رفتن به مطلب

دعوت به همکاری

ارسال های توصیه شده

به همه دوستای خوبم درود

چند وقتی می شه که تالار معماری نشریه مهراز رو منتشر نکرده به همین خاطر بعد از رایزنی با مدیران محترم تصمیم گرفته شد تا نسبت به انتشار شماره 7 نشریه اقدام کنیم

از اونجایی که تیمی که شماره های قبل رو زحمتش رو می کشیدن ظاهرا دیگه وقت آزاد ندارن باید یه تیم جدید تشکیل بشه به همین خاطر از تمام دوستایی که تمایل به همکاری دارن خو اهش می کنم خیلی زود تو همین تایپیک یا از طریق پیام به من اعلام آمادگی کنن البته کارهایی رو هم که می تونن انجام بدن بگن که زودتر شروع کنیم ، به امید خدا بتونیم مهراز 6 رو واسه عید منتشر کنیم از همتون که همکاری می کنید خیلی متشکرم

لینک به دیدگاه

من معماری رو خیلی دوست دارم

و از همه معمارها هم انتظار دارم

چون یکی از آثار ماندگاره هر نسل معماری اون نسله

اما متاسفانه فرصت همکاری ندارم

براتون آرزوی موفقیت دارم :a030:

لینک به دیدگاه

اما متاسفانه فرصت همکار ندارم

شما لطف داری

یاد مه تو خاطرات هوشنگ سیحون از دوره دانشجویی تو ایتالیا خونده بودم که می گفت :

موقعی که رفتم ایتالیا از هرکسی با هر شغلی سوال می کردم شما تحصیلاتتون تو چه رشته ایه می گفتن معماری برام سوال شده بود تا اینکه یه روز از کسی که با هاش گلف بازی می کردم سوال کردم که جریان چیه اونم برام توضیح داد که توایتالیا همه به جز رشته تخصصی شون رشته معماری روهم می خونن تا بتونن بهتر از تاریخچه کشورشون حفاظت کنن

اینکه شما به معماری علاقه مندید خیلی خوبه چون معماری هویت ماست

همین که وقت گذاشتید و نظر دادید کلی دلگرم کننده اس ازتون ممنونم

لینک به دیدگاه

اما متاسفانه فرصت همکاری ندارم

دقیقا منم همینطور عاشق معماریم نیستم ولی خیلی دوسشون دارم معمارهای عزیزو و دنبال میکنم مخصوصا مباحث جدیدشونو

ارزوی موفقیت دارم براشون مطالب رو جمع بندی کنین دوستان ببینم میتونم دست و بالتونو ببندم یانه

مرسی دوستان گلم

لینک به دیدگاه

ممنون آقا یوسف از توجه ات

خیلی خوبه منم سعی خودمو میکنم اگه کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم.

ولی نظرم اینکه اول بگین چه کارای میخواین انجام بدین یا دنیال چه کارای باشیم بهتره.:a030:

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستایی که لطف کردن به تایپیک اومدن

ویه تشکر ویژه از دوستایی که کامنت گذاشتن

آتیه جان سوال خوبی رو مطرح کردن خود من هم به اینکه یه چارت کلی داشته باشیم که همیشگی باشه وتو شماره های بعد هم چه بنده بودم یانبودم بشه اسلوب اصلی کار که در واقع کمک می کنه به جمع آوری مطالب و همینطور دسته بندی و انتشار مجله به امید خدا در سالهای متمادی

من چند تا مورد رو می گم بر اساس علاقه مندی های خودم وچیزی که در مدت حضورم در بین شما دوستان خوبم از علایق تون دستگیرم شده اگه شما هم مطلبی به نظرتون میاد بگید بدون شک به یه جمع بندی خوب می رسیم

1 - بررسی معماری سنتی : که می تونه شامل بررسی کاربردهای مختلف مثل خانه ،حمام ، کاروانسرا و ..... یا مقالاتی که در مورد معماری سنتی باشه

2 - بررسی معماری بین المللی : شامل برر سی سبک ها وساختمانهایی که به تازگی ساخته شدن یا طراحی شدن

3 - معرفی معماران ایرانی اثر گذار در معماری ایران وجهان با انتشار زندگینامه شون ومصاحبه هایی که با این بزرگان شده کارهایی که طراحی کردن و موفقیتها وجوایزی که گرفتن و....که به نظر من می تونه برای همه ماها ایجاد انگیزه کنه

4-معرفی معمارای صاحب سبک در کل دنیا و بررسی آثارشون

5 - بررسی جدید ترین نظریات معماری که بدون شک پایه های شکل گیری سبک های معماریه و به نظر من جزو ملزومات معماری آشنایی با آخرین نظریات معماریه

6 - یه چند تا بخش هم می شه مابین اینها داشته باشیم که بیشتر جنبه سرگرمی داشته باشه مثل کاریکاتور از معمارا یا مطالب طنز وغیره که اونها هم به معماری مربوط باشه

7- یه قسمتی رو هم می شه به آموزش اختصاص بدیم که به نظر من برای اینکه دوستان مجله رو دنبال کنن خیلی خوبه

8-یه قسمت رو هم می تونیم به معرفی کاربرای انجمن و فعالیتشون اختصاص بدیم

فعلا همین ها به نظرم میاد اگه شما هم نظرا تتون رو بگید می تونیم به یه جمع بندی کلی برسیم

پس لطف کنید نظراتتون رو اعلام کنید ممنونم

4

لینک به دیدگاه

و اما من....

آقاااااااا یه تشکر یه قدردانی یه مدالی یه امتیاز طلایی که برق بزنه ام به من بدید خب.

دستم شکست به کل انجمن اطلاع رسانی کردم.

خدا شاهده شام نخورده و نماز نخونده امر فرمودند که اطلاع رسانی کنم.اطاعت کردم.

:banel_smiley_4:

با سپاس فراوان از زحمات تمامی دوستان...

:ws3:

من رفتم الان مدیر میاد کلا اخراجم میکنه.

راااااستی منم معماری ام و زندگیمم معماریهههههههه....بعله.

بای بای...

حلالم کنید دیگه اگه بدست مدیر و استاتر مردم بخاطر این پستم.

لینک به دیدگاه
و اما من....

آقاااااااا یه تشکر یه قدردانی یه مدالی یه امتیاز طلایی که برق بزنه ام به من بدید خب.

دستم شکست به کل انجمن اطلاع رسانی کردم.

خدا شاهده شام نخورده و نماز نخونده امر فرمودند که اطلاع رسانی کنم.اطاعت کردم.

:banel_smiley_4:

با سپاس فراوان از زحمات تمامی دوستان...

:ws3:

من رفتم الان مدیر میاد کلا اخراجم میکنه.

راااااستی منم معماری ام و زندگیمم معماریهههههههه....بعله.

بای بای...

حلالم کنید دیگه اگه بدست مدیر و استاتر مردم بخاطر این پستم.

بدون شک وجود شما توی این انجمن باعث خیر و برکته بنده تمام قد ایستاده:a030: وبا تمام وجود ازتون تشکر می کنم

لینک به دیدگاه
بدون شک وجود شما توی این انجمن باعث خیر و برکته بنده تمام قد ایستاده:a030: وبا تمام وجود ازتون تشکر می کنم

نفرمایید من که شرمنده شدم.

و همچنین وجود شما باعث شد این تالار معماری بلکه از خواب زمستانی بیداربشه:ws3:

ممنوووووووونم بخدا در این حد نگفتم شرمنده کنید.

سپاااااس فراواااان مهندس.

اینبار بخاطره اسپم مدیر پرتم میکنه بیرون....

لینک به دیدگاه

این نظرات من هستش البته با کمی تقلب روی حرفهای شما:whistle:

من به شخصه علاقه ام به موضوعاتی مرتبط با انرژی و معماری پایداره ولی توانایی اظهار نظر و همفکری تو این زمینه ها رو ندارم :ws52:

در زمینه مبانی نظری اطلاعات بیشتری دارم به خاطر نوع کتابایی که تو دانشگاه خوندیم (حس وحدت، روح مکان، زیبایی شناسی، آفرینش نظریه معماری و ...)

البته علاقه ی زیادی به این موضوعات ندارم:icon_pf (34): و اگه قراره مطالعه ی جدیدی به اختیار خودم داشته باشم می رم سراغ موضوعاتی که اول گفتم.:w16:...

موضوعاتی که چارچوب ها و فاکتورهای مشخص و قابل اندازه گیری داشته باشن (ارتباط اقلیم با معماری - بهینه سازی مصرف انرژی و ...) طوری که بشه متغیرهای اصلی و

وابسته رو دقیقا مشخص کرد و اندازه گرفت، به موضوعاتی که زیادی مفهومی و نسبی باشن علاقه ی چندانی ندارم اگرچه طرفدار بیشتری دارن بعضا:banel_smiley_4:این از این:a030:

مورد 8 رو که فرمودین منظور رزومه ی اعضای تالار مهندسی معماری هستش؟

موارد دیگر ذکر شده توسط شما را با کمال میل پذیرا هستم.:icon_gol:

حس میکنم یه چیز تو این تالار (مهندسی معماری) کمه اونم هیجان!!!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

یه سری تاپیک ها هستن که اونم مختص بچه های غیر مهندسیه...گرچه من خودم هم شرکت میکنم اما.....با یه سری مسابقات مختص بچه های معماری حل میشه....:w16:

مثلا همین بحث کاریکاتور که عرض کردین به نظر هیجانی میاد.خودم دوستش دارم.

یا مسابقه ی معماری در نظر بگیریم و البته یه جوایزی رو هم در نظر بگیریم:icon_razz:....

مثل تصویر شناسی در معماری یا تصویر در معماری ....به این صورت که سوالات فقط و فقط به صورت تصویر هست و نباید متنی وجود داشته باشه تا دوستان رغبت پیدا نکنن تو اینترنت سرچ کنن... تا با تو جه به دانش خودشون پاسخ بدن!البته این جایزه نداره فقط در حد سرگرمیه!:ws3:

یا مثلا یه مسابقه ای به این عناوین داشته باشیم:خلاقیت معماران نواندیشی:a030:

1.مقبره ی عزیزترین کسی که تو زندگیتون هست رو طراحی کنید...

2.خانه ی مسکونیتون رو تو سال مثلا 2500 طراحی کنید....

3.برجی به ارتفاع x متر طراحی کنید که حکم قبرستان رو داشته باشه...

و.....

صرفا طراحیا مهم نیست به چه روشی نشون داده بشه....اصلا..فقط خلاقیت و هیجان دوستان مد نظره...

اگه مطلب دیگه ای به ذهنم رسید حتما بازگو میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این نظرات من هستش البته با کمی تقلب روی حرفهای شما:whistle:

من به شخصه علاقه ام به موضوعاتی مرتبط با انرژی و معماری پایداره ولی توانایی اظهار نظر و همفکری تو این زمینه ها رو ندارم :ws52:

در زمینه مبانی نظری اطلاعات بیشتری دارم به خاطر نوع کتابایی که تو دانشگاه خوندیم (حس وحدت، روح مکان، زیبایی شناسی، آفرینش نظریه معماری و ...)

البته علاقه ی زیادی به این موضوعات ندارم:icon_pf (34): و اگه قراره مطالعه ی جدیدی به اختیار خودم داشته باشم می رم سراغ موضوعاتی که اول گفتم.:w16:...

موضوعاتی که چارچوب ها و فاکتورهای مشخص و قابل اندازه گیری داشته باشن (ارتباط اقلیم با معماری - بهینه سازی مصرف انرژی و ...) طوری که بشه متغیرهای اصلی و

وابسته رو دقیقا مشخص کرد و اندازه گرفت، به موضوعاتی که زیادی مفهومی و نسبی باشن علاقه ی چندانی ندارم اگرچه طرفدار بیشتری دارن بعضا:banel_smiley_4:این از این:a030:

مورد 8 رو که فرمودین منظور رزومه ی اعضای تالار مهندسی معماری هستش؟

موارد دیگر ذکر شده توسط شما را با کمال میل پذیرا هستم.:icon_gol:

حس میکنم یه چیز تو این تالار (مهندسی معماری) کمه اونم هیجان!!!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

یه سری تاپیک ها هستن که اونم مختص بچه های غیر مهندسیه...گرچه من خودم هم شرکت میکنم اما.....با یه سری مسابقات مختص بچه های معماری حل میشه....:w16:

مثلا همین بحث کاریکاتور که عرض کردین به نظر هیجانی میاد.خودم دوستش دارم.

یا مسابقه ی معماری در نظر بگیریم و البته یه جوایزی رو هم در نظر بگیریم:icon_razz:....

مثل تصویر شناسی در معماری یا تصویر در معماری ....به این صورت که سوالات فقط و فقط به صورت تصویر هست و نباید متنی وجود داشته باشه تا دوستان رغبت پیدا نکنن تو اینترنت سرچ کنن... تا با تو جه به دانش خودشون پاسخ بدن!البته این جایزه نداره فقط در حد سرگرمیه!:ws3:

یا مثلا یه مسابقه ای به این عناوین داشته باشیم:خلاقیت معماران نواندیشی:a030:

1.مقبره ی عزیزترین کسی که تو زندگیتون هست رو طراحی کنید...

2.خانه ی مسکونیتون رو تو سال مثلا 2500 طراحی کنید....

3.برجی به ارتفاع x متر طراحی کنید که حکم قبرستان رو داشته باشه...

و.....

صرفا طراحیا مهم نیست به چه روشی نشون داده بشه....اصلا..فقط خلاقیت و هیجان دوستان مد نظره...

اگه مطلب دیگه ای به ذهنم رسید حتما بازگو میکنم:icon_gol:

دوستان نگران هیجان و مسابقه نباشید به زودی مسابقات شروع میشه:a030:

اون تصویر شناسی هم که فرمودین توی تالار تاپیکش هست

20 سوالی تصویر شناسی معماری

لینک به دیدگاه

پس هست.من فکر میکردم نیست!البته فعال هم نیست.

ما منتظر هستیم آقاسامیار:icon_gol:

این موضوع رو هم من خیلی دوست دارم روش مطالعه کنم...

بررسی نماد های معماری ایرانی قبل از اسلام:w16:

لینک به دیدگاه
پس هست.من فکر میکردم نیست!البته فعال هم نیست.

ما منتظر هستیم آقاسامیار:icon_gol:

این موضوع رو هم من خیلی دوست دارم روش مطالعه کنم...

بررسی نماد های معماری ایرانی قبل از اسلام:w16:

خیلی هم خوبه می تونه توی همون قسمت معماری سنتی ایران قرار بگیره اگه خودتون هم مایلین راجع به همین موضوع کار کنید به نظرم میتونه جالب باشه سعی کنید مطالب روتقسیم بندی کنید که بشه هر بخشش رو توی یه شماره ازش استفاده کرد

به خاطر مشارکتت ازت ممنونم

لینک به دیدگاه
خیلی هم خوبه می تونه توی همون قسمت معماری سنتی ایران قرار بگیره اگه خودتون هم مایلین راجع به همین موضوع کار کنید به نظرم میتونه جالب باشه سعی کنید مطالب روتقسیم بندی کنید که بشه هر بخشش رو توی یه شماره ازش استفاده کرد

به خاطر مشارکتت ازت ممنونم

بله تو فکرم هست..ان شاالله این موضوع رو ادامه میدم احتمالا تا اکسپت شدن.

خواهش میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب نظر من اینکه در مورد معماری پایدارم مطلب بزاریم سعی کنیم کارای جمع آوری کنیم که تا حالا کمتر دیده شده اگرم تو خود شهرهای ایران چه بهتر.

یکی دیگه از کارای که میتونیم انجام بدیم برای اعضای انجمن خاطره انگیز میشه اینکه مسابقه عکسی که به کما رفته دباره برگزار کنیم با موضوعات تازه و برترین عکس تو هر ماه تو نشریه بزاریم.

سعی کنیم تو هر شماره از نشریه یه بنا از شهرهای مختلف به صورت کامل معرفی کنیم.

اینا فعلا به نظرم میاد:a030:

لینک به دیدگاه
خوب نظر من اینکه در مورد معماری پایدارم مطلب بزاریم سعی کنیم کارای جمع آوری کنیم که تا حالا کمتر دیده شده اگرم تو خود شهرهای ایران چه بهتر.

یکی دیگه از کارای که میتونیم انجام بدیم برای اعضای انجمن خاطره انگیز میشه اینکه مسابقه عکسی که به کما رفته دباره برگزار کنیم با موضوعات تازه و برترین عکس تو هر ماه تو نشریه بزاریم.

سعی کنیم تو هر شماره از نشریه یه بنا از شهرهای مختلف به صورت کامل معرفی کنیم.

اینا فعلا به نظرم میاد:a030:

ممنون از مدیر عزیز و پرکار انجمن معماری که زحمت کشیدن و با اینهمه مشغله بازم ما رو تنها نزاشتن

بحث معماری پایدار رو میشه توی همون قسمت معماری بین المللی یه جایگاه ویژه بهش اختصاص بدیم

راجع چاپ عکسهای برتر هم من موافقم به نظرم ایده خوبیه

معرفی کامل یه بنا هم خیلی خوبه البته نگفته بودی کدوم بنا ها مد نظرتونه بناهایی که جدیدا ساخته می شن اگه منظورتونه که به نظرم خیلی عالیه چون باعث می شه همگی در جریان پیشرفتهای جدید معماری توی کشور قرار بگیریم اگر هم ساختمونهای قدیمیه که می تونه تو قسمت معماری سنتی قرار بگیره

منم یه ایده جدید به نظرم اومد اونم اینه که تو هر شماره یه فناوری جدید ساختما نی رو معرفی کنیم

لینک به دیدگاه

عالیه این نظرات.

اینجوری میشه یه نشریه ایه که با همکاری بچه های انجمن به دست میاد این بهتره:a030:

در مورد بناهام هردوتاش باشه بهتره تا حق هردوتاشون حفظ بشه.

لینک به دیدگاه
عالیه این نظرات.

اینجوری میشه یه نشریه ایه که با همکاری بچه های انجمن به دست میاد این بهتره:a030:

در مورد بناهام هردوتاش باشه بهتره تا حق هردوتاشون حفظ بشه.

پس آتیه جان یه زحمتی بکشید مسابقه عکاسی رو زودتر راه بندازین که بتونیم برای شماره نوروز از عکسا استفاده کنیم

شرمنده باعث زحمتتون می شه

لینک به دیدگاه

آقا یوسف زحمت بکش موضوعاتی که قرار هستش در مجله قرار بگیره رو جمع بندی کن که دوستانی که مایل هستن در تهیه مجله مشارکت کنن ،مطالب رو براتون بفرستن.

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
آقا یوسف زحمت بکش موضوعاتی که قرار هستش در مجله قرار بگیره رو جمع بندی کن که دوستانی که مایل هستن در تهیه مجله مشارکت کنن ،مطالب رو براتون بفرستن.

ممنون:icon_gol:

چشم آقا سامیار فردا شب موضوعات نهایی رو لیست می کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...