رفتن به مطلب

نقش "باقلا " در درمان پارکینسون کشف شد

ارسال های توصیه شده

IMG20463159.jpg

نتایج تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی نشان داده است که گیاه باقلا نقش موثری در درمان پارکینسون دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر کریم نیکخواه عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد و يکي از محققان اين طرح افزود: پژوهش تاثیر باقلا بر پارکینسون توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بر روی 30 بیمار مبتلا این بیماری انجام شده است.

این متخصص مغز و اعصاب افزود: بیماری پارکینسون از بیمارهای مغز و اعصاب نسبتا شایع است که معمولا بعد از دهه پنجاه زندگی مشاهده می شود.

دکتر نیکخواه با بیان اینکه باقلا مخصوصا باقلای جوانه زده حاوی میزان زیادی دوپامین است،افزود: در مغز بیماران مبتلا به پارکینسون ماده "دو پامین" کاهش می یابد و فرد مبتلا باید این دوپامین مورد نیاز را دریافت کند.

وی ادامه داد: هم اکنون دوپامین به صورت داروی خوراکی از کشورهای خارج برای درمان بیماران پارکینسون وارد می شود، اما با تولید عصاره باقلا می توان دوپامین را به صورت دارویی برای بیماران مبتلا تولید کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان گفت: با توجه به فواید بسیار گیاه باقلا در درمان بیماری پارکینسون ، می توان از این ظرفیت برای تولید عصاره خوراکی باقلا به صورت دارو و در جهت پیشرفت طب سنتی و اقتصاد مقاومتی در کشور استفاده کرد.

مهرنیوز

لینک به دیدگاه

ممنون از استارتر گرامی...

:icon_gol:

اما من بیشتر وقتی این اخبارو میخونم یاد پروژه های دکتر علفی و طب سنتی که البته امروزه منظور طب اسلامی و مطابق میل حکومت هست میفتم و هیچ اعتقادی بهش ندارم....:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

اما من بیشتر وقتی این اخبارو میخونم یاد پروژه های دکتر علفی و طب سنتی که البته امروزه منظور طب اسلامی و مطابق میل حکومت هست میفتم و هیچ اعتقادی بهش ندارم....:banel_smiley_4:

ممنون از توجهتون. البته مقالات خارجی هم در مورد خواص گیاهان وجود داره و ربطی به طب اسلامی و اسلام نداره. :a030:

لینک به دیدگاه

:banel_smiley_4: تعصب؟ :banel_smiley_4:

ممنون از توجهتون. البته مقالات خارجی هم در مورد خواص گیاهان وجود داره و ربطی به طب اسلامی و اسلام نداره. :a030:

:a030:

ی گیاهی هست ب اسمف حالا محلی ها میگن kamay . تو کوهف خیلیی کم پیدا می شه. هم مسکن ه هم درمانگره. من زیاد ب این چیزا وارد نیستم. اما دوستمون درست میگه.

گذشته های ما چطور زندگی می کردن؟ با قابلمه های ب نظر ما داغون، ظرف نچسب کجا بود. با شیرهای محلی. سوپر هموزینیزه با ماندگاری 2 ماه بیرون یخچال کجا بود !

منظورم اینکه ما خیلی چیزا داشتیم ک کم کم از بین رفت. از جمله عواملش هم خودمون بودیم. ولی خوبف هیچ وقت دیر نیست :w16:

جالبهف خیلی از کسایی ک واقعا جز بهترین ها در زمینه تکنولوزی ان 0 مث استیو جابز) خودشون برا تکنولوزی محدودیت هایی هم گذاشته بودن تو زندگی شخصی شون. اما گاهی بعضی از ما ها، افراط های وحشتناکی می کنیم

البته مخاطب شما نیستی ها. همه مون. بیشتر جوونا. گاهی ی پسر 20 ساله رو چنان مغرور از حرف زدن درباره تکنولوزی و علم روز میبینم ک اگ ندونم فک می کنم خود ابن سینای زمان ه:ws3:

بهتره گذشته هامون رو پیدا کنیم. :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...