رفتن به مطلب

میکروکنترلرهای arm

ارسال های توصیه شده

Arm مطمئنا نسل بعدی میکروکنترلرها خواهد بود

با سلام

دوست عزیز avr هم درحال پیشرفت است تا اونجای که من میدونم ولی تا ببینیم رقابت این دو چی میشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
سلام.تفاوت arm با avr چی هست؟arm میکروپروسسسوره یا میکرو کنترلر؟

سلام arm بیشتر تو زمینه تولید انبوه استفاده میشه ولی avr اکثرا تو زمینه آزمایشگاهی استفاده میشه و برای شروع avr بهتره

سوال دوم هر دو میکروکنترلر هستن

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
یه جزوه آموزشی خیلی خوب برای ARM 7 نوشته آرمین غنی که از سایت کویرالکترونیک پیدا کردم .

دانلود

با سلام مثل اینکه واسه لینک دانلود مشکلی پیش اومده اگه ممکنه دوباره این فایل قرار بدید

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام.نرم افزار ISE برای چه کاری مورد ستفاده قرار میگیره؟برای avr یا معماری؟ یا...؟

سلام...

integreat software environment) ISE)

یک ابزار برای سنتز و آنالیز طراحی های توصیف شده توسط یکی از زبان های سخت افزاری می باشد.این نرم افزار متعلق به شرک Xilinx می باشد.می توان قابلیت های آن را بصورت زیر خلاصه کرد:

- امکان سنتز یا کامپایل طراحی ها

- آنالیز زمانی طراحی ها

- بررسی دیاگرام های RTL) register transfer level)

- شبیه سازی عملکرد طراحی در ازای ورودی ها مختلف

- پیکربندی و برنامه ریزی دستگاه مقصد

لینک به دیدگاه
با سلام میشه تفاوت بین میکرو های 8بیتی و32 بیتی بگید؟ این 8بیت و 32 بیت یعنی چی؟ منظور ظرفیت حافظه خاصیه ؟

سلام...

میکرو 8 بیتی یعنی که این میکروکنترلر حداکثر با 8 بیت کار میکند و این میکرو حداکثر 8 بیت را به صورت همزمان انتقال میدهد ن بیشتر اما در 32بیتی همزمان 32 بیت امکان انتقال ممکن ست یعنی 4برایر 8بیتی یعنی در کل 4 برابر بهتر!!!!...در کل میکروهای 8بیتی نسبت به میکروهای 16 و 32 بیتی کم مصرف تر و ارزان ترند و در امور تک وظیفه گی مثل اتصال به حسگرها و سنسورها و مصارف عمومی،بیشتر استفاده میشوند.. و درصورت نیاز به پردازش و سرعت بیشتر، میکروهای 32 بیتی ...در میکروهای میکروهای 32 بیتی سرعت پردازش بالاتر رو دارند و میکروهای 32 بیتی انعطاف بیشتری دارند و در زمینه امکانات جانبی و پروژه های یوزر اینترفیسی و پردازش تصویر....از ميکروهاي 32 بيتي براي پردازش سرعت و قدرت بالا استفاده مي شود و براي مدارهاي ساده نیاز به این میکرو نیست.....

لینک به دیدگاه
سلام...

میکرو 8 بیتی یعنی که این میکروکنترلر حداکثر با 8 بیت کار میکند و این میکرو حداکثر 8 بیت را به صورت همزمان انتقال میدهد ن بیشتر اما در 32بیتی همزمان 32 بیت امکان انتقال ممکن ست یعنی 4برایر 8بیتی یعنی در کل 4 برابر بهتر!!!!...در کل میکروهای 8بیتی نسبت به میکروهای 16 و 32 بیتی کم مصرف تر و ارزان ترند و در امور تک وظیفه گی مثل اتصال به حسگرها و سنسورها و مصارف عمومی،بیشتر استفاده میشوند.. و درصورت نیاز به پردازش و سرعت بیشتر، میکروهای 32 بیتی ...در میکروهای میکروهای 32 بیتی سرعت پردازش بالاتر رو دارند و میکروهای 32 بیتی انعطاف بیشتری دارند و در زمینه امکانات جانبی و پروژه های یوزر اینترفیسی و پردازش تصویر....از ميکروهاي 32 بيتي براي پردازش سرعت و قدرت بالا استفاده مي شود و براي مدارهاي ساده نیاز به این میکرو نیست.....

با تشکر از توضیحاتتون

من واسه یه پروژه ای میخوام بامیکرو، ال سی دی و تاچ یه صفحه منو درست کنم که زیر منو هم داشته باشه. میخوام سرعت لود عکس رو صفحه خیلی بالا باشه مثل منو های موبایل

حالا میخوام ببینم با pic میشه این کار کرد یا اگه نمیشه شما کدوم میکروی arm پیشنهاد میدی.

لینک به دیدگاه

سلام.ممنون از جوابتون.ولی من جاوبمو نگرفتم:ws52:یعنی این نرم افزار بدرد کار با avr و میکروکنترلر ها میخوره؟یا بدرد معماری و آزمایشگاه معماری؟

یک سوال دیگه برای avr از نرم افزارهای پروتئوس و code vision استفاده می کنیم دیگه نه؟:icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام.ممنون از جوابتون.ولی من جاوبمو نگرفتم:ws52:یعنی این نرم افزار بدرد کار با avr و میکروکنترلر ها میخوره؟یا بدرد معماری و آزمایشگاه معماری؟

یک سوال دیگه برای avr از نرم افزارهای پروتئوس و code vision استفاده می کنیم دیگه نه؟:icon_redface:

با سلام

کدیویژن یه نرم افزاره که برنامه ای که قرار بریزیم تو میکرو ،تو این نرم افزار به زبان c مینویسیم و اون برنامه رو به زبان ماشین(صفر و یک) تبدیل میکنه و به ما میده.

ولی پروتئوس یه نرم افزاره که مدارات الکترونیک شبیه سازی میکنه و امکان این داره که برنامه ای که برای میکرو نوشتیم رو تو این نرم افزار شبیه سازی کنیم.

لینک به دیدگاه
با تشکر از توضیحاتتون

من واسه یه پروژه ای میخوام بامیکرو، ال سی دی و تاچ یه صفحه منو درست کنم که زیر منو هم داشته باشه. میخوام سرعت لود عکس رو صفحه خیلی بالا باشه مثل منو های موبایل

حالا میخوام ببینم با pic میشه این کار کرد یا اگه نمیشه شما کدوم میکروی arm پیشنهاد میدی.

یکی از دوستام عکس رو می خواست با AES رمز بکنه، اونم با یکی از FPGAهای خوب شرکت Altera که کلی امکانات و پورت های مختلف و چند نوع حافظه روش داشت، از نظر سرعت هم قابل مقایسه با میکرو ها نیست. حتی برای همین کد کردن اگه عکسش از یه حجمی بیشتر میشد، باید چند بایت چند بایت اینکار رو انجام میداد، حالا اینا همه با این وجود بود که coreهای آماده خوندن عکس و اینا هم رو اینترنت هست. هر عکسی رو در نظر بگیرین یه حجمی داره، فرمت هایی مثل jpeg رو هم یه عکس کد شده هست، حالا شاید حجمش کم باشه، ولی تا موقعی که دیکد نشه، مفهوم تصویر رو نداره، تصویر هم یه ماتریس دو یا 3 بعدی هست، که خب نمایشش هم به این سادگیا نیست، علاوه بر این رم بالایی هم برای پردازش ها و نمایش نیاز داره.

اونی که من گفتم فقط مقادیر عددی عکس رو می گرفت، کدش می کرد و بر می گردوند به کامپیوتر، هیچ نمایشی توسط FPGA انجام نمیشد.

ISE نرم افزار طراحی و شبیه سازی FPGA های شرکت Xilinx هست. شما توی FPGA در سطح سخت افزار (HDL) مدار طراحی می کنین، یه سری گیت های مختلف وجود داره که با استفاده از ارتباط اونا مدار مورد نظرتون به وجود میارین، کامپایلر ندارین که کدی بهش بدین و براتون اجرا کنه، چون در سطح گیت هست خیلی سرعت بالاتری می تونه داشته باشه، سخت افزار محاسبات رو براتون انجام میده، نمیاین با نرم افزار و به کمک حافظه و رجیستر ها محاسبات رو انجام بدین.

لینک به دیدگاه
یکی از دوستام عکس رو می خواست با AES رمز بکنه، اونم با یکی از FPGAهای خوب شرکت Altera که کلی امکانات و پورت های مختلف و چند نوع حافظه روش داشت، از نظر سرعت هم قابل مقایسه با میکرو ها نیست. حتی برای همین کد کردن اگه عکسش از یه حجمی بیشتر میشد، باید چند بایت چند بایت اینکار رو انجام میداد، حالا اینا همه با این وجود بود که coreهای آماده خوندن عکس و اینا هم رو اینترنت هست. هر عکسی رو در نظر بگیرین یه حجمی داره، فرمت هایی مثل jpeg رو هم یه عکس کد شده هست، حالا شاید حجمش کم باشه، ولی تا موقعی که دیکد نشه، مفهوم تصویر رو نداره، تصویر هم یه ماتریس دو یا 3 بعدی هست، که خب نمایشش هم به این سادگیا نیست، علاوه بر این رم بالایی هم برای پردازش ها و نمایش نیاز داره.

اونی که من گفتم فقط مقادیر عددی عکس رو می گرفت، کدش می کرد و بر می گردوند به کامپیوتر، هیچ نمایشی توسط FPGA انجام نمیشد.

.

با سلام .

من منظورتون متوجه نشدم . گفتید که واسه این کار از fpga استفاده کنم یا core های خوندن عکس .

اگه ممکنه در مورد این core ها بیشتر توضیح بدید.

با تشکر

لینک به دیدگاه
با سلام .

من منظورتون متوجه نشدم . گفتید که واسه این کار از fpga استفاده کنم یا core های خوندن عکس .

اگه ممکنه در مورد این core ها بیشتر توضیح بدید.

با تشکر

سلام

گفتم با FPGA یه چیز خیلی ساده تر و امکانات خیلی بیشتر کلی دردسر داشته، با میکرو که نمیشه به این چیزا فکر کرد، خیلی محدودیت ها وجود داره. FPGA ها هم زبان برنامه نویسی خودشون رو دارن، هر چی امکاناتشون هم بالاتر بره، قیمتشون بیشتر میشه، اون FPGA هم که دوستم باهاش کار می کرد هم برای استادشون بود که از انگللیس آورده بود، رفته آمد داشت اونجا. ip core ها هم یه چیزی شبیه بلوک های آماده که میشه از داخل نرم افزارشون لود کرد و توی طراحی سخت افزار مورد نظر استفاده کرد.

همین دیکد کردن تصویر jpeg خیلی پیچیده هست، علاوه بر این فقط یک نوع فرمت jpeg وجود نداره، به روش های مختلفی براش وجود داره که ویژگی هاشون هم متفاوته.

لینک به دیدگاه
سلام

گفتم با FPGA یه چیز خیلی ساده تر و امکانات خیلی بیشتر کلی دردسر داشته، با میکرو که نمیشه به این چیزا فکر کرد، خیلی محدودیت ها وجود داره. FPGA ها هم زبان برنامه نویسی خودشون رو دارن، هر چی امکاناتشون هم بالاتر بره، قیمتشون بیشتر میشه، اون FPGA هم که دوستم باهاش کار می کرد هم برای استادشون بود که از انگللیس آورده بود، رفته آمد داشت اونجا. ip core ها هم یه چیزی شبیه بلوک های آماده که میشه از داخل نرم افزارشون لود کرد و توی طراحی سخت افزار مورد نظر استفاده کرد.

همین دیکد کردن تصویر jpeg خیلی پیچیده هست، علاوه بر این فقط یک نوع فرمت jpeg وجود نداره، به روش های مختلفی براش وجود داره که ویژگی هاشون هم متفاوته.

شما میگی که با میکرو نمیشه به این چیزا فکر کرد.

ولی الان پردازنده اکثر گوشی های اندروید arm7 هست یا مثلا پردازنده بعضی از مدل های hmi دلتا arm9 هست.

لینک به دیدگاه
شما میگی که با میکرو نمیشه به این چیزا فکر کرد.

ولی الان پردازنده اکثر گوشی های اندروید arm7 هست یا مثلا پردازنده بعضی از مدل های hmi دلتا arm9 هست.

مثلا کدوم مدل گوشیا؟

دسته دوم هم گرافیک بالایی ندارن، معمولا منوهاشون خیلی ساده هست.

لینک به دیدگاه
مثلا کدوم مدل گوشیا؟

دسته دوم هم گرافیک بالایی ندارن، معمولا منوهاشون خیلی ساده هست.

این عکس از اطلاعات پردازنده گوشی خودمه huawei g525

http://www.noandishaan.com/upload/images/8aalnz928ud9l28ie43.png

من هم نمیخوام خیلی گرافک بالا کارکنم فقط میخوام یه عکس نمایش بدم که روش چنتا دکمه باشه(با فتو شاپ دکمه ها روی عکس میزارم) و وقتی دکمه ها با تاچ میزنی یه عکس دیگه نشون بده که مثلا رفته یه صفحه دیگه . نهایتا 5 تا عکس میخوام روی ال سی دی نشون بدم.

شرمنده که اینقدر بحث طول دادم ولی اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم چون من arm کار نکردم فقطavr کار کردم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این عکس از اطلاعات پردازنده گوشی خودمه huawei g525

http://www.noandishaan.com/upload/images/8aalnz928ud9l28ie43.png

من هم نمیخوام خیلی گرافک بالا کارکنم فقط میخوام یه عکس نمایش بدم که روش چنتا دکمه باشه(با فتو شاپ دکمه ها روی عکس میزارم) و وقتی دکمه ها با تاچ میزنی یه عکس دیگه نشون بده که مثلا رفته یه صفحه دیگه . نهایتا 5 تا عکس میخوام روی ال سی دی نشون بدم.

شرمنده که اینقدر بحث طول دادم ولی اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم چون من arm کار نکردم فقطavr کار کردم

:icon_gol:

خب میکروکنترلر ARM که چهار هسته نیست، پردازنده های اسنپدراگون کوالکام هم بر اساس معماری ARM هستن، اینجا لیست تمام پردازنده هایی که بر اساس این معماری بوجود اومدن لیست شده:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

سلام دوستان. کسی اینجا تا به حال ال سی دی tft راه اندازی کرده با ارم؟؟ من ارم 1768 lpc دارم و یه ال سی دی tft 4.3 اینچ مدل rs4301 به همراه درایورش . میخواستم ببینم کسی برنامه ی اماده نداره من رو ارمم پروگرام کنم ببینم میتونم روشنش کنم یا نه

• :ws52:
    ممنون میشم اگه ارهنماییم کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...