رفتن به مطلب

سفر رسمي هیئت‌سیاسی‌طالبان به تهران!

Lean

ارسال های توصیه شده

گروه سياسي: هیئتی متشکل از نمایندگان دفتر سیاسی طالبان به تهران سفر کرده است!

[TABLE=align: center]

[TR]

[TD]n00078367-b.jpg

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

خبرگزاری تسنیم در "گزارشی اختصاصی" از ورود هیئتی متشکل از اعضای دفتر سیاسی طالبان افغانستان در قطر به تهران خبر داده و نوشته است كه این هیئت به رهبری طیب آغا، مسئول دفتر سیاسی طالبان در قطر دوشنبه (۱۸ مه/ ۲۸ اردیبهشت) وارد تهران شده است. طیب آغا معاون مطبوعاتی و مترجم ملاعمر، رهبر طالبان است. گفته می‌شود طیب آغا در شمار معدود افرادی است که با ملاعمر ارتباط مستقیم دارد. طیب آغا ریاست کمیته سیاسی طالبان را بر عهده دارد که وظیفه آن تعیین اهداف سیاسی طالبان و گسترش ارتباطات آن با دولت‌های خارجی است.

به گزارش تسنیم، نمایندگان طالبان افغانستان در نخستین روز سفر خود با مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون مسائل منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند. جزئیات بیشتری از این دیدارها اما منتشر نشده است. هیئت سیاسی طالبان افغانستان پیش‌تر نیز دو بار به ‌منظور دیدار با مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران و شرکت در "کنفرانس بین‌المللی بیداری اسلامی" به ایران سفر کرده بود.

سفر هیئت سیاسی طالبان افغانستان به تهران در حالی صورت گرفته است که سازمان‌های اطلاعات مخفی افغانستان و پاکستان، پس از سال‌ها تنش سرانجام بر سر طرح مشترکی برای مبارزه با اسلا‌م‌گرایان افراطی این گروه به توافق رسیدند. به نقل از سخنگوی ارتش پاکستان، سازمان اطلاعات مخفی ارتش پاکستان و سازمان اطلاعات مخفی افغانستان روز دوشنبه ( ۲۸ اردیبهشت) یادداشت تفاهمی امضا کردند که بر اساس آن دو طرف ضمن تبادل اطلاعات، عملیات‌های خود علیه شبه‌نظامیان طالبان را هماهنگ خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان در اسلا‌م‌آباد، مقامات بلندپایه سیاسی و نظامی پاکستان و افغانستان پس از پایان عملیات نظامی ناتو در افغانستان (پایان سال ۲۰۱۴ میلادی) و با توجه به افزایش فعالیت‌های تروریستی شبه‌نظامیان طالبان در افغانستان به یکدیگر نزدیک شده‌اند.

بهارنیوز

لینک به دیدگاه

به زودی شاهد سفر رسمی القاعده ، و داعش هم برای دیدار با پدرخوانده خواهیم بود.

حالا باید دید باز هم ادعای آمریکا مبنی بر حمایت از تروریسم دروغه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

ببینیدمسولان ایران خودشون روبه همچون لجن وبدبختی کشوندندکه بایدبااین کشورها،گروها، مسخره ارتباط داشته باشیم بترازاون مه ماهم هیچ حق نظری نداریم وبایدبسوزیم هرساله،شایدهم ماهانه،چقدرایرانی بایدبمیرردچرا؟برای چی؟پس ببینیدماتواین جورحکومتهازنده نیستیم وققط یک تیکه گوشت جلوی گلوله ایم یایکجورعروسک!چراماهمه جابایدباشیم ؟چرابایدبااینهارابطه داشته باشیم ؟چرانبایدباکشورهای درجه ا درارتباطباشیم مثل آمریکا،آلمان ،کانادا،ژاپن و..ودرعوض باکشورهای بدترازخودمان یعنی عراق ،افغانستان،فلسطین و... رابه داشته باشیم.آخه مگه من حق زندگی ندارم .آخه مگه من حق شادی ندارم،چرابعضی ازماهاحداقل امکانات رانداریم چرامن بایداحساس کنم هیچ ارزشی تو ایران ندارم .چراقیمت داروگرانه بایدبه فلسطسن وعراق و.. کمک دارویی اونم مجانی کنیم من مثال میزنم 2 تاقطره راخریدم 15000خورده ای حالااینوولش پیشخودم گفتم اگرمن سرطان بگیرم یاکلیم ازکاربیفتد اونوقت چی ؟کی به دادمن میرسه ؟پس بایداینقدردرد بکشم تابمیرم بعضی هامیگن خدابزرگه ولی تاکی ؟چقدر؟و........ولش کن ولی تاکی بایدبگم ولش کنیم!بعضی مواقع میگم من چرابه دنیاآمدم چراتوایرانم وچراهای دیگه که به این موضوع مربوط نمی شه.یک سوال این شهیدان مال کجایند مال زمان دفاع مقدس اصلاایرانیند،آمارشرکت کنندگان جنگ چقدراست؟چقدرمفقودشدند؟چقدرشهیدشدند؟چقدرجانبازشدندیابرگشتند؟چراعراق شهیدهرسال نداره؟ماخوبترین نیستیم ولی می توانیم باشیم ولی...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...