رفتن به مطلب

خواستگاری

fakur1

ارسال های توصیه شده

سلام,منم ی خانمی هست,فامیلن ایشون..کمی تفاوت سنی داریم یعنی ازم دوسال بزرگترهست.سالی یکبار بیشتر ندیدمش,نگاهامون بهم بامعناست,ولی نمیدونم چجوری برم بگم:دختر دایی عزیز!بامن ازداج میکنی؟اصلا یکساله توفکرشم,چندین دختر بهم معرفی شده,ولی هرکاری میکنم میگم اول این.!!!هیچ دختری بدلم نمیشینه والا!!!موندم برم جلو,بگه نه,,,اونوقت توفامیل بگن پسر بزرگ خاندان محمدی رفت خواستگاری دختر....بهش گفتن نه!!!!داغونم عآقایون خانموآ...ی راهکار پیشنهاد کنید!ممنون

لینک به دیدگاه
سلام,منم ی خانمی هست,فامیلن ایشون..کمی تفاوت سنی داریم یعنی ازم دوسال بزرگترهست.سالی یکبار بیشتر ندیدمش,نگاهامون بهم بامعناست,ولی نمیدونم چجوری برم بگم:دختر دایی عزیز!بامن ازداج میکنی؟اصلا یکساله توفکرشم,چندین دختر بهم معرفی شده,ولی هرکاری میکنم میگم اول این.!!!هیچ دختری بدلم نمیشینه والا!!!موندم برم جلو,بگه نه,,,اونوقت توفامیل بگن پسر بزرگ خاندان محمدی رفت خواستگاری دختر....بهش گفتن نه!!!!داغونم عآقایون خانموآ...ی راهکار پیشنهاد کنید!ممنون

تا به فکر حرف مردمی باید بدبختی بکشی تا دیر نشده خودت رو نجات بده که بعدا فقط حسرتش می مونه

لینک به دیدگاه
بخوای از یه نفر که باهاش رو در بایستی داری خواستگاری کنی , باس چیکار کنی؟ ( خودشم خبر نداره. یعنی تا بحال کاری نکردی که بدونه دوستش داری )

از دیدگاه من شخصیت خودتونو زیر سوال نبرید یعنی چی؟یعنی از این لوس بازیا که یهو غافلگیرش کنید یهو گل بدید و از این ادا اطوارا در نیارید چون شاید به نظر خوب برسه اما ببخشید اینو میگم بیشتر حالت آویزون پیدا میکنه

خو اگه سلام علیک نداشتید و رودربایستی دارید بازم مشکلی نیست خیلی باشخصیت بهش بگید که قصد ازدواج دارید و اساسا سعی کنید استرس نداشته باشید جوری که طرف مقابل متوجه بشه اگر دختر منطقی و با فرهنگی باشه درست رفتار میکنه

لینک به دیدگاه

میشه بپرسم چند سالتونه؟

لینک به دیدگاه

سلام.بنظر من بهتر اول با خودشون این موضوع رو مطرح کنین.

با اینکه الان دیگه سن واسه طرفین مهم نیس.ولی ممکن باشن دخترایی که رو سن حساسن و اعتقاد دارن ک سن پسر مثلا 6-7 باید بزرگتر باشه.

برا شروع هم کافیه ی شماره ازش بدست بیارین.و بعد اون خیلی منطقی و آقا سر حرف رو باز کنین.

به هیچ وجه هم احساسی برخورد نکنین(همین حرفی ک زدین کسی ب دلم نمیشینه،درسته دخترا عاشق تعریف کردن ازشون هستن ولی تو این مرحله اصلا ج نمیده).

موقع تماس تلفنی هم اوایل میتونین چیز دیگه ای رو بهونه کنین.مثلا پرسیدن حال داییتون یا چه میدونم همچین چیزی که مطمئنا بین فامیلا مطرح میشه.

لینک به دیدگاه
سلام.بنظر من بهتر اول با خودشون این موضوع رو مطرح کنین.

با اینکه الان دیگه سن واسه طرفین مهم نیس.ولی ممکن باشن دخترایی که رو سن حساسن و اعتقاد دارن ک سن پسر مثلا 6-7 باید بزرگتر باشه.

برا شروع هم کافیه ی شماره ازش بدست بیارین.و بعد اون خیلی منطقی و آقا سر حرف رو باز کنین.

به هیچ وجه هم احساسی برخورد نکنین(همین حرفی ک زدین کسی ب دلم نمیشینه،درسته دخترا عاشق تعریف کردن ازشون هستن ولی تو این مرحله اصلا ج نمیده).

موقع تماس تلفنی هم اوایل میتونین چیز دیگه ای رو بهونه کنین.مثلا پرسیدن حال داییتون یا چه میدونم همچین چیزی که مطمئنا بین فامیلا مطرح میشه.

با احترام اما الهه جان فکر نمیکنی ممکنه خیلی درست پیش نره این پیشنهاد شما؟

این کلمه ی احساسی برخورد نکن هم کلیشه ای شده واقعا

الان من هرکسی رو میبینم خودشون دارن آشنا میشن تا 4-5سال دیگه ازدواج کنن ...به این هم فکر کردی که ممکنه این روند و پیش برن اما درست نشه

اینکه پیشنهاد و مطرح کنن خیلییی خوبه اما به چه صورت؟

سن مهم نیست اما کم سن و سال بودن هم خیلی مهمه اصلا ببینن شرایط ازدواج و دارن یا نه یه تصمیم اشتباه منجر به شکست بزرگ میشه و طبیعتا قبل ازدواج باید خیلی دقیق رفت جلو

البته این نظر من بود و ممکنه خیلیا باهاش مخالف باشن

لینک به دیدگاه
با احترام اما الهه جان فکر نمیکنی ممکنه خیلی درست پیش نره این پیشنهاد شما؟

این کلمه ی احساسی برخورد نکن هم کلیشه ای شده واقعا

الان من هرکسی رو میبینم خودشون دارن آشنا میشن تا 4-5سال دیگه ازدواج کنن ...به این هم فکر کردی که ممکنه این روند و پیش برن اما درست نشه

اینکه پیشنهاد و مطرح کنن خیلییی خوبه اما به چه صورت؟

سن مهم نیست اما کم سن و سال بودن هم خیلی مهمه اصلا ببینن شرایط ازدواج و دارن یا نه یه تصمیم اشتباه منجر به شکست بزرگ میشه و طبیعتا قبل ازدواج باید خیلی دقیق رفت جلو

البته این نظر من بود و ممکنه خیلیا باهاش مخالف باشن

من شناختی از اون دختر خانم ندارم عزیزم.

برا ی لحظه خودم رو گذاشتم جای طرف و اون چیزی ک واقعا دوست داشتم رو گفتم.

برا من به شخصه متانت و اعتماد به نفس پسر از همه چی مهمتره.اصلا دوس ندارم از راه نرسیده نسبت بهم ابراز علاقه کنه.یا میگم باید اونقد مطمئن باشه و ترسی از ج رد شنیدن نداشته باشه که پاشه بیاد خواستگاری .یا نه باید اونقد مرد باشه که بتونه خواستشو ب زبون بیاره.

ی لحظه فک کردم اگه پسر عمه م بزنگه و بی مقدمه ازم خواستگاری کنه چه حالی میشم؟اونم با این شرایط که سالی یک بار منو میبینه! جدا فک میکنم یا سرش خورده جایی یا نه دختر بازیش (خیلی ببخشید)رو کرده و الان ک وقت ازدواجش شده اومده سمت من.:icon_pf (34):

ولی وقتی اروم اروم بیاد سمتم پیشنهادیم ک بعدها میده رو میزارم بابت ارتباط و شناخت این دوره:w16:

در مورد سن هم اصولش اینه ک پسر باید بزرگ باشه.ولی برعکسشم دیدم که از بس درک و شعور پسر بالا بوده که زندگیشون خوب بوده و مشکلی نداشتن.

بازم میگم این دوست عزیز هیچوقت نباید رو ج های ما برنامه ریزی کنه.قدم اول باید خصوصیات دختر رو بزاره جلوش ببینه چه شخصیتی داره

لینک به دیدگاه
من شناختی از اون دختر خانم ندارم عزیزم.

برا ی لحظه خودم رو گذاشتم جای طرف و اون چیزی ک واقعا دوست داشتم رو گفتم.

برا من به شخصه متانت و اعتماد به نفس پسر از همه چی مهمتره.اصلا دوس ندارم از راه نرسیده نسبت بهم ابراز علاقه کنه.یا میگم باید اونقد مطمئن باشه و ترسی از ج رد شنیدن نداشته باشه که پاشه بیاد خواستگاری .یا نه باید اونقد مرد باشه که بتونه خواستشو ب زبون بیاره.

ی لحظه فک کردم اگه پسر عمه م بزنگه و بی مقدمه ازم خواستگاری کنه چه حالی میشم؟اونم با این شرایط که سالی یک بار منو میبینه! جدا فک میکنم یا سرش خورده جایی یا نه دختر بازیش (خیلی ببخشید)رو کرده و الان ک وقت ازدواجش شده اومده سمت من.:icon_pf (34):

ولی وقتی اروم اروم بیاد سمتم پیشنهادیم ک بعدها میده رو میزارم بابت ارتباط و شناخت این دوره:w16:

در مورد سن هم اصولش اینه ک پسر باید بزرگ باشه.ولی برعکسشم دیدم که از بس درک و شعور پسر بالا بوده که زندگیشون خوب بوده و مشکلی نداشتن.

بازم میگم این دوست عزیز هیچوقت نباید رو ج های ما برنامه ریزی کنه.قدم اول باید خصوصیات دختر رو بزاره جلوش ببینه چه شخصیتی داره

اینکه آروم آروم بره جلو درسته اما به چه صورت؟

البته به قول خودشون باید بنا به شرایطشون درست انتخاب کنن امیدوارم خوشبخت بشن:w16:

لینک به دیدگاه
اینکه آروم آروم بره جلو درسته اما به چه صورت؟

البته به قول خودشون باید بنا به شرایطشون درست انتخاب کنن امیدوارم خوشبخت بشن:w16:

این اروم اروم رفتن رو بنا به تجربه خودم گفتم.

هر بحث و حرفی غیر خواستگاری مستقیم از نظر من میتونه شروع خوب و منطقی و دلنشینی باشه.

ایشالا که بهترین تصمیم رو میگیرن:w16:

لینک به دیدگاه
بخوای از یه نفر که باهاش رو در بایستی داری خواستگاری کنی , باس چیکار کنی؟ ( خودشم خبر نداره. یعنی تا بحال کاری نکردی که بدونه دوستش داری )

از این به بعد هم کاری نمیکنم که بفهمه.

البته من تا کسی دوستم نداشته باشه یا حداقل مستقیم نگه که ازم خوشش میاد، احساسی بهش پیدا نمیکنم (اگر از قبل بدم نیاد ازش یا حس منفی نسبت بهش نداشته باشم).

لینک به دیدگاه

ولی از آنجایی که شما آقا هستید، قضیه فرق میکنه. جای شما بودم اول سعی میکردم از احساسش نسبت به خودم آگاه بشم. اگر امکان فهمیدن احساس آن خانم نسبت به خودم وجود نداشته باشه، به او مسیجی داده و او را به صرف بستنی، قهوه یا هرچی به یک کافه دعوت مینمایم. اگر تمایل داشته باشد، حتما قبول میکند.

لینک به دیدگاه

چپ چپ نگاش کن ...:ws28:

من تا حالا خواستگاری نکردم

ولی زیاد ازم خواستگاری کردن :w58: ( بخدا پسرم )

اولش از احساسات جویا میشن

و اینکه دخترا به تیپ و قیافه پسره زیاد دقت نمیکنند بیشتر اخلاق پسره و زبونش برای اونا چذابیت داره

البته اینا گفتم برای ازدواجه نه برای رفقات و دوشیدن پسرا / در این صورت پسر خوشتیپ و پولدار ترجیح داده میشه چون برای دوشیدن مناسب تره :whistle:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...