رفتن به مطلب

ساخت آبنمای موزیکال برای آکواریوم

ارسال های توصیه شده

برای اون ابشارها از شیربرقی و نازل استفاده میشه که اونو با میکرو میشه ردیف کرد البته بحث نویز و ایناهم هس اما خب کارزیادسختی نیس

میمونه نورپردازی و قضیه موزیک که با موزیکی که پخش میشه شیربرقی از صفرتا صد بسته به صدای تولیدی تغییرکنه

به نظرم میکرو میاد صدارو به عنوان ورودی میگیره بعد میزان بلندی صدا رومیسنجه و بعد خروجی رو تو بازشدن مقدار شیربرقی می بینیم

لینک به دیدگاه

چرا اما هزینه پی ال سی بالاس و برای کارکوچیک نمیصرفه مثلا برا یه اکواریوم کوچیک نمیشه انقدر هزینه کرد البته من اطلاعات زیادی ندارم تو گوگل هم ندیدم اموزشش رو بذاره....برای کارای بزرگ مثل حوزچه های داخل شهر یا میدان ها از پی ال سی استفاده میشه

لینک به دیدگاه
این کارها رو با plc بهتر نیست انجام داد؟:ws38:

برای استفاده از plc باید از چه سیستمی استفاده بشه؟؟؟

کارتی یا سیستمی داریم که صدارو تبدیل به سیگنال کنه؟؟ یا خروجی جریان و ولتاژ بده؟؟؟

لینک به دیدگاه
برای استفاده از plc باید از چه سیستمی استفاده بشه؟؟؟

کارتی یا سیستمی داریم که صدارو تبدیل به سیگنال کنه؟؟ یا خروجی جریان و ولتاژ بده؟؟؟

باید سنسور باشه احتمالا.....سنسور رو بدیم به پی ال سی با توجه با دامنه تغییرات سیگنال،خروجیمون تغییرکنه

لینک به دیدگاه

دوستان این شیربرقی ماشین لباسشویی هست....ازاین کوچیکترم هم داریم؟برای اکواریوم باید خیلی کوچیک ترباشه نمیدونم بجای شیر برقی جایگزین دیگه ای هم هس:ws38:

8x1xoyc4ot1781ckzbe.jpg

لینک به دیدگاه
باید سنسور باشه احتمالا.....سنسور رو بدیم به پی ال سی با توجه با دامنه تغییرات سیگنال،خروجیمون تغییرکنه

با سلام

یه چیزی بگم ولی قول بده نخندی چون زیاد از الکترونیک سر در نمیارم

صدا وقتی از پخش کننده میاد بیرون خیلی ضعیفه و توسط تقویت کننده قوی میشه حالا اگه ما صدای قبل تقویت کننده بدیم به میکرو میتونه مقدار صدا بفهمه

لینک به دیدگاه

سلام

رسول جان صدا به قدری هست که سنسور یا سیستم دریافتمون بتونه کم و زیادشو تشخیص بده....یه کلیپی دیدم مربوط به همین اکواریوم تو اپارات هست....یه ضبط معمولی کنار اکواریوم مطابق با صدای اون فواره ها ارتفاعشون کم و زیادمیشد

لینک به دیدگاه

هزار نوع سنسور داریم...اسمش مدلش؟؟

اکولایزر چیه؟؟

لینک به دیدگاه
مرسی رسول جان....ازاین سنسور ها چند مدل هست؟

من اطلاع دقیقی ندارم . داشتم یه چرخی میزدم که این دیدم گفتم شاید به دردت بخوره چون خروجی انالوگ داره واسه این کار مناسبه

لینک به دیدگاه
نمیدونم تو بیشتر دستت توکار...بنظرت چی به درد اینکارمیخوره

بر اینکار تورو نمیدونم چون از میکرو هیچ اطلاعاتی ندارم..... ولی برای کارای بزرگتر که بشه با plc انجام داد شنیدم با اکولایزر میشه....

در کل باید سنسور حساس به صدایی باشه که به من خروجی 0 تا 10 ولت بده....حالا هر سنسوری میخواد باشه

لینک به دیدگاه

اقا کوروش واسه این کار نیاز به نرم افزار کامپیوتری خاصی هست که بتونه میزان بلندیه صدا رو تشخیص بده؟:ws52: یا با سنسور این کار انجام میشه؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
اقا کوروش واسه این کار نیاز به نرم افزار کامپیوتری خاصی هست که بتونه میزان بلندیه صدا رو تشخیص بده؟:ws52: یا با سنسور این کار انجام میشه؟؟:ws52:

سلام نه فکرنکنم نیازی باشه....برای کارکوچیک با میکرو و سنسور و برای ابنماهای بزرگ شاید نیازباشه البته اونجا دیگ از پمپ ها قوی...پی ال سی...درایورها...استفاده میشه

لینک به دیدگاه
سلام نه فکرنکنم نیازی باشه....برای کارکوچیک با میکرو و سنسور و برای ابنماهای بزرگ شاید نیازباشه البته اونجا دیگ از پمپ ها قوی...پی ال سی...درایورها...استفاده میشه

راستی امیر اگه رفتی آمار بگیری بیا اینجا هم بگو تا استفاده کنیم....

---------

حالا چرا میخوای موزیکال باشه؟؟؟

من میتونم کاری کنم بدون موزیک رقص داشته باشه:ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...