رفتن به مطلب

Fortran یا C؛ مسئله این است!

ارسال های توصیه شده

من خودم آخرین چیزی که نوشتم توزیع ورتیسیته ، تابع جریان و بردارهای سرعت تو یک کویتی بود. ولی تاحالا کد های خیلی حجم بالا مثل شما ننوشتم. البته قبلا هم شنیده بودم سرعت و قدرت فرترن تو cfd خیلی بدردبخور هست ولی خودم هنوز پی نبردم چون هنوز خیلی حرفه ای کار نکردم. شاید تو cfd پیشرفته حرف شمارو گوش دادم رفتم سر فرترن.

توی این هفته یه مسئله رو روی مختصات شوک حل کردم،به قدری سریع به نتیجه رسیدم که خودم کیف کردم.

حدود 5000خط کدنویسی بود.

سی اف دی پیشرفته دنیایی هست برای خودش...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

Visual Basic هم شئ گراست (object oriented).

بسیار راحته به دو دلیل.

قبلش بگم این زبون در اکسل استفاده میشه. یعنی شما در اکسل علاوه بر توابع معمول خودش، میتونید خودتون هم تابع و ماژول بنویسید. کارهایی مثل GUI متلب هم میشه انجام داد.

اما دلایل راحتی:

1. تو اینترنت، افرادی که بلدند این زبونو زیادن. میشه راحت ازشون سوال کرد. کدهای آماده هم تو اینتنرت زیاد پیدا میشه. کلا زبون جا افتاده ای هست.

2. برای کارهای ساده هم میشه از Macro اکسل استفاده کرد و با کلیک موس و کیبورد کاری رو انجام داد و بعد کد این کارایی که انجام دادیم هم میتونیم ببینیم و در کارهامون استفاده کنیم.

3. (نگفتم که بیشتر از دو دلیل نمیگم!) امکانات سلول های اکسل رو هم در کنارمون داریم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...