای برسی کنی شایداین بی سوادی و.... به نفع خیلی هاهست بگذریم ......فقط آرزومی کنم ایران بادانش بشه .

یه نکته جالب گفتی افرادباسوادگفتی من می گم دارم می سوزم ازیه سریهاکه که ظاهرا باسوادند .

چشم

متاسفانه امارشون هم زیاده:hanghead:

:a030:

بزرگوارید

• Like 4
لینک به دیدگاه

آری

چنین بود برادر

یکی اومد بگه که معنی زدن استکان یا لیوان یا گیلاس چیه ؟؟

یعنی به سلامتی حالا اب بوخوری یا سودا یا نوشابه برای ی دیگری آرزوی سلامتی میکنیم

و ارزوی سلامتی برای دیگران حرام نیست که هیچی بلکه صواب ده پله هستش...

موفق باشیم و همیشه سلامت

به سلامتی دوستان:w02:

• Like 4
لینک به دیدگاه

همون دایورت و خنده جوابگو هست...

ولی اگه خودت میخوای جوابشون بدی بحثش جداس...

کسایی که پسرای هم سن و سال ما و یا مجرد دارن متاسفانه این مشکل دارن....البته وقتی مشکل میشه که پدر و مادر حرف های طرف مقابل رو درک نکنن و طبق اصول و عقاید خودشون بخوان بحث رو ادامه بدن و آخرش یه قهر "الکی مثلا" هم اتفاق میوفته...

خب تو خودت گفتی سوادشون بالا نیست چرا تو اونا رو درک نمیکنی تو امروزی هستی ولی شاید واسه دهه30.40هستن که اون زمون واقعا این چیزا عیب بود نه مثل الان که شده نوشیدنی سره سفره هرکس...

تو هرچقدر هم بخوای تلاش کنی و اونا رو قانع کنی نمیشه...بی فایدس...

تنها کاری ام که میتونی انجام بدی اینه که این کارو دیگه جلوشون تکرار نکنی و یا بحثی دراین مورد باهاشون نکنی...

وقتی اونا درک نمیکنن...تو درک کن...

تو هر رابطه و ....باید یکی درک کنه و کوتاه بیاد...

شاید فردا و پس فردایی خانومت بااین کار تو ناراحت بشه...خب مسلما نباید بحث ادامه بدی و ...کوتا بیا و درک کن این مساءل تو بعضی جاها کامل جانیوفتاده...

تو خانوادت با خانواده ایی که مادر 20سالشه و پدر 25سر سفره راحت شراب نوش میکنن مقایسه نکن....

اینجا و الان بتونی خودتو کنترل کنی و طرف و درک بهتر از آیندس که بخوای با خانومت این مشکل داشته باشی...

زیاد حرف زدم ببخش داداش.

• Like 4
لینک به دیدگاه

:ws3:

اصلا نجس دقیقا ینی چی؟!!!!!

معذرت میخواما ! خیلی میبخشید !!

میگن پی پی تو لیوان آب باشه اگر بو ندهد و رنگش عوض نشود خوردنش ایرادی ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

وا حیرتا!!!!

آخه باکتریم مگه دیده میشه؟

80% وزن خشک مدفوع باکتری هست! که ممکنه اون پی پیه بی صاحاب توش پر انگل و الودگی باشه اون نجسسسسسسسسسسسس نیس! :ws3:

بعد کار ندارم که الکل خاصیت پاک کنندگی داره و مقدار اندکش مثلا اگر در یک ماده آنتی اکسیدان مثل شراب یا آبجو باشه از نظر علمی نه تنها ضرر نداره بلکه مفیدم هست ... ولی خوب بعضیا اعتقاداتشون طوریه مخالفن کار ندارم...

اما اخه لیوان به هم زدن!!!!!!!!!!! نجسسسسسسسسس؟!!!!!!!!!!!

:icon_pf (34):

جل الخالق!:ws38:

:4564:

من بودم میخندیدم:ws28: البته نه اون خنده ای که شما فکر میکنید یه اصطلاحی هست گیلک ها میگن مرگه خنده ... من دقیقا اونجوری میخندیدم :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
آری

چنین بود برادر

یکی اومد بگه که معنی زدن استکان یا لیوان یا گیلاس چیه ؟؟

یعنی به سلامتی حالا اب بوخوری یا سودا یا نوشابه برای ی دیگری آرزوی سلامتی میکنیم

و ارزوی سلامتی برای دیگران حرام نیست که هیچی بلکه صواب ده پله هستش...

موفق باشیم و همیشه سلامت

به سلامتی دوستان:w02:

اینقدرخوشم میادازکسایی که جوردیگری مسله رانگاه می کنند به سلامتی مهندس سهند:hapydancsmil:

• Like 2
لینک به دیدگاه
:ws3:

اصلا نجس دقیقا ینی چی؟!!!!!

معذرت میخواما ! خیلی میبخشید !!

میگن پی پی تو لیوان آب باشه اگر بو ندهد و رنگش عوض نشود خوردنش ایرادی ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

وا حیرتا!!!!

آخه باکتریم مگه دیده میشه؟

80% وزن خشک مدفوع باکتری هست! که ممکنه اون پی پیه بی صاحاب توش پر انگل و الودگی باشه اون نجسسسسسسسسسسسس نیس! :ws3:

بعد کار ندارم که الکل خاصیت پاک کنندگی داره و مقدار اندکش مثلا اگر در یک ماده آنتی اکسیدان مثل شراب یا آبجو باشه از نظر علمی نه تنها ضرر نداره بلکه مفیدم هست ... ولی خوب بعضیا اعتقاداتشون طوریه مخالفن کار ندارم...

اما اخه لیوان به هم زدن!!!!!!!!!!! نجسسسسسسسسس؟!!!!!!!!!!!

:icon_pf (34):

جل الخالق!:ws38:

:4564:

من بودم میخندیدم:ws28: البته نه اون خنده ای که شما فکر میکنید یه اصطلاحی هست گیلک ها میگن مرگه خنده ... من دقیقا اونجوری میخندیدم :ws3:

حالایه چیزی میگن بچه تاگوشت نخورده دستشویش پاکه !

بعدش زکریاکه الکل رادرست کردابتدابه ساکن صنعتی درست کرد؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
حالایه چیزی میگن بچه تاگوشت نخورده دستشویش پاکه !

بعدش زکریاکه الکل رادرست کردابتدابه ساکن صنعتی درست کرد؟

از قضا پی پیه نوزاد آلوده تره :w16: یه جورایی شاید باور نکنید اما بعد شستن نوزاد باید دست خودتون رو خیلی بیشتر بشورید .... دلیل علمیش رو نمیدونم فرصتی برای یافتن دلیلش نیافتم ولی یکی از دوستان سمینار داشت در مورد اسهال آبکی و این مطلب ( مدفوع نوزاد بعد از خروج آلودگی بیشتری ایجاد میکنه ) برای خودشم سوال بود و اینو به صورت سوالی بلند اعلام کرد و پروفوسور امیر مظفر هم تایید کردند ...

چرند زیاد میگن ... درسته الکل زیادش خطریه چون اول هر جهش ژنتیکی و کَنسری نام الکل میاد ...اما زیادش ...نه کم! ماهی یکی دوبارو سلامتی ایراد که نداره هیچ ....:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه
از قضا پی پیه نوزاد آلوده تره :w16: یه جورایی شاید باور نکنید اما بعد شستن نوزاد باید دست خودتون رو خیلی بیشتر بشورید .... دلیل علمیش رو نمیدونم چرا فرصتی نشد دنبالش برم ولی یکی از دوستان سمینار داشت در مورد اسهال آبکی و این که مدفوع نوزاد بعد از خروج آلودگی بیشتری ایجاد میکنه برای خودشم سوال بود و اینو به صورت سوالی بلند اعلام کرد و پروفوسور امیر مظفر هم تایید کردند ...

چرند زیاد میگن ... الکل زیادش خطریه چون اول هر جهش و کنسری نام الکل میاد ...اما زیادش ...نه کم! ماهی یکی دوبارو سلامتی ایراد که نداره هیچ ....:ws3:

ببخشیددخالت می کنم ولی شایدبخاطر هواباشه یاآب ورطوبت.

الکل ،برای خودمم همیشه سوال بود پیش خودم می گفتم مگرالکل ضدعفونی نمی کنه چرابداست.خب اینکه باعت می شه عفونتها زودترازبین برن (معده) همونجوری که شماهم گفتین زیادنه کمش !

• Like 4
لینک به دیدگاه
ببخشیددخالت می کنم ولی شایدبخاطر هواباشه یاآب ورطوبت.

الکل ،برای خودمم همیشه سوال بود پیش خودم می گفتم مگرالکل ضدعفونی نمی کنه چرابداست.خب اینکه باعت می شه عفونتها زودترازبین برن (معده) همونجوری که شماهم گفتین زیادنه کمش !

اینو خودمم خیلی دوست دارم بدونم شاید هم شرایط آنزیمی معده نوزاد یا وجود چربی در مدفوعش باشه نمیدونم ... اطلاعات ندارم .

خوب تو دروس ژنتیک و پزشکی اینها اومده یکی از علل جهش ژنتیکی و ایجاد سرطان میتونه مصرف زیاد الکل باشه

از طرفی هم الکل مقدار کمش میتونه شست و شو دهنده دستگاه گوارش باشه و برای افراد جوانی که سابقه بیماری خاص ندارن ( قند و کلسترول و نارسایی کلیه و ... ) به مقدار کم هیچ ضرری نداشته باشه ...

در هر صورت همیشه بین علما اختلاف نظر هست :ws3: شاید این سوال خیلی های ما باشه چرا گاهی مطالبی در اینترنت یا مقالات و ... منتشر میشه و فرداش یه مقاله دیگه میاد که کاملا بر ضد اونه .... مثلا یه روز میگن چربی حیوانی مفیده به مقدار کم و یه روز میگن وحشتناکه ... باید بگم کسانی که این مقالات رو مینویسن یه سری پروهشگر هستن رو یه عده ای تحقیق میکنن و به یه نتیجه ای میرسن که ممکنه این افراد شرایط زندگی مختلفی داشته باشن مثلا رژیم غذایی یه اسکیمو همش گوشته پر چربیه گوزنه من یه هفته اونو بخورم میمیرم! شرایط فرق داره ...

یا مثلا ماده آرسنیک یک ماده فوق سمی و سرطانزاست همین دو روز پیش تو هفته نامه سلامت خوندم روی افراد امریکای جنوبی تحقیق کردن افرادی که دائم در معرض این ماده سرطانزا بودن به طور عجیبی نسبت به این ماده بدنشون اداپته شده بود!!!!!!! که این یک مسئله فوق جالبه... چون این طور وقف پیدا کردن در برابر ماده جهش زایی مثل آرسنیک در حد باکتری ها بود نه یک پستاندار مثل انسان ...

منظورم از گفته های بالا اینه که انسان به طور زیادی سیستم بدنش وابسته به ژنتیک، شرایط و محیط هست و اینکه هر چیزی متعادلش ضرری نداره .

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...