رفتن به مطلب

بیاموزیم که سبزیجات را دوست داشته باشیم


ارسال های توصیه شده

کلم بروکسل، کلم بروکلی، چغندر، اوه! نه انقدر سریع و با اکراه از این سبزیجات نگذرید. استفاده از روش متفاوت در پخت سبزیجات میتواند نظرتان در مورد بعضی از آنها را به کلی تغییر دهد و شاید دوست داشته باشید دوباره و دوباره از آن نوع سبزیجات استفاده کنید. در این مقاله سعی داریم به شما بیاموزیم سبزیجات را با سبکی متفاوت آماده ی خوردن کنید تا برایتان دلپذیر تر شود

لینک به دیدگاه

چرا باید جوانه بروکسل بخورید: هر فنجان از این جوانه های کلم تنها دارای 38 کالری هستند. جوانه بروکسل سرشار از فیبر و همچنین پیشگیری کننده از انواع سرطان نیز هست. چرا بدتان می آید: یکی از دلایلی که باعث میشود برخی از جوانه بروکسل بدشان بیاید بوی گوگردی است که این گیاه دارد. جوشاندن آن باعث میشود حالتی لزج بگیرد و مقداری از مواد مغذی خود را به آب بدهد. خوشمزه اش کنید: جوانه بروکسل را کباب کنید و با دیگر غذاها ترکیب کنید. جوانه را به دو نیم تقسیم کنید سپس روی آن ترکیبی از سیر و روغن زیتون بمالید و کباب کنید.

لینک به دیدگاه

چرا باید بروکلی بخورید: بروکلی یکی دیگر از اعضای خانواده کلم است. این سبزی سرشار از ویتامین c و فیبر است. یک فنجان کلم بروکلی تنها 33 کالری دارد. چرا بدتان می آید: وقتی بروکلی را خام میخورید طعمی کاملا خشک دارد. همچنین باید مراقب بود زیادی پخته نشود چون باز هم طعمی دلچسب پیدا نخواهد کرد. خوشمزه اش کنید: اگر میخواهید بروکلی طعمی متعادل داشته باشد بعد از اینکه برای دو تا سه دقیقه آن را جوشاندید در آب سرد قرارش دهید. این کار کمک میکند بروکلی تردی خود را حفظ کند. با این کار حتی مطمئن میشوید مواد مغذی بروکلی از آن خارج نمیشود. بعد از آماده شدن بروکلی میتوانید آن را با دانه های سویا برای دریافت فیبر بیشتر و یا آبلیمو میل کنید.

لینک به دیدگاه

چرا باید نخود فرنگی بخورید: یک فنجان نخود فرنگی خام دارای 50 گرم فیبر است و وقتی پخته هم شود باز 16 گرم فیبر دارد. چرا بدتان می آید: شاید به این دلیل باشد که همیشه نخود فرنگی را به صورت کنسرو شده و نرم استفاده کردید. خوشمزه اش کنید: نخود فرنگی یکی دیگر از سبزیجاتی است که بعد از تغییر عاشقش میشوید. تنها کافیست نخود فرنگی تازه به جای کنسرو شده استفاده کنید. نخود فرنگی خیلی سریع بجوش می آید. حرارت باعث میشود نخود فرنگی به سادگی کلروفیل شود و منیزیم خود را از دست بدهد. اگر بیش از حد نخود فرنگی را پختید به آن روغن زیتون اضافه کنید.

لینک به دیدگاه

چرا باید اسفناج بخورید: یک فنجان اسفناج تنها 7 کالری دارد، این غذای فوق العاده دارای لوتئین، فولات، پتاسیم و فیبراست که همه ی این مواد مغذی برای داشتن قلبی قوی ضروری است. چرا بدتان می آید: شاید خوردن اسفناج به صورت خام طغمی تلخ را به کامتان بیاورد، همچنین اسفناج اگر زیادی پخته شود باز هم ممکن است طعمی دلنشین نداشته باشد. خوشمزه اش کنید: اضافه کردن میوه به اسفناج باعث میشود طعم تلخ آن کمتر به چشم بیاید. با اضافه کردن مقداری روغن زیتون طعم این سالاد میتواند بهتر هم شود. میتوانید به سالاد خود مقداری فلفل، فلفل دلمه ای و سیر نیز اضافه کنید.

لینک به دیدگاه

چرا باید کلم بخورید: کلم سرشار از ویتامین c است حتی بیشتر از نیاز یک روز بدن. همچنین دارای مقدار زیادی آب است که باعث تامین آب بدن میشود. فراتر از اینها مواد مغذی موجود در کلم باعث پایین آمدن کلسترول و کاهش خطر بروز سرطان نیز میشود. چرا بدتان می آید: گل کلم جوشانده شده خیلی نرم میشود و طعمی شیرین پیدا میکند همچنین بوی آن برای بعضی ممکن است خوشایند نباشد. خوشمزه اش کنید: کباب کردن گل کلم باعث میشود عطر و طعمی شیرین پیدا کند و بافتش خامه ای شود. میتوانید از شیوه ای دیگر نیز استفاده کنید، گل کلم را در روغن زیتون سرخ کنید و سپس به آن سس گوجه، زردچوبه و گردو اضافه کنید.

لینک به دیدگاه

چرا باید چغندر بخورید: چغندر سرشار از آهن، فیبر، فولات و پتاسیم است. همچنین دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ضد بیماری است. چرا بدتان می آید: چغندر حاوی ژئوسمین است که در کپور و گربه ماهی نیز یافت میشود، به همین خاطر طعمی مانند خاک دارد. به همین دلیل متاسفانه چغندر زیاد خوش طعم نیست. این ترکیب بیشتر در پوست چغندر های تازه متمرکز است. به همین خاطر باید ابتدا پوست چغندر را جدا کنید. خوشمزه اش کنید: بعد از اینکه پوست چغندر را جدا کردید کمی به آن روغن زیتون بمالید و مانند سیب زمینی کباب کنید. میتوانید ترشی چغندر که دارای بافتی ترد است را امتحان کنید. وقتی ترشی چغندر با ترکیبی از سرکه، شکر و ادویه جات درست شود طعمی ترش وشیرین به خود میگیرد.

لینک به دیدگاه

چرا باید بامیه بخورید: فیبر نامحلول موجود در بامیه باعث جلوگیری از یبوست میشود. با میه همچنین منبعی غنی از ویتامین b6 و فولات میباشد. چرا بدتان می آید: بسیاری تنها به دلیل اینکه بامیه را به صورت آب پز خورده اند دیگر میلی به خوردن آن ندارند. اگر بامیه بیش از حد پخته شود، بامیه به دلیل لعاب پف میکند و حالتی شل به خود میگیرد. خوشمزه اش کنید: میتوانید بامیه را کباب کنید و یا حتی در روغن سرخ کنید تا عطر و طعم بهتری از آن بدست بیاورید. میتوانید بامیه را در روغن زیتون آبلیمو و فلفل سیاره بخوابانید و سپس به مدت 5 دقیقه گریل کنید.

لینک به دیدگاه

چرا باید پیاز بخوریم: پیاز حاوی غلظت بالایی از فلاونوئید است. فلاونوئید یک نوع از پلی فنل است که به عنوان یک آنتی اکسیدان و عامل ضد التهابی عمل می کند. بعلاوه مصرف پیاز باعث کاهش خطر بیماری های قلبی و سرطان نیز هست. چرا بدتان می آید: همه میدانیم پیاز خام طعم و بویی تیز دارد. همچنین برخی نیز به خاطر ترد بودن پیاز آن را به سالاد و یا ساندویچ خود اضافه میکنند، اما بیشتر مردم به خاطر بو و مزه ی پیاز از آن صرف نظر میکنند. خوشمزه اش کنید: اگر پیاز را میپزید از حرارت کم استفاده کنید. بعد از 10 دقیقه پیاز طعمی شیرین به خود میگیرد.

لینک به دیدگاه

چرا باید بادمجان بخورید: جدای اینکه بادمجان منبعی عالی از فیبر، پتاسیم، منیزیم و ویتامین b6 است، دارای درجات بالایی از آنتی اکسیدان های ضد بیماری نیز هست. چرا بدتان می آید: برخی بادمجان را بیش از حد میپزند و باعث میشوند لزج شود، و به همین خاطر از بادمجان بدشان می آید. همچنین بادمجان به صورت طبیعی دارای طعمی تلخ است. خوشمزه اش کنید: بادمجان کبابی و سرخ کرده بهترین روشهای پخت این غذا است. قطعات بادمجان را آغشته به روغن زیتون کنید و به مدت 25 تا 30 دقیقه در ماهی تابه و در درمای 400 درجه بپزید یا میتوانید آنها را به سیخ بکشید و کباب کنید.

لینک به دیدگاه

چرا باید شلغم بخورید: تمام قسمتهای شلغم دارای خواص مفید برای سلامتی است. ریشه ی آن منبع خوبی از ویتامین c است و برگ آن شامل ویتامین a، k و فولات است. چرا بدتان می آید: شلغم خام طعم تیزی دارد و بعضی افراد به صورت ژنتیکی به آن حساس هستند و نمیتوانند مواد شیمیایی شلغم را تحمل کنند. خوشمزه اش کنید: برای پخت شلغم این مراحل را طی کنید: شلغم را بجوشانید تا زمانی که کاملا نرم شود، سپس آن را داخل مخلوط کن بریزید سپس مقداری نمک، آب سبزیجات، روغن زیتون و سیر اضافه کنید و به صورت پوره در بیاورید.

لینک به دیدگاه

چرا باید مارچوبه بخوریم: مارچوبه میتواند باعث تقویت و بهتر شدن روحیه شود. مارچوبه منبع مناسبی از فولات و ویتامین b است که با تحریک پذیری و خستگی روانی مبارزه میکند. چرا بدتان می آید: مارچوبه دارای عطر و طعمی منحصر به فرد است، برخی آن را چوبی توصیف کرده اند. چاشنی نامناسب میتواند طعم آن را از تعادل خارج کند. اگر درست پخته نشود اوضاع میتواند بدتر هم بشود، غذایی له شده و زشت خواهید داشت. خوشمزه اش کنید: میتوانید مارچوبه را در ماهی تابه بپزید. مارچوبه را آغشته به روغن زیتون و سیر کنید، روغن زیتون و سیر میتوانند مارچوبه را به کلی تغییر دهند.

لینک به دیدگاه

چرا باید کلم پیچ بخورید: کلم پیچ میتواند نیاز یک روز بدن به ویتامین a و c را تامین کند، و همچنین بیش از پنج برابر ویتامین k را. چرا بدتان می آید: جویدن کلم پیچ خام سخت است همچنین طعمی قوی دارد. بعلاوه هضم کلم پیچ خام دشوار است و میتواند باعث نفخ و گاز شود. خوشمزه اش کنید: اگر کلم پیچ را برای مدتی مالش دهید این کار باعث شکسته شدن سلولز موجود در گیاه میشود. برگی که سلولزش شکسته شود تیره تر و ابریشمی میشود و حجمش نیز کمتر میشود. همچنین طعم تلخ آن از بین میرود و شیرین میشود. با این کار حتی دیگر نیاز ندارید مقدار زیادی سس سالاد اضافه کنید، مقداری روغن زیتون و آبلیمو کفایت میکند.

لینک به دیدگاه

چرا باید کلم بخورید: یک فنجان کلم 22 کالری دارد. از این یک فنجان کلم میتوانید مقدار قابل توجهی ویتامین c، k و فیبر دریافت کنید. همچنین کلم سرشار از سولفورافن است، ماده ای شیمیایی که با سرطان و رادیکال های آزاد مبارزه میکند. چرا بدتان می آید: مواظب باشید کلم را زیادی نجوشانید. کلم نیز در صورت بیش از حد جوشانده شدن بد بو و لزج میشود. خوشمزه اش کنید: ابتدا، از جوشاندن کلم خودداری کنید. بهتر است کلم را به همراه ترکیبی از مواد شیرین سرخ کنید. سرخ کردن کلم به همراه قطعات سیب، روغن زیتون، پیاز زرد، سرکه ی سیب و فلفل غذایی خوش عطر و طعم را میسازد. سیب و پیاز مکمل عطر و طعم طبیعی کلم هستند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...