رفتن به مطلب

تخت جمشید، سرقتی از تمدن ایران؟؟؟

ارسال های توصیه شده

ایشون اولش میگه جایی که تخت جمشید بنا شده به لحاظ اقلیمی بدرد نخور هستش و گرمه و اختلاف دما زیاده کسی از سنگ استفاده نمیکنه برای ساخت بنا آخه بگو مومن تو اصلا میدونی 2500 سال پیش اون قسمتی که تخت جمشید بنا شده جلگه ای بوده؟

به من ربطی نداره ولی اطراف تخت جمشید(مرو دشت)هنوز که هنوزه یکی از بزرگترین قطب های کشاورزی هست به طوری که قسمت محصولات کشاورزی به صورت عجیبی پایین تر از اکثر نقاط ایران هست:whistle:

امسال عید که ما رفتیم گوجه 6 کیلو هزار بود:whistle:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 55
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من به هیچ وجه تعصب ندارم و هخامنشیان هم ربطی به من نداره بخوام تعصب داشته باشم روی ماد تعصب دارم که نیاکانم ماد بودن نه هخامنشیان و اینکه مادها به وسیله هخامنشیان از بین رفتن پس باید از هخامنشیان بدم بیاد.

این ها واقعیات تاریخه و نمیشه منکرش شد و جزیی از تاریخ کشورم هستش.

خب چرا در مورد این تز صحت نکنیم که همه صدر اسلامیان خانم باز بودن و چه بلاهایی سر کنیزایی که میگرفتن میاوردن؟

من از شما آریایی ها بدم می آد که قدرت ما ایلامی ها رو از ما گرفتین یه قرار بذار دوئل کنیم:w02:

لینک به دیدگاه
من از شما آریایی ها بدم می آد که قدرت ما ایلامی ها رو از ما گرفتین یه قرار بذار دوئل کنیم:w02:

:|

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
به من ربطی نداره ولی اطراف تخت جمشید(مرو دشت)هنوز که هنوزه یکی از بزرگترین قطب های کشاورزی هست به طوری که قسمت محصولات کشاورزی به صورت عجیبی پایین تر از اکثر نقاط ایران هست:whistle:

امسال عید که ما رفتیم گوجه 6 کیلو هزار بود:whistle:

دقیقا همینطوره

نمونه ساده ش که من خودم لمس کردم کرمانشاه 15-20 سال پیش خنک و حتی میشد بگی سرد بود و سردسیر. الان از جنوب کشور گرم تره شده این چند ساله

موارد از این دست زیاده لاکن اگر تاریخ بخوانند:whistle:

من خودم از نوادگان عیلامی ها هستم

ولی برای دوئل کردن هستم:ws3:

لینک به دیدگاه
:|

:banel_smiley_4:

منظورم این هست اصالت افراد اهمیتی نداره :hanghead:

مثلا من همین چند مدت پیش یه کتاب تاریخ پیدا کردم و سرگذشت اجدادم(طایفه ام) تا 500 سال پیش رو می دونم خب فرقی تو زندگیم ایجاد نشد :ws52:

به جز اینکه داستان های جالبی یاد گرفتم که پند آموز بود :whistle:

به نظر من تاریخ یهود از همه ی تاریخ ها جالب تر هست اگر دوس داری اون رو بررسی کنیم:whistle:

من خودم از نوادگان عیلامی ها هستم

ولی برای دوئل کردن هستم:ws3:

نه فقط ما لر ها ایلامی هستیم

لینک به دیدگاه

سلام دوباره

اینجا خیلی بحث پراکنده است !!

انقدر که قطعی نطر میدیم ، واقعا اینطور نیست !

من فقط توی این یک ماه منابعی پیدا کردم ، که بد نیست و یک جور های بی غرض هستند

1- هخامنشی ها ( دکتر اردشیر خدادایان)

2- کوروش کبیر (آلبر شاندور)

3- تاریخ ایران باستان ( حسن پیرینا )

این سه کتاب کتاب های هستند که روایت مختلف رو بدون جانب داری میارند مگر اینکه روایتی خیلی دروغ باشه که بکوبنش

حالا این دوتا کتاب نقدی بر روایات هستند که دروغ پردازی های تاریخی رو مشخص میکنند :

1- پدر خوانده تاریخ (فرشید ابراهیمی )

2 - یونانیان و بربرها ( امیر مهدی بدیع )

و اما یک کتاب از کتیبه های باستانی : فرمانهای شاهنشاهان ایران (رولف نارمن شاپ )

و اما یک کتاب راجع به نقش یهودیت :

روابط ایران و یهود در دوران هخامنشیان (فرهاد صبوریفر)

و اما یک سایت نسبتا مناسب که البته نوشته های تندی داره ، اما خب به نظر میرسه نویسنده آدم حقیقت جوی باشه و غرض و مرض نداره

این بی طرفی خوبه اینم آدرس سایت :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این منابع دوستان میتونید مراجعه کنید و بعد مطالعه این همه کتاب محکم تر نظر خودتون رو انتخاب کنید !

لینک به دیدگاه
مستند هم از ناصر پیرینا هستش که ذهنیاتشو بدون منبع گذشته.

نه این پیرنیا به رحمت ایزدی پیوسته

حسن پیرنیا

اشتباه نشه

220px-Hassan_Pirnia.jpg

حسن پیرنیا، ملقب به مشیرالملک و بعد مشیرالدوله (زاده ۱۲۵۱ در تبریز - درگذشته ۲۹ آبان ۱۳۱۴ ش در تهران) سیاستمدار، حقوقدان و تاریخ‌نگار ایرانی، و نخست‌وزیر ایران در اواخر عهد قاجار بود.

حسن پیرنیا در ده سال آخر عمر اغلب به کارهای فرهنگی و علمی اشتغال داشت و آثار باارزشی همچون مجموعه سه جلدی

و
و
را نوشت. کتاب تاریخ ایران باستان (در سه جلد) نخستین کتابی است که به شیوه علمی و بر اساس مستندات و کشفیات باستان‌شناسی درباره گذشته تاریخی ایران نگاشته شده و هنوز هم مورد توجه است. ( به نقل از ویکیپدیا)

لینک به دیدگاه
مستند هم از ناصر پیرینا هستش که ذهنیاتشو بدون منبع گذشته.

ناصر پور پیرار هستن صاحب مستند:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

حالا یه مستند دیدی دلیل میشه درست باشه و هزاران مستند تاریخی دیگه نقض بشن؟منم یه مستند بسازم بگم دیدم تو کولر آب سربالا رفته دلیل میشه چون چیز متفاوتیه کلی ذوق کنی و بگی آب سربالا حرکت میکنه؟مطمئنا اون مستند از روی استدلالای ضعیفی ساخته شدن.یعنی مثلا نود و پنج درصد چیزایی که پیدا شدن رو در نظر نگرفته و به شکل بدی پنج درصد باقیمونده رو با هم ترکیب کرده.مثلا ما از اسلام این همه مستندات داریم.با ترکیبات مختلف این مستندات الان به راحتی مسلمونا همدیگه رو میکشن و این به اون میگه کافر!

Sent from my HUAWEI G630-U00 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

تو چند سال اخیر هر موقع یه بحث علمی تاریخی دینی به وجود اومده با این سوال مواجه شدیم خوب که چی؟از کجا معولم تاریخ تحریف نشده؟از کجا معلوم درسته؟

به اندازه ی سالهای عمرم رفتم دنبال پاسخ سوالات در حد نیاز اما جوابی که پیدا کردم:تاریخ چه بخوایم یه نخوایم تحریف شده اینجا تعصب یعنی چشمتو ببندی بگی فقط درسته درسته درسته اما اینکه چی درسته نمیدونی فقط میگی درسته .....هر کدوم از حکومتهایی که اومدن تاریخ قبل خودشونو تحریف کردن حالا به نفع خودشون یا به ضررشون

یه جاهایی قومیت گرایی باعث شده اصالت یه قوم دیگه زیر سوال بره یه جاهایی دین گرایی اینو اعمال کرده یه جاهایی هم قدرت گرایی

بعضی از کتابها چیزی رو که باور دارن به صورت بت درستش کردن تا کسی که میخونه تنش به لرزه در بیاد به به و چه چه اره بندازه که چه چیزایی داشتیم و الان نداریم اما تعدادی از این کتابا بدون غرض ورزی هستش که بازم هستن کسایی که کلشو زیر سوال میبرن با این حرف که تو مگه بودی ببینی طرف راست نوشته یا دروغ

یه چیزی بگم و تمام 10تا منبع بذارید کنار هم(منبع معتبر)هرجا تو هر کتابی برای اون یکی کتاب نقض دید خط بکشید اما یه جاهایی نمیشه زد از بیخ خرابش کرد یعنی از 10تا کتاب یه جاهایش باهم همخونی داره یه چیزی رو قبول کردن یه حکومتو یه قومو یه دینو و .......اونجا عقل میگه بابا اینو دیگه قبول کن نمیشه که همه ی چی دروغ باشه با این دید به این نتیجه میرسیم که بعدها ماهم شاید از دیدگاه آیندگان دروغ باشیم

لینک به دیدگاه
تو چند سال اخیر هر موقع یه بحث علمی تاریخی دینی به وجود اومده با این سوال مواجه شدیم خوب که چی؟از کجا معولم تاریخ تحریف نشده؟از کجا معلوم درسته؟

به اندازه ی سالهای عمرم رفتم دنبال پاسخ سوالات در حد نیاز اما جوابی که پیدا کردم:تاریخ چه بخوایم یه نخوایم تحریف شده اینجا تعصب یعنی چشمتو ببندی بگی فقط درسته درسته درسته اما اینکه چی درسته نمیدونی فقط میگی درسته .....هر کدوم از حکومتهایی که اومدن تاریخ قبل خودشونو تحریف کردن حالا به نفع خودشون یا به ضررشون

یه جاهایی قومیت گرایی باعث شده اصالت یه قوم دیگه زیر سوال بره یه جاهایی دین گرایی اینو اعمال کرده یه جاهایی هم قدرت گرایی

بعضی از کتابها چیزی رو که باور دارن به صورت بت درستش کردن تا کسی که میخونه تنش به لرزه در بیاد به به و چه چه اره بندازه که چه چیزایی داشتیم و الان نداریم اما تعدادی از این کتابا بدون غرض ورزی هستش که بازم هستن کسایی که کلشو زیر سوال میبرن با این حرف که تو مگه بودی ببینی طرف راست نوشته یا دروغ

یه چیزی بگم و تمام 10تا منبع بذارید کنار هم(منبع معتبر)هرجا تو هر کتابی برای اون یکی کتاب نقض دید خط بکشید اما یه جاهایی نمیشه زد از بیخ خرابش کرد یعنی از 10تا کتاب یه جاهایش باهم همخونی داره یه چیزی رو قبول کردن یه حکومتو یه قومو یه دینو و .......اونجا عقل میگه بابا اینو دیگه قبول کن نمیشه که همه ی چی دروغ باشه با این دید به این نتیجه میرسیم که بعدها ماهم شاید از دیدگاه آیندگان دروغ باشیم

pvtj nvsji juwf o,f kdsj

hlh hdk hd

حرفت درسته تعصب خوب نیست

اما تو این مستند فقط داره همه چیزایی که هست رو منکر میشه اونم با دلایل بچهگونه و واهی:a030:

لینک به دیدگاه
pvtj nvsji juwf o,f kdsj

hlh hdk hd

حرفت درسته تعصب خوب نیست

اما تو این مستند فقط داره همه چیزایی که هست رو منکر میشه اونم با دلایل بچهگونه و واهی:a030:

گفتم که وقتی منابعمو با هم مقایسه کنیم میفهمیم که نمیشه کلیت یه حکومت رو زیر سوال برد چون این مستند باهر دلیلی بخواد نقض کنه منابع و مستندات معتبر دیگری وجود داره که تایید کنه اینو اما خوب یه سری از حرف و حدیثا هستن که تحریف شدن و شروع به بت سازی کردن اما کلیت حکومت رو بنده قبول دارم هر چند موافقش نیستم اما حقیقت رو نمیشه کتمان کرد

لینک به دیدگاه
سلام.حرف های ناصر پورپیرا یه مشت مزخرف هست که خلاف ادعاش چندین ساله ثابت شده.شما هنوز به این چرندیات استناد میکنین؟

Sent from my D5322 using Tapatalk

خب منم استناد نکردم! اما شک کردم! تاپیک زدم که جواب این شکیات رو بگیرم و تا هنوز هم قانع نشدم:hanghead:

پیرنیا نه پورپیرا

Sent from my D5322 using Tapatalk

توی مستند نوشته پور پیرار

حالا یه مستند دیدی دلیل میشه درست باشه و هزاران مستند تاریخی دیگه نقض بشن؟منم یه مستند بسازم بگم دیدم تو کولر آب سربالا رفته دلیل میشه چون چیز متفاوتیه کلی ذوق کنی و بگی آب سربالا حرکت میکنه؟مطمئنا اون مستند از روی استدلالای ضعیفی ساخته شدن.یعنی مثلا نود و پنج درصد چیزایی که پیدا شدن رو در نظر نگرفته و به شکل بدی پنج درصد باقیمونده رو با هم ترکیب کرده.مثلا ما از اسلام این همه مستندات داریم.با ترکیبات مختلف این مستندات الان به راحتی مسلمونا همدیگه رو میکشن و این به اون میگه کافر!

Sent from my HUAWEI G630-U00 using Tapatalk

عرض کردم

من منتظر جواب برای اون شکیات هستم

:ws38:

pvtj nvsji juwf o,f kdsj

hlh hdk hd

حرفت درسته تعصب خوب نیست

:ws37:

گفتم که وقتی منابعمو با هم مقایسه کنیم میفهمیم که نمیشه کلیت یه حکومت رو زیر سوال برد چون این مستند باهر دلیلی بخواد نقض کنه منابع و مستندات معتبر دیگری وجود داره که تایید کنه اینو اما خوب یه سری از حرف و حدیثا هستن که تحریف شدن و شروع به بت سازی کردن اما کلیت حکومت رو بنده قبول دارم هر چند موافقش نیستم اما حقیقت رو نمیشه کتمان کرد

:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...