رفتن به مطلب

IT Maryam

عضو جدید
 • تعداد ارسال ها

  259
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

تمامی مطالب نوشته شده توسط IT Maryam

 1. IT Maryam

  سوال در رابطه با S3 Neo

  درود بر متخصصان بازار گوشی سوالی که پیش اومده به شرح زیره: :D گوشی S III neo Dous همون GT-9300I هست؟ یعنی رو برچسبش اینو زده (GT-9300I) و اینکه زده ساخت چین. و چرا وقتی #06#* رو میزنیم دو تا کد IMEI میاد که یکیش با برچسب روی جعبه یکسانه? یعنی گوشی اصله یا فیکه؟ چجوری مطمئن بشیم؟ طبق گفته فروشنده هم، این مدل، ویتنامیش نیست.:164: داستان از چه قراره ب نظرتون؟
 2. IT Maryam

  آرایش نکنی چی میشه؟

  خیلی ها هم اینطور فکر نمیکنند و تنها به دلیل ذات تشنه ی زیبادوستی و احساس رضایت و لذت از خود هست که به آرایش کردن علاقه دارند. در غیر این صورت میتونه ناشی از کم بودن اعتماد به نفس، پیروی و تقلید از دیگرانی که آرایش میکنند و... باشه. فکر نمیکنم اینطور باشه ولی در مورد اون عده ای که این عقیده را دارند که همه ی هویت یک خانم به ظاهرش وابسته هست میشه گفت که شاید به دلیل سطحی نگر بودن جامعه و توجه ی زیاد به نظرات و امیال دیگران هست.
 3. به نظر وابستگی ای بین این دو وجود نداره. شاید کسی که دیندار باشه و کاملا مطابق اون عمل کنه، اخلاق خوبی داشته باشه ولی اینکه بگیم شخصی که بی دین است اخلاق هم نداره، جمله ی بی اساسی گفتیم. در واقع میشه گفت دین میتونه راه یا الگویی برای خوش اخلاق بودن باشه ولی برعکس این جمله از منطق به دور هست. اینکه انسانی که خوش اخلاق بوده دیندار بوده. این یک احتماله.
 4. IT Maryam

  چرا از جدی بودن میترسی؟

  جدی بودن نیازمند تابع قوانین بودن هست که تو بعضی از کشورها به دلیل اینکه قانون خیلی پراهمیت نیست، جدی بودن برای اشخاص چندان سودی نداره. ولی شوخی و بذله گویی گاهی اوقات، ماهیت ماست مالی کردن داره که توی همین دست کشورها، افراد از ماهیتی که داره، به نفع خودشان، سواستفاده میکنند.
 5. IT Maryam

  علم بهتر است یا اندیشه

  شاید بشه گفت علم یک الگو هست ولی اندیشه خلاقیت مغز هست و اندیشه پایدارتر هست. اما در مورد کارآمد بودن، بیشتر به علم اعتماد میشه به دلیل اینکه مانند اندیشه نیست و نیاز به زمان کمتری برای اثبات داره. (به خاطر همون زمینه ی الگو بودنی که داره) و اینکه اندیشه نسبت به علم پتانسیل بیشتری برای پیشروی داره.
 6. تماشای طبیعت باران زده ی بهاری! ^_^
 7. تبریک تبریک! انشالله صد سال زنده باشید.
 8. درود بر شما! متاسفانه در این لیست فقط فیلم Argo را دیدم، که آن هم به دلیل اغراق آمیز بودنش نظرم را جلب نکرد. پس نمیتوانم در این نظرسنجی شرکت کنم.
 9. IT Maryam

  اخرین فیلمی که دیدی چی بود؟

  من هم نتوانستم ارتباطی با این فیلم برقرار کنم. در طول تماشای فیلم دنبال مشخص شدن تناسب اسم فیلم با فیلنامه و دیالوگها بودم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم و دیگر هم دنبالش نرفتم. با وجود اینکه هنرپیشه های خوبی در این فیلم حضور داشتند ولی به نظرم فیلم قوی ای نبود.
 10. IT Maryam

  اخرین فیلمی که دیدی چی بود؟

  برف روی کاج ها به کارگردانی پیمان معادی. بازیگرها: مهناز افشار، زانیار خسروی و... . فیلم خوبی بود. به طور کلی از پیامد فیلم خوشمان آمد.
 11. IT Maryam

  آیا حسود هستید؟

  در مورد پرسشنامه با یکی از دوستان موافق هستم. تستهایش کمی از حسادت دور بود. حسادت اکثر مواقع باعث میشود آدمها از هم فاصله بگیرند. مثلا وقتی یک شخص از شادی و پیروزی دوستش ناراحت میشود و تلاشش را میکند تا او از موفقیت دور شود. در این مورد میشود گفت شخص اول حسود است.
 12. IT Maryam

  مولتی یوزر بودن چرا؟

  مالتی یوزر، مالتی یوزر است! حالا چه کار داشته باشد چه نداشته باشد. شما اگر شک دارید میتوانید به صورت مستقیم از کاربر خاطی سوال بفرمائید؛ حداقل اینطوری به خودتان احترام گذاشته اید و دیگران را هم متهم نکرده اید. شاید در این میان قاتل بروسلی را هم پیدا کنید. شما چه اصراری دارید و مرتب پای این حیوان بی گناه و نجیب را وسط میکشید! :)) بلا نسبت شما.
 13. IT Maryam

  مولتی یوزر بودن چرا؟

  ماشالله مالتی یوزر! خدا زیاد کند. هدفشان را از خودشان باید بپرسید که اعتراف کردند. به شما هم که نزدیک هستند.
 14. IT Maryam

  خوشبختی چیست؟

  وقتی مواردی که از آن لذت میبرم در زندگیم زیاد میشود. وقتی آرامش دارم. و... این رضایت از زندگی هر چیزی میتواند باشد. مهم اطمینان و آرامش حاصل از این رضایت است.
 15. سپردن گوش جان () به صحبتهای یک عاشق در مورد معشوقش و نگاه کردن به چشمهایشان!
 16. خیر. با توجه به محورهائی که روی شکل رسم کرده بودم، با چرخش 180 درجه ی زاویه ی دیدِ آن نقطه، فاصله ها یکسان نیست. البته همانطور که قبلا عرض کردم این بحث در فضا و شکل هنرسی (دقیقا) کره صدق میکند. اما در مورد جنبه ی دینی این مسئله با دید مثبت میتوانیم به این نتیجه برسیم که در نظر گرفتن قبله، با فرض نزدیکترین محور موازی با سطح زمین -چیزی شبیه جو اطراف زمین، که به دلیل وجود ناهمواری ها و شکل کلی زمین باز هم جای سوال دارد- یا خارج از تعاریف منطقی و هندسی و به قصد یک سویه گی مسلمین رواج داده شده است. جالب است به دو پرسش و پاسخ زیر هم نگاهی بیاندازید. :JC_thinking: پرسش ایا قبله ما به سمت خاصی از کعبه مربوط می شود؟ و اگر اینطور نیست پس ما چه به سمت قبله، چه پشت به قبله، نماز بخوانیم؛ باز به دلیل کروی بودن زمین، در هر صورت به سمت کعبه نماز خوانده ایم. پس رعایت شرط قبله در نماز، به چه معناست؟ پاسخ کاربر گرامی طبق گفته شما، اصلاً مسأله رو به قبله بودن در نماز، از موضوعیت می افتد و دستور به آن لغو می‏شود. زیرا از هر طرفی که انسان بایستد؛ لاجرم رو به کعبه می باشد. در نظر داشته باشید؛ شرط رو به قبله بودن در نماز به معنای این است که به طور مستقیم و با کمترین فاصله ممکن، متوجه قبله شوید؛ به گونه ای که عرفا صدق رو به قبله کند. در حالی که بنا بر فرض شما حتی اگر کسی در کنار کعبه پشت به آن بایستد؛ باز صدق اسقبال، می کند(البته با دقت عقلی) به این صورت که کره زمین را دور بزند. لازم است به این نکته توجه کنیم که در احکام شرعی، صدق عرفی ملاک است. پس استقبال قبله عرفی در نماز معتبر است. پرسش در صورت خروج از جو کره زمین، چگونه نماز و روزه را انجام دهیم؟ پاسخ کسانی که به کرات آسمانی می روند، از باب مثال به کره ماه، احکامشان این گونه است: ماه سیاره ای است که به دور زمین در حالت حرکت است و حجم آن 14/1 کره زمین است و همان طور که ماه برای ما خاکیان طلوع و غروب دارد، کره زمین هم برای ماه نشینان طلوع و غروب دارد، بنابر این هنگام طلوع زمین، مجموعه کره خاکی قبله کسانی است که در ماه زندگی می کنند و همین که برابر کره زمین بایستند، در واقع برابر کعبه ایستاده اند و در هنگامی که زمین از دید ماه نشینان پنهان است و یا در حال غروب نمودن باشد، طرز رو به قبله ایستادن ماه نشینان اینست که محل تقریبی زمین در پشت افق ماه در نظر گرفته شود و به سوی خطی که عمود بر کعبه در دو طرف آسمان امتداد دارد، بایستند. _______________ پرسشها و پاسخ های مذهبی، حضرت آیت الله مکارم و آیت الله سبحانی، ص 435 و 436.
 17. فکر میکنم سوالم را متوجه نشدید. منظورم فاصله ی مستقیم نبود. مطابق تصویر اگر در فضا، نقطه ی زرد را کعبه، نقطه ی سبز را موقعیت پیش فرض نسبت به کعبه، مدار آبی رنگ را فاصله ی نزدیک به کعبه حول محور کره و مدار قرمز را فاصله ی نقطه ی پیش فرض، با چرخش 180 درجه ی زاویه ی دیدِ نقطه تا کعبه در نظر بگیریم؛ متوجه خواهیم شد که طول مدار قرمز رنگ و مدار آبی برابر نیستند! اگر در این مورد نظری دارید، بفرمائید.
 18. چرا فاصله ی نقطه ی پیش فرض با 180 درجه چرخش را با نقطه ی "قرینه ی کعبه" محاسبه میکنید؟ چرا با همان نقطه ی اصلی در نظر نمیگیرید (در این صورت فاصله ها تا کعبه در همه ی مناطق یکسان نیست و بحث نزدیکترین فاصله مطرح میشود)؟ امکانش هست بیشتر توضیح دهید؟
 19. سلام. قبل از این ماجرا دستی به سر و روی پروفایلم و تنظیماتش کشیده بودم. ظاهرا قسمت نبوده!
 20. IT Maryam

  خوشبختی چیست؟

  سلام! خوشبختی: داشتن احساس رضایت از زندگی. وقتی از زندگی خود راضی باشیم و آرامش داسته باشیم، خوشبخت هستیم.
 21. چون فکر نمیکنم خاطره باشد. با این حال طبق نظراتم، چشم، رای میدهم.
 22. نگاه کردن به چشم ها و خواندن ناگفته هایشان. گاهی لذت بخش است و گاهی منفور.
 23. ممنون از دعوت. هـــــــوم... خاطره با نوشته های شخصیتهای مجازی در این انجمن...؟ خوب من مدت زیادی از عضویتم در این انجمن نگذشته. ولی خوب مواردی که از فعالیت های بعضی از کاربران نامبرده به ذهنم میرسد، اینها هستند که شـــاید بشود گفت خاطره: pesar irani: آواتار ترولی که قبلا داشتند، با مزه بود. Ehsan: تاپیک هائی که باعث میشد، در تالار گفتگوی آزاد شرکت کنیم. Mahnaz D: با بعضی از پستهای این خانم در تاپیک سوتی ها بسیار خرسند گشتیم. sam arch: دوست دارم مانند قبل دست نوشته های ادبی ایشان را بخوانم. -Nahal-: این دوستمان من را یاد ژله و دسر می اندازد. Mr. Specific: یک اصلاح طلب که اگر اشتباه نکنم همان آقای خاص/اسماعیل کنکوری ارشد هستند که دقایقی پیش از سور و سات تولدشان برگشتیم.
 24. سپاس بابت دعوت. کاش پست اول به پروفایل ایشان لینک می دادید تا حداقل بدانیم به چه کسی باید تبریک عرض کنیم. من هم به تقلید از دیگران تولد آقای خاص/اسماعیل کنکوری ارشد را تبریک میگویم.
 25. بالاخره آمـــد! دوستــش دارم به خاطر روراستیش پائیـــــــز را میگویــــم... از همان ابتدا سردیـش را خبر میدهد. چهره ی برگها را تغییر میدهد کمرنگشــان میکند اگر نپسندیدند زردشــان میکند نشد نارنجـی نشد قهـوه ای و اگر باز هم نپسندیدند با آنها لباسی میبافد و آن را تنپـوش زمین میکند پائیـــــــز است دیگر! گوئی با زمین عهد بسته که هرگز نگذارد در روزهای آتی از سردیـش بلرزد. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ پائیز اصلا فصل غم انگیزی نیست بلکه بالعکس یک انرژی و شور و شعف نهفته ای دارد که فقط برخی از آدمها میتوانند به آن دست یابند.
×
×
 • اضافه کردن...