رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام مهندس به سعید سلام برسون.فردا بهش زنگ میزنم کنسلش میکنم .چشم:icon_gol:

سعید همین رفیق ماست که داری باهاش بحث میکنی دیگه!!!! soha1410!!!! میگم جفت همید خودت بهش سلام کن!!!:banel_smiley_4:

چشمت بی بلا:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 81
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شما یدونه ای . بهش زنگ میزنم کنسلش میکنم میریزه به کارتم ولی حیفه اگه بفروشتش دیگه گیرم نمیاد:sigh:

حاجی جون من فقط یه چیز بهت می گم . الان چند سالته؟ از بچگی هزار تا خواسته داشتی. من خودم از بچگی تا حالا هزارتا دلبستگی داشتم. بچه بودم تفنگ دوست داشتم. یه زمون عاشق چاقو بودم:whistle: عاشق ساعت، گوشی بازی و ...... چند تا از این حالتا برات پیش اومده؟؟؟؟

الان کاملا به اون دلبستگی ها خندم می گیره و می گم چرا اینقدر هزینه کردم براش. در نتیجه نگران نباش که فروش میره. بزار بمونه پولاتو جمع کن. اگه دیدی چند سال دیگه بازم دوستش داری اصلا به دوبرابر قیمت بخر. منتها مطمئن می شی که یه هوس زود گذر نیست.هیچ موقع آدم از صبر تو این جور مواقع ضرر نمی کنه. یه موقع هست یه کار خیر هست باید عجله کرد. اما عجول بودن تو این مسائل کاملا از شیطونه. چه بسا اگه ۲۴ ساعت صبر کنی کاملا نظرت برگرده.:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

یشم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سنگ یشمیشم سنگی زیبا و جذاب بوده خواص درمانی فراوانی برای آن ذکر شده است. سنگ یشم برای سنگ درمانی بسیار مفید فایده بوده و برای درمان بیماری ها از آن استفاده می شود

یشم معمولا به رنگ سبز دیده می شود ولی در رنگ های قرمز، زرد، قهوه‌ای یا سبز نیز دیده می شود و نوع آبی آن کم‌یاب است.

سنگ یشم سبز انتخاب بسیار مناسبی برای افراد حساس و هیجانی است و باعث تقویت اعتماد به نفس و کنترل احساسات در آنان می شود.

این سنگ به انسان ایمان می بخشد که در زندگی به تک تک آرزوهای خود برسد. برخی نیز بر این عقیده اند سنگ یشم خوش شانسی می آورد.

سنگ یشم سبب شادی روح و آرامش بوده و مناسب برای تمرکز می باشد .

سنگ یشم سبز به “کریستال آرامش بخش” نیز معروف است.

برای سنگ یشم خواص درمانی بسیاری مطرح شده و در علم سنگ درمانی برای درمان بیماری های مختلفی از آن استفاده می شود.

خواص و فواید جسمانی یشم:

در درمان تشنج و بیماری های ریه و بیماری های پوستی موثر است .

سنگ یشم مناسب برای تسهیل دوران بارداری و زایمان می باشد.

این سنگ دردهای روده ای را تسکین می بخشد و معده را تقویت کرده و در درمان حالت تهوع موثر است.

و همچنین مفید برای یبوست و نفخ می باشد.

جهت درمان سردردهای مزمن و میگرن قطعه ای سنگ یشم را ابتدا در نور آفتاب قرار داده و سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی چاکرای ششم خود قرار دهید.

uom6yq818r.jpg

طریقه نگهداری یشم :

سنگ یشم را ماهی دو بار در آب جاری بشویید.

گفتنی است :

امواج سنگ یشم برای افراد مبتلا به تالاسمی و هپاتیت مضر بوده و سبب جذب نیروهای منفی در این افراد می شود.

news1400662159_9873.jpg

در فرهنگ آسیایی از دیرباز یشم سبز را مایه برکت و خوشبختی و باعث دور ساختن ارواح شیطانی و خبیث می​دانسته​اند.یشم سبز یک نوع سنگ معدنی بوده و دارای رنگ‌های گوناگون از جمله سبز، زرد کم‌رنگ، سفید، بنفش و سرخ است.

برای تشخیص یشم اصلی از تقلبی به وسایل زیر نیاز دارید:

1-یک قطعه یشم

2-یک سوزن

3-یک پارچه نرم جهت براق کردن

مراحل آزمایش اصل بودن یشم به شرح زیر هستند:

مرحله 1 : ابتدا سعی کنید سطح قطعه یشم مورد آزمایش را با استفاده از ناخن خود خراش دهید. یشم اصل بسیار سخت است و خراش برنمی​دارد. رنگ یشم واقعی بسیار روشن و پررنگ بوده و سطح آن حالتی صیقلی و براق با بافتی شفاف دارد.

مرحله 2 : قطعه یشم را به پوست صورتتان بچسبانید. از تماس با آن باید احساس سرما به پوست شما دست دهد.

مرحله 3 : سوزن را مدتی زیر آب داغ نگهداشته و سپس نوک آن را به سطح یشم بکشید. اگر یشم اصل باشد، اصلا خال برنداشته و سطحش به هیچ عنوان خراشیده نمی​شود.

مرحله 4 : سطح یشم را به خوبی بررسی کرده و به دنبال لک و پستی بلندی گردید. سطح یشم واقعی تراش نخورده هیچوقت کاملا صیقلی و خالی از خلل نیست.

مرحله 5 : قطعه یشم را نزد یک جواهرفروش ببرید و نظر او را در مورد آن جویا شوید. در این صورت جواهر فروش می​تواند ضمن تائید اصل بودن آن، ارزش واقی یشم را نیز تعیین کند.

نکته : برای پاک کردن یشم حتما از پارچه​های نرم مخصوص استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است به آن آسیب برسانید.

jade1.jpg

لینک به دیدگاه

گوهر شب چراغ چیست؟

طبق افسانه ها گوهر شب چراغ یک سنگ فوق العاده قیمتی محسوب می شود . البته به شرطه اینکه اصل باشد …!

در افسانه ها و تاریخ کهن ایران زمین ، درباره گوهر شب چراغ بسیار گفته شده است.

1392923448795.jpg

اما نظر تخصصی جواهربازار این است که :

گوهر شب چراغ اصل که تمام موارد مطرح شده در افسانه ها را دارا باشد ، تقریبا نایاب بوده و وجود ندارد!

حتما تا به الان درباره الماس های مصنوعی شنیده اید، سنگ هایی که به روش های علمی-شیمیایی و توسط انسان ساخته شده و از نظر ظاهری شبیه به الماس واقعی بوده ولی خواص سنگ های معدنی را ندارند. گوهرهای شب چراغ موجود در بازار نیز بدین صورت هستند .

گوهر شب چراغ که در بازارهای مختلف خرید و فروش می شود ، در واقع نگین های ساختنی حاوی عناصری مانند فسفر و یا … هستند که شب هنگام و در تاریکی از خود نور ساطع می کند.

fu6276.jpg

این نگین های ساختنی (سنتاتیک یا اتمی) هیچ ارزش معنوی و یا مادی نداشته و در واقع جزء دسته سنگ های قیمتی محسوب نمی شوند.

طبق افسانه ها گوهر شب چراغ یک سنگ فوق العاده قیمتی محسوب می شود و در زمره جواهرات اصیل قرار می گیرد.

ولی چیزی که در برخی فروشگاه ها به عنوان گوهر شب چراغ عرضه می شود و خواص گوناگونی نیز برای آن ذکر کرده اند، سنگ گوهر شب چراغ اصیل و معدنی نیست !

-ring-angoshtar-3.jpg

این گوهر های شب چراغ تقلبی بوده و خواص درمانی و… هیچ سنگ اصیلی را ندارند.

در حقیقت افراد سودجو و کلاهبردار، از ناآگاهی مردم و مخاطبین خود سوء استفاده کرده و سنگ های تقلبی و ساختنی را به جای سنگ گوهر شب چراغ به فروش می رسانند.

بهترین و ساده ترین راه برای تشخیص اصالت سنگ ها، صدور شناسنامه بین المللی جواهرات است.

در مراکز گوهر شناسی، با استفاده از دستگاه های الکترونیکی فوق پیشرفته، سنگ ها را به دقت بررسی نموده و نتیجه این بررسی ها را به عنوان شناسنامه بین المللی جواهرات ارائه می دهند.

توصیه می کنیم:

قبل از اینکه سنگی را به عنوان گوهر شب چراغ خریداری نمایید از فروشنده آن بخواهید تا شناسنامه بین المللی جواهرات مخصوص آن را به شما ارائه دهد.

اگر فروشنده در این زمینه کوتاهی به خرج داد و بنا به هر دلیلی شما، شناسنامه بین المللی جواهرات آن سنگ را مشاهده نکردید، دیگر مطمئن شوید که آن سنگ اصل نبوده و فروشنده در کار خود صادق نیست.

939609656db7435e80d06e9236452a9e.jpg

لینک به دیدگاه

لعل

لعل یکی از سنگ های قیمتی و کمیاب می باشد که در ساخت جواهرات کاربرد دارد. لعل سنگی درخشان است و به رنگ های مختلفی از جمله زرد، بنفش، سبز و قرمز یافت می شود که بهترین نوع آن رنگ قرمز می باشد که بسیار مشابه یاقوت قرمز است.هرچه رنگ لعل قرمز به سمت صورتی، کمرنگ شود ارزش آن نیز کمتر می شود.لعل آبی سیر به نام آبی کبالت معروف می باشد.

هرچه رنگ لعل قرمز به سمت صورتی، کمرنگ شود ارزش آن نیز کمتر می شود. لعل آبی سیر به نام آبی کبالت معروف می باشد.لعل سنگی درخشان است و به رنگ های مختلفی از جمله زرد، بنفش، سبز و قرمز یافت می شود.

لعل اصل شفاف می باشد و فاقد ترک است.

به گفته ابوریحان بیرونی اگر لعل را کم کم حرارت دهید و به تدریج سرد کنید تغییری در رنگ آن حاصل نمی شود.

%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AA.jpg

خواص جسمانی لعل:

لعل متعادل کننده سیستم های بدن و تصفیه کننده خون می باشد.

لعل تاثیر بسزایی در درمان بیماری های خونی، فشار خون، و جلوگیری از خونریزی دارد.

همچنین لعل برای ستون فقرات، سیستم ایمنی، بیماری های کبد و کلیه و بیماری های ریوی مفید می باشد.

خواص روحی لعل :

لعل در انسان عشق، شادمانی و اعتماد به نفس به وجود می آورد و احساس ترس، غصه، ناراحتی و پریشانی را دور می کند.

lal.jpg

شارژ سنگ لعل :

اگر لعل در مقابل نور، هوا یا آفتاب قرار گرفته شود شارژ می شود.

گفتنی است :

لعل برکت و زیاد شدن روزی را نیز به همراه دارد.

garnet%20birthstone.jpg

لینک به دیدگاه
شناخت لعل از یاقوت قرمز خیلی سخته به نظرم.من که کف کردم.:icon_redface:

احسنت به دقت و علاقت داداش.بهترین راه از انالیزه سنگ ضریب شکست نور و سختی سنگ.

البته یاقوت سرخ به شفافی و زلالی لعل نیست اگه باشه یاقوت برمه هست که من عاشقشم مرقوب ترین نوع یاقوت سرخه و بسیار گرون در حد 3 قیراط 50 میلیون تومن:sigh:

لینک به دیدگاه
احسنت به دقت و علاقت داداش.بهترین راه از انالیزه سنگ ضریب شکست نور و سختی سنگ.

البته یاقوت سرخ به شفافی و زلالی لعل نیست اگه باشه یاقوت برمه هست که من عاشقشم مرقوب ترین نوع یاقوت سرخه و بسیار گرون در حد 3 قیراط 50 میلیون تومن:sigh:

:w768:..........:there:

لینک به دیدگاه

تورمالین

320_634568068347327500_l.jpgسنگ تورمالین به رنگهاى سياه، سبز، صورتى و حتى به صورت بى رنگ وجود دارد.

سنگ تورمالین سبز به درمان مسموميت هاى خونى، بيماريهاى عفونى، کم خونى و مجراى لنفاوى كمك ميكند.

سنگ تورمالین اعصاب را آرام و قدرت تمركز را زياد ميكند.

سرطان در مراحل اوليه اش توسط سنگ تورمالین مداوا ميشود.

تفاوت جزئى در رنگ هاى سبز متنوع باعث درمان قلب بيمار ميشود.

تورمالین سبز پيوندها را مستحكمتر و هماهنگى نظم و درك خانواده را زياد ميكند و ارتعاشات خلق و خوى را متعادل ميسازد.

اين سنگ مختص نشان قوچ (فروردين) است و متعلق به چاكراى قلب است.

Tourmaline6.jpg

سنگ تورمالین سياه گردش خونى را فعال و قلب را تقويت ميكند و باعث افزايش حس بويايى است.

اين نوع تورمالين ما را در برابر نيروهاى منفى دنيوى و غيره حمايت ميكند به همين دليل بايد آن را هميشه با خود داشته باشيم .

همچنين تورمالین سیاه ميتواند در برابر حسادتها و رشك ورزيدن هايى كه ما را احاطه كرده است در امان نگه دارد.

اين سنگ تحت صورتهاى فلكى عقرب ( آبان ),قوچ (فروردين) قراردارد.

سنگ تورمالین آبى صاحبش را با جنس مونث سازگارتر ميكند.

ريه ها، حنجره، غده تيروئيد، هورمونها و سيستم ايمنى بدن را نيرو ميبخشد.

مشكلات مربوط به تمركز را رفع ميكند و بيمايهاى روانى را تسكين ميدهد.

تورمالين صورتى (روبليت) سرگيجه را درمان ميكند و حافظه و قلب را نيرو ميبخشد.

بيماريهاى مربوط به ناخن ها و اعصاب را درمان ميكند.

اين سنگ براى درمان بعضى گونه هاى نازايى , بيماريهاى دستگاه تناسلى و مسائل مربوط به عادت ماهيانه است.

Blue-Green-Tourmaline.jpg

اين سنگ نگراني ها، سرخوردگي ها يا ناكاميهاى در ارتباطات و يا زندگيهاى مشترك بين زوج ها را از بين ميبرد.

سنگ تورمالین صورتى به ما در اراده احترام به خود و قدرت بيان ميدهد.

نيروى تمركز را درما زياد ميكند و عوارض بيمارييهاى روان تنى را درمان ميكند.

سنگ تورمالین نيروى عشق و دلباختگى را در ما بيدار و تنظيم ميكند و نوسانات قوى براى شادى، شور و هيجان در زندگى را منتشر ميكند.

تورمالين صورتى مختص علائم قوچ(فروردين) ترازو (مهر) و عقرب (آبان) است.

Rubellite.jpg

لینک به دیدگاه
یه انگشتر زمرد خوشگل دیدم 4 تومن :icon_razz: حساب کردم پول تو جیبی هامو اگه جمع کنم دو سال طول میکشه بتونم بخرمش :sad0:

سلام گلی خوبی چند قیراط بود؟

لینک به دیدگاه
سلام گلی خوبی چند قیراط بود؟

سلام، نیدونم فقط قیمت گرفتم کوچولو بود ولی :hanghead:

میگم راستی سنگ های قیمتی رو طلا فروشی ها نمیخرن نه؟ جای بخصوصی داره که بشه فروخت؟

لینک به دیدگاه
سلام، نیدونم فقط قیمت گرفتم کوچولو بود ولی :hanghead:

میگم راستی سنگ های قیمتی رو طلا فروشی ها نمیخرن نه؟ جای بخصوصی داره که بشه فروخت؟

چی میخوای بفروشی؟ اونایی که طلا و جواهری دارن خریدو فروش میکنن اونایی که جواهر سازن هم میخرن

لینک به دیدگاه
چی میخوای بفروشی؟ اونایی که طلا و جواهری دارن خریدو فروش میکنن اونایی که جواهر سازن هم میخرن

همینجوری، آخه مثل اینکه موقع فروش فقط طلا رو میخرن اگه سنگ داشته باشه اونو حساب نمیکنن.

برا همین ریسک نمیکنم طلای جواهر دار بخرم اگه یه روز بخوام بفروشم ضرر میکنم

لینک به دیدگاه
همینجوری، آخه مثل اینکه موقع فروش فقط طلا رو میخرن اگه سنگ داشته باشه اونو حساب نمیکنن.

برا همین ریسک نمیکنم طلای جواهر دار بخرم اگه یه روز بخوام بفروشم ضرر میکنم

مریم اگه جواهرش با ارزش باشه به همراه فاکتور طلا شناسنامه و فاکتوره سنگش رو هم بهت میدن .قیمتشم میره بالا هر روز افت قیمت نداره:ws3:

لینک به دیدگاه
مریم اگه جواهرش با ارزش باشه به همراه فاکتور طلا شناسنامه و فاکتوره سنگش رو هم بهت میدن .قیمتشم میره بالا هر روز افت قیمت نداره:ws3:

جان من راس میگی؟ خوبه که، انقدر منو ترسوندن گفتن نخر ... :hanghead:

لینک به دیدگاه
جان من راس میگی؟ خوبه که، انقدر منو ترسوندن گفتن نخر ... :hanghead:

هر نگین و سنگی ارزش نداره ها البته اگه سنگشو خودت جدا با شناسنامه بخری حلقشم سفارش بدی بهتره همون قیمت در میاد تقریبا ولی خیالت راحته:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...