رفتن به مطلب

ما با دستان بسته مقاومت کردیم شما با دستان باز چه میکنید

ارسال های توصیه شده

هر کی خوند لینک کنه واسه رفقاش لطفا

506106_154.jpg

امشب 29 خرداد 94 داستان غم انگیزی برای من داشت

بعد از بازی ایران آمریکا داشتم از امیرآباد به سمت انقلاب میرفتم که 3تا بچه یتیم و دیدم در حالی که ریئس هیات امنای مسجد امیرآباد از مسجد انداختشون بیرون و درو بست .

برادر بزرگه اسمش محمد بود 14 سالش بود اومد جلو گفت سلام اقا ببخشید ما مادرمون یکم بالاتر تو بیمارستان بستریه هرچی داشتیم دادیم بیمارستان و ... من بقیشو گوش نکردم فک کردم گدا هستن دست کردم تو کیفم بهش پول بدم که دست منوگرفت گفت آقا من پول نمیخوام میشه فقط لطف کنی برای خواهر برادرم یدونه تن ماهی با یدونه نون بخری بعدشم شناسنامه و گوشیشو در آورد گفت اینا پیشتون باشه پولتونو پس میدم ازتون میگیرمشون.

من باورم نمیشد که 3 تا بچه ساعت 12 شب تو خیابون از زور گشنگی دارن به خاطره یه لقمه نون به مردم التماس میکنن .

هنگ کرده بودم گفتم بیا بریم.

تا دم یه رستوران روبروی پارک لاله بردمش ولی روم نشد برم غذا بخرم بدم بهش از عابر بانک پول گرفتم دادم بهش .

پیش خودم گفتم الان میگیره بدو بدو میره ولی فقط اندازه ی پول شام بیمارستان که میگفت پرسی 6500 تومنه پول برداشت و به بقیش دست نزد.

به زور بقیه پولو بهش دادم از من خدافظی کرد دوید سمت مغازه .

همون موقع 2 نفر از کنارم رد شدن داشتن به هم میگفتن که ک{ امشب مسجد افطاری رو ترکوند عجب غذایی بود حاج فلانی و حاج آقا فلانیم دعوت بودن بالای مسجد نشسته بودن دیدیشون؟}

بی اختیار دنباله بچه ها رفتم بدو بدو 3تاشون رفتن تو بیمارستان

یه بنر رو دیوار بیمارستان زده بودن که عکس یه شهید غواص روش بود

Salehin1433833141fe9496ec52c998f9b6b57afae56d242c1.jpgدوباره پیاده راهافتادم اومدم پایین دم مسجد چراغونی بود 40 نفر مثه خود من با یه غبضه ریش دم در بودن داشتن کیسه کیسه غذا بین خودشون تقسیم میکردن و میذاشتن تو ماشیناشون.

اصن به هیچ کی کار ندارم من فقط میخوام بدونم که اینایی که عکسه استخوناشون رو گذاشتم واسه چی رفتن؟؟؟؟؟

کی داره الان سنگشونو به سینه میزنه؟؟؟؟

کی داره شهید شهید میکنه و اشک تمساح میریزه؟؟؟؟

هی با توام که با دست بسته خوابیدی 30 سال پیش رفقات واسه کی رفتی ؟

210218_298.jpg

پاشو ببین که یه مشت آشغال چه جوری دارن از اسمو عکس استخونای پوسیدت سوء استفاده میکنن مرد.

پاشو ببین که همه ی چیزایی که برات ارزش بودنو دارن به لجن میکشن با غیرت.

پاشو ببین که دیگه تو این شهر به بچه ی صغیر و یتیم هم دیگه کسی محل سگ نمیذاره.

پاشو که به اندازه 30 سال باهات حرف دارم سردار.

اگه فقط 10 نفر تو این مملکت 1% غیرت و مردونگی تو رو داشتن این همه درد نداشتیم .

حیف شدی جوون. الان دیگه اطمینان دارم به خاطر چیزی شهید شدی که دیگه کسی اسمیم ازش نمیاره

وطن . ناموس . مردمت بی ارزش ترین چیزایه امروزن شهید

81650559-6527334.jpg

لینک به دیدگاه

باز در حجم زمستانی سردی دیگر

سایه گسترد شبی دیگر و دردی دیگر

شب نفرین شده ای رایت یلدا بر دوش

شب ننگی علم کشتن فردا بر دوش

شبی آشفته شبی شوم شبی سر گشته

شبی از سردترین قطب زمین برگشته

امشب از مملکت زاغ و زغن می آیم

ازلگد مال ترین سمت چمن می آیم

گفتنی ها همه راز است ولی خواهم گفت

سر این رشته دراز است ولی خواهم گفت

من فروپاشی ارکان وفا را دیدم

خوش ندارید ولی اشک خدا را دیدم

چه چمنها که نروئیده پریشان کردند

چه خداها که فدای دو سه من نان کردند

چه لطیفان که به پیران حبش بخشیدند

چه ظریفان که به مشتی تن لش بخشیدند

همه را دیدم و بر بستر خون خوابیدم

این حکایت تو فقط میشنوی من دیدم

شهر را با دهن روزه به دریا بردند

کوزه بر دوش به دریوزه ی دریا بردند

آشنا ؟ مردی و عصمت به اسارت رفته

جرعه نه.جام نه. میخانه به غارت رفته

دیده آماج کمان است قدم بردارید

سینه تاراج خزان است قلم بردارید

تا به کی زخم زبان رخنه کند در تن مان

و به جایی نرسد خون جگر خوردن مان

کم به این ورطه کشاندند و تحمل کردیم؟

کم به ما آب ندادند ولی گل کردیم؟

کم پراکنده شدیم از دم درهای بهشت

به گناهی که نکردیم و قلم زود نوشت

کم تو را در تب بازار ملامت کردند

کم نوشتیم و نخواندند و قضاوت کردند

ترک این طایفه کن حلقه به گوش دل باش

تو سلیمانی و این ران ملخ .عاقل باش

برقی اینگونه که در غرب زمین می بینی

شعله خرمن دین است چنین می بینی

آی پا بسته تن !غلغله روح اینجاست

پاره ای تخته بهل !.هلهله نوح اینجاست

به سر خانه اجدادی خود برگردید

شهر رسواست به آبادی خود بر گردید

حالی از عقل درآ دشت جنونی هم هست

این طرف ورطه ی آغشته به خونی هم هست

فخر بازی یله کن روز نگونی هم هست

((یوم لا ینفع مالا و بنون))ی هم هست

ننگمان است سراز باغ بدر بردن تو

از کس و ناکسشان سنگ طمع خوردن تو

مرد مگذار تو را رام و نمک گیر کنند

بر سر سفره ی گسترده ی خود سیر کنند

سنگ در پای بیابان سپرت می کوبند

عده ای بی سر و پا به سرت می کوبند

چند فرسوده ی این آمد و شد باید بود

تا به کی شاهد فرسایش خود باید بود

تشنه ای باش و بمیر و سر این کوزه مرو

کوزه بشکن دهن روزه به دریوزه مرو

این خوارج همه را غرق ریا می بینم

بر سر نیزه نه قرآن که خدا می بینم

هیچ پرسیده ای از خود که علمدارت کیست

در بیابان عطش قافله سالارت کیست

من قسم می خورم این خصم قسم خورده ی ماست

مرده شوری که فقط منتظر مرده ی ماست

مرده شوری که به نانی برسد خرسند است

تن پرستی که بهشتش به دو گندم بند است

در شبی سرد قلم گم شده احساس که هست

در تف جنگ علم گم شده عباس که هست

شعر پیراسته تقدیم فلانی نکنید

رخنه در دین خود از بیم فلانی نکنید

آلت دست فرو دست تر از خود نشوید

نردبان دو سه تن پست تر از خود نشوید

مگذارید که هرخیره به نانی برسد

هر کسی هرزه به نامی و نشانی برسد

مگذارید مگس نغمه سرایی بکند

دیو در هیبت منصور خدایی بکند

ای مسلمان یل ناموس پرست خود باش

گبر اگر می شوی افسار به دست خود باش

بذر احساس در این وادی مشکوک مریز

قیمتی در دری در قدم خوک مریز

بر حذر باش از این طایفه پیمان شکنند

میهمانان سر سفره نمکدان شکنند

پیش از افطار به مهر تو کمر می بندند

خوش که خوردند به نان و نمکت می خندند

درد ها سر به هم آورده خدایا چه کنم؟

مثنوی واژه کم آورده خدایا چه کنم؟

هر بیابان زده مجنون شده یارب مددی!

قاف تاقاف جگر خون شده یارب مددی!

یا بزن از لب این قوم به دل دهلیزی

یا بر انگیز در این طایفه رستاخیزی

بر کن این ریشه که پا تا به سرش در خون است

بشکن این شیشه که مصداق "هم الغاوون "است

شاید این چوب سترون گل امید شود

وین شب یاءسه آبستن خورشید شود

لینک به دیدگاه

شمابااین کارثواب تمام ماه راکردی. روزه چیست ؟روزه همین هاست!من اگریک چیزی بعضاجاهای ازانجمن میگم دلیل بربی دین وبی اعتقاد شدنم نیست واقعاخسته شدم ازبست ادم دورودیدم.

مردم بعضی هاشون روی آفتاب پرستوکم کردند.درپستی که یکی ازکاربراگذاشته بودهمین چندروزپیش تشیع جنازه همین قواصهابودمن گفتم اگرمابچه های امروزی بودیم میرفتیم اوگفت چرانمی رفتیم، میرفتیم،اینهمه شهیداوردند ولی چرااینبارهماینقدرشلوغ شدو....

من گفتم ازادعاتاعمل فاصله است .و....گفتم اونهارفتندتافقط اسمشون گذاشته بشه روی کوچه یاخیابان؟اگرجنگی مثل اون موقعهاباشه چقدازهمین مردمتوی این عکسندمیرن؟

می خواستم به اومطلبی رانشان دهم که خانواده همین شهدابیانه دادن که ازخون شهدااستفاده سیاسی نکنید!

مهندس امیری واقعاحسودیم شدبه شما،آفرین،درهمه کارهایت موفق باشی :a030::a030::a030::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

حرف دلمو زدین :5c6ipag2mnshmsf5ju3یه بچه عزت نفس داره اما یه آدم بزرگ .........

میخوام یه چیزی بگم اما سکوت میکنم .......

قدرت با خودش کثافت رو کشیده به زندگی ملت .......موقع جنگ خیلیا به نون و نوا رسیدن اسم در آوردن .....چی بگم لااله الاالله

لینک به دیدگاه
شمابااین کارثواب تمام ماه راکردی. روزه چیست ؟روزه همین هاست!من اگریک چیزی بعضاجاهای ازانجمن میگم دلیل بربی دین وبی اعتقاد شدنم نیست واقعاخسته شدم ازبست ادم دورودیدم.

مردم بعضی هاشون روی آفتاب پرستوکم کردند.درپستی که یکی ازکاربراگذاشته بودهمین چندروزپیش تشیع جنازه همین قواصهابودمن گفتم اگرمابچه های امروزی بودیم میرفتیم اوگفت چرانمی رفتیم، میرفتیم،اینهمه شهیداوردند ولی چرااینبارهماینقدرشلوغ شدو....

من گفتم ازادعاتاعمل فاصله است .و....گفتم اونهارفتندتافقط اسمشون گذاشته بشه روی کوچه یاخیابان؟اگرجنگی مثل اون موقعهاباشه چقدازهمین مردمتوی این عکسندمیرن؟

می خواستم به اومطلبی رانشان دهم که خانواده همین شهدابیانه دادن که ازخون شهدااستفاده سیاسی نکنید!

مهندس امیری واقعاحسودیم شدبه شما،آفرین،درهمه کارهایت موفق باشی :a030::a030::a030::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اگر جنگ بشه مطمئن باش خیلی از همین جوونا میرن بی برو برگشت مطمئن باش ....اما یه درصد فکر کن نرن چه اتفاقی میفته؟قتل عام میشن پس مجبور میشن برن مردم عادی رو میفرستن جلو فکر میکنی چرا الان میگن تعداد فرزندارو افزایش بدید؟سرباز میخوان برا فدایی شدن

حیف خون شهدا حیف خون جوونا دوتا از همین شهدلی غواص همکلاسی پدرم بودن من تو وجودش دیدم که چقدر عذاب بود .....به چه قیمتی شهید شدن با این وضع؟به چه قیمت

لینک به دیدگاه

فقط میتونم بگم مردم ایران بازیچه دست یک سری از افراد خاص تو ایرانند

و هر چی اونا بگنند مردم گوش میدن اون هم به امید رسیدن به بهشت

ولی مردم ایران نمیدونند بهشت همینجا ساخته میشه

کمک به فقرا مستمندان و.....

لینک به دیدگاه

من بعید میدونم واقعا کسی باشه که با اون شرایط بچه ها بهشون کمک نکنه...

من خودم به شخصه حتی اگه فرد گدا هم باشه یه غذا مهمونش میکنم اگه ازم بخواد...

سیر کردن یه آدم گرسنه مستمند هر چی هم که باشه ثواب داره... این بچه که شرایطش فرق میکرده... به نظرم که داستانه... اما به هر حال داستان پند آموزی هست که مثل این افراد غیرت داشته باشیم... حتی اگه توی بدترین شرایط (شرایط مرگ) باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سیر کردن یه آدم گرسنه مستمند هر چی هم که باشه ثواب داره... این بچه که شرایطش فرق میکرده... به نظرم که داستانه... اما به هر حال داستان پند آموزی هست که مثل این افراد غیرت داشته باشیم... حتی اگه توی بدترین شرایط (شرایط مرگ) باشیم:icon_gol:

داستان نیس قربونت

عین حقیقته:w16:

لینک به دیدگاه
داستان نیس قربونت

عین حقیقته:w16:

منبعش کجاس اگه واقعیه؟

بابا به نظر من مردم هنوز اونقدرا هم بد نشدن به خدا:ws52:

لینک به دیدگاه
منبعش کجاس اگه واقعیه؟

بابا به نظر من مردم هنوز اونقدرا هم بد نشدن به خدا:ws52:

عموی خوبم منبع چی؟

این اتفاق برای خود دوستمون روزبه اتفاق افتاده...دیشب‌..

لینک به دیدگاه
عموی خوبم منبع چی؟

این اتفاق برای خود دوستمون روزبه اتفاق افتاده...دیشب‌..

:icon_pf (34):

به خدا مردم اینقدر بد نبودن:4564:

لینک به دیدگاه
:icon_pf (34):

به خدا مردم اینقدر بد نبودن:4564:

قربون تو عموی خوبم

انقد ادمای نامهربون هس ک این چیزی نیس درمقابلش...

خدا به هممون رحم منه

لینک به دیدگاه

بله متاسفانه از این دسته اتفاقات زیاد در جامعه وجود داره.....تازه با اینکه اینجا پایتخت کشور شاهد این وقایع دردناک هستیم......وای بحال مناطق محروم....

هزاران بار تاسف خوردن هم باز برای این مسائل کم..... آدم لال میشه ک چی میتونه بگه....لغت نمیتونه معنای درست احساسم رو در این بابت نشون بده......

واقعا با وجود این همه خیّر.....بازهم مردم از این قبیل این چنین زندگی میکنن....خیلی دردناکه.....

از همه بدتر این هست ک دیدم توی فامیل و نزدیکانشون میدونن افرادی در این شرایط وجود داردند و بی اعتنان و براشون اصلا مهم نیست و ب زندگی خودشون میرسن.....شاید همین ها هم اشنایانی دارند ک قدرت کمک کردن بهشون رو داشته باشن....اما.....دریغ...

واقعا قلبم ب درد می آد....

اسم ازاین قبیل واقعه ها چیزی جز سقوط شرافت و انسانیت اسم دیگه ایی نمیتونم براش قرار بدم......

لینک به دیدگاه

اینقدر این تعداد بچه ها زیاده که اگر یک شخص بخواد به همشون در طول روز کمک کنه تا شب نصف در آمدش رفته، البته خدا همیشه از یک جای دیگه جبران میکنه.

ولی واقعیت این هست که وجود دارن. اما خب هر کسی در حد توان خودش باید کمک کنه...مشکل این افراد با یک وعده ناهار یا شام حل نمیشه...نیاز به پشتوانه آینده دارن، ماهیگیری باید بهشون یاد داد...

باید کاری باشه که انجام بدن، سرپناهی که شب استراحت کنند.. و همه اینها زمانی واسه اکثریت فراهم میشه که شرایط جامعه هم رشد کنه...

لینک به دیدگاه

خیلی مسائل هست که دست به دست هم میده که این جور وقایع اتفاق میفته...

شاید در روز از کنار خیلی ها بگذریم که میگن نیاز به کمک دارن یا کسای که گدایی یا به قول خودشون تکدیگر هستن....

خیلی هاشون وقعا نیازی به این کمک ها ندارن خیلی از آمار هام اینو نشون میده.

شاید دلیلی از اینکه فرد محتاج نمیتونی تشخیص بدی همین گداییانی هستن که تو روز میشه دید.

من به شخصه خیلی هارو دیدم که نیاز مالی شدیدی دارن ولی اون غروره اجازه نمیده که جلوی هرکسی دست دراز کنن حتی آشنایان.....

اگه یه خورده دقت کنیم میبینیم اطراف خودمون نیازمند زیاده حتما که نباید نیازمند تو خیابان باشه یارو صورت خودشو با سیلی سرخ میکنه بعد خانواده خودش ازش غافلا ...چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است اینو که همه قبول دارین ؟پس چرا خیلی از ماها غافلیم؟؟؟

به نظرم اگه اطراف خودمون شروع کنیم بازم خوبه...

و مطمئنم کوچکترین کمکی به دیگران از طرف خدا بی پاسخ نمیمونه....

کاش اطرافامونو بیشتر دریابیم....خود به خود خیلی از مشکلات حل میشد.....

لینک به دیدگاه
اگر جنگ بشه مطمئن باش خیلی از همین جوونا میرن بی برو برگشت مطمئن باش ....اما یه درصد فکر کن نرن چه اتفاقی میفته؟قتل عام میشن پس مجبور میشن برن مردم عادی رو میفرستن جلو فکر میکنی چرا الان میگن تعداد فرزندارو افزایش بدید؟سرباز میخوان برا فدایی شدن

حیف خون شهدا حیف خون جوونا دوتا از همین شهدلی غواص همکلاسی پدرم بودن من تو وجودش دیدم که چقدر عذاب بود .....به چه قیمتی شهید شدن با این وضع؟به چه قیمت

درسته منم که دارم این حرف رامیزنم وخیلی دیگه حاضرنمی شیم وطنمان رابه کسی بدهیم

شمادرست گفتین جمعیت زیادبه نفع خیلیهااست ،بله درسته اینهاسنگرگوشتی می خواهندخیلی هم به آسایش ماکاری ندارنددراینجاست که شایدیکی باخودش فکرکنداینهاکه برای من ارزش قایل نیستند........چرامن کشته شوم؟

غواصان ،شهدای کربلای 4 هستند ،ماجرای کربلای 4 باهمه فرق داردتوکربلای 4 خیانت بود یجای خواندم بااینک عملیات لورفته بودولی دستورعقب نشینی نمی دادند ومی گفتندبریدجلو.

آیا شهدابچه های انقلاب بودندیاهمان ایران زمان شاه؟

شایدشماهم دیده باشیدیاشنیده باشید.ولش کن اصلا.شاد باشید:a030:

درآخرباافتخااینهاشهیدشدندبرای ایران .ولی اون جوانهای که توی سوریه یا...شهیدشدندبگوییم برای کجاشهیدشدند؟

لینک به دیدگاه

من همه اینها رو خوندم, خیلی صحبت هاتون خوب بود اما بیشتر طعم شعار میده.

نمیدونم چند تاتون یادتون می اد قضیه شهروند درجه یک و درجه دو رو؟

یادتون باشه خیلی وقته که قرار نیست ما تقسیم کنیم.قراره زندگی کنیم به خاطر امثال این دست بسته ها که رفتند ما راحت باشیم

حالا هم برای هر حرفی زمین رو خالی نمیکنیم.با هیچ کی هم دعوا نداریم.اما حقمون رو میگیرم. خیلی ها این جوری فک میکنن و سعی میکنن عمل کنن بدون هیچ هارت و پورتی....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...