رفتن به مطلب

انجام پروژه های avr به صورت عملی

ارسال های توصیه شده

درود

فعلا داریم عضو گیری میکنیم الان تعداد رفت بالای 5نفر میشه شروع کرد منتهی داخل یه تاپیک دیگه کار میکنیم منتهی قبلش شرایطشو اول تاپیک جدید میذارم و وسایل و نرم افزارهایی ابتدایی که لازمه کارمون هست :icon_gol::a030:

مرسی پس اگه برنامه ریزی که می کنین به تایم من هم بخوره من هم هستم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 63
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب دوستان تعدادمون فعلا واسه شروع خوبه

دوستانی که اعلام آمادگی کردن اسمشون تاپیک اول صفحه هست

از دوستانی که اسمشون هست کدومتون وسایل کار با avr رو دارید و تجربه قبلی داشتید ؟میخوام بدونم وضعیت چطوریه :a030:

من وسایل ندارم تجربه قبلی هم ندارم:whistle:

لینک به دیدگاه
مرسی پس اگه برنامه ریزی که می کنین به تایم من هم بخوره من هم هستم

ساعت خاصی نداره مسابقه هم نیست که زود انجام بدید اما باید مستمر باشه تا خلا نیافته و تاپیک خاک بخوره

کارها رو دونه دونه انجام میدیم :a030:

لینک به دیدگاه
من وسایل ندارم تجربه قبلی هم ندارم:whistle:

پس حسابی باید خرج کنی :ws3: وسایلش زیاد هزینه بر نیست یه پروگرامر میخواد ، بردبرد و میکرو و یه سری قطعات ریز :a030:

لینک به دیدگاه
پس حسابی باید خرج کنی :ws3: وسایلش زیاد هزینه بر نیست یه پروگرامر میخواد ، بردبرد و میکرو و یه سری قطعات ریز :a030:

مشکلی نیست قطعات رو میخرم :ws37:

لینک به دیدگاه
مشکلی نیست قطعات رو میخرم :ws37:

پروگرمر رو بخری بقیه اش خرجی نداره اصل پروگرامر که لازمه کار هست

ی میکرو و بردبرد و یه سری مقاومت و ال ای دی و سون سگمنت اینا خرجش شاید زیر 15تومن بشه بسته به تعدادش داره :w16:

لینک به دیدگاه
سلام کوروش جان بخشیداینسوالم پرسم چه نوع پروگرامری بهتر است تا حدی ارزان قیمت ومناسب کارما باشد ممنونم ازشما

درود

والله پروگرمر از نظر قیمت و کارایی تو بازار زیاد هست من خودم سال 89 خریدم 23تومن 4تا زیف داشت برای قرار دادن میکرو، خیلیم ازش راضیم البته حرفه ای کار نکردم ولی خب کارمو را انداخته و به مشکلی نخوردم

الان هاتل و جمشاد هستن که هاتل تقریبا 60تومنه بعضیا راضی نیستن ازش

جمشاد رو یه جا تعریفشو شنیدم حالا باز یه تحقیقی میکنم خبرشو میدم :a030:

لینک به دیدگاه
پس لطفا یک بار لیست کامل بدید تا بریم پی خرید و به امید خدا ادامه اش.:icon_gol:

درمورد پروگرامر بستگی به خودتون داره اگه میخواید امکانات بیشتری داشته باشه باید یکم بیشتر هزینه کنید تو خرید پروگرامر به این نکات زیاد توجه کنید

همه سیستم عامل هارو پشتیبانی کنه و موقع نصب اذیت نکنه

پشتیبانی در کامپایلرهای معروف و شناخته شده،عدم اتصال بین زیف سوکت (پروگرامر های هاتل این عیب رو دارن بعضی هاشون) ، ابعاد کوچک ، نوع پشتیبانی و قیمت

من خودم رو پروگرمر زیاد هزینه نکردم تقریبا همه خانواده های avr رو ساپورت میکنه ولی سری xmega رو ساپورت نمیکنه در خریدش دقت کنید اگر خواستید بعدها از این سری برای کارهاتون استفاده کنید پروگرمری بخرید که این سری رو ساپورت کنه

در مجموع میتونید از یک پروگرمر با قیمت پایین حدود 30تومن هم برای شروع استفاده کنید ولی خب با دو برابر قیمت هم میتونید پروگرمر بهتری بگیرید و بعد ها دوخرجه نشید (دید اقتصادی)

لینک به دیدگاه
سلام به همگی اقا مهدی حالت چه طوره؟

اقا لطفا اسم منم ثت نام کنید من یه خورده سادی دارم ولی بیشتر قصدم یا گیریه

درود رسول جان

اسمتون رو اضافه کردم :a030:

لینک به دیدگاه

دوستان فعلا برای شروع میتونن پروگرامر(اگر میتونید بیشتر هزینه کنید همون جمشاد که 60تومن هست خوبه وگرنه 30تومنی هم توبازار هست،بحث قیمتش رو برا این مطرح میکنم که شاید دوستان نخوان زیاد هزینه کنن ولی اینو بگم خودم تا الان خیلی هزینه کردم تو خرید قطعات کم نمیذارم ) ، بردبرد(از این بردهای آزمایشگاهی سوراخ دار) ، مقاومت 330 یا 220 اهم ، تعدادی ال ای دی 5میل(هر رنگی خواستید) ، میکرو اتمگا 8 (میتونید از سری های دیگه هم که ارزون تر هستند مثل atiny استفاده کنید اتمگا 8 رو از این دید گفتم که شاید بعدها بخواید ازش استفاده های بهتری بکنید ) راستی نوع L این میکرو رو بگیرید ============> atmega8L

سیم هایی که برای اتصال میخواید رو میتونید هم بسته ای بخرید فقط یادتون به نری و مادگی اون باشه چون هم دوسر نری هست هم یه سر نری یه سر مادگی و هم دوسر مادگی

تعداد بسته هاشم فرق داره 40تایی و............

من به شخصه تاحالا از اینا استفاده نکردم سیم معمولی تلفن دو زوجی رو از همون پاساژایی که خرید میکردم میخریدم ولی خب اتصالی که با این سیم های مخصوص بردبرد برقرار میشه بهتره و شل بودن اتصالات خللی تو مدارتون ایجاد نمیکنه مخصوصا تو مداراتی که حساس هستند :a030:

خب بحث منبع تغذیه اش هم که خیلی مهمه میتونید از همین شارژهای نوکیا سوزنی استفاده کنید و فعلا پول منبع تغذیه رو ندید :ws3: چون تقریبا 5ولت میده و تا 350 میلی به نظرم جریان دهی داشته باشه

اگر خواستید منبع تغذیه بگیرید از این سوئیچینگ های 5ولت بگیرید آمپرش هم 1 یا 2 آمپر خوبه میتونید بیشترشم بگیرید

اگر از شارژر نوکیا استفاده کردید یه آی سی رگولاتور هم بخرید برای فیکس کردن ولتاژ رو 5ولت ، این آی سی شماره اش 7805 هست

اگه سوئیچینگ(آداپتور) بخرید 5ولت رو فیکس میده نیازی به تثبیت نیست :a030:

خب واسه شروع همینا خوبه ، اونایی که برای خرید این قطعات مشکل دارند و یا نمیتونن زیاد برن دنبال خریدش و مشکل مسافت دارند بهتره قطعات بیشتری بخرند یعنی برای کارهای بعدی هم هرچی نیاز هستند تهیه کنند تا دوباره به زحمت نیافتند :w16: اگرم کسی تو شهرشون این قطعات تو مغازه وجود نداره یا دسترسی نداره میتونه به صورت خرید پستی اقدام کنه :a030:

لینک به دیدگاه
پروگرمر رو بخری بقیه اش خرجی نداره اصل پروگرامر که لازمه کار هست

ی میکرو و بردبرد و یه سری مقاومت و ال ای دی و سون سگمنت اینا خرجش شاید زیر 15تومن بشه بسته به تعدادش داره :w16:

یه پروگرامر های همکارم خودش درست کرده از اون میخرم قطعات هم میخرم مشکلی نیست

لینک به دیدگاه
یه پروگرامر های همکارم خودش درست کرده از اون میخرم قطعات هم میخرم مشکلی نیست

مهم اینه بتونید پروگرم کنید از هرجا شد تهیه کنید :a030:

لینک به دیدگاه

با سلام در مورد پروگرامر من یه دونه اروند دارم که خوبه و کار راه بندازه البته اولش واسه معرفیش به ویندوز 8 مشکل داشتم که اموزشش تو اینترنت هست.

در مورد منبع تغذیه هم به نظر من یه پاور کامپیوتر خراب بگیرید که متونید ولتاژ های 3/5 ،5،-5، 12 و 12- ازش بگیرید قیمت زیادی هم نداره من گرفتم 10000 تومن فقط قبل خرید چک کنید که روشن بشه

یک مزیت بزرگ این کار اینکه موقع اتصال کوتاه خودکار قطع میشه ، چون من خودم سر همین اتصال کوتاه خیلی قطعه سوزودم از جمله ایسی بایوس لپتاپ :ws44:

لینک به دیدگاه
با سلام در مورد پروگرامر من یه دونه اروند دارم که خوبه و کار راه بندازه البته اولش واسه معرفیش به ویندوز 8 مشکل داشتم که اموزشش تو اینترنت هست.

در مورد منبع تغذیه هم به نظر من یه پاور کامپیوتر خراب بگیرید که متونید ولتاژ های 3/5 ،5،-5، 12 و 12- ازش بگیرید قیمت زیادی هم نداره من گرفتم 10000 تومن فقط قبل خرید چک کنید که روشن بشه

یک مزیت بزرگ این کار اینکه موقع اتصال کوتاه خودکار قطع میشه ، چون من خودم سر همین اتصال کوتاه خیلی قطعه سوزودم از جمله ایسی بایوس لپتاپ :ws44:

درود

برای منبع تغذیه خیلی کارها میشه کرد از جمله خریدن یه ماژول هایی که میتونید باهاش ولتاژها و جرین های دلخواه رو با تنظیم ولومی که داره داشته باشید

یا اینکه اگه ترانس کاهنده 220 به یه ولتاژ خاص مثل 12 یا هر ولتاژ دیگه که مقدارش کم باشه ، با یه پل دیود و خازن و ....... یکسو کنید و با یه مدار که داخلش آی سی lm317 هست و یه ولوم ولتاژ رو کنترل کنید

یا همون سوئچینگ رو بگیرد

فرقی نداره اگه پاور یا شارژ سوزنی هم هست میتونید استفاده کنید فقط از مقدار دقیق ولتاژ مطمئن بشید بی گدار به آب نزنید میکرو یا قطعات دیگه رو به فضا بفرستید :ws3: میکرو ها معمولا حفاظت هایی دارند مثلا اگر برعکس تغذیه اش کنید به دلیل دیود محافطش که داخلشه چیزیش نمیشه اما ولتاژ زیاد ندید و سعی کنید رو همون رنج کاری میکرو تغذیه اش کنید :a030:

لینک به دیدگاه

خب دوستان این تاپیک یکم شلوغ شد برای شروع به کار یه تاپیک جدید میزنم اونجا فعلا پست نزنید تا اولین کاری که میخوایم انجام بدیم رو بگم بعد شروع کنیم :a030: دوستان دیگه ای هم که میخوان به جمع ما بیان داخل این تاپیک اعلام کنن :w16:

لینک به دیدگاه
خب دوستان این تاپیک یکم شلوغ شد برای شروع به کار یه تاپیک جدید میزنم اونجا فعلا پست نزنید تا اولین کاری که میخوایم انجام بدیم رو بگم بعد شروع کنیم :a030: دوستان دیگه ای هم که میخوان به جمع ما بیان داخل این تاپیک اعلام کنن :w16:

از کی قرار شروع بشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...