رفتن به مطلب

مجموعه طراحی مسابقه اونداد93

mbayani

ارسال های توصیه شده

سلام

مجموعه کارهای خودم درمسابقه اونداد را برای نقد درمحضراساتید میگذارم

لطفا از احساسی که به شما دست میدهد در بهتر شدن طراحی های اینده با من بگویید

FB1.jpg

FB2.jpg

lb (2).jpg

lb1.jpg

lb3.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

ممنونم که کاراتون رو گذاشتین:icon_gol:

حالا من چند تا سوال دارم ازتون.

1.شما درستون تموم شده ؟اگه بله تا چه مقطعی؟

2.با چه نرم افزاری ؟

3.هدف از این مسابقه چی بوده؟در مورد طرح هاتون توضیح بدین...

4.هدف طرح های شما چی بوده؟(این خیلی مهمه)

حالا نظر من در نگاه اول بدون پاسخ شما به سوالات من.....

خود طرح ها در کل خوبن اما فکر میکنم مسابقه ای که توش شرکت کردین افراد حرفه ای توش حضور دارن.که مسلما یکی از اونها شمایید.احتمالا این مسابقه دنبال یه خلاقیت بوده مثلا خلاقیت توی استفاده از سنگ پس ملات زدن پشت سنگ مسلما کاری نداره! درسته دوست عزیز؟

به نظرم کارای داورای این مسابقه رو بیشتر دنبال کنید که مطئنم کارتون بهتر و بهتر خواهد شد.

ببخشید من نظر دادم ....چون شما دنبال نظر اساتید بودین و من هنوز شاگردم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

سپاسگذارم من فوق کیهانشناسی دارم ودوره دکوراسیون داخلی مدرسه ونیز.

چون روزهای اخر به تشویق همسرم تصمیم به شرکت بطورجدی گرفتم با گوگل اسکچاپ بدلیل افزایش سرعت کار رابستم.

هدف از مسابقه طراحی دکوراسیون داخلی منزلی مسکونی بوده .من در طراحی دکوراسیون داخلی اولین چیزی که در نظر میگیرم راحتی فرددر طول یک دوره حداقل 10 ساله است.به همین خاطر از ایجادفضاهای بسیار شلوغ و زاویه های بسیار تند در فضای داخل منازل مسکونی وهمچنین استفاده بیش از اندازه رنگهای به اصطلاح تند صرف نظر میکنم.

شایداز نگاهی نظر شما در جهت ایجادخلاقه بیشتر در فضای سنگ درست باشد اما چندنکته اهمیت اساسی دارد

1.در فضای مسکونی از هر چیز مهمتر ارامش توئمان با راحتی مد نظراست.

2. خلاقیت هنری تنها در ایجاد فضاهایی با حجمهای در حال حرکتهای انی نیست.

تنها حس روانی حرکت که متاسفانه در بین خیل زیاد دوستان مورد توجه است نمایش خلاقه در فضاهای مسکونی نیست. بلکه برعکس این سکون وایستایی همراه با حرکتهای بسیار ملایمی که درطول زمان زندگی خود را به نمایش گذارند طرح داخلی منزل راکاراتر میکند.

ایجاد حرکتهای سریع در فضاهای تجاری و نماهای منازل میتواندبسیار کمک کننده باشد.

3.مهمترین اصل برایمن همنشینی متریالها در کنار هم است.

4.در این مسابقه چند مورددست و پاگیربود. الف. سنگها بصورت برش خورده در ابعاد مشخص بود

ب.از سنگ کوپ که توانایی برای ایجاد حجمهای سه بعدی را بالا میبرد استفاده نمیشد کرد

ج.انحنا درسنگ ممکن نبود

خب رویکرد من به طراحی در فضای نشیمن همنشینی طبیعت درکنار مدرنیته و لایه های سوار بر هم محیط

.

اگربرگذارکنندگان میخواهند مینیمالی ازکاربردسنگداشته باشند باید محیطی ازاد در مسابقه در نظر گرفته شود نه منزلی مسکونی که ضوابت احساسی خاصی دنبال میکند.

متاسفانه بسیار طراحان هم به دنبال این نگاه منازل مسکونی رابا کافه ها همتراز کرده اند.

لینک به دیدگاه

ممنونم بابت توضیحاتتون دوست عزیز.:a030:

چند نکته رو ضروری میدونم یاداوری کنم:

1- واقع بینانه اگر نگاه کنیم پرزانته کار چنگی به دل نمیزنه bump متریال ها کیفیتشون رو کم کرده جزئیات کار رو هم محو کرده . ایراد بیشتر من به این بخش از کار وارد بود.

2- رویکردی که عنوان کردید رویکرد منطقی ای هست اما توی کار اونقدر بارز نیست! یعنی اگر اجرا بشه شما باید تابلویی هم سفارش بدید بزنید به دیوار خونه تا این مفهوم

منتقل بشه.

3- واقعا استفاده از متریال سخت و سردی مثل سنگ در ابعاد وسیع چقدر میتونه ارامش رو در فضای نشیمن ایجاد کنه؟ (برای همین هست که به خلاقیتی اشاره میکنم که با

استفاده کمتر از سنگ حس بیشتری منتقل کنه)

یا مبلمانی که در همچین کاربری باید حداقل انتظار مارو براورده کنه تا با جابجاییش بتونیم فضای انعطاف پذیری رو تجربه کنیم چقدر منطقی هست؟ ما تا چه مقدار میتونیم تیپ

زندگی افراد رو تحمیل کنیم؟ (مگر اینکه مثل ویلا ساوا که معمارش هر چند ماه یکبار اتفاقی به ساکنان ویلا سر میزد تا ببینه ایا مبلمانی که خودش تعیین کرده کجا باشه، جابجا

نشده باشه!)

به هر حال من همیشه گفته ام مسابقات داخلی ما فرمالیته هستند و فقط باید به چشم یک فرصت برای به چالش کشیدن توانایی خودمون به اونها نگاه کنیم. این challenge به

ما قدرت میده تا خودمون رو در برابر خودمون به قضاوت بکشونیم!!! نگاه مینیمال داوران داخلی ( و شاید خارجی) باعث شده تا کیفیت محیط های ساخته شده ما هم به شدت

افت کنه و طبیعت، هارمونی، رنگ، حس مکان و ... به جملات قشنگی توی کتاب ها محدود بشه.!!

برای شما ارزوی موفقیت دارم و امیدوارم جسارت بنده رو به عنوان یه نوپا در رشته معماری ببخشید. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

اتاق نشیمن و حمام مستر

دراین طرح با جلووعقب قرارگرفتن دیواره ها از هم و همچنین استفاده از باند پوشش گیاهی درلابلای سنگها وباندهای کاغذ دیواری وترکیب با کاشی حس بی حالتی را سعی کردم بگیرم و دیواره ها با یک ارامش رانشی به جلو و عقیب یابند

LR4.jpg

lR3.jpg

lR2.jpg

MB1.jpg

lb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...