رفتن به مطلب

شماره نهم مجله تخصصی کهربا (کاری مشترک از تالارهای برق و کامپیوتر)

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان عزیز نواندیش:icon_gol:

چند ماه پیش اعلام کرده بودیم که مجله تخصصی تالار برق تحت عنوان کهربا قرار هست از شماره جدید به صورت مشترک با تالار کامپیوتر منتشر بشه. دو رشته مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر مباحث مشترک زیادی با هم دارن و توی مجلات متعددی کنار هم قرار می گیرن. در اینجا هم انگیزه این همکاری بهتر شدن مجله و بالاتر بردن سطح کیفی اون بوده.

این شماره از مجله کهربا، اولین شماره ای هست که بعد از شکل گیری این همکاری آماده میشه، امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره.

0a5u5amgr23pco57va8a.png

مطالب این شماره از مجله:

• تبدیل پالس های pmw به آنالوگ
  • آموزش mini PLC LOGO تا 400 PLC S7
  • آموزش نرم افزار matlab
  • مدارات ساده الکترونیک
  • ساختار پست های فشار قوی
  • انتقال توان بدون سیم
  • پنهان نگاری
  • حذف نویز با استفاده از تبدیل موجک
  • میان افزار شبکه حسگر وایرلس
  • ویندوز 10

مدیر مسئول :

مهدی عارف خیابانی

سردبیر:

پیمان صادقیان

گروه ویراستاری:

زهرا شفیعی

ایمان انصاری

پیمان صادقیان

طراح جلد:

زهره شفیعی

سایر همکاران این شماره:

مجید بهره مند

اشکان . ز

مریم فریور

مهدی عارف خیابانی

سید مهدی حسینی

بحری صیف

زهرا جلیلی

hasting_m

:100:مجله رو از اینجا می تونین دانلود کنین:

:download2:

از همه دوستانی که توی این شماره با ما همکاری کردن، از جمله دوستانی که مطالب خودشون رو برای مجله فرستادن و همینطور دوستان دیگه ای که خیلی برای جمع آوری، ویرایش و صفحه بندی مطالب زحمت کشیدن، تشکر می کنم.:icon_gol:

هر انتقادی در مورد این شماره از مجله یا پیشنهاد برای شماره های بعد داشتین، می تونین توی همین تاپیک مطرح کنین.:a030:

مطالب خودتون رو می تونین برای شماره بعدی به ایمیل مجله ارسال کنین:

kahroba@noandishaan.com

برای همکاری در شماره های بعدی هم می تونین نظراتتون رو در تاپیک های زیر عنوان کنین:

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان عزیز نواندیش:icon_gol:

چند ماه پیش اعلام کرده بودیم که مجله تخصصی تالار برق تحت عنوان کهربا قرار هست از شماره جدید به صورت مشترک با تالار کامپیوتر منتشر بشه. دو رشته مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر مباحث مشترک زیادی با هم دارن و توی مجلات متعددی کنار هم قرار می گیرن. در اینجا هم انگیزه این همکاری بهتر شدن مجله و بالاتر بردن سطح کیفی اون بوده.

این شماره از مجله کهربا، اولین شماره ای هست که بعد از شکل گیری این همکاری آماده میشه، امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره.

با سلام و خسته نباشید به همه دوستانی که زحمت کشیدند مجله خیلی خوب بود ایشالا برای شماره بعد بهتر هم میشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه

تبریک و خسته نباشید میگم به همه دست اندرکاران مجله :a030:

از نظر محتوایی که نمیتونم نظری بدم چون تو تخصصم نیست. ولی از نظر ظاهر و دیزاینش خیلی خوب شده :w16:

لینک به دیدگاه

دستتون درد نکنه

دیزاینش که حرف نداره

منکه همون دفعه اول فقط داشتم جلدشو نیگا می کردم :ws3:

فقط یه سوال : این مجله فقط نسخه اینترنتی منتشر میشه یا نسخه چاپی هم خواهد داشت ؟

لینک به دیدگاه
دستتون درد نکنه

دیزاینش که حرف نداره

منکه همون دفعه اول فقط داشتم جلدشو نیگا می کردم :ws3:

فقط یه سوال : این مجله فقط نسخه اینترنتی منتشر میشه یا نسخه چاپی هم خواهد داشت ؟

لطف دارین:icon_gol:

شماره های قبل که فقط به صورت اینترنتی بوده، این شماره هم احتمالش خیلی کمه که بخواد نسخه چاپی داشته، اگه هم داشته باشه در حد چند تا فقط.:a030:

لینک به دیدگاه

یالله

من اومدم:ws3:

اینو الان توو پیج fb دیدم گفتم بیام نظری بدم :whistle:

من که ازبحث تخصصیش فاکتور میگیرم چون سر در نمیارم

اومدم بگم بسی طراحی جلدش زیبا کارتون عالیه و خسته نباشید :hapydancsmil::hapydancsmil::vi7qxn1yjxc2bnqyf8v:w330::w63:

لینک به دیدگاه

با سلام. متاسفانه باید بگم از لحاظ محتوا مجلتون بسیار ضعیفه. مطالبی که تو این مجله دیدم چه در زمینه برق و چه حوزه کامپیوتر خیلی ساده و پیش پا افتاده بود. تو اولین مطلب بخش برق هم شکل مدار تبدیل پالس pwm به آنالوگ نبود. در کل من نمیتونم اسم این نشریه رو مجله تخصصی برق و کامپیوتر بگذارم. بیشتر تلاش کنید لطفاً.

لینک به دیدگاه
با سلام. متاسفانه باید بگم از لحاظ محتوا مجلتون بسیار ضعیفه. مطالبی که تو این مجله دیدم چه در زمینه برق و چه حوزه کامپیوتر خیلی ساده و پیش پا افتاده بود. تو اولین مطلب بخش برق هم شکل مدار تبدیل پالس pwm به آنالوگ نبود. در کل من نمیتونم اسم این نشریه رو مجله تخصصی برق و کامپیوتر بگذارم. بیشتر تلاش کنید لطفاً.

سلام دوست عزیز

ممنون که نظر دادین، در مورد مطلب اول حق با شماست عکسش جا افتاده، توی این توی لینک عکس قرار داره:

تبدیل پالسهای pmwبه انالوگ

اما در مورد ضعیف بودن مطالب مجله و ساده بودنشون، اصلا باهاتون موافق نیستم، خیلی از این مطالب نوشته خود دوستان هستش و چندتاشون هم واقعا سطح علمی بالایی دارن و برای دوستانی که در همون زمینه فعالیت دارن خیلی می تونه جالب باشه. مثلا مطلبی که در مورد Stenography هست، مطلب خیلی خوبیه و خانوم جلیلی هم خودشون این مقاله رو آماده کردن.

امیدوارم توی شماره های بعد بتونیم از همکاری شما هم استفاده کنیم.:a030:

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از نظرشما...گمان کنم برداشت شما از کلیت مجله با آنچه هست کمی متفاوت است

قرار نیست مجله ما آنقدر پیچیده باشد که فقط و فقط کسانی متوجه شوند که در این رشته تحصیل میکنند .مطالب درجه بندی دارد و از همه سطحی مطلب در مجله وجود دارد

به مرور مطلب های موجود به سمت تخصصی تر میرود اما باز در آن سطح هم مجله کاملا تخصصی که همه فهم نباشد نمی شود:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان گرامی و تشکر از زحمات یکایک شما بزرگواران :ws53: :icon_gol:

من حقیقتاً شماره های قبلی مجله رو ندیدم اما نکته ای که در رابطه با این شماره به ذهنم رسید اینه که شاید بشه چیدمان دیگری هم برای مطالب داخل مجله در نظر گرفت. مثلا اینکه

مقالات یک حد و حدود مشخص از نظر میزان صفحه ای که به خود اختصاص میدن داشته باشن. یعنی اینطور نباشه که در بخش مقالات یک مطلب نهایتا نصف صفحه یا یک صفحه باشه و مطلب دیگه ای هم وجود داشته باشه با 9 صفحه یا غیره . این به نظر من کمی بی انظباطیه.

همچنین فکر می کنم اگر "مقالات" هرکدوم در یک صفحه ی مجزا نوشته بشه باز مجله چشم نوازتر به نظر برسه. خصوصاً اینکه مجله ی اینترنتی مشکل کاغذ و ... هم نداره. البته مطالب کوتاه تر می تونن در بخش مجزایی دسته بندی بشن.

و باز فکر می کنم اگر در ابتدای هر مقاله مقدمه ی کوتاهی از مطلب قرار داشته باشه کمی فرمت رسمی تر به مجله داده بشه و و اینکه مطالب خیلی ناگهانی آغاز نشن جالب تر باشه.

و در آخر هم دو چیز برام قابل تأمل بود : یکی لحن خودمونی مجله

و دوم ادغام مطالب تخصصی برق و کامپیوتر.

که حتماً به دلیل خاصی این تصمیمات گرفته شده و انشالله نتیجه ی مورد نظر شما عزیزان حاصل بشه.

ضمن تبریک سال جدید دوباره از زحمات شما ممنون و متشکرم :ws31::w72:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...