رفتن به مطلب

استمنا، مرگ خاموش


ارسال های توصیه شده

اول از همه مختصري پيرامون زيانهاي اين عمل خطرناک صحبت مي کنیم و بعد به راههاي ترک آن را مي پردازيم . از عواقب اين عمل به طور خلاصه عبارتند از :

نقصان حافظه ، خرابي اشتها ، مشکل هضم شدن ، تنگي نفس ، تغيي اخلاق و مزاج به طور غير عادي ، حسد و غم و کدورت ، ماليخوليا ، فقر الدم ( کم خوني ) ، گوشه گيري ، ريزش مو ، ضعف چشم و گوش، لاغري و ضعف و سستي ، کمر درد ، عدم اقتدار کلي در بدن و هزاران مورد ديگر که آوردن آن خود کتابي مي شود .

 

 

 

يک مسئله ي ديگري که اينجاست اين است که اغلب سايتهاي 3+XE براي اين که مشتريان خود را حفظ کنند و علاوه بر آن بر تعداد آن بيافزايند اين است سعي دارند که عمل استمنا را خوب و بلکه مفيد جلوه دهند که بازار خود را داغ تر کنند و اين گونه جوانان را به سوي خود بکشانند با توجه به اين که در کشور ايران که يک جو خفقان جنسي بر آن حاکم است و تدابير ناکارامدي که اکثر جوان را به سمت اين عمل مي کشاند باعث شده است که آمار آن از ساير کشورها به نسبت جمعيت بالاتر رود .

 

 

 

khod-erza.jpg

 

 

 

استمنا غير قابل کنترل است :

 

 

يکي از هولناکترين خطرات آن اين است که اين عادت شوم به هيچ وجه قابل کنترل نيست و با توسعه روز افزون به صورت اعتياد در مي آيد و اراده را ضعيف مي کند و به صورت افراطي عجيبي گسترش يافته و هر گونه محدوديتي را در هم مي شکند . البته درست است که هر گونه افراط حتي از طريق مشروع نيز زيانبار است ولي گذشته از تفاوتهاي اصولي که ميان اشباع از طريق طبيعي اين غريزه و اشباع از طريق غير طبيعي ، فراهم شدن شرايط مشروع و طبيعي آن در همه حال ممکن نيست در حالي که اين عادت شوم نياز به فراهم آوردن هيچ هيچ شراطي خاصي ندارد فلذا به صورت خطر ناک در زندگي مبتلايان رخنه کرده و ريشه مي داوند .

 

با توجه به اهميتي که اين مسئله دارد و دخالت آن در سرنوشت جوانان لازم است که همه جوانان نکاتي را که در ذيل اين مقاله به آن اشاره مي کنيم را بدقت بکار ببندند . مبتلايان نيز بايد بدانند براي ترک اين عادت هيچ وقت دير نيست قبل از هر چيز تصميم و پس به کار بستن .

 

 

 

divorce_ecosystem.jpg

 

 

اکنون که يک سري از مطالب روشن شد چندي نکته در مقدمه ترک اين عمل است که خلاصه وار به آن مي پردازيم:

 

 

الف) اولين مطلب مهمي که بايد به آن توجه شود اين است که اين عمل با تمام آثار بدي که دارد قابل درمان است و به گواه پزشکان عمل کردن به اين دستورات به طور حتم پاسخ مي دهد . قابل توجه اين است که بيشتر آثار شومي که بواسطه آن بوجود آمده است در مدت نسبتا کوتاهي پس از قطع آن بر طرف مي شود زيرا که نشاط و نيروي جواني مي تواند بيشتر ضايعات گذشته را جبران کند . يک مسئله ديگري که بايد به آن دقت شود اين است که هيچ وقت ياس و نااميدي را به خود نبايد راه داد بنابر اين نخستين و لازم ترين موضوعي که بايد به آن توجه داشتهمان امکان سريع ترک اين عادت و نجات از عواقب آن است .

 

 

ب) همه پزشکان معتقدند براي ترک هر نوع عادت قبل از هر چيز اراده و تصميم لازم است و اين موضوع را اصلا نبايد دست کم گرفت . البته ممکن است که خيلي از جوانان اين گونه برداشت کنند که ما قادر به تصميم نيستيم و اداره از ما سلب شده است و بارها شکستيم و لي مسئله اينجاست که شما همين مقدار اراده داريد که درجائي که شرايط آن نيست اين کار را انجام دهيد و همين مقدار کفايت مي کند . و اگر بارها تصميم گرفتيد و شکستيد بايد توجه داشت که شکست مقدمه پيروزي است . چنان چه علي (ع) مي فرمايد : افراد با ايمان همچون کوه سرسخت و با استقامتند .

 

 

 

 

 

mirror.jpg

 

 

 

 

 

خوب همانطور که گقتيم خطر و زيان استمنا ( masturbation) که گاهي يک افسانه تارخي اونانيسم نيز ناميده مي شود اگر چه غير قابل انکار است زيرا به زودي شکل اعتياد به خود مي گيردکه گاه در يک روز چندين بار دامن مبتلايان خود را مي گيرد و حتي طبق اعتراف بعضي ها کارشان به جائي رسيده است که تنها با تصور و فکر کردن بدون هيچ گونه عمل ديگري مني از آنها دفع مي شود . خوب زياد سر شما را درد نمي آورم و مي روم سراغ اصل مطلب:

 

اين راهها در ابتدا و اولين نظر ساده است ولي عمل به آن فوق العاده موثر است :

 

 

1)) اجتناب از هر گونه تحرک جنسي ::: اگر کسي انتظار داشته باشد که هر شب در برابر برنامه 3+XE و فيلمهاي مستهجن باشد و قمست مهمي از وقت گرانبهاي خود را به مطالعه رمانهاي عشقي و عکسهاي شهوت انگيز باشد و در کوچه و خيابان به اندام دختران و زنان نگاه کند و با اين حال بخواهد که هيچ گونه آلودگي پيدا نکند سخت در اشتباه است . اين گونه تحريکات مصنوعي که هيچ گونه ضرورتي ندارد مسير فکري هر جواني را از مسائل اصولي تغيير مي دهد و به سوي مسائل جنسي حاد مي کشاند . اين تحريکات دائمي بهترين فصول زندگي يعني دوران جواني را بر باد مي دهد و اعصاب جوانان را در هم مي کوبد . پس لازم است که همه مبتلايان بشدت از اين امور بپرهيزند و از ديدن اين فيلمها و مطالعه رمانها و عکسها و چشم چراني هاي بي مورد و عمدي اجتناب کنند و اعصاب نيرومند خود را باعصاب دائمي تضعيف نکنند . و براي اين کار لازم است خود را به کارهاي ديگري مثل ورزش ، مطالعه ، و... سرگرم کنند .

 

2)) پرهيز از تنهائي ::: اين گونه افراد بايد بدون هيچ قيد و شرطي از تنهائي بپرهيزند و بشدت از آن دوري کنند و هرگز تنها نباشند ، در خانه تنها نمانند ، شب در اتاق تنها نخوابند ، تنها براي مطالعه و يا کار ديگري به نقاط خلوت نروند و به محض اين که در محيطي احساس تنهائي کردند از اين محيط بيرون روند . و اگر نخستين تحريکي متوجه انان شد بلافاصله خود را سرگرم کار ديگري کنند . و اين يکي از مهمترين و موثر ترين راه مبارزه اين عمل استمنا است و بايد از تنهائي بپرهيزند.

3)) پرهيز کامل از معاشرت با مفاسد ::: از معاشرت با افراد منحرف و مبتلا به اين عادتدر همه اوقات مخصوصا دوران مبارزه بايد به طور مطلق دوري جست. نقش معاشران بد و فاسد در ابتلاي به اين انحراف و ادامه آن بسيار عجيب است آنها براي اين که کمتر احساس بدبختي و گناه کنند سعي مي کنندکه افراد ديگري را نيز مبتلا سازند و به سرنوشت خود مبتلا کنند . اين يکي از راههاي مهم ترک اين عادت است .

 

4)) ورزش::: معروف است که ورزشکاران نسبت به مسائل جنسي کم علاقه هستند چون ورزش مقدار فراواني از انرژي هاي فکري و بدني خود را به ورزش اختصاص مي دهند به همين دليل براي جلو گيري از تحرکات جنسي برنامه ورزشي بسيار مهم است . افراد معتاد به اين عمل معمولا آدمهاي منزوي و کم تحرک و گوشه گيري هستند که همين عوامل تحرک جنسي را در آنها تشديد مي کنند که راه مبارزه با آن ورزش است .

 

5))تلقين و اراده و تقويت آن :::براي اين که اين عادت ترک شود نخست بايد اراده را تقويت نمود و به گفته پزشکان بايد تلقين را بصورت چندين روز پشت سر هم انجام دهند . همه روزه در محل آرامي که چيزي فکر آنها را به خود مشغول نسازد فکر خود را متمرکز ساخته و به خود تلقين کنند و از مطالعه کتابهاي رواني براي تحکيم و رشد شخصيت غفلت نورزند .

 

 

jesusbaptism.jpg

 

 

6)) عادتي بايد جانشين شود ::: اين مورد را خودتان بهتر از بنده مي دانيد که براي ترک هر عادتي بايد عادت ديگري جايگزين ان شود و به عبارت ديگر انرژي خاصي که تحت تاثير انگيزه عادت در آنها ايجاد مي شودبايد به سمت ديگري کشيده شود تا شاهد هيچ گونه واکنش نامطلوبي نباشد.

7)) رژيم غذائي مناسب ::: ترک اين عمل و داشتن رژيم مناسب غذائي کامل و سالم موجب تقويت عمومي مي گردد و نيز در مبارزه با اين عادت که عامل ضعف اعصاب است سرچشمه مي گيرد تاثير قابل توجهي دارد . استحمام با آبا سدر اگر هوا اجازه مي دهد خيلي مفيد است .

 

8)) مورد آخر هم ازدواج است براي آنهائي که توانائي و در موقعيت سني و شغلي مناسبي هستند بسيار مفيد است .

 

 

اين مختصري از شيوه هاي ترک استمنا است و عمل به آن حتي در فقط در طول يک ماه 100 درصد پاسخ مي دهد .

 

 

 

 

 

با سپاس از پارس طب ، به اميد روزي كه هيچ فرد انساني به اين بيماري خانمان سوز مبتلا نباشد

 

پيروز باشيد و سربلند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...