رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

جاغرق روستایی ییلاقی در ۲۱ کیلومتری شمال غربی مشهد است. این روستا در ۷ کیلومتری جنوب غربی طرقبه واقع شده است.

جاغرق دارای آب و هوایی کوهستانی است و دارای باغ‌های میوه و دره‌های سرسبز و پرآب می‌باشد. در این منطقه اقامت‌گاه‌ها و رستوران‌هایی برای گردشگران ایجاد شده است.[۱]

بنا به قولی قدمت این روستا به پیش از اسلام می‌رسد. آب و هوای آن معتدل کوهستانی است که وجود باغات میوه و ارتفاعات و دره‌های پوشیده از گیاه و چشم‌اندازهای زیبا و جذابیت خاصی به این دره ییلاقی بخشیده است. روستای جاغرق علاوه بر رودخانه فصلی دارای چندین رشته قنات و یک چشمه و آبشارهای متعدد است که در حاشیه آن رستوران‌هایی برای استراحت گردشگران ایجاد شده است. ارتفاع این منطقه از سطح دریا ۱۵۰۰ متر می‌باشد و بلندی‌های آن مناسب صعود برای تیم‌های کوهنوردی است.

نماد و نشانه روستای جاغرق یک درخت چنار قطور و قدیمی که در وسط روستا واقع شده است که قطر ان حدود۲متر قدمت ان حدود ۷۰۰سال می‌باشد

قبرستان جاغرق مربوط به اواخر دوره تیموریان تا دوره قاجار است و در شهرستان مشهد، بخش طرقبه، روستای جاغرق واقع شده و این اثر در تاریخ ۵ تیر ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۱۹۴۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

[h=3]

منبع : جاغرق - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد[/h]به سمت طربقه برید؛ بعد از طرقبه مسیر جاده رو ادامه بدین تا به جاغرق برسید

اونجا دوغ ابعلی بخورین :ws3:

دره جاغرق مسیرهای انحرافی هم داره، بعد از شاخص سیل یک بردیگی به سمت چپ میره ک بکرتر و خلوتره .

در طول مسیر بعد از حدود 2-3 ساعت، اکثر جاها قابل نشستن و لذت بردن از محیط کوهستانی ه :icon_gol:

مسیر خاکی قابل ادامه دادن با ماشین هم هست، تا اوایل مسیر روستای کردینه

اگر پیاده برین با سرعت 7-6 کیلومتر در ساعت بعد از 3-4 ساعت به روستای کردینه واقع در وسط مسیر اصلی دره حاغرق می رسین. به نظر من یکی از بهترین و زیباترین محل هایی ک با مشهد هم فاصله چندانی نداره.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

684_pic_info.jpg

لینک به دیدگاه
یاشا:icon_gol:

حتما ایندفعه رفتم مشهد سر میزنم :w16:

تجهیزات خاصی نمیخواد، جز ی جفت کفش ک اگه گلی شد، ایرادی نداشته باشه براتون.

محیط دره کاملا خانوادگی ه. البته جدیدا شنیدم مد شده برای هر ماشین ورودی می گیرن :banel_smiley_4: گمون کنم 3 تومن باشه

و اینکه پیشنهاد من اینکه برای صبحانه همون مسیر جانبی ک معرفی کردم رو برید ک البته لازمه از رودخونه رد شید اون ور،

کردینه هم ادم رو دقیقا یاد جنگل میندازه.

البته یکم راهپیماییش زیاده و برای برنامه نهار مناسب تره :w16:

امیدوارم تجربه خوبی از سفر ب مشهد پیدا کنید، آبقد هم ی پیشنهاد دیگه اس ک می تونه جالب باشه برای ی روز با نهار :icon_gol:

در پناه حق :icon_gol:

لینک به دیدگاه
تجهیزات خاصی نمیخواد، جز ی جفت کفش ک اگه گلی شد، ایرادی نداشته باشه براتون.

محیط دره کاملا خانوادگی ه. البته جدیدا شنیدم مد شده برای هر ماشین ورودی می گیرن :banel_smiley_4: گمون کنم 3 تومن باشه

و اینکه پیشنهاد من اینکه برای صبحانه همون مسیر جانبی ک معرفی کردم رو برید ک البته لازمه از رودخونه رد شید اون ور،

کردینه هم ادم رو دقیقا یاد جنگل میندازه.

البته یکم راهپیماییش زیاده و برای برنامه نهار مناسب تره :w16:

امیدوارم تجربه خوبی از سفر ب مشهد پیدا کنید، آبقد هم ی پیشنهاد دیگه اس ک می تونه جالب باشه برای ی روز با نهار :icon_gol:

در پناه حق :icon_gol:

جدیدا اره ورودی میگیرن

ولی واقعا قشنگه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...