رفتن به مطلب

درست کردن سایت

ارسال های توصیه شده

دقیقاً نکته خوبی رو اشاره کردی. تو استفاده از قالب های پولی اگه قراره رایگان دانلود بشه، باید دقت کرد از منابع معتبر استفاده بشه.

آها یه مسئله هم اشاره کردی در رابطه با فارسی سازی قالب که یادآوری خوبی بود.

به نظرتون کار فارسی سازی قالب هم تو این دوره داشته باشیم؟ یا کلاً از قالب های فارسی استفاده کنیم؟

و البته یه پیشنهاد هم داشتم، مرحله اول کار که راه اندازی سایت و اینا هست که خب یه آموزش کلی و مشترک هستش. نظرتون چیه تو مرحله انتخاب و ویرایش قالب و سفارشی کردن اون، بعد از آموزش، حالت تمرین هرکس یه قالبی جدای قالب اصلی که تو آموزش گفته میشه رو به سلیقه خودش انتخاب کنه و همزمان با آموزش پیش بره و تغییرات رو اعمال کنه و حالت تمرین و رفع اشکالم بشه :a030:

برای فارسی سازی باید بچه ها با CSS آشنایی اولیه داشته باشن. وگرنه کارمون رو کند میکنه ....

البته میتونیم بعدا یه دوره آموزش فارسی سازی بزاریم تو انجمن.

ولی به نظر من الان بهتره با یه قالب آماده کار کنیم. یه صفر تا صد رو با قالب آماده و هاست رایگان بریم که بچه ها شرایط رو بفهمن. بعدش میتونیم یه سایت واقعی رو بسازیم به همراه فارسی سازی و هاست و دامنه رسمی و پولی :w16:

* اینم فکر خوبیه. میتونیم یه وردپرس نصب کنیم روی یک هاست و بچه هایی که تو آموزش شرکت میکنن برای هر کدوم یه قالب اونجا نصب کنیم که خودش تغییرات رو اعمال کنه :w16:

لینک به دیدگاه

برای من یه سوال پیش اومده

تو بررسی هایی که کردم در حال حاضر سه سیستم مدیریت محتوا(CMS) معروف و محبوب در عرصه وب سایت و وبلاگ سازی موجود هست

• وردپرس
  • جومولا
  • دروپال (Drupal)

خب تا جایی که من فهمیدم خود این پلتفرم ها دارای تم های مختلفی هستند حالا سوالم اینه :

آیا میشه ما قالبی رو جدا انتخاب کنیم و سیستم مدیریت محتوا رو جدا ؟

و اگر چنین چیزی امکان پذیر هست کدومش بهتره یعنی بهتره از قالب های درون این سیستم ها استفاده کنیم یا نه قالب جدا رو انتخاب کنیم ؟

لینک به دیدگاه
برای من یه سوال پیش اومده

تو بررسی هایی که کردم در حال حاضر سه سیستم مدیریت محتوا(CMS) معروف و محبوب در عرصه وب سایت و وبلاگ سازی موجود هست

• وردپرس
  • جومولا
  • دروپال (Drupal)

خب تا جایی که من فهمیدم خود این پلتفرم ها دارای تم های مختلفی هستند حالا سوالم اینه :

آیا میشه ما قالبی رو جدا انتخاب کنیم و سیستم مدیریت محتوا رو جدا ؟

و اگر چنین چیزی امکان پذیر هست کدومش بهتره یعنی بهتره از قالب های درون این سیستم ها استفاده کنیم یا نه قالب جدا رو انتخاب کنیم ؟

بله این سه از همه معروف تر هستن و البته وردپرس معمولا بهتره باز هم

هر کدوم از اینها برای خودشون قالب هایی دارن و با توجه به cms که شنا انتخاب میکنین باید قالب طراحی بشه یا از قالب های داخل نت استفاده بشه مثلا قالب های وردپرس برای وردپرس البته اکمان تبدیل قالب ها به یکدیگر هم وجود داره که خوب من اطلاعاتی ندارم ازش

لینک به دیدگاه
بله این سه از همه معروف تر هستن و البته وردپرس معمولا بهتره باز هم

هر کدوم از اینها برای خودشون قالب هایی دارن و با توجه به cms که شنا انتخاب میکنین باید قالب طراحی بشه یا از قالب های داخل نت استفاده بشه مثلا قالب های وردپرس برای وردپرس البته اکمان تبدیل قالب ها به یکدیگر هم وجود داره که خوب من اطلاعاتی ندارم ازش

مرسی

ولی برای سایت های تجاری من خیلی اسم جومولا رو شنیدم شاید بخاطر دیدی باشه که جومولا به فرایند طراحی و توسعه سایت داره منظورم مدل mvc هست که بخش توسعه (کد زدن ) از بخش نمایشش جدا میشه که اینجوری باعث میشه برنامه نویس درگیر مسایل طراحی نشه و برعکسش هم هست یعنی طراح درگیر مراحل کد نویسی نمی شه .

لینک به دیدگاه
مرسی

ولی برای سایت های تجاری من خیلی اسم جومولا رو شنیدم شاید بخاطر دیدی باشه که جومولا به فرایند طراحی و توسعه سایت داره منظورم مدل mvc هست که بخش توسعه (کد زدن ) از بخش نمایشش جدا میشه که اینجوری باعث میشه برنامه نویس درگیر مسایل طراحی نشه و برعکسش هم هست یعنی طراح درگیر مراحل کد نویسی نمی شه .

بله هر کدوم تقریبا برای کاری هستن اما خوب من خودم با وردپرس کار کردم با جوملا کار نکردم

توی وردپرس هرکاری بخوای میشه کرد و از نظر طراحی، انجمن های پشتیبانی، افزونه ها، آپدیت و ... تا الان که مشکلی نداشتم باهاش

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام به همه...

.

.

.

بعدازهمه این صحبتها و نتیجه های حاصل شده توسط من:

دو راه هست...

یکی اینکه ماروند رو بگیم و هرکسی تمایل داشت انجامش بده...

مثلا تعاریف روبگیم و روش کار و ...که فکرمیکنم اینطوری کارکمی تاقسمتی گروهی میشه...یک کم هماهنگیا سخت تره...

دومی اینکه یک پایه ی ثابت رو تعریف کنیم .و یک شخص که مثلا شروع کارروبلده..(حالاتجربی یا علمی یا...)بعد گام به گام تغییرات رو اعمال کنیم بریم جلو...

مثل همین نصب وردپرس روی یک هاست و اعمال تغییرات...

.

.

.

حالانظرمن:

ازبین کسایی که اعلام امادگی کردن...چه کسایی با این cms ها کارکردن و حاضرن شروع کاررو توضیح مختصری بدن تا یکی رو ،روی یک هاست نصب کنیم و گروهی شروع کنیم/؟

پ ن:نظرمن به گزینه دو بود و شروع اولیه کار...

لینک به دیدگاه
سلام به همه...

.

.

.

دو راه هست...

مثلا تعاریف روبگیم و روش کار و ...که فکرمیکنم اینطوری کارکمی تاقسمتی گروهی میشه...یک کم هماهنگیا سخت تره...

دومی اینکه یک پایه ی ثابت رو تعریف کنیم .و یک شخص که مثلا شروع کارروبلده..(حالاتجربی یا علمی یا...)بعد گام به گام تغییرات رو اعمال کنیم بریم جلو...

.

.

.

حالانظرمن:

ازبین کسایی که اعلام امادگی کردن...چه کسایی با این cms ها کارکردن و حاضرن شروع کاررو توضیح مختصری بدن تا یکی رو ،روی یک هاست نصب کنیم و گروهی شروع کنیم/؟

منکه کلا خودم شروع کردم به یادگیری جومولا و اونو نصب کردم و هر روز کمی ازش یاد می گیرم :w16:

کلا رک بگم امیدی به این انجمن نیس انگار همه کارهای مهم تری دارند که البته حق هم دارند

.........................

آگهیییییییییییییییییییییییی انجمنی ----------------------> نیاز به دست کم یک عدد پارتنر علمی

بشدت دنبال یه پارتنر علمی تو حوزه جاوا و اندروید و کلا طراحی سایت با اینا (جومولا و جاوا ) هستم افرادی که تمایل به همکاری دارند لطفا پ. خ بدن

با سپاس

سارا- افشار :ws3:

دیگه این آخرین راه چاره بود بخدا icon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه
مرسی

جوملا حرفه ای تر هستش اما قابلیت هایی که سیستم ساده وردپرس داره، تا حدی بیشتره. برای سایت های تجاری که حالت فروشگاهی دارن، وردپرس به نظرم به واسطه پلاگین خیلی قدرتمند ووکامرس که داره، خیلی قویه و در رقابت با بهترین سیستم های فروشگاه سازی اینترنتی. دروپال سابقه کمتری نسبت به دوتا سیستم دیگه داره و تو این یکی دوسال اخیر تونسته پا به عرصه رقابت با سیستم های جوملا و وردپرس بذاره. ولی خب من خودم اطلاعات خاصی دربارش ندارم. لینک زیر هم مقایسه جالبی از سه تا سیستمی که گفتین دارین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام به همه...

.

.

.

دو راه هست...

.

.

.

حالانظرمن:

دوست داشتم یکی دیگه از بچه ها شروع کنه آموزشو. ولی اوکی آموزشو شروع میکنم :w16:

لینک به دیدگاه
با روندی که اینجا گفتم، اگه موافقین، شروع کنم :a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread139988.html

خیلی عالی رئیس جون

خیلی عالی :ws31:

بازم مرام و معرفت خودت:w16::w16:

پ.ن : شما چون واقعا دستی تو کار داری اونم چندین سال ، گزینه بهتری غیر از خودت هم نبود منم هرجور لازم باشه هستم :w16:

لینک به دیدگاه

درود و خسته نباشید

از اول تایپیک رو خوندم اگه اجازه بدین نظری داشتم مخصوصا به جناب محمد عارف

شما تو تایپیکی که زدین موارد زیر رو مطرح کردین:

1- انتخاب هاستینگ مناسب

2- انتخاب نام دامنه مناسب و تنظیم آن روی هاست

3- نصب و راه اندازی سیستم مدیریت محتوای مربوطه بر روی هاست

4- انتخاب قالب مناسب برای سایت

5- انجام تنظیمات اولیه لازم بر روی قالب و سیستم مدیریت محتوا

6- نصب پلاگین های لازم و تنظیمات آنها

7- سفارشی سازی قالب برای سایت

8- تنظیمات سئو و بهینه سازی سایت

9- کنترل و مدیریت سایت

+

امنیت سایت

هزینه سایت

انتخاب محتوای مناسب

و...

من چن تا نمونه دیگه اوردم و یه سری چیزا هم لازمه ولی من مخالف یه تایپیک برای همه موارد بالا هستم

دلیلشم اینه اینجوری خیلی بعیده کسی چیزی یاد بگیره

اگه امکانش هست هر مبحثی رو تو یه تایپیک جداگانه زده بشه یعنی اول اموزش اون مبحث بعدش هم سوالات و بحث و بررسی و بعدش جمع بندی

و بعد بریم سراغ مبحث دیگه چون اینا پیش نیاز هم هستن

لینک به دیدگاه
درود و خسته نباشید

میشه بپرسم هدفتون در کل چیه یعنی صرفا میخایین از 0 تا 100 راه اندازی و اداره یک سایت رو اموزش بدین یا هدفی هم دارین

1- انتخاب هاستینگ مناسب

2- انتخاب نام دامنه مناسب و تنظیم آن روی هاست

3- نصب و راه اندازی سیستم مدیریت محتوای مربوطه بر روی هاست

4- انتخاب قالب مناسب برای سایت

5- انجام تنظیمات اولیه لازم بر روی قالب و سیستم مدیریت محتوا

6- نصب پلاگین های لازم و تنظیمات آنها

7- سفارشی سازی قالب برای سایت

8- تنظیمات سئو و بهینه سازی سایت

9- کنترل و مدیریت سایت

+

امنیت سایت

هزینه سایت

انتخاب محتوای مناسب

و...

اگه قابل بدونین منم تو بحث این تایپیک شرکت میکنم

خوش اومدید دوست عزیز:icon_gol:

بله هدف آموزش از 0 تا 100 هست منتها با همکاری همدیگه

این همکاری هم در حوزه تولید محتوای آموزشی هس و هم در زمینه پرسش و پاسخ در حین ایجاد یک سایت (سوالاتی که برای بچه ها حین کار با ابزارهای تولید محتوا یا هرچیزی دیگر مرتبط با توسعه یک سایت ایجاد می شود ) .

فعلا ادمین سایت که خودشون تو این زمینه تجربه چند ساله دارند لطف کردید تولید محتوای آموزشی رو برعهده گرفتند که ولی به تدریج باید این کار به صورت یک کار گروهی پیش رود

خوشحال میشیم از تجربیات شما هم استفاده کنیم :w16:

لینک به دیدگاه
خوش اومدید دوست عزیز:icon_gol:

بله هدف آموزش از 0 تا 100 هست منتها با همکاری همدیگه

این همکاری هم در حوزه تولید محتوای آموزشی هس و هم در زمینه پرسش و پاسخ در حین ایجاد یک سایت (سوالاتی که برای بچه ها حین کار با ابزارهای تولید محتوا یا هرچیزی دیگر مرتبط با توسعه یک سایت ایجاد می شود ) .

فعلا ادمین سایت که خودشون تو این زمینه تجربه چند ساله دارند لطف کردید تولید محتوای آموزشی رو برعهده گرفتند که ولی به تدریج باید این کار به صورت یک کار گروهی پیش رود

خوشحال میشیم از تجربیات شما هم استفاده کنیم :w16:

درود

سپاس

بله بعد ارسال پستم تایپیک رو از اول خوندم و متوجه شدم

امیدوارم یه بار علمی خوب برای همه ما داشته باشه

لینک به دیدگاه
درود

سپاس

بله بعد ارسال پستم تایپیک رو از اول خوندم و متوجه شدم

امیدوارم یه بار علمی خوب برای همه ما داشته باشه

بله حتما

شما خوتون تجربه ای تو این زمینه دارید ؟

لینک به دیدگاه
بله تا دلتون بخاد

مخصوصا تو ویبولتین

خیلی عالی :w16:

هرچقدر تو گروه مون افراد حرفه ای داشته باشیم بهتر می تونیم پروسه آموزش و یادگیری رو پیش ببریم

اگه نظری ، نکته ای کلا هرچیزی که فکر می کنید برای پیشبرد این آموزش مفیده بفرمایید ما طراحی یک سایت کتاب فروشی / کتاب خونی رو در نظر گرفتیم قرار هم شده با ورد پرس جلو بریم (برای مدیریت محتوا )

خوشحال میشیم از تجربیات شما استفاده کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...